Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Musím mít oprávnění od TIČR i přes to, že na to ještě nemám vzdělání?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musím mít oprávnění od TIČR i přes to, že na to ještě nemám vzdělání?  (Přečteno 79742 krát)
Bohumil699
« kdy: 08.01.2018, 11:35 »


Nedávno mi přišel dopis od TIČR, že porušuji zákon, když "podnikám" a nemám jejich oprávnění. Chviličku sem si s TIČR psal, ale nijak se to nevyřešilo. Protože si myslím, že nemám dostatečné vzdělání, na to, mít vůbec jejich oprávnění.

Abych to rozvedl, před pár lety sem se vyučil Elektrikářem Silno proud, Poté sem 2 roky studoval na jiné škole nástavbu, a asi po  4 letech sem si založil živnostenský list, kde i když mám základní paragraf, s kterým sem složil zkoušku ve škole (asi paragraf 5) Tak mi na Živnostenském úřadě, hodily do životopisu (díky mému výučnímu listu) Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení s vysvětlením, že je to vše spojené, a že to nijak nejde udělat. Na živnostenským úřadu se vůbec nezminily o tom, že mám žádat nějaký TIČR o oprávnění, dostal jsem živnostenský list s tím, že mně nahlásily na Soc,Zdravotní a fin úřad a tím to skončilo. Takže sem vůbec v té době nevěděl ani co to je TIČR, Až po přijetí dopisu. Snažil jsem se TIČRu vysvětlit, že mám pouze paragraf 5 a že mohu pracovat pod dozorem, a že nemohu dělat revize, které sice mám napsané v ŽL ale nemám razítko a ani oprávnění. Bohužel neúspěšně. Poté mi poslali, nějaký zákon, že musím mít paragraf 6 abych mohl mít jejich oprávnění nato jsem argumentoval, že ten paragraf nemám ale bylo to jak když mluvím do dubu.. Koukal sem na otázky které mají a jestli bych to dokázal složit, i když na to nemám dostatečné vzdělání, a nedokázal, po vyzkoušení jejich otázek na stránkách sem zjistil, že bych to nedal ani kdybych dal nějaké peníze navíc do kapsy dozoru...

Navíc mně celkem zajímá, ta otázka, proč bych měl dělat ještě nějakou zkoušku od TIČRU  když sem úspěšně složil školní zkoušku a dostal sem výuční list.

Jinak teď pracuji na živnostenský list, pracuji jakoby pro člověka, který mi dělá dozor a díky kterému získávám tu praxi. abych v budoucnu si mohl zvýšit vzdělání a navýšit paragraf...

Proto bych se rád, zeptal, co se v této situaci dá dělat, když TIČR mi furt argumentuje tím, že k podnikání potřebuji jejich oprávnění, na které podle mého názoru nemám dostatečné vzdělání ani paragraf abych v budoucnu mohl vůbec někomu "hrdě"  sdělit, že mám jejich oprávnění, které stejně nikdo nikdy určitě po mně chtít vidět nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 08.01.2018, 13:25 »

 Škleb Škleb

TIČR má úplnou pravdu, vy nesmíte takto vůbec podnikat, je tam i vysoká pokuta za neoprávněné podnikání!!
Nezbývá než ukončit podnikání do doby,než budete mít všechny náležitosti!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.01.2018, 13:32 »


Nedávno mi přišel dopis od TIČR, že porušuji zákon, když "podnikám" .....


Navíc mně celkem zajímá, ta otázka, proč bych měl dělat ještě nějakou zkoušku od TIČRU když sem úspěšně složil školní zkoušku a dostal sem výuční list.
To je často naivní představa....a neznalost zákona o odborné způsobilosti, který platí již 40 roků...

Jinak teď pracuji na živnostenský list, pracuji jakoby pro člověka, který mi dělá dozor a díky kterému získávám tu praxi. abych v budoucnu si mohl zvýšit vzdělání a navýšit paragraf...

Proto bych se rád, zeptal, co se v této situaci dá dělat, když TIČR mi furt argumentuje tím, že k podnikání potřebuji jejich oprávnění, na které podle mého názoru nemám dostatečné vzdělání ani paragraf abych v budoucnu mohl vůbec někomu "hrdě"  sdělit, že mám jejich oprávnění, které stejně nikdo nikdy určitě po mně chtít vidět nebude.


Výuční list je málo k tomu, aby jste měl osvědčení o odborné způsobilosti v elektrotechnic e pro samostatnou činnost.

Máte sice "živnostenský list a IČO" ,  ale nemáte odbornou způsobilost k provádění montáži, oprav, revizí a zkoušek na elektrickém zařízení. Nemáte osvědčení ani oprávnění. V podstatě je to podobné, jako když bude řídit motorové vozidlo bez řidičáku na silnicích. Je to stejné,  když budete absolvovat autoškolu, ale řidičák nedostanete.

V podstatě nemůžete dělat smlouvy, přihlásit se do výběrového řízení, nemůžete vystavovat na práce spojené s elektrotechnik ou faktury. Děláte pro "někoho" asistenta a pomocného pracovníka, který vše zastřešuje svým osvědčením a oprávněním. A fakturujete mu "nějaké" činnosti. Když máte ICO, tak automaticky spadáte pod finanční úřad, sociální a zdravotní zabezpečení. To znamená, že ze svého podnikání platíte DPH, daně a další náležitosti podle zákona. Ten dopis vás jen "jemně" upozorňuje, že podnikáte na hraně zákona...a když uděláte chybu, tak vás zkasírují. neznalost zákonů neomlouvá.

Co s tím?
Ten člověk pro kterého pracujete vám může vystavit osvědčení. On musí vědět a znát, zdá vám vystaví §5, nebo §6.
K samostatnému podnikání ale potřebujete mít oprávnění na základě §8. Pokud nesplňujete podmínky, můžete podnikat prostřednictví m odpovědného zástupce. To vše je dáno zákonem a podrobnosti můžete najít na stránkách TIČR.

P.S. Pokud umíte pracovat s vyhledávačem, tak tento "problém" je zde na Elektrice řešen možná 100 x
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Lukáš Láryš
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 08.01.2018, 14:07 »

Jak je možné, že živnostenský úřad vydá živnostenský list, bez patřičných dokladů, pro provozování živnosti ??  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 08.01.2018, 14:17 »

Už se to tu probíralo mnohokrát.

Živnostenský úřad zajímá jenom vysvědčení (vzdělání) elektro, jako podmínka pro vydání živnosťáku k řemeslné činnosti.

K vydání oprávnění potřebujete §8 vyhl. 50/78, který teď nemáte šanci dostat. Kupte flašku někomu, kdo tento paragraf má a sepište s ním smlouvu. Teto dotyčný bude veden na vašem oprávnění jako odpovědný zástupce. Nezapomeňte na smlouvu s revizním technikem, tu musíte předložit taky.

Detaily vám určitě rádi sdělí na příslušné pobočce TIČRu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 08.01.2018, 14:31 »

...pracuji jakoby pro člověka...
Štěstí je, že pracujete jen jakoby, kdybyste pracoval opravdu, bylo by to horší.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 08.01.2018, 14:49 »

Co je to před pár lety? Nemáte už propadlou i tu pětku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 08.01.2018, 15:35 »

Tuto situaci "naruby",  kdy s čerstvým výučním listem nebo jiným dokladem o vzdělání elektro dostane každý žadatel uvedenou živnost bez toho, aby měl potřebné osvědčení podle vyhl.50/1978 Sb. a oprávnění od TIČRu, způsobil exministr Martin Říman za ODS, který svého času prosadil změny v Živnostenském zákonu. To prý proto, aby živnostníkům byl usnadněný vstup do podnikání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 08.01.2018, 16:01 »

Tuto situaci "naruby",  kdy s čerstvým výučním listem nebo jiným dokladem o vzdělání elektro dostane každý žadatel uvedenou živnost bez toho, aby měl potřebné osvědčení podle vyhl.50/1978 Sb. a oprávnění od TIČRu, způsobil exministr Martin Říman za ODS, který svého času prosadil změny v Živnostenském zákonu. To prý proto, aby živnostníkům byl usnadněný vstup do podnikání.
Neznám podrobnosti, ale pokud vím, tak živnost se jmenuje "Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení". Dříve bylo v názvu i slovo "vyhrazených". Z toho šla dovodit vazba na zákon o státním odborném dozoru nad bezpečností práce a další předpisy včetně vyhlášky 50. Dnes ale (aspoň myslím) z ničeho nevyplývá, že uvedená živnost se vztahuje výhradně na vyhrazená elektrická zařízení, ale vztahuje se na jakákoli zákony upravovaná zařízení. Živnostenský úřad tedy logicky nepožaduje doklady od "podinstituce",  která není specifikována. Pokud je to jinak, tak mě prosím opravte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 08.01.2018, 16:27 »

Citace
Dnes ale (aspoň myslím) z ničeho nevyplývá, že uvedená živnost se vztahuje výhradně na vyhrazená elektrická zařízení, ale vztahuje se na jakákoli zákony upravovaná zařízení. Živnostenský úřad tedy logicky nepožaduje doklady od "podinstituce",  která není specifikována. Pokud je to jinak, tak mě prosím opravte.

Při poslední kontrole ŽÚ jsem měl "malér"...Mám už roky (i obnovené jednou) tento ŽL
na Montáže,opravy, zkoušky a revize.....Měl jsem fakturu na opravu nouzových světel, kde byli baterie 3,6V....Vedoucí ŽÚ mě předvola na kobereček, že dělám bez ŽL...
Řekl jsem že ho mám....ale ona řekla, že ten co mám..(opravy, montáže,revize a zkoušky) je od 50V !! Že fakturuji baterie 3,6V a tak jsem si pod pohrůžkou pokuty musel ještě udělat ten druhý, na opravy el.zařízení (bez TIČRu co je)....
No na hlavu!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Bohumil699
« Odpověď #10 kdy: 08.01.2018, 17:01 »

Všem moc děkuji za odpověď

Citace
TIČR má úplnou pravdu, vy nesmíte takto vůbec podnikat, je tam i vysoká pokuta za neoprávněné podnikání!!
  Kdybych neoprávněně podnikal, tak by mi to předci neschválil živnostenský úřad, kterému sem sdělil co budu dělat a bylo mu to zcela jedno a v pořádku. Ještě bych se rád zeptal kde jsou pokuty za neoprávněné podnikání, jelikož sem našel pouze od živnostenského úřadu, který s TIČRem nemluví asi...


Citace
To znamená, že ze svého podnikání platíte DPH, daně a další náležitosti podle zákona.


Další věc co moc nechápu, když sem se při vytváření zajímal o DPH zda budu platit či ne, Tak mi bylo sděleno, že se celý rok podnikání nemusím o nic zajímat, že po roce podám přiznání a z toho se vypočítá soc, zdravotní a podobně a pokud nebudu mít vysoký obrat, tak dph platit nemusím... Fakt mně upřímně mrzí, že člověk pak ani neví čemu věřit a kde informace zjišťovat


Citace
K vydání oprávnění potřebujete §8 vyhl. 50/78, který teď nemáte šanci dostat. Kupte flašku někomu, kdo tento paragraf má a sepište s ním smlouvu. Teto dotyčný bude veden na vašem oprávnění jako odpovědný zástupce. Nezapomeňte na smlouvu s revizním technikem, tu musíte předložit taky.
Takže když budu mít odpovědnou osobu, tak v tom případě nepotřebuji potvrzení od TIČR NE ? Jen jim to bude stačit nahlásit - takhle mi to vychází logicky. Bylo by předci nelogické, mít odpovědnou osobu, a udělat si potvrzení od TIČR na revize, na které bych neměl jak paragraf, ani razitko. Děkuji předem za odpověď




Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 08.01.2018, 17:33 »

Podnikání bez oprávnění je neoprávněně podnikání (logicky). Dopouštíte se tzv. SPRDEL ( spravniho deliktu),  za což vám jako fyzické osobě hrozí pokuta az deset tisíc.

Oznámit TIČRu osobu rozhodně nestačí, je třeba se osobně dostavit, doložit požadované a hlavně zaplatit. Opět se jedná o úkon v režimu správního řízení, i když se tomu neříká pokuta, ale poplatek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Bohumil699
« Odpověď #12 kdy: 08.01.2018, 19:14 »

Citace
Opět se jedná o úkon v režimu správního řízení, i když se tomu neříká pokuta, ale poplatek.

Pokuta "poplatek" za co? Za to, že nemám dostatečné vzdělání získat oprávnění? Proč mi začíná připadat, to, že TIČR tu existuje jen proto, aby měl stát další páku na to, jak z dalších lidí brát peníze ?   Pláč 

A kolik takový poplatek stojí za papír s razítkem. ?

Předem děkuji za odpověď
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 08.01.2018, 19:29 »

To je poplatek za to, že jste evidován jako živnostník.
ŽÚ kvalifikaci neřeší.
Ne, TIČR  vydává oprávnění, že můžete podnikat na vyhrazeném zařízení a máte kvalifikaci na tuto činnost, bez kvalifikace to nejde...
Nebo se můžete nechat zaměstnat u člověka, který vám dělá dozor a bude zároveň platit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #14 kdy: 08.01.2018, 20:09 »

Jen pár postřehů.

Než si s TIČRem psát, investoval bych za lístek na vlak a jel si to tam rovnou vyříkat z očí do očí. Jednak je to mnohem rychlejší a pak odpadá mnoho problémů vzniklých ze špatného pochopení se navzájem. Navíc jistě bude "oceněn" zájem o řešení této situace. Dozvíte se tam co a jak máte přesně provést, aby jste mohl dále podnikat a jak TIČRu naplnit kasu  Mrknutí

To že jste neznal vaší zákonnou povinnost není omluva a je to pouze a jenom váš problém.

Osobně si pamatuji že elektro živnost byla koncesiovaná a tedy mi byl ŽL vydán až po doložení všeho co zákon vyžaduje. Dnes je situace poněkud odlišná a ŽL dostane v podstatě každý kdo si o něj řekne a v rozsahu co si řekne. Je pak na něm aby měl v pořádku všechny další zákonné náležitosti a tedy i to aby si zjistil jaké, pokud mu to tam rovnou neprozradí. Mě se tato situace také nelíbí, ale prostě se musíme této situaci nějak přizpůsobit.

Jinak řečeno to že máte na tuto činnost živnostenský list je pouze jednou z podmínek, nikoliv jedinou podmínkou, která vás k této činnosti opravňuje.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 08.01.2018, 20:56 »

Pomalu a polopaticky. Je dobré mnohé zákony a pravidla dodržovat....n eznalost neomlouvá o to více v rizikovém oboru elektro.

TIČR je úřad pověřený státem, který má prověřit vaši odbornou způsobilost k provádění prací dodavatelským způsobem na vyhrazeném elektrickém zařízení. Je to podle zákona, který platí již  padesát roků. ( zákon 174/1968 Sb. o státním dozoru nad bezpečností práce))

Vaše POVINOST je dojit na uvedený úřad a podat žádost o prověření odborné způsobilosti a vydání OPRÁVNĚNÍ pro elektrická zařízení. ( Taková "koncese" se vyžadovala již za první republiky....t o není žádná novinka)

Dostanete tiskopis Prověřování odborné způsobilosti na elektrických zařízeních. Jsou to 4 listy A4, kde je vše podrobně vysvětleno. Podle tohoto dokumentu se dohodne schůzka, kde předložíte všechny potřebné dokumenty a následuje pohovor s inspektorem a zápis.

Po zaplacení poplatku dostanete za určitou dobu Oprávnění.
Ceny jsou dány sazebníkem poplatků uveřejněném ve vyhlášce MSPV a na TIČRu vám je sdělí.

P.S. Co to byla za škola a co za učitele, že vás odborně nepoučili o tom, jak se můžete odborně uplatňovat v dalším elektro životě? Přečtěte si vyhlášku 50/78 Sb.,  která slaví své 40 výročí platnosti. Pochopíte, že škola vám nemohla vystavit žádný §5, ale jen výuční list.
Odborně způsobilou osobou v oboru elektro se stáváte až po minimální praxi, která je obvykle jeden rok. Pro samostatnou činnost to jsou dva roky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Lukas55555
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 08.01.2018, 22:34 »


Proto bych se rád, zeptal, co se v této situaci dá dělat, když TIČR mi furt argumentuje tím, že k podnikání potřebuji jejich oprávnění, na které podle mého názoru nemám dostatečné vzdělání ani paragraf abych v budoucnu mohl vůbec někomu "hrdě"  sdělit, že mám jejich oprávnění, které stejně nikdo nikdy určitě po mně chtít vidět nebude.

No je to možné že to nikto nebude chcieť vidieť . Pokial sa nič nestane alebo nedojde kontrola. Kto zažil prešetrovanie pracovnehoho urazu tobôž ťažkeho ci nebodaj smrteľneho by o tom vedel hovoriť veľmi dlho...

Čo sa týka opravneni a osvedcení môžete byť radi že to nefunguje ako na Slovensku u mnohych kde OPO (oprávnená právnická osoba) vyškolí, potom musite ist na Technickú inšpekciu ktorá preskúša a následne na Inšpektorát práce kde vydaju doklad,preukaz či osvedčenie. Následne ak chcete podnikat treba si vybaviť opravnenie.

Alebo ani na "nižsie" paragrafy 21 22 23 ( v cr tusim 5, 6 ,  7, Super! nevyda ani nevyskoli revizny technik ale OPO. A údajne sa chystá že osvedčenia aj tak bude môcť vydavať iba inspektorát práce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 08.01.2018, 23:53 »

Pozor, dle nového návrhu nebude třeba oprávnění pro "jednomužné fy".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké potřebuji oprávnění k provádění oprav hromosvodu?
 Jaký je rozdíl mezi oprávněním a osvědčením? (rok 2004)
 Mohu provádět elektroinstalační práce ve firmě bez oprávnění k provádění elektroinstalace?
 Lze na živnost "Instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů" provádět elektroinstalace v bytě?
 Co se naučit na zkoušky pro ITI?
 Mohu udělat revizi pouze s osvědčením RT?
 jak lze získat oprávnění k montáži hromosvodů?
 Za jakých podmínek lze provádět revizní činnost při vydaném oprávnění XXXX/7.20?
 Jak zjistit identitu RT dle evidenčního čísla?
 Proč musí mít RT zkoušky z vyhl. 50/78 Sb. §6 nebo §7 ?
 Jaké požadavky musí splňovat RT slaboproudých zařízení?
 Jakou musí mít revizní technik živnost na školení a přezkušování z vyhlášky 50?
 Který předpis, norma, zákon definuje rozsah oprávnění revizních techniků?
 Musím mít k podnikání na ŽL ještě oprávnění k elektromontážím vydané ITI?
 Znáte osobně případy kdy byl někdo potrestán ?
 Jaký zákon stanovuje odbornou způsobilost správce serverovny?
 Co obnáší získat oprávnění pro UTZ Českých drah?
 Musí mít revizní technik také osvědčení z § 8 ?
 Dá se nějak podat podnět k odejmutí revizního oprávnění?
 Co očekávat při získávání OPRÁVNĚNÍ k provádění revizí?
 Je nutné oprávnění k provádění revizí?
 Chtěl bych začít vyrábět el. spotřebiče, co musím splňovat?
 Zůstává evidenční číslo revizního stále stejné i po následném přezkoušení?
 Co hrozí firmě, která provedla elektrorevize technikem s propadlým osvědčením?
 Může provozní elektrikář sám provádět výrobu nových elektrických strojů?
 Myslíte že lze propadlému osvědčení konkurovat?
 Má oprávnění revizního technika neomezenou platnost?
 Jak se připravit pro získání oprávnění na provádění revizí e. zařízení?
 Kde sehnat elektrikáře pro opravu jedné zásuvky?
 Jak má vypadat smlouva s projektantem,kterou vyžaduje TIČR pro vydání oprávnění?
 Potřebuji nějaký doklad pro zapojení vypínače elektromotoru?
 Mohu zasahovat do svorkovnice svítidel bez elektrotechnického vzdělaní?
 Kdo, a za jakých podmínek smí vstoupit do průmyslového rozvaděče?
 Mohu s §7 vyhl.50/78sb. opravovat zdvihací a plynové zařízení?
 Co je potřeba pro OSVČ ve slaboproudu?
 Může TIČR vystavit dvě oprávnění na jednoho revizního technika?
 Musí mít právnická či fyzická osoba oprávnění od TIČR?
 Jaké rozdíly vidíte mezi oprávněním a osvědčením vy?
 Za jakých okolností může obec požadovat upravit nějaký rozvaděč někde ...?
 U TIČR změna u přijímání žádostí
 Jaké jsou požadavky TIČR pro získání TIČR oprávnění/ osvědčení?
 Musí mít organizace zaměsnávající jednoho údržbáře (elektrikáře) oprávnění?
 Jak by měla v ČR vypadat certifikace v elektrotechnice?
 Vzory vydávaných dokumentů TIČR jsou od 1.7. 2019 nové!
 Jak probíhá šetření pro vydání oprávnění na TIčR?
 Kde vyhledat otázky pro zkoušky revizních techniků?
 Je možné získat certfikát TiČR i když je výchozí revize se závadami?
 Jakou odpovědnost lze přisoudit TIČR?
 Ako sa pripraviť na osvedčenie SKSI I4?
 Jaké jsou vaše reálné zkušenosti ze zkoušek RT na TIČR?
 Víte, že se s TIČRem domluvíte už pouze přes datovou schránku?
 Zpochybnění práce TIČR
 Je tomu 20 let, co je brněnský TIČR v Medlánkách!
 Co vše je potřeba splňovat pro evidenci na TIČR?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.074 sekund, 24 dotazů.