Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jakou musí mít revizní technik živnost na školení a přezkušování z vyhlášky 50?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou musí mít revizní technik živnost na školení a přezkušování z vyhlášky 50?  (Přečteno 18355 krát)
Jindřich Hříbal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 25.05.2009, 17:42 »

Jakou musí mít revizní technik živnost na vykonávání školení, zkoušky a přezkoušení z vyhlašky 50?
Dlé mého stačí mít oprávnění od ITI a živnostenské oprávnění na : Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení a samozřejmě příslušný paragraf.
Nebo je k tomu potřeba ještě jiné např.  vázané živnostenské oprávnění Poskytování služeb v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci?

#uft#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Novas
« Odpověď #1 kdy: 25.05.2009, 23:06 »

Kolega ma na porádaní školení tuto ohlašovací volnou živnost.


Pořádání odborných kurzů, školení a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 25.05.2009, 23:22 »

Vyhláška ČÚBP č.50/78Sb.,  §8.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 26.05.2009, 01:30 »

Kolega ma na porádaní školení tuto ohlašovací volnou živnost.
Pořádání odborných kurzů, školení a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

To je už bohužel minulost.
Právě před týdnem jsem měl návštěvu z Živnostenského úřadu....  Smutek
Pro provádění školení a přezkoušení je třeba mít opravdu vázanou živnost Poskytování služeb v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.
Podmínky pro její získání jsou např. ZDE.

Osvědčení ani Oprávnění ITI nemá s uvedenými činnostmi nic společného.  nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 26.05.2009, 15:54 »

Na školení jsem se dozvěděl že pozměňovací vypracování na vyhl.50 nebylo přijato a minimálně do roku 2011  bude tato platit v dosavadním znění....
I kdyby bylo dnes schváleno nové znění vyhl.50/78 Sb...do toho roku 2011 s tím nikdo nehne...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Aleš Dudek
OSVČ
*
Offline Offline



ALE, váš rodinný elektrikář


WWW
« Odpověď #5 kdy: 27.05.2009, 20:21 »

Pro zajímavost jsem si prošel mě známé společnosti působící i celostátně a žádná z nich nemá vázanou živnost, mají různé volné živnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vlachovice, okr. Žďár nad Sázavou, kraj  Vysočina

vzduchotechnik a elektromontáže všeobecně
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 27.05.2009, 21:17 »

Pro zajímavost jsem si prošel mě známé společnosti působící i celostátně a žádná z nich nemá vázanou živnost, mají různé volné živnosti.

A jak sa ty jejich volné živnosti jmenují ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 28.05.2009, 06:05 »

Neprocházel jsem databáze ale co jsem byl na zkouškách tak to může dnes dělat asi každý.../mám takový dojem/...protože firmy "zkoušky všeho" neví o elektrice skoro nic....jen mají firmu za různé zkoušky a zavolají si třeba jako lektora RT nebo pracovníka ITI nebo  IP a ti jim vše garantují.....
Je to ze zkušenností...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jindřich Hříbal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 28.05.2009, 08:31 »

Neprocházel jsem databáze ale co jsem byl na zkouškách tak to může dnes dělat asi každý.../mám takový dojem/...protože firmy "zkoušky všeho" neví o elektrice skoro nic....jen mají firmu za různé zkoušky a zavolají si třeba jako lektora RT nebo pracovníka ITI nebo  IP a ti jim vše garantují.....
Je to ze zkušenností...
Ano to máte pravdu. Organizace, která provádí např. montáž tepelných čerpadel potřebuje mít osoby znalé s vysšší kvalifikací a protože nemá svého vlastního RT tak si pozve externí RT do komise. Poznamka - RT musi vyfakturovat např. přezkoušení z vyhlášky 50 a  k tomu musí mít živnostenské oprávnění - je tedy jedno ze firmy o elektrice nic nevi, ale kdyz zavolaji RT ten fakturuje a na to musi mit zivnost.  Problem tedy timto neni vyresen - Stale je v tom namoceny jen RT. Kdyz prijde kontrola jemu od musi prokazat ze na cinnost kterou vykonavá (fakturuje) má živnostenské oprávnění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 28.05.2009, 10:57 »

Ano to máte pravdu. Organizace, která provádí např. montáž tepelných čerpadel potřebuje mít osoby znalé s vysšší kvalifikací a protože nemá svého vlastního RT tak si pozve externí RT do komise. Poznamka - RT musi vyfakturovat např. přezkoušení z vyhlášky 50 a  k tomu musí mít živnostenské oprávnění - je tedy jedno ze firmy o elektrice nic nevi, ale kdyz zavolaji RT ten fakturuje a na to musi mit zivnost.  Problem tedy timto neni vyresen - Stale je v tom namoceny jen RT. Kdyz prijde kontrola jemu od musi prokazat ze na cinnost kterou vykonavá (fakturuje) má živnostenské oprávnění.

Naprosto přesně a správně napsáno !  Palec vzhůru
A právě problém tzv. "neoprávněného podnikání" je jedním z hlavních důvodů pro kontroly ze strany ŽÚ, které právě letos probíhají.  pozor

TO Dudek :
Když se podíváte do aktuálního seznamu živností volných, např ZDE,  tak tam nic takového není. Nebo snad ano ?

Pozn.: živnost č.112 z tohoto seznamu opravňuje pouze k pořádání,  nikoli k vlastní výuce ! Je tedy pro pořadatele, nikoli pro přednášející.
Jak mi bylo asi před 2 týdny, právě při kontrole u mne vysvětleno.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Aleš Dudek
OSVČ
*
Offline Offline



ALE, váš rodinný elektrikář


WWW
« Odpověď #10 kdy: 28.05.2009, 19:11 »

mnou nalezené volné živnosti :

Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti

Organizační zajištění přednáškové činnosti

Organizování školící činnosti (kurzů, seminářů, přednášek)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vlachovice, okr. Žďár nad Sázavou, kraj  Vysočina

vzduchotechnik a elektromontáže všeobecně
Aleš Dudek
OSVČ
*
Offline Offline



ALE, váš rodinný elektrikář


WWW
« Odpověď #11 kdy: 28.05.2009, 19:17 »

Na druhou stranu, my tu diskutujem o složení komisí a žákonnosti takového podnikání, když dneska na živnostenském úřadě po žadateli nechtejí prakticky nic, než výuční list.

Mám osobní zkušenost, kdy jsem se setkal s člověkem docela nedávno vyučeným, dělá na živnost, a to že mám mít nějaké zkoušky dle vyhl. 50 par. 8 ani neví, natož potřebnou praxi 6 let. Na úřadě mu řekli to to už nepotřebuje. (Bohužel tomu odpovídají i jeho znalosti základních povinností s ohledem na dodavatelskou činnost.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vlachovice, okr. Žďár nad Sázavou, kraj  Vysočina

vzduchotechnik a elektromontáže všeobecně
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 28.05.2009, 20:01 »

mnou nalezené volné živnosti :

Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti
Organizační zajištění přednáškové činnosti
Organizování školící činnosti (kurzů, seminářů, přednášek)

Ano, to souhlasí. Ty všechny živnosti opravňují k organizování, zajišťování a pořádánípodivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 28.05.2009, 20:07 »

Mám osobní zkušenost, kdy jsem se setkal s člověkem docela nedávno vyučeným, dělá na živnost, a to že mám mít nějaké zkoušky dle vyhl. 50 par. 8 ani neví,  natož potřebnou praxi 6 let. Na úřadě mu řekli to to už nepotřebuje. (Bohužel tomu odpovídají i jeho znalosti základních povinností s ohledem na dodavatelskou činnost.)

Zvýrazněná věta měly správně být : "Na úřadě mu řekli že to už pro ně nepotřebuje."
A tak to prostě je.
Ale nedával bych vinu ani onomu živnostníkovi a ani úřednictvu na ŽÚ.

Tento paskvil mají na svědomí naši odborníci-zákonodárci a jejich týmy poradců,  náměstků,  mluvčích, podržtašek a jiných rodinných příslušníků (většina také jistě mimořádné kapacity).   zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #14 kdy: 28.05.2009, 20:16 »

A skutečně musí každý přednášející lektor (jedno v jakém oboru) být držitelem ŽL? Já myslím, že né. Používají se myslím i jiné formy vztahu mezi organizátorem školení a lektorem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #15 kdy: 28.05.2009, 23:30 »

Takže zpět k původní otázce.
Dle mého názoru, RT nemusí mít ŽL. Firma ustanoví komisi pro provádění zkoušek dle vyhl. Č. 50/78 Sb.,  jejímž členem bude RT. RT provede školení, firma vystaví zápis a osvědčení, a je hotovo. Další postup snad není třeba uvádět.
 Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 29.05.2009, 07:10 »

Už jsem se setkal, že ten kdo pořádá školení Vyhl.50... jen vybírá peníze a ani neví jak správně vyplnit doklad o absolvování..!....je to na zasmání ale je to tak !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 29.05.2009, 08:40 »

A skutečně musí každý přednášející lektor (jedno v jakém oboru) být držitelem ŽL? Já myslím, že né. Používají se myslím i jiné formy vztahu mezi organizátorem školení a lektorem.

Ohledně jiných forem (dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti, přednáška za oběd a lahvičku....) nevím, ale jestliže by měl přednášející vystavit daňový doklad, na kterém bude tato činnost uvedena, tak musí.  podivej
Alespoň podle poučení od pracovnic kontroly ŽÚ v Trutnově.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké potřebuji oprávnění k provádění oprav hromosvodu?
 Jaký je rozdíl mezi oprávněním a osvědčením? (rok 2004)
 Mohu provádět elektroinstalační práce ve firmě bez oprávnění k provádění elektroinstalace?
 Lze na živnost "Instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů" provádět elektroinstalace v bytě?
 Co se naučit na zkoušky pro ITI?
 Mohu udělat revizi pouze s osvědčením RT?
 jak lze získat oprávnění k montáži hromosvodů?
 Za jakých podmínek lze provádět revizní činnost při vydaném oprávnění XXXX/7.20?
 Jak zjistit identitu RT dle evidenčního čísla?
 Proč musí mít RT zkoušky z vyhl. 50/78 Sb. §6 nebo §7 ?
 Jaké požadavky musí splňovat RT slaboproudých zařízení?
 Který předpis, norma, zákon definuje rozsah oprávnění revizních techniků?
 Musím mít k podnikání na ŽL ještě oprávnění k elektromontážím vydané ITI?
 Znáte osobně případy kdy byl někdo potrestán ?
 Jaký zákon stanovuje odbornou způsobilost správce serverovny?
 Co obnáší získat oprávnění pro UTZ Českých drah?
 Musí mít revizní technik také osvědčení z § 8 ?
 Dá se nějak podat podnět k odejmutí revizního oprávnění?
 Co očekávat při získávání OPRÁVNĚNÍ k provádění revizí?
 Je nutné oprávnění k provádění revizí?
 Chtěl bych začít vyrábět el. spotřebiče, co musím splňovat?
 Zůstává evidenční číslo revizního stále stejné i po následném přezkoušení?
 Co hrozí firmě, která provedla elektrorevize technikem s propadlým osvědčením?
 Může provozní elektrikář sám provádět výrobu nových elektrických strojů?
 Myslíte že lze propadlému osvědčení konkurovat?
 Má oprávnění revizního technika neomezenou platnost?
 Jak se připravit pro získání oprávnění na provádění revizí e. zařízení?
 Musím mít oprávnění od TIČR i přes to, že na to ještě nemám vzdělání?
 Kde sehnat elektrikáře pro opravu jedné zásuvky?
 Jak má vypadat smlouva s projektantem,kterou vyžaduje TIČR pro vydání oprávnění?
 Potřebuji nějaký doklad pro zapojení vypínače elektromotoru?
 Mohu zasahovat do svorkovnice svítidel bez elektrotechnického vzdělaní?
 Kdo, a za jakých podmínek smí vstoupit do průmyslového rozvaděče?
 Mohu s §7 vyhl.50/78sb. opravovat zdvihací a plynové zařízení?
 Co je potřeba pro OSVČ ve slaboproudu?
 Může TIČR vystavit dvě oprávnění na jednoho revizního technika?
 Musí mít právnická či fyzická osoba oprávnění od TIČR?
 Jaké rozdíly vidíte mezi oprávněním a osvědčením vy?
 Za jakých okolností může obec požadovat upravit nějaký rozvaděč někde ...?
 U TIČR změna u přijímání žádostí
 Jaké jsou požadavky TIČR pro získání TIČR oprávnění/ osvědčení?
 Musí mít organizace zaměsnávající jednoho údržbáře (elektrikáře) oprávnění?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.