Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je cena 30 tisic korun za hrubý materiál u domu o 8 místnostech adekvátní ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je cena 30 tisic korun za hrubý materiál u domu o 8 místnostech adekvátní ?  (Přečteno 35026 krát)
Šnajdr Josef
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 10.07.2013, 20:32 »

Asi každý se s něčím podobným setkal, vždy je potřeba se na začátku přesně dohodnout na podmínkách a říct poměrně přesnou cenu, jak toto nevyřešíte nebo to odhadnete špatně, tak máte zaděláno na problém a musíte vysvětlovat. Příště budete určitě chytřejší Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Online Online



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #19 kdy: 11.07.2013, 14:44 »

a škodolibě jsem si dovolil počkat, kdo se chytí  angel


A?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 12.07.2013, 18:46 »

Nevím jestli napíši nějakou tajnost:
Při jednáni se zákazníkem je potřeba si ho otypovat a jsou jednotlivé kategorie.
Od babičky s minimálním důchodem až po nabubřelého mistra světa a ředitele zeměkoule.


Ironie je v tom, ze kdyz te babicce ze sousedstvi vymenite vypinac a zasuvku a ze soucitu si reknete o dve stovky za material, vytahne babi stovky tri a rekne neco na styl "to je dobry pane mistr". A ten reditel zemekoule po vas bude chtit jeste 25% slevu na vasi cenove podstrelenou nabidku...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 12.07.2013, 19:33 »

To není ironie, bohužel fakt. Nakonec jak se to vezme, že?
Snáze zaplatí ten chudší a včas. Není sice bohatý, ale je čestný a spolehlivý.
Ředitel chce ještě slevu po slevě...
A dostat z něho peníze je dost honička.
Nejde o to, jak odrbat zákazníka a vydělat maximum. Za svoji poctivou a kvalitní práci chci adekvátní cenu.
Všichni znalí vědí, jaké jsou ceny a cenové rozdíly ve vybavení stejného bytu elelktroinstal ací standartního, nebo supervybavenéh o bytu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #22 kdy: 13.07.2013, 10:13 »

Podle předpisů stačí jen jeden chránič na celý dům, ...
Můžete ty předpisy uvést?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #23 kdy: 15.07.2013, 07:55 »

Já bych spíše ocitoval jiný článek a to normu CSN 33 2000-4-41 ed.2 410.3.8.

Různá ochranná opatření uplatněná ve stejné instalaci nebo její části nebo v zařízení se nesmí vzájemně ovlivňovat tak, aby porucha ochranného opatření mohla narušit ostatní ochranná opatření.

Jako projektant tento článek článek chápu tak, že řeší selektivitu kaskádování a proudové chrániče pro jednotlivé obvody. Takže pokud někdo požaduje jedno FI na byt a nebo celý dům, tak je přímo v rozporu s tímto článkem normy. Já osobně to řeším vždy s majitelem tak, že mu vysvětlím všechny následky, které toto nese. Prostě jedno FI bych viděl maximálně na 6-7 okruhů (6x 1f a 1x 3f). Navíc norma 33 1600 ed.2 6.6.3 říká, že maximální unikající proud PE vodičem pro spotřebič může být až 3,5mA, takže, když se pak potká více spatných spotřebičů v kombinaci s parametrem FI (50%muže a 80% musí) stačí 15mA a FI letí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 15.07.2013, 09:38 »

Já bych spíše ocitoval jiný článek a to normu CSN 33 2000-4-41 ed.2 410.3.8.

Nemyslím, že ten článek chápete správně. Různá ochranná opatření jsou např. automatickým odpojením od zdroje a elektrickým oddělením. Pokud řešíte počet obvodů za chráničem, jste pořád jen v jednom ochranném opatření.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 15.07.2013, 09:46 »

Nemyslím, že ten článek chápete správně. Různá ochranná opatření jsou např. automatickým odpojením od zdroje a elektrickým oddělením. Pokud řešíte počet obvodů za chráničem, jste pořád jen v jednom ochranném opatření.

Byl jsi rychlejší. Něco podobného jsem chtěl napsat.

Centrální chránič spíše porušuje zásady, aby ochranný prvek odpojil jen vadnou část, aby závada v jednom obvodu neovlivnila funkci jiného obvodu...
Ale ty článečky, které tohle tvrdily, se nám v normách tak trochu "stěhují nebo vytrácejí"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 15.07.2013, 10:10 »

Vyhl.268/2009, paragraf 34 vegeeet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 15.07.2013, 10:29 »

Ale ty článečky, které tohle tvrdily, se nám v normách tak trochu "stěhují nebo vytrácejí"...
Spíš vytrácejí. Snad jediný, který zůstal, je čl. 9.3 ČSN 376605 ed. 2 pro dráhu.

Vyhl.268/2009, paragraf 34 vegeeet
Jo jo, to je dobrý §. Sice taxativně neříká, kolik obvodů může být za RCD, ale podle něj to určí osoba nejpovolanější, to jest projektant a je to vyřešeno.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #28 kdy: 15.07.2013, 13:19 »

Citace
ale podle něj to určí osoba nejpovolanější, to jest projektant a je to vyřešeno.

Nevím jestli je to ta správná osoba ?
Praxe mě naučila, že NE každý! Pláč Pláč
Pozn.: Jsou i výjimky .....ale jen
 malé procento ! Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 15.07.2013, 13:45 »

Kapacitní proud rozvodů objektu obvykle bývá hned pod razítkem projektanta
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #30 kdy: 15.07.2013, 14:43 »

Kapacitní proud rozvodů objektu obvykle bývá hned pod razítkem projektanta
Kde?  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #31 kdy: 15.07.2013, 18:29 »

Nevím jestli je to ta správná osoba ?
Praxe mě naučila, že NE každý! Pláč Pláč
Pozn.: Jsou i výjimky .....ale jen
 malé procento ! Nerozhodný

Přesně tak!. Bohužel.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #32 kdy: 15.07.2013, 20:52 »

Děkuji za upřesnění (ohledně ochranných opatření),  na školení od pana Kosmáka jsem slyšel odstavci v někde v legislativě, případně v normě, který toto popisoval (výpadek jednoho prvku, nesmí způsobit výpadek jiného) bohužel jsem si opět nepoznačil kde ho najít, tak jsem se domníval, že to je ten co jsem zmiňoval.
Chybami se člověk učí, ale musí sám chtít. A pokud ta chyba nikoho nic nestála tak o to je to lepší :-).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Jakub Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 17.07.2013, 18:07 »

Vždy, když mi v práci nahlásí co by chtěli udělat, tak už ví, že jejich pokud možno za tolik a tolik na mě neplatí a taky to bylo tím, že jsem se jednou spálil a pak mi v tom tak říkajíc vyprali hubu.

Základ je sehnat si ceny a udělat z toho úkolu něco reálného, nechat si nějaké procento navíc jako rezervu, aby bylo možné udělat nějaký ten dokup když se něco s prominutim p***re nebo je potřeba udělat lidově řečeno "tady tohle a tohle támhle".

Prostě pokud jde o to něco vyrobit nebo opravit, první krok by mělo být sednout si k netu, zjistit si kolik co stojí, se to dá sehnat a pak se teprve začít bavit o díle.

PS: Jako doporučení pro kabeláž mohu nadhodit firmu Helukabel. Já už tam odtud beru vlastě veškerou kabeláž pro firmu i na souromé záležitosti skoro rok. Ceny jsou jedny z nejlepších a spolupráce s nimi je dost příjemná. Hlavně se mi líbí jejich přehledný katalog a bohatý sortiment.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Existují 3 skupiny lidí: To co májí k elektrice respekt, ti co respekt nemají a pak sebevrazi co jsou si na 100% jistí, že na PE-čku nikdy nebude fáze.
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #34 kdy: 17.07.2013, 21:03 »

Vždy, když mi v práci nahlásí co by chtěli udělat, tak už ví, že jejich pokud možno za tolik a tolik na mě neplatí a taky to bylo tím, že jsem se jednou spálil a pak mi v tom tak říkajíc vyprali hubu. 

Tak to vás asi nikdo nenajde na, otravným spamy proslulém, nejlevnejsista vba.com
citace odtud :
Citace
“Koupili jsme starší dům a potřebovali jsme opravit celou elektřinu, našli jsme asi 56 elektrikářů s různými nabídkami, vyhrála u nás cena.”
Roman K. Plzeň
Kdyby tyto bláboly měly být od skutečného stavebníka, tak by se mu slušelo popřát silné nervy do budoucna.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Online Online



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #35 kdy: 17.07.2013, 21:28 »

Tak to vás asi nikdo nenajde na, otravným spamy proslulém, nejlevnejsista vba.com
citace odtud :Kdyby tyto bláboly měly být od skutečného stavebníka, tak by se mu slušelo popřát silné nervy do budoucna.  Škleb

Ano, jde o bláboly.
Naprostá většina lidí co znám, za nějaký čas lituje svého rozhodnutí, vybírat jen podle ceny. Ale bohužel ani vyšší cena není zárukou kvalitně provedené práce. Vlastně je většina podobných rozhodnutí takovou sázkou do loterie. Většina z nás má podobné zkušenosti s mnoha firmami. Já tak byl nespokojen se stavební firmou, kterou jsem potkal na jedné ze staveb a tam byl s jejich prací celkem spokojen (o to víc jsem chválil partu ukrajinců),  docela dobrou zkušenost s firmou, která mi dělala novou střehu na domě (cca 1/3 řemeslníků byli OSVČ-měli dobré reference v okolí) a tak podobně. U té stavební firmy mě můj výběr mrzel, u té druhé ani jedna koruna.
Každý si musí svoje zkušenosti nasbírat sám. Vždyť si většina lidí myslí, že to se mě přece nemůže stát.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kde sehnat mělkou krabici do lamina?
 Jaký instalační materiál bude potřeba při přibližném příkonu sporáku 9-11 kW?
 Jak mohu ušetřit na koupi chráničů?
 Použít husi krky? Či CYKY nebo CYKYLo?
 Je krabica IP54 s horším alebo lepším stupňom krytia nez IP55?
 Je rozvodnice 42M za 600Kč výhodná koupě?
 Nemá někdo tip na výrobce svorkovnic pro čerpadlo o více než 9 svornících?
 Aký typ elektromateriálu zvoliť pre montované domy?
 Je v pořádku pokud mi vnucují místo Moeller, OEZ jističe Kanlux?
 Existuje předpis nebo norma pro použití jističů a chráničů od jedné firmy?
 Může si zámečník sám vyrobit elektroměrový rozváděč ?
 Ako dlho môže byť trvale v zopnutom stave stykač C16M?
 Lze v nových elektrorozvodech použít staré, původní jističe?
 Neznáte prodejce nerezových instalacních krabic?
 Jakou rozvodnou krabici mám použít pro připojení varné desky v kuchyňské lince?
 Jaká značka přístrojů pro bytový rozvaděč je nejvhodnější v poměru výkon/cena?
 Aký typ inštalačnej trojkrabice mám použiť do drevotriesky?
 Co se dá udělat s zoxidovanou, rezavou venkovni krabicí?
 Kde zohnať typ stykača 230/16 na 3 moduly na DIN lište?
 Jsou elektrospotřebiče z bazaru bezpečné?
 Seženu někde kabel se zástrčkou a vypínačem, zakončený objímkou na žárovku?
 Jakou doporučíte podomítkovou krabici se zásuvkou pro venkovní použití?
 Jakou zásuvkovou "krabici" bych měl použít do venkovní kamenné zdi?
 Kde sehnat krytku na velkou krabici pod omítku?
 Aky material mam kupit na elektroinstalaciu v garazi?
 Jaké týdenní spínací hodiny rozlišují sudý a lichý týden?
 K čemu slouží relé RP70?
 Znáte nějakou krabici na podlahovou lištu?
 Jaký je rozdíl mezi proudovou ochranou a proudovým chráničem?
 Může mít AL fólie v podkroví negaivní účinky ?
 Poradíte typ krabice na zamurovanie do plota?
 K čemu slouží tato šedá vroubkatá krabice u podlahy?
 Je pojistka T315 a T3.15A totéž?
 Jaký použít typ krabice do bytového jádra?
 Je možné použít starý plechový rozvaděč pro domácí rozvody ?
 Jsou produkty XBS bezpečné a certifikované?
 Neexistuje nejaky nehorlavy kryt pres rozbocku za gaucem?
 Kolik metrů kabelu se použije při elektroinstalaci v rodinném domku?
 Jaká krabice patří pod pětipólový věneček?
 K&V TIPY# k velkoobchodním nákupům elektroinstalačního materiálu
 Jakou máte zkušenost s ETI, ETIMAT?
 Co je hlavní jistič a co je proudový chránič?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.