Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak si legislativně vyložit aktivní hromosvod na letištní hale?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak si legislativně vyložit aktivní hromosvod na letištní hale?  (Přečteno 64955 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Online Online



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #72 kdy: 16.11.2015, 19:59 »

Ale to je názor, který by se dal lehce vyvrátit.
Ve svobodné zemi co není zakázané, je dovolené.

Ale to bych musel dokázat, že tato ochrana je stejná, nebo lepší té "normové". Nějak si to nedovedu představit v případě použití ESE. Asi bych toho už nechal.

Ale, NF C 17 102 je platná na celú EU ,  a k norme a sú národne preklady. Mrknutí

Tak nevím jestli se mám smát, nebo zoufat. Opravdu to nemá cenu a nemá a nemá.  Neřeknu

Prosím o zdroj, na kterém jste zjistil platnost NFC na celém uzemí EU.

 Palec vzhůru Přidávám se.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Ati
*
Offline Offline



« Odpověď #73 kdy: 17.11.2015, 19:26 »

 Nový aktívny bleskozvod od Fraklin France   tanecek tanecek tanecek tanecek
 Active 4D  Super  Škleb Škleb Škleb Škleb

  https://www.youtube.com/watch?v=PmQT8Naifv4
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #74 kdy: 17.11.2015, 20:10 »

Nevidím v tom videu nic zásadního, co by naznačilo "proč a jak" hlavice ESE ty blesky na sebe naláká...
Ono se v "tvej rouře" ani nic seriozního hledat nedá!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #75 kdy: 18.11.2015, 08:28 »

Nevidím v tom videu nic zásadního, co by naznačilo "proč a jak" hlavice ESE ty blesky na sebe naláká...
Ono se v "tvej rouře" ani nic seriozního hledat nedá!

Myslím, že pátrat po principu snad ani nemusíme, klidně to berme jako know-how výrobce. Otázka zní, jestli je hromosvod ESE (všeobecně) legální či nikoli. Na tuto otázku ještě nepadl jednoznačný verdikt.
Jsou zde investoři, TIČR, zastánci, prodejci, projektanti, revizáci, stavební úřady co toto realizují, schvalují a pouští do reálného provozu.
Všichni jsou tedy lumpové, podvodníci a dopouští se přestupků, či snad trestných činnů?
A naopak je zde skupina, co neustále tvrdí, že je to grandiózní podvod, nic nefunguje, je to protiprávní, ale sama iniciovat nápravu nechce, doložit např. poškozením objektů vybavenými ESE taky nechce (zřejmě ta poškození nejsou tak statisticky významná),  navádí ostatní k anonymům, prosazuje primárně své výrobky, tudíž má na tom zjištnou motivaci atd.
Jsem v očekávání, jak toto jednou dopadne, je to velice zajímavé sledovat Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #76 kdy: 18.11.2015, 09:54 »

,  doložit např. poškozením objektů vybavenými ESE taky nechce (zřejmě ta poškození nejsou tak statisticky významná),  
Nevím, jestli má význam diskutovat s dyslektikem, který není schopen použít vyhledávač zde na portále:

http://elektrika.cz/data/clanky/vyzkumy-na-jimacich-ese-1-4/view
http://elektrika.cz/data/clanky/vyzkumy-na-jimacich-ese-2-4
http://elektrika.cz/data/clanky/vyzkumy-na-jimacich-ese-3-4/view
http://elektrika.cz/data/clanky/vyzkumy-na-jimacich-ese-4-4/view
http://elektrika.cz/data/clanky/smrt-na-stadionu/view
http://elektrika.cz/data/clanky/blesk-zapalil-strechu-hotelu-s-aktivnim-hromosvodem/view
http://elektrika.cz/data/clanky/clanek.2005-05-07.5724465965/view
http://elektrika.cz/data/clanky/mimoradna-udalost-v-arealu-bioplynove-stanice-v-malsicich

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Mirek Čech
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



Provizorní řešení jsou většinou ty dlouho trvající


« Odpověď #77 kdy: 18.11.2015, 11:14 »

Pane Hájek chci se zeptat když jste si tak jistý, šel byl jste do případného podání trestního oznámení a případného soudního sporu ? když tvrdíte že je to protiprávní ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mirek
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #78 kdy: 18.11.2015, 12:40 »

Pane Hájek chci se zeptat když jste si tak jistý, šel byl jste do případného podání trestního oznámení a případného soudního sporu ? když tvrdíte že je to protiprávní ..
Platí moje letitá nabídka: Rád vám s tím pomůžu, zdarma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #79 kdy: 18.11.2015, 14:49 »


budu rád, když se zdržíte těch obhrublých výrazů, myslím, že jsme alespoň v drtivé většině inteligentní lidé a proto vedeme diskusi
stejně tak najdeme i na druhé misce vah objekty vybavené klasickým hromosvodem do kterých udeřilo, toto není argument
žádná ochrana není 100%

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #80 kdy: 18.11.2015, 15:54 »

...
stejně tak najdeme i na druhé misce vah objekty vybavené klasickým hromosvodem do kterých udeřilo, toto není argument
...
Když selže "klasický Franklin",  hledáme co na něm bylo špatně a zpravidla to nacházíme  nebo to dokážeme nějak vysvětlit... Nejčastěji jsou to zásadní montážní chyby, poškození od doby výstavby nebo poslední kontroly nebo "model ESČ 1950" (případně starší),  který má jisté nedokonalosti
Když selže ESE, snaží se obhájci a propagátoři hledat nějakou nedokonalost v "druhém systému" a není jim blbé dokázat, že "ESE fungoval tak jak podle výrobce měl",  viz bioplynka Malšice, což pro rozumně uvažujícího člověka musí být jasná výstraha - ono nám to blesk celé rozházel po okolí a ty tvrdíš, že ta hlavice funguje jak má?
Nemám laboratoř,kde bych to mohl zkoumat, ale už ten přístup, že když se něco "nepodaří",  tak výrobci, prodejci a propagátoři vůbec nemají snahu hledat proč, mě přesvědčuje o tom, že je to nějaké podivné a proto to nechci a nedokázal bych to doporučit někomu jinému!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #81 kdy: 18.11.2015, 18:10 »

budu rád, když se zdržíte těch obhrublých výrazů,
No vida, spletl jsem se, zřejmě jste zkresloval příspěvky ostatních záměrně.
inteligentní lidé a proto vedeme diskusi
Tak se tedy prosím ukažte, dávám vám okamžitou příležitost.

stejně tak najdeme i na druhé misce vah objekty vybavené klasickým hromosvodem do kterých udeřilo, toto není argument
Pokud mně stačily necelé dvě hodiny na vyhledání  5 z vámi uváděných neexistujících případů selhání ESE za dobu 13 let z ca 25 mně známých, ozdrojovatelný ch s podrobnostmi, systémů dle standardů pro ESE. Běžné populaci k vyhledání stačí strýček Gůgl, znalost angličtiny a deset popisů selhání má každý za dvě hodiny.

Tak vám dávám týden na to, abyste uvedl ne 20, ne 5, ale stačí tři případy selhání , ,klasického,,  řešení dle řešení ochrany před bleskem dle platné IEC (61024 či 62305).

Pokud uvedete klidně pouze tři stejně ozdrojované případy jako jsou selhání ESE u korektní montáže řešení dle IEC, tak tak se vám rád omluvím a začnu vás brát jako adekvátního partnera k diskusi.

Pokud tuto výzvu nesplníte, nesplňujete vlastní předpoklad:
inteligentní lidé a proto vedeme diskusi

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Mirek Čech
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



Provizorní řešení jsou většinou ty dlouho trvající


« Odpověď #82 kdy: 18.11.2015, 18:15 »

Platí moje letitá nabídka: Rád vám s tím pomůžu, zdarma.
Já osobně bych tedy do toho asi nešel ať s pomocí či bez, protože vzhledem k tomu že se vedou dalekosáhlé diskuze jestli ano nebo ne dle mě je pravda někde uprostřed...
Normy neznám nestuduji každý má zřejmě svou pravdu a vzhledem k tomu že výrobek je legálně prodáván montován tak to asi tak trestné nebude.
A děkuji za nabídku
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mirek
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #83 kdy: 18.11.2015, 20:16 »

No vida, spletl jsem se, zřejmě jste zkresloval příspěvky ostatních záměrně.Tak se tedy prosím ukažte, dávám vám okamžitou příležitost.Po kud mně stačily necelé dvě hodiny na vyhledání  5 z vámi uváděných neexistujících případů selhání ESE za dobu 13 let z ca 25 mně známých, ozdrojovatelný ch s podrobnostmi, systémů dle standardů pro ESE. Běžné populaci k vyhledání stačí strýček Gůgl, znalost angličtiny a deset popisů selhání má každý za dvě hodiny.

Tak vám dávám týden na to, abyste uvedl ne 20, ne 5, ale stačí tři případy selhání , ,klasického,,  řešení dle řešení ochrany před bleskem dle platné IEC (61024 či 62305).

Pokud uvedete klidně pouze tři stejně ozdrojované případy jako jsou selhání ESE u korektní montáže řešení dle IEC, tak tak se vám rád omluvím a začnu vás brát jako adekvátního partnera k diskusi.

Pokud tuto výzvu nesplníte, nesplňujete vlastní předpoklad:


Pravdu pane Hájek Úsměv
Je mi to úplně u ......místo kde přechází záda ve stehna  Škleb Škleb Škleb
Nejsem demagog, v což se většina diskusí s vámi zvrhne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #84 kdy: 18.11.2015, 20:17 »

Pravdu pane Hájek Úsměv
Je mi to úplně u ......místo kde přechází záda ve stehna  Škleb Škleb Škleb
Nejsem demagog, v což se většina diskusí s vámi zvrhne.
funny Díky, že jste se zařadil!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Mirek Čech
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



Provizorní řešení jsou většinou ty dlouho trvající


« Odpověď #85 kdy: 18.11.2015, 20:56 »

Mě to přijde že pan Hájek sám tápe protože jako zodpovědný občan by jistě dávno  sám konal ve věcech trestních...
ESE už taky přeci nějaký ten pátek máme a nevěřím že by v jeho okolí nic takového nebylo ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mirek
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #86 kdy: 18.11.2015, 21:14 »

Mě to přijde že pan Hájek sám tápe protože jako zodpovědný občan by jistě dávno  sám konal ve věcech trestních...
...
Kdo z vás to zkusil?
Já jsem zkusil podat trestní oznámení pro obecné ohrožení,když jsem šel kolem přerušeného svodu hromosvodu na veřejně přístupném místě (frekventovaný chodník)
Dostal jsem vyrozumnění PČR, že případ odložili, protože není možné zjistit pachatele poškození  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #87 kdy: 18.11.2015, 22:02 »

Mě to přijde že pan Hájek sám tápe protože jako zodpovědný občan by jistě dávno  sám konal ve věcech trestních...
ESE už taky přeci nějaký ten pátek máme a nevěřím že by v jeho okolí nic takového nebylo ....

Jste veselý člověk.
Denně potkávám spoustu přátelských lidí, kteří přicházejí se spoustou nápadů, co všechno další bych pro ně měl dělat. ( to je citát mého bratra)

Do , ,boje,,  proti ESE investuji ročně ca 40 hodin svého soukromého života, kdybych místo toho psal placené články, je to ca 10-20 000 CZK.

Žaloba na jednu ESE aplikaci by si vyžádala dvojnásobný objem času a investici 40-60 000 CZK do právní podpory + náklady na cestu+ znalecké posudky na technická řešení + znalecké posudky na smluvní dokumentaci.
Pokud převezmete krytí přímých finančních nákladů, jsem ochoten do toho svůj čas investovat. Palec vzhůru

Z hlediska mých příjmů, jsou ti co mají ESE cílovou skupinou mojí konkurence. Ten kdo volí výrobky mého zaměstnavatele, není cílová skupina pro ESE. Jsem přesvědčen, že pokud by nebylo ESE, zvolili by řešení od jiných podvodníků. Na světě jsou v ochraně před bleskem minimálně další tři systémy, které používají obdobnou prodejní argumentaci.

Osobně věnuji v současné době více energie do rozporování dokumentace a řešení za pomoci konkurenčních výrobků. Kromě daleko vyšší návratnosti vynaložené práce pomáhám čistit obor od podvodníků a neumětelů kteří na systému parazitují.







Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Online Online



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #88 kdy: 18.11.2015, 22:23 »

Mě to přijde že pan Hájek sám tápe protože jako zodpovědný občan by jistě dávno  sám konal ve věcech trestních...
ESE už taky přeci nějaký ten pátek máme a nevěřím že by v jeho okolí nic takového nebylo ....

Kdo z vás to zkusil?

Jednou jsem byl nápomocen policii  a následně jim  připravoval podklady ohledně černého odběru. V druhém případě jsem se dostal jako svědek až k soudu. Oba případy odložené, protože nebylo dokázáno že v tom byl úmysl někoho poškodit. (v prvním škoda 106 tisKč, ve druhém 20tis za předělání instalace) Stálo mě to v každém z těchto případů cca 1 den, kdy jsem nic nevydělal, vše vyšumělo do ztracena, bez potrestání viníků. Tedy čistá ztráta.
Přesto když najdu problémy na instalaci, nebo hromosvodu takového rozsahu, že to považuji za podvod, nebo ohrožení zákazníka, nabízím svou pomoc. Nikdo ji nevyužil, krom těch dvou případů, za cca 10 let. A že příležitostí bylo.

Vlastně se Honzovi Hájkovi vůbec nedivím. Není možné pomáhat někomu, kdo o to vlastně vůbec nestojí. Proč bránit tydýtovi v tom, aby dostal jen to co chce a za co je ochoten zaplatit i když ví, nebo tuší, že to je podezřele levné, jednoduché, nebo jinak divné. Lidé si přejí být podváděni, okrádáni a šizeni. Jinak si to prostě nedovedu vysvětlit.  Svůj čas a další věnuji jen těm, co o to stojí a dokáží to i ocenit. Ostatní je nepodstatné, o ničem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Mirek Čech
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



Provizorní řešení jsou většinou ty dlouho trvající


« Odpověď #89 kdy: 18.11.2015, 22:51 »

Takže když to vezmu kolem a kolem je to stejně zbytečné se do něčeho pouštět ztráta času tj i možného výdělku..
Smutná story

Pro p. Hájka já veselý člověk jistě nejsem všichni mě mají za protivu....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mirek
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Aktivní hromosvod velký podvod?
 Je nutne zemnit kovove predmety, napr antenu na strese domu, pokud je tato ochranena aktivnim hromosvodem?
 Jak (a podle čeho) revidovat aktivní hromosvod?
 Proč a kdy aktivní hromosvod?
 Poradíte dodavatele ESE?
 Jak funguje aktivní jímač?
 Blesk se omluvil aktivnímu hromosvodu a udeřil!
 Proč chtít ještě aktivní bleskosvod, když má již přepěťovky?
 Aktivní hromosvod a aquapark,je to v souladu?
 Co si myslíte o aktivních bleskosvodech?
 Kdo zná vyjímku č.94-12 Úřadu pro normalizaci a státní zkušebnictví?
 Viem mi niekto poradiť s aktívnym bleskozvodom?
 Je ERITECH® SYSTEM 3000 DYNASPHERE aktivný bleskozvod?
 Dle čeho provádět revizi na aktivní bleskosvod?
 Jakou má váhu "oficiální" vyjádření Indelec ohledně aktivních (ESE) jímačů?
 Je schopný aktívny bleskozvod chrániť pri odpore uzemnovača 15 Ohm?
 Jak periodicky revidovat aktivák?
 Kdo ví jak pracuje zařízení aktivní hromosvod?
 Kdo podpoří tvrzení Petra Chrpy o aktivních hromosvodech?
 Potěmkinův hromosvod
 Jaká se používá jednotka pro vstřícný výboj?
 Doslechli jste se, že TNK označila normu o aktivních hromosvodech za neplatnou?
 Jaký má vliv aktivní hromosvod na životní prostředí?
 Zajímalo by vás, na základě čeho uvádí TIČR do provozu aktivní jímače?
 Slyšeli jste o chystaném zrušení normy na jímače ESE?
 Bleskosvod Pulsar systém se včasnou emisí výboje
 Co říkáte na srovnání typů hromosvodů světovými vědci? Vymýšlí si?
 Má zákazník právo na předvedení výrobku?
 Jaká je cenová úroveň hlavice aktivního hromosvodu?
 Ani smrt na stadionu s příznivci ESE nehne?
 Skončily ESE v ČR tímto sdělením nebo ne?
 Nastává v ČR konečně soumrak nad ESE?
 Jak provozovatel zjistí, že jeho jímač ESE není po zásahu už jen Franklin?
 Elektrokaps - Přepětí a hromosvod
 Neporučíme bleskům, dešti?! (1.)
 Kto poradí ohľadom aktívneho bleskozvodu, ktorý ma chrániť FV elektráreň?
 Má Jan Hájek o aktivních hromosvodech pravdu nebo konspiruje?
 Jak byste řešili konflikt mezi řešením ESE a požadavku EN 62 305 vy?
 Jak řešíte vnitřní ochranu v souladu s aktivním hromosvodem vy?
 Jak funguje Tester Indelec?
 Aká je dostatočná vzdialenosť podľa STN 34 1398?
 Objevil jsem dvojitě aktivní hromosvod nebo je to něco jiného?
 DEHN: Aktivní hromosvod ESE versus soudní znalec
 Čeští vědci o otázce aktivního hromosvodu ESE
 Modelování činnosti aktivního hromosvodu
 Je ve Francii legální aktivní hromosvod?
 Jak revidovat aktivní hromosvod?
 Co má dělat zaměstnanec, když najednou musí nabízet aktivní hromosvody?
 Co byste vzkázali revizákovi o aktivním hromosvodu vy?
 Šokující výpovědi Jana Hájka #9: Má se realizátor aktivního hromosvodu obávat postihu?
 Jak je to ve skutečnosti v ČR s ochranou pomocí aktivních jímačů?
 Víte, že koeficienty z 62305 nejsou pro jímače ESE pro výpočet rizika ničím podloženy?
 Je možný jeden svod na dva objekty víceposchoďových budov v Praze?
 Proč aktivnímu hromosvodu stačí jen 1 nebo 2 svody oproti klasickému provedení ?
 Jímače ESE, tzv. aktivní hromosvody dostaly na Slovensku smrtící úder!
 Nemá někdo zájem o veřejnou zakázku instalace ESE?
 Byli jste také osloveni WAT Franklinplus?
 Je v pořádku instalace aktivního jímače na objektu zařazeného do LPS II?
 Bezpečnost hromosvodu podle platné legislativy ČR ...
 Jakou váhu má francouzská norma na aktivní hromosvody v EU?
 Víte o tom, že EU nutí ČR, aby akceptovala aktivní hromosvody (ESE)?
 Co myslíte, jaký postoj má německý úředník vůči aktivním hromosvodům?
 Co vše předcházelo zrušení STN 34 1398 pro ESE?
 Mají aktivní jímače skutečně tak velký ochranný prostor?
 Proč by nemohl aktivní hromosvod chránit plynové zařízení?
 Jak to, že má regulační stanice plynu jeden jímač a svod?
 Co asi mohl změnit zákon 250/21Sb. ve vztahu k instalaci ESE?
 Jak firmě argumentovat proti použití francouzské normy při instalaci ESE?
 Pojišťovny s aktivními hromosvody počítají! Jen ...

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 21 dotazů.