Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Je povinné inštalovať bleskozvod ak nie je na to projekt?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je povinné inštalovať bleskozvod ak nie je na to projekt?  (Přečteno 52604 krát)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 13.05.2012, 13:23 »

Nerozumím co pořád řešíte, že ochrana před bleskem nemusí být, když to tak vyjde ve výpočtu rizika?!?!?

Co je nadřazenější? To co vám vyjde ve výpočtu rizika, anebo to, co požaduje vyhláška?

A když vám ve výpočtu rizika pro rodinný dům vyjde, že ochrana být nemusí, má přednost požadavek Vyhlášky 268/2009 Sb. o technických požadavcích na stavby § 36, odst. (1),  písm. a) nebo nemá?

To, jestli ochrana před bleskem být musí nebo nemusí neurčuje výpočet rizika, ale VYHLÁŠKA!
Šmankote  podivej

Když budu citovat z té vyhlášky, jak jste uvedl o něco výše:

  (1) Ochrana před bleskem se musí zřizovat na stavbách a zařízeních tam,
   kde by blesk mohl způsobit

   a)  ohrožení  života  nebo  zdraví osob, zejména ve stavbě pro bydlení,
   stavbě   s   vnitřním  shromažďovacím  prostorem,  stavbě  pro  obchod,
   zdravotnictví  a  školství, stavbě ubytovacích zařízení nebo stavbě pro
   větší počet zvířat,


Ono, ale nai tím hromosvodem, to riziku úplně nevyrušíme, takže si myslím, že analogicky pokud vyjde riziko dle výpočtu i pro stavbu nechráněnou před bleskem, tak by se nemusel hromosvod zřizovat.
Nebo na to máte jiný názor, případně jej máte podložený nějakým právnickým výkladem, stanoviskem TIČR, ČKAIT, hasičů, .... či někoho jiného kompetentního?
Čímž samozřejmě váš názor nezpochybňuju, protože já svůj názor ničím takovým podložený nemám a proto se taky výpočtu rizika, který vyjde i bez hromosvodu snažím vyhýbat... Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #19 kdy: 13.05.2012, 14:04 »

U RD vždy vyjde potřeba hromosvodu. Stačí nasadit nezanedbatelno u paniku u osob v objektu při zásahu a jste tam. A námitky, že panika v rodině o třech nebo čtyřech lidech vzniknout nemůže zase až tak veliká........ to neberu. Problém může nastat zrovna při zahradní slavnosti u domu (svatba, kulaté narozeniny atd.),  kdy se větší množství lidí půjde za bouřky schovat zrovna do námi diskutovaného objektu. Pak je na průser jasně zaděláno.

Babi s dědou hlídají zbožňovaná vnoučata, děti svých milovaných dětí. Ty spí v podkroví. Krásný letní den, večer černé mraky, děti v podkroví...... ......prásk a neštěstí hotovo.
A tak by se dalo uvažovat dál a dál.

Vy si troufnete vydat doklad, že na objektu nemusí být hromosvod?
Pokud někdo z vás ano, pak bych otevřel diskusi na téma Hájkem zmiňované lobotomie. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 13.05.2012, 14:40 »

Asi bych takovy vypocet z ruky nepustil. I kdyz rasim komplet elektro v baraku a investor trva na tom, ze hromosvod nemam resit, ze jej nechce, vzdy nachystam vyvody uzemneni ze zakladoveho zemnice a do TZ napisu, ze hromosvod nebyl resenim teto PD, ale provedena priprava uzemneni a doporucuji zpracovat projekt hromosvodu a podle technickeho reseni hromosvodu se pripadne musi upravit i vnitrni instalace, osazeni svodicu, atd...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #21 kdy: 13.05.2012, 14:45 »

Jednalo se jen o samotnou jímací soustavu na obyčejném malém RD se sedlovou střechou a dvěma nebo třemi svody, půdorysný rozměr cca 9x8m.
Orientačně:
50m AlMgSi po cca 20Kč  1000Kč
50 podpěr po cca 25Kč  1250Kč
20 svorek po 20Kč          400Kč
2x jimač 1m na hřeben po 250Kč  500Kč
2 lidi po 8hodinách a 250Kč   4000Kč  (i když v té lokalitě byla určitě cena práce nižší)

tj:  7150Kč, projekt už zpracovaný byl, uzemnění bylo hotové, můžete namítnout revizi .... Můžete namítnout, že za tyhle peníze nebudou svorky nerezové a .....

Celý tento příspěvek je výblitek první kategorie.
1. Dva svody u RD znamená do 30 metrů obvodu, což je půdorysně 7,5x7,5 metru, celková plocha RD je 56,25 m2, což odpovídá startovacímu bytu či garáži a ne RD. Čili nesmysl.
2. Nevidím tam nikde ochranný úhelník, zkušební svorku či krabici na zkušební svorky, pokud bude skrytý svod, nevidím tam vodič AlMgSi, který se pro tuto aplikaci může použít. Čili nesmysl.
3. Revizi namítnu rád, bez té to nějak nemá ten glanc. Další nesmysl.
4. Co zemnící soustava? Aspoň by to stálo za zmínku, a jak známo, hromosvod bez zemniče nefunguje. Další nesmysl.
5. 250 Kč za hodinu práce kvalifikované osoby a ve výškách? To myslíte vážně? 40% z 250 nasypu v odvodech do státu, zbývá mi 178 Kč, z tohoto si odečtu cca dvě dvanáctiny, což odpovídá státním svátkům a předpokládané dovolené, kterou si jako OSVČ musím platit a kterou má zaměstnanec placenou zaměstnavatele m, čili měl bych si vytvořit nějaký fond pro tyto účely, jsem na cca 148 Kč, od toho odečtu nákladově režijní náklady na telefony, internet a účetní v orientační sazbě cca 25 Kč na hod.,  zůstává mi 123 Kč. Ale to ještě pořád není konec, mám si zaplatit sem tam školení, přezkoušení, dokoupit či obnovit nářadí a vybavení, montážní auto je také docela zásadní zářez jednou za X let. Předpokládám, že jste natolik solidní živnostník, který nepřijímá zákazníky v obýváku mezi hromadou dětských hraček a nájem či provoz nějaké garáže coby meziskladu také něco stojí. Takže suma sumárum vás živí manželka či tchýně. Takového chlapa by chtěla určitě mít každá ženská doma, jen co je pravda. Takže další nesmysl.

Závěrem si dovolím tvrdit, že ten váš výblitek je přinejmenším klamání spotřebitele, protože jste ho umístil ve veřejné diskuzi. Z vaší kalkulace je zřejmé, že byste práci neodvedl kvalitně, podle platných legisdlativníc h požadavků a zakázku byste dodatečně navyšoval, ačkoliv od začátku je zřejmé, že ji nejste schopen za tyto peníze udělat. Tímto se dopouštíte podvodného jednání.

Mimochodem již před časem firma Dehn uvedla orientační ceník hromosvodářský ch prací, kde je jasně uvedeno, že práce kvalifikovanéh o hromosvodáře začíná na 700 Kč za hodinu práce a kdo nabídne nižší cenu, tak ten zákazníka oškube jinde. Vy ho oškubete hned dvakrát, poprvé na kvalitě a podruhé na dodatcích.

Velebnosti, jdu blejt  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 13.05.2012, 15:11 »


Mimochodem již před časem firma Dehn uvedla orientační ceník hromosvodářský ch prací, kde je jasně uvedeno, že práce kvalifikovanéh o hromosvodáře začíná na 700 Kč za hodinu práce a kdo nabídne nižší cenu, tak ten zákazníka oškube jinde. Vy ho oškubete hned dvakrát, poprvé na kvalitě a podruhé na dodatcích.

Velebnosti, jdu blejt  zle

Se 700kč/hod naprostá většina zákazníků požene hromosvodáře od domu sviňským krokem-toť realita.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #23 kdy: 13.05.2012, 15:16 »

Se 700kč/hod naprostá většina zákazníků požene hromosvodáře od domu sviňským krokem-toť realita.

To je sice pravda, ale ono záleží taky na tom, jak se těch 700,-Kč/hod. zákazníkovy podá, že?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
ESE
« Odpověď #24 kdy: 13.05.2012, 16:06 »

Respektive rozmnělní někde jinde, že? :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 13.05.2012, 16:35 »

Radek Červený:

Ad1) Podstatnější než dodržet vzdálenost mezi svody vidím dodržení dostatečné vzdálenosti. Nic méně m top nedalo otevřel jsem si ten projekt. Doopravdy to byl dům 9x8m. Sedlová střecha. Investora neznám, ale prostě se tyto domy staví. Co  ktomu investory vede a proč staví dům tak jak staví není můj problém. Byly navrženy tři svody. Pak tedy 3 svody z celkovou délkou po cca 12m a hřebenové vedení 9m.

Ad2) Na co ochranný úhelník? Zkušební svorky zahrnuty v polžce svorky s průměrnou cenou 20Kč - konkrétně jen rychle bude třeba v ideálním případě 3x zkušebka, 3x okapovka, 2x svorka 8-10 k jímačům, 3x svorka 8-8 (schválně nuvádím žádné konkrétní typy),  takže ani ne těch 20 uvedených

Ad3) Ano bez revize to nemá smysl, ale tu nerad zahrnuji do ceny realizace

Ad4) Četl jste celý můj příspěvek? Uzemnění bylo už hotové a nachystrané

Ad5) Co se týká HZS za práci, to je bohužel kapitola sama pro sebe. Proč nasypete 40% státu? Nenasypete náhodou státu až 40% z toho co vám zbyde po odečtení nákladů?  Já nevím jak vy, ale já kdybych nasadil hodinovou sazbu Vámi zmiňovaných  700Kč za hodinu, tak bych asi neměl co dělat. Pokud se za tyto peníze umíte prodat, tak vám závadím (v dobrém),  protože jste asi schopnější obchodník než já. Já mám mnohdy problém s tím prodat svoje lidi za oněch zmiňovaných 250. Není to žádná sláva, ale nějak se s tím dá žít.  Zrovna teď v pátek jsem s investorkou probíral moji nabídku proti konkurenci, kde se vyskytovala HZS v řádu 165 - 195Kč podle toho u které činnosti a práce z C21m s jednotkovými cenami odpovídajícími cca 150Kč/h (indexu 3). 

Samozřejmě tento orientační proočet se nedá považovat za nabídový rozpočet pro cokoliv, záměrně jsem neuváděl jaké svorky, j, jaké podpěry.. Před realizací by samozřejmě zákazník dostal nabídkový rozpočet s konkrétními položkami s jednotkovými cenami, který by byl dodržen v případě, že by nedošlo ke změně tyechnického řešení. Pokud by chtěl zákazník dodat řešení na klíč, byly bydo toho započteny náklady na projekt, revizi,..... ale to jak říkám, projekt v tomto případě už byl hotový, neuvažoval jsem mimostaveništn í dopravu atd... a hlavně tam bylo to slovo orientačně

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #26 kdy: 13.05.2012, 17:02 »

Pane Rotrekle,

a musíte prodat svoje lidi za každou cenu? Musíte brát každý kšeft, který je o ničem? Není náhodou filozofií a i platným legislativním požadavkem pro vaše podnikání vytvářet kladný hospodářský výsledek? Ten nevytvoříte, pokud budete pracovat pro zoufalce, kterým se i 250 Kč zdá moc.

Osobně nemám rád nabídky, které se podstřelí a posléze se tam dopinkne revize, potom posunutí zemnního vývodu, potom to a pak ono, až je to na úplně jiné cifře. Vaše kalkulace takto byla postavena. Toto jednání není košer. Zákazník má dostat na papíře řešení a cenu konečnou.

Jinak u domu 9x8 metrů mi nevychází pořád dva svody, počítá se i každých započatých 15 metrů  Mrknutí

A mimochodem, v dobré společnosti se o penězích nemluví, a u vás to není poprvé, co ve veřejné diskuzi řešíte nesmyslné cenové kalkulace. K tomuto účelu není tato diskuze určena s vyjímkou uzavřené sekce a tématu o cenách. Prostě tady plácnete nesmyslných 7000, kdejaký Jouda se toho chytne jak hovno košile a přitom všem už v tuto chvíli je jasné, že je to nesmysl.
Přeji takovým Joudům jako jste vy, aby si vychutnali pravidlo vrána k vráně sedá a pracovali jen pro ty Joudy, co sednou na tu nabídku za sedm. Toto je jediná cesta, aby se trh přirozeně vyčistil od lidí jako jste vy.

Nezlobte se, ale vám to člověk musí napsat na plnou hubu. Naznačit vám nepomůže.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 13.05.2012, 17:23 »

Nemusím, ale mám dvě možnosti, buď jim dát práci kterou si vydělají na své platy a nebo je propustit. Jak sem již říka  s touto cenou to není na zbohatnutí, ale dá se z toho žít. Zatím tady ale rozvádíte jednu nastřelenou cenu, na které jsem jen demonstroval, že cena hromosvodu kolem 7000Kč není nereálná.

Nevím, proč furt něco píšete o tom, že jsou dva svody málo, když jsem psal, že by byly tři.

Osobně nemám rád nabídky, které se podstřelí a posléze se tam dopinkne revize, potom posunutí zemnního vývodu, potom to a pak ono, až je to na úplně jiné cifře. Vaše kalkulace takto byla postavena. Toto jednání není košer. Zákazník má dostat na papíře řešení a cenu konečnou.

Já taky ne a nedělám to. Opakuji a aby jste mě neosočil z manipulace s příspěvkem, tak i s překlepy: Samozřejmě tento orientační proočet se nedá považovat za nabídový rozpočet pro cokoliv, záměrně jsem neuváděl jaké svorky, j, jaké podpěry.. Před realizací by samozřejmě zákazník dostal nabídkový rozpočet s konkrétními položkami s jednotkovými cenami, který by byl dodržen v případě, že by nedošlo ke změně tyechnického řešení. Pokud by chtěl zákazník dodat řešení na klíč, byly bydo toho započteny náklady na projekt, revizi,..... ale to jak říkám, projekt v tomto případě už byl hotový, neuvažoval jsem mimostaveništn í dopravu atd... a hlavně tam bylo to slovo orientačně

Zákazník dostane cenu tak, aby mu bylo jasné za co platí a jaké jsou podmínky pro to, aby cena byla dodržena (např se mě stalo, že se od tvorby nabídky do začátku realizace vyskytl na střeše 4metrový anténní stožár, když jsem se ptal jestli je už střecha hotová a nic dalšího na ní nebude, tak neříkal nic, s tím že se mu anténa nezdála důležitá). Zákazník má možnost si vybrat, jestli dostane revizi odmne jako realizátora nebo si ji objedná u nějakého nezávislého RT.

Nějak mě uniká, kdy jsme řešili nějaké nesmyslné kalkulace, ale možná jsem takový jouda, že zapomínám o čem kdy byla řeč, ale to snad od mě čekáte, ne?

PS. Byl bych rád, kdyby jste se oprostil osobních útoků navíc nepodložených.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 13.05.2012, 17:56 »

Asi bych tu cenu dál nerozváděl, je jasné že to je jen část ceny za kousek hromosvodu a jako cena z nouze, když není práce a člověk nechce umřít hlady. Z té ceny sežere mnoho stát, mnoho režie a z toho co zbude pro zaměstnance na výplatu nezaplatí ani podnájem. 
Určitě jsem nechtěl svou pochybností o ceně přispět k vyvolání až tak bouřlivé diskuze. Prosím vraťme se k tématu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 13.05.2012, 18:28 »

Asi tak, původně tím jenom mělo být demonstrováno, co jsou lidi schopni podstoupit za papírování a rizika, kvůli ušetřeným penězům a jaké částce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 13.05.2012, 18:28 »

až tak bouřlivé diskuze.

Nevadí, mám vnitřní pocit, že jsou tu poslední dobou nějak klidné vody, navíc jeden fil. směr říká, že jakémukoli pokroku musí nutně předcházet konflikt.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Šašinka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 15.05.2012, 13:05 »

Všechno je jinak.Projeďte se trošku po světě a zjistíte,že na drtivé většině RD  hromosvody nejsou. Spojené státy nejsou rozvojovou zemí, přesto tam hromosvod
nenajdete.  Řady požárů a zásahu bleskem se tam nekonají, národ od blesků nevymírá.
Pokud vezmete německé údaje o pravděpodobnos ti zásahu do RD 72 m2, vyjde vám zhruba 900 let. Proti tísileté vodě se nazajišťujeme, nevidím důvod budovat na každé
boudě hromosvod. Plamenní diskutéři nechytejte mne za slovo v případě RD na kopci atp. Velmi málo z vás se setkalo s úderem blesku do RD, většinou tak jen z doslechu.
Osobně mi se to nepovedlo za 44 let  revizní činnosti. U škod z přepětí pak jen 3 krát.
Vlastním RD i velký výrobní objekt, hromosvod mne ani nenapadne řešit, přestože pro
elektro firmu je to muška malá. Můj názor je, že instalace hromosvodu je věcí investora.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #32 kdy: 15.05.2012, 13:13 »

Spojené státy nejsou rozvojovou zemí, přesto tam hromosvod nenajdete. 
To může být z toho důvodu, že tornáda domy přímo boří na třísky, takže hromosvod by nepomohl.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 15.05.2012, 13:26 »

To Šašinka, na základě mých zkušeností nepotřebuje naprostá většina instalací ochranný vodič (nikdy nevedl proud, nijaká porucha nenastala),  přes to ho tam vždy rád uvidím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 15.05.2012, 13:27 »

Velmi málo z vás se setkalo s úderem blesku do RD, většinou tak jen z doslechu.
Osobně mi se to nepovedlo za 44 let  revizní činnosti. U škod z přepětí pak jen 3 krát.
Toto nelze tvrdit paušálně. Ono hodně záleží na tom, v jaké krajině a konfiguraci sítí se pohybujete.

Vlastním RD i velký výrobní objekt, hromosvod mne ani nenapadne řešit, přestože pro elektro firmu je to muška malá. Můj názor je, že instalace hromosvodu je věcí investora.
U RD je to Vaše osobní věc. U výrobního objektu se dají předpokládat zaměstnanci a tady bruslíte na velmi tenkém ledě. Zkušenosti, nezkušenosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #35 kdy: 15.05.2012, 13:34 »

Řady požárů a zásahu bleskem se tam nekonají, národ od blesků nevymírá.
Proboha mrkněte se na USA:

National Fire Protection Association Fire Analysis and Research Division :
During the four-year-period of 2004-2008, NFPA estimates that U.S. fire departments
responded to an estimated 24,600 fires started by lightning per year.  These fires caused
an estimated average of 12 civilian deaths, 47 civilian injuries and $407 million in direct
property damage per year.


Pokud informace nevyhledáváte, většinou s k nim nedostanete a svět vypadá jako život v rajské bezpečné zahradě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Stran: 1 [2] 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je podle Vás nutné kupovat všechy čtyři díly ČSN EN 62305-1 ...4?
 Nevíte někdo o software, který umí bleskovou kouli podle ČSN 62305?
 Je už nutno projektovat dle nové ČSN EN 62305 ?
 Kde sehnat software pro výpočet rizika dle ČSN EN 62305-2?
 Jak se vám daří praktikovat novou ČSN EN 62 305 o hromosvodech?
 Jak řešit ochranu před bleskem klimatizace na střeše kovové haly dle ČSN EN62305
 Dokážete vysvětlit vzorec na počítání min.vzdálen. vnějšího LPS od ostatních?
 Víte někdo jak je prakticky uplatňována norma EN 62305 v jednotlivých zemích EU
 Je v ČSN EN 62305 stanoven počet svodů poměrem stran a výškou budovy?
 Jak si správně vyložit obr. E.31 z ČSN EN 62305-3
 aky je rozdiel medzi prevedenim bleskozvodu podľa starej a novej normy(62305)?
 Milan Kaucký o revizích v Občanském judu.
 Jak postupovat při návrhu oddáleného jímače ?
 Poradí mi, prosím, někdo s novými normami v oblasti hromosvodů?
 Prý podle nové normy nemusí být hromosvod opatřený ochrannými úhelníky?
 Ako by som mal riešiť bleskozvod na stožiarových stavbách mobilných operátorov?
 Existuje přiřazení LPS v (ČSN EN 62305) k objektům podle důležitosti?
 Má být zkušební svorka svodu ve výši 1,8 až 2m nad zemí i v případě 62305?
 Instalují se přepěťové ochrany dle 62305 stále ve 3 stupních?
 Které části normy nebylo použito, když udeřil blesk do balkónu?
 Jak se dá rozumět textu ČSN EN 62305-2 Příloha-J strana 100?
 Jak rozumět textu ČSN EN 62305-3: "dohodnutý zemní odpor zemniče?
 Kdo si myslí, že je ČSN EN 62305-2 (Ochr. př. blesk.) prakticky použitelná?
 Je nutno při aplikaci vyhlášky 137/1998 Sb. aplikovat ČSN EN 62305-1 až 4 ?
 Jak by se zamlouvalo projektantům používat místo ČSN EN 62305-2 TNI 341390 ?
 Jaky je rozdil mezi novou a starou normou hromosvodů?
 Lze při projektování hromosvodu používat kombinaci platné a neplatné normy ?
 Může se dle nové normy v nových projektech RD anténní stožár uzemňovat?
 Jak má být vypracovaná projektová dokumentace pro hromosvody dle ČSN EN 62305?
 Jak si vysvětlit obrázek E22 strana 89 v ČSN EN 62305-3 ?
 Je k něčemu analýza rizika u běžných RD?
 Je ocenění nákladů na ztráty podle ČSN EN 62305 správné?
 Provedení hromosvodu dle ČSN EN 62305, je to na kriminál?
 Jak určit LPL dle ČSN EN 62305?
 Jaký zvolit průměr jímacího vedení u staveb se střechou pokrytou zeminou?
 Myslíte si, že už nelze projektovat hromosvody dle ČSN 34 1390?
 Výpočet rizika dle ČSN EN 62305-2
 JAN HÁJEK: Blesková válka č. 4 – předělávat hromosvod nebo ne?
 Není povinná instalace hromosvodu v rozporu s ústavou?
 Jak se uplatňuje ČSN 62 305 v praxi (1.)
 Jak se uplatňuje ČSN 62 305 v praxi (2.)
 Ako funguje metóda ochranného uhla a metóda valivej gule v praxi?
 DEHN: Přepěťové ochranné zařízení (SPD) typu 1 a jeho role v systému ochrany před bleskem
 HROMOSVODY pohledem soudního znalce
 Kdo je dle ČSN EN 62305-2 ten kompetentní orgán?
 Vyškolte se ke změnám 62305 také!
 VIDEO: Jiří Sluka o ČSN EN 62 305 (plná verze čas 1hod 07 min)
 Podle jaké normy provést revizi hromosvodu na paneláku z roku 1971 po zateplení?
 Ochrana před bleskem po změnách ČSN EN 62305 z 09 – 2011 až 01 – 2012
 Hrom aby do toho (ne) praštil
 Co nového v ed.2 ČSN EN 62305?
 Postupy při revizi hromosvodu
 Prohlídka hromosvodu
 Nová opatření v ČSN EN 62305-4 ed.2
 Dá sa napísať kladná revízia podľa STN 62305 keď nie je vnútorná ochrana?
 Víte proč zrušili 34 1390 a v čem je 62 305 lepší?
 Máte někdo k dispozici text normy ČSN EN 62305-5?
 Ako uvažovať pri koeficiente km pri bleskozvodoch?
 Nemá být na skladech výbušnin oddálený hromosvod?
 Urobili elektrikári ochranu plynárenského zariadenia pred bleskom dobre?
 Mají bioplynové stanice v ČR dostatečnou ochranu před bleskem?
 Zapojíte se do diskuse nad jednotlivými díly Šokujících odpovědí Jana Hájka?
 Co asi na evropskou 62 305 říkají Američani?
 Cítíte se v nemocnici bezpečně?
 Zhotoviť bleskozvod podľa STN 62 305 alebo STN 34 1390?
 "Vnitřní hromosvody", jejich návrh, možné provedení a účinnost
 Už víte, že se "pro velký úspěch" připravuje nová ČSN EN 62 305 ed.3?
 Šokující výpovědi Jana Hájka #8: Pravda o STN 34 1398
 Rozlišujete při ochraně před bleskem průřez napájení chráněných technologií?
 STN 34 1398 zrušena! Na Slovensku zvítězil zdravý rozum!
 Co nám přináší/mohla by přinést, nová ČSN 33 2000-6 ed.2?
 Jaký software používáte pro zobrazení valivé koule ve 3D?
 Jaká je platnost revize hromosvodu obchodního centra dle ČSN 62305?
 O seriálu Jak sestřelit staříka
 Jaká je nejpraktičtější kniha či příručka o hromosvodech?
 JSS: Čím je dnes ČSN 34 1390 tak oblíbená?
 eDEHN#22: ČSN 34 1390 versus ČSN EN 62305 - REPRÍZA
 Může mi někdo poskytnout ČSN EN 62305 č. E5.2.2.8?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 22 dotazů.