Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Jak reagujete na nabídkuTrend 24 od E.ON do konce června 2010?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak reagujete na nabídkuTrend 24 od E.ON do konce června 2010?  (Přečteno 37917 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 23.06.2010, 17:33 »

Přiznávám se, že mě tyto nabídky míjejí a nemám čas se jim věnovat. Jste tu někdo, kdo si dělá analýzu a má přehled?


Nová nabídka E.ON – úspora za elektřinu a poukázka na nákup v prodejnách Albert

Až o 10 procent nižší cena elektřiny a k tomu jako bonus za uzavření smlouvy poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup v prodejnách Albert. Tak zní od 8. června 2010 nová nabídka pro zákazníky ze segmentu domácností a podnikatelů v produktové řadě Trend24 společnosti E.ON. Trend24 znamená okamžité snížení stávající ceny za dodávku oproti standardním produktům spojených s dlouhodobou garancí na 24 měsíců.

Na modelovém příkladu rodinného domku se spotřebou cca 10MWh ročně může úspora za dané období činit kolem 2 000 Kč. Prostřednictví m této nabídky tak reagujeme co možná nejpružněji na aktuální vývoj cen na trhu a navíc poskytujeme nákupní výhody našim zákazníkům," vysvětlil mluvčí společnosti Vladimír Vácha a doplnil: „Podepsané dokumenty musí být společnosti doručeny nejpozději do 30. června, aby bylo možné nového produktu využít."

Vzhledem k tomu, že nabídka tarifů Trend24 je časově omezena, mohou se zákazníci již nyní obracet buď na zákaznickou linku ...

Božena Herodesová
koncernová komunikace
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 23.06.2010, 23:55 »

Hážu do koše :-) Už dvakrát... Ani na jednom papiru jsem nenasel rozumny udaj kolik budu platit. Jen kolik usetrim, coz jsem si spocital a vyslo me uplne jiny cislo nez E.on slibuje....Tak ze sbohem a satecek papire...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 23.06.2010, 23:58 »

Na modelovém příkladu rodinného domku se spotřebou cca 10MWh ročně ....

Docela by mne zajímaly podrobnosti o "modelovém domku" s takovou spotřebou.  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 24.06.2010, 00:24 »

Asi jako ty Mirku, Reaguju na to hozením do koše. Mnohokrát se mi potvrdilo, že úspora je patrná pouze na první pohled. pak už ne. Vždy se najde nějaký "neohlášený" poplatek a tak podobně. Postupně se tak vytrácí výhoda, až zjistíte, že vlastně moc neušetřite. Když ne poplatek, tak méně služeb a tím ztráta času a podobně.  Jsem v tomto skeptik.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 24.06.2010, 07:37 »

Tak nějak podobně je to ve všem, například i u mobilních operátorů. Jsem nyní nucen řešit problém slabého signálu a s blížícím se koncem smluvního závazku se koukám kolem. Nějaké nabídky od jiných operátorů se již sešly a začínám zjišťovat, že to co bylo před dvěma lety výhodné je dnes dvakrát tak drahé.
Zkrátka vývoj jde i v cenové politice a balíčcích dopředu a sleva na základě smluvního závazku na rok či dva nemusí být vždy tak výhodná, jak se na první pohled může zdát.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 24.06.2010, 07:40 »

Myslím, že udělají nějakou výhodu pokud to podepíšeš na určitou dobu.
Což o to, ale co když během té doby cena poklesne a já budu platit stále smluvní?
Pokud se zavážou i k takovým snížením, pak má cenu to před zahozením číst.
Ale protože to neočekávám, tak to vyhazuju.
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Karell Absolon
« Odpověď #6 kdy: 24.06.2010, 07:57 »

Podle mě reakce na nabídku RWE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #7 kdy: 24.06.2010, 08:01 »

Podle mě reakce na nabídku RWE.
Pravda, také si myslím, že se teď začnou vzájemně předhánět v plynu i elektrice.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
halik
« Odpověď #8 kdy: 24.06.2010, 09:34 »

Hlavním účelem produktu Trend24 je "uvázat" si zákazníka na pevné 2 roky.

Nic dalšího zvláštního v tom nehledejte. Nelze jednoznačně říci, zda je Trend24 výhodnější či nevýhodnější než stávající "netrendový" stav. Ta sleva x% je totiž pochopitelně pouze a jen proti stávající ceně. "Netrendovým" zákazníkům se cena pro rok 2011 klasickým způsobem změní - je pak otázkou, zda pak tato "netrendová" cena bude vyšší nebo nižší než Trend24 cena, kterou si nyní zasmluvníte, a kterou budete beze změny platit po celé ty 2 roky (=24 měsíců).
Pochopitelně se bavíme pouze o ceně silové elektřiny, cena distribuce se nadále mění po kalendářních rocích pro všechny zákazníky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #9 kdy: 24.06.2010, 10:16 »

Taky jsem se divil, že RWE nabízí elektřinu a teď i E.ON nabízí plyn.
Dnes, kdy jsem četl, že není vyloučeno, aby ministra zemědělství dělal Alexandr Vondra, nedivím se ničemu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 24.06.2010, 10:43 »

To mně taky dostalo. Jeho zaměření je spíše do NATO. Stáje jsou prázdné, možná by se dala udělat volská jízda. Tím by se elegantně mohl vyřešit problém přebytku hovězího masa.  vegeeet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vladimír Šťavík
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 24.06.2010, 11:12 »

Taky jsem tu skvělou nabídku někam odhodil. Také mi od E.ONu došla nabídka na plyn. Včera mi volal zástupce firmy E.ON a zjišťoval co na jejich nabídku říkám.

Myslím si, že ten úvazek na 2 roky je reakce na nabídku RWE popřípadě jiných dodavatelů. Upíšete se na 2 roky a nemůžete odejít. Je to prostě strach z odlivu zákazníků. Proto nabídnou mírné slevnění, ale bez znalosti cen na příští rok to nemáte s čím porovnat. Navíc se to týká pouze silové elektřiny, která dělá pouze polovinu z celkové ceny. A distribuční náklady a ostatní fakturované položky porostou.

Zeptal jsem se, zda nabídka na odběr plynu od E.ONu platí pouze s odběrem elektřiny. Není to prý nutné.

Takže nyní mám možnost odebírat výhodně plyn od E.ONu a elektřinu od RWE. Takže nevím. Zeptám se však ještě svého pekaře jestli nemá ještě lepší nabídku. Uvidím.


P.S. Poplatky za distribuci s klesající spotřebou rostou. Přenosová soustava si na své peníze musí přijít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 24.06.2010, 11:46 »

Každou slevu a výhodu musím tvrdě zaplatit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 24.06.2010, 12:12 »

Ten strach z odlivu zákazníka má ale dvě podoby. Jednou je to, že není li zákazník, není kšeft. To by se ale ještě dalo oželet. Horší je ale to, že pro zákazníka je již nasmlouvaná a nakoupená elektřina ve větší míře předem. " Neuvázaný zákazník " může ale podle zákona odejít v celkem krátké době k jinému obchodníkovi a tomu původnímu pak zbyde nasmlouvané množství elektřiny, které ale nikdo nevezme zpátky. Musí ho tedy zaplatit. Navíc ale takováto eletřina, která byla nasmlouvaná, ale není spotřebována spadne do tzv.režimu odchylky. To je ale velmi nepříjemné, protože je pak vlastně účtován sankční poplatek, který dosahuje až hodnoty nekolika Kč/kWh. Obchodník tedy tratí 2x.
Ideální stav by byl, kdyby původní obchodník prodal tuto elektřinu nastupujícímu obchodníkovi, tratil by méně. To ale v praxi nemožné, protože tyto informace nemá, navíc nový obchodník novou energii může koupit levněji, atd... Plošný odchod zákazníků pak může znamenat problém i pro firmu velikosti E.ONu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #14 kdy: 24.06.2010, 12:17 »

Ideální stav by byl, kdyby původní obchodník prodal tuto elektřinu nastupujícímu obchodníkovi, tratil by méně. To ale v praxi nemožné, protože tyto informace nemá, navíc nový obchodník novou energii může koupit levněji, atd... Plošný odchod zákazníků pak může znamenat problém i pro firmu velikosti E.ONu.

Vláďo jestli tomu dobře rozumím bylo by pro obchodníka lepší odběrateli prodat (smluvně dopředu) X MWh energie. Tedy to by mohl tedy zvýhodnit ještě víc!
 podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 24.06.2010, 12:52 »

Teoreticky ano, jenže za zákazníka má obchodník převzetu odpovědnost za odchylku a v praxi to znamená, že když vypnu HJ RD a odjedu na rok do světa / to nehrozí  Pláč/,  tak je to problém odchylky obchodníka, protože on je subjektem zúčtování, nebo někoho jiného, který za malým obchodníkem stojí. Už jsem zachytil snahy o podchycení tohoto smluvní penalizací, atd...Plošné riziko takového vypnutí odběrů je ale velmi malé, oproti odchodu zákazníků k jinému obchodníkovi. To stejné platí i na úrovni velkoodběru, kdy s klesající výrobou klesá odběr, atd... To celé v bleděmodrém platí i pro plyn. / shoda barvy s RWE je čistě náhodná  Smích /
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #16 kdy: 24.06.2010, 13:22 »

ČR je moc malý plácek aby se tady dal dělat nějaký smysluplný konkurenční obchod a tak obchodníkům ve všech oblastech zbývá jediné: "hrát si" na konkurenční obchod. A tak přelévají ceny a náklady z jedné položky do druhé a ve výsledku je to v podstatě vždy stejné, jen dělají ze zákazníků blbce.
Krásný příklad jsou mobilní operátoři, nedávno mi zase volali že je to hrůza jaký mám starý tarif bez výhod a nabídli mi novější s "výhodami". Na první pohled to vypadalo skutečně zajímavě, ale když jsem si dal práci a přepočítal to, ukázalo se všechny ty "výhody" jim zaplatím jinak, takže nula o nuly pojde. Škleb

Počítám že u cen energií to bude stejné. Ono jiné to prostě ani být nemůže, jedině že by existovali kouzla a čáry  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 24.06.2010, 14:38 »

Počítám že u cen energií to bude stejné. Ono jiné to prostě ani být nemůže, jedině že by existovali kouzla a čáry  Mrknutí

No, ona nějaká ta kouzla existují. Tuhle se v LN chlubil zástupce Nano Energies Trade s.r.o.,  že elektřinu a magnetismus nakupují za 0,98 Kč (plus zelené příplatky, ale ty dostanou zpátky). No a když se kouknete na svoji fakturu, za kolik nakupujete silovku od obchodníka, tak hned nějaký prostor pro kouzla uvidíte.
Já vím, platí z toho své zaměstnance, odpovědnost za odchylku... ale stejně  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Myslite, že ta špička ve 12:30, má za následek potíže o kterých píší všechny noviny?
 Je nabíječka mobilu žrout energie i když nenabíjí?
 Existuje pokuta za neobnoveni dodavek elektriny?
 Jak se správně měří odběr energie koncového zákazníka?
 Jaka je vykupni cena elektriny z vetrne elektrarny?
 Jak dát poplatek za elektrický proud serveru doma do nákladů?
 Jak vypočítat kolik wattu topení by mělo být na jakou místnost?
 Ako pripojiť malú veternú elektráreň do distribučnej sústavy?
 Čím měřit a zaznaménávat průběh odběru el.energie (600kW)?
 Jak se určuje průměrné zdražení ceny Elektřiny 2009?
 Co říkáte na vývoj situace na trhu s elektrickou energií 2009?
 Jak je možné, že funguje čerpání energie z vody?
 Je nutné si nechat líbit trvalé zdražování elektřiny?
 Jak se zbavit statické elektřiny?
 Chcete mít informace o vypínání elektřiny vašeho bytu ?
 Aké sú zásady pre dovoz a vývoz elektriny?
 Myslíte že projde návrh o zpětném odkupu ampér hlavního jističe?
 Jak se projeví 230V +10% na domácích spotřebičích ?
 Porazí solární energie atom a ropu?
 Má se stát odsávání elektřiny z atmosféry zdrojem energie budoucnosti?
 Opravdu se zastaví rostoucí ceny energií?
 Co si myslíte o nabídce dodávky plynu od ČEZu?
 Také projektujete bez hlubších znalostí energetického zákona?
 Už jste viděli ceník ČEZ pro rok 2011?
 Co nového v oblasti měření energií
 Proč jsem elektricky nabitá?
 Která část energie se přeměnuje průchodem spotřebičem?
 Blackout – noční můra energetiků
 Kde byste použili měření energie pomocí HWg-PWR vy?
 Lze reklamovat u dodavatele energie plošný pokles napětí v síti nn?
 Od ČEZ a dalších velkých hráčů odcházejí desetitisíce lidí. Ne všichni ale zaplatí méně
 Co víte o energetickém průkazu budovy?
 FCC Public: Energie pro budoucnost VI
 LPE: Nové trendy v zabezpečeném napájení elektrickou energií
 Má někdo zkušenosti s výrobou elektrické energie?
 Může spořič energie od tv products fungovat nebo je to nesmysl?
 Jak se bude vyvíjet cena elektřiny v roce 2013?
 Co myslíte, je férové, že platíme za německé přebytky energie?
 Bude nám na osvětlení jednoho stotisícového města pouhých 5W?
 Máte fígl jak nakupovat výhodně elektriku?
 Co ještě nevíte o měření energie pomocí Energomonitoru?
 Servis zařízení distribuce elektrické energie
 Jaké podnikáni spotřebovává mnoho elektřiny?
 Čím zmerať, (testovať) zmeny v napájacej sieti?
 Nano Energies - zásobování energií z obnovitelných zdrojů
 Co znamenají zkratky na "Portálu naměřených dat"?
 ENIKA: Navisys měření a monitoring energií
 Vodíkové technologie v energetice a dopravě
 Proč nezaplatím více peněz za 230V než za 220V?
 TIP na jednoduchý měřič energie.
 Víte, jakými prvky měřit proudy a energii procházejícím vedením?
 Jaká byla brutto výroba elektrické energie v historii československa?
 Elektrikář může měřit jakoukoliv spotřebu jakéhokoliv média, říká Filip Cenefels z WAGO ČR
 Trajekt Ellen pluje čistě na elektrickou energii
 ENERGY BOX monitoruje spotřebu výrobního provozu. Půjčte si jej!
 TECO LIVE: Jak umí FOXTROT řídit veřejnou, elektromobilní a fotovoltaickou ...
 Nová podoba gravitační baterie má podobu jeřábu
 PowerLogic - správa energie, fakturační měření a monitorování kvality energie
 Kvalita dodávané elektrické energie v sítích nízkého napětí
 Co zvolit když BOHEMIA ENERGY ukončila dodávky elektřiny a plynu?
 Systém SANDRA bude instalován v další elektrárně
 Je zdaněná platba za přetoky z FVE?
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!
 Jak ovlivní energetickou krizi energie mořských vln?
 Jak pohlížet na spotový trh elektrické energie?
 S kým máme na spotovém trhu sjednané ceny?
 Je u E.ONu rozdíl mezi stávajícím zákazníkem a příchozím z DPI?
 Jakým způsobem šetří energie budov systém SimONet?
 Jaká je pokuta za přetoky do sítě v době montáže FVE (ČEZ)?
 Odkud se dozvědět více o regulaci dodávané energie?
 Síťové monitory řady SIMON
 Jaké složky ceny ovlivňují konečnou cenu elektřiny dnes?
 Co je to zkratka BEMS?
 Ceny energií ve stálém pohybu a co my s tím?
 RTU: Řešení WAGO v energetické automatizaci
 Také víte, jak na pasivní domy?
 Co způsobuje přetoky do distribuční sítě?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 23 dotazů.