Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kolik se platí jinde za připojení nn ze sloupu do SP?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kolik se platí jinde za připojení nn ze sloupu do SP?  (Přečteno 4505 krát)
Pavel Kubín
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 21.10.2012, 21:37 »

Byl jsem požádán jedním majitelem nemovitosti o přepojení měření z fasády do venkovní skříně.
(Náchodsko)
Problém byl v tom, že stávající sloup, ze kterého bylo stávající vedení na nástřešák byl za silnicí a obec nepovolila protlak.
Navrhl jsem připojení z druhého sloupu, který stojí na pozemku výše uvedeného majitele.
Na uvedené jsem vypracoval projekt(autorizace) nechal podepsat na ČEZ a po povolení jsme provedli přepojení svodem kabelem do země.
ČEZ mi dal spojení na smluvní firmu, která připojí svod ze sloupu do SP.
Potud vše v pořádku.
Faktura od smluvní firmy ČEZ zní: 8000,- připojení (včetně SP),  4500,- digitální zaměření vedení.
Podobné práce vykonáváme na Pardubicku, tady smluvní firmy připojení neúčtují zákazníkům, ale Čezu.
Ve smlouvách o připojení je vždy napsáno rozhraní vlastnictví pojistkové spodky HDS.
Zaznamenáno
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #1 kdy: 22.10.2012, 08:19 »

Není to náhodou přeložka? Pokud by to byl nový odběr máte pravdu.
Zaznamenáno
Pavel Kubín
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 25.10.2012, 16:18 »

Ano, jednalo se o přepojení, přišla konečná faktura na 16000 Kč.To se mi zdá přemrštěné za skříň
SP100 a 3m  AYKY 4x16 a 2 hod. práce. Při dvou pracovnících, kteří prováděli, vychází cca 3500/hod.
To nemá ani kancléř.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.