Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kdy chytrou instalaci chtít a kdy nechtít?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdy chytrou instalaci chtít a kdy nechtít?  (Přečteno 15846 krát)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 24.08.2021, 12:55 »

To mně připomnělo automatizaci krmení chovných sviní.
Každá prasnice měla na těle svůj čip a tam byly nahrány její parametry krmení.
Ve stáji byl uzaviratelný box automatu na krmení. Box se otevřel a pokud se do boxu dostala prasnice, byla načtena, box se uzavřel a dostala svůj příděl krmné dávky. K tomu měla určitý čas. Jakmile se její čas naplnil, box se otevřel a byla nemilosrdně vytlačena další hladovou zájemkyní a celý proces se opakoval.
Fungovalo to znamenitě.
Možná, že to v rámci blížící se vlny covidu Andrej zavede v hospodách.  Úsměv
Zaznamenáno

Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 24.08.2021, 13:02 »

... "chytrý" telefón už má dneska každý  ...a nesťažuje sa...

Mám ho doma a moc ho nepoužívám. Je to velké, těžké, nešikovné do kapsy, u sebe  nosím úplně jiný.

Mimochodem, obecně mobilní telefon je ukázka, jak lidi zblbnou používáním techniky. To bohužel platí i o mně. Dokud byly telefony na stole a pamatovaly si maximálně poslední volané číslo, tak jsem  si pamatoval mnoho telefonních čísel, např. lidí, se kterými jsem spolupracoval, dodavatelských firem, stálých zákazníků a všech členů rodiny. Dnes už si pamatuji tak akorát ty členy rodiny, vše ostatní se skrývá v telefonu, jenže běda, když telefon umře.


Ta pravda je někde uprostřed.

K plně automatizované mu domku je pak potřeba i operátor
Možná v budoucnosti to bude součástí balení a bude na výběr i volba pohlaví. 



Vždyť to se tady snažím říkat celou dobu!

Ale kdo to bude platit?
A hlavně, aby si pak manželky nestěžovaly, že je jim manžel nevěrný se sličnou syntetickou operátorkou, tak jak se stávalo dříve se služkou nebo chůvou.

Když ona ta praktičnost je velmi subjektivní vjem, závisející na potřebách a znalostech ...

Optimální inteligentní dům, je objekt řízený majordomem a obsluhovaný služebnictvem.

K péči řádného hospodáře zkrátka patří i osobní kontakt s chovanci, ač je to limitující pro nějakou rekreaci na dovolené, ale protože jsem vesničan, beru to od mala jako samozřejmost.

Jsem také z vesnice a taková ovečka ( i beran) by nešly spát bez podrbání na hlavě a kusu tvrdého rohlíku do huby. To jim automat nedá. 

Jádro pudlíka je v tom co jste nazval "vpřed".


V minulosti si lidstvo také mnohokrát říkalo, jak kráčí vpřed a jak to dopadlo.

P.S. Karel Čapek a Božena Němcová by z nás měli radost. Jen nevím, zda je to fejeton nebo pohádka. Ale zabere to hodně času. A chudák kol. Jan Y. se stejně nic podstatného nedozvěděl. Takový už je život, úplně jiný, než ten naplánovaný.



Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 24.08.2021, 14:10 »

To mně připomnělo automatizaci krmení chovných sviní.

Znám, ztráta obojku rovná se hladovka a nepřístupné drbadlo a mají to i kravičky... Úsměv

Mimochodem, obecně mobilní telefon je ukázka, jak lidi zblbnou používáním techniky. To bohužel platí i o mně.
Nejste sám, i já a spousta dalších si ukládá méně a méně vědomostí do dlouhodobé paměti.
Ovšem generace, které ještě nebyly závislé na těchto technologiích, jsou stále poněkud navýši, oproti těm, které už tuto berličku berou jako samozřejmost.
Je prokázáno, že inteligence (intelektuální i manuální) živočišného druhu se odvíjí od toho, do jaké míry je tato nutná pro přežití.
Ani si neumím představit tu komedii, dát mlaďasům např.  mapu a buzolu a vyslat je na orientační běh, zvláště poté, co mi vedoucí skautů líčila, jak hledala zaběhlá Vlčata po lese, protože se jim vybil mobil, do kterého celou cestu civěla, místo aby sledovala cestu a přírodu okolo, vrchol bylo, když moderní skautík určoval světové strany mobilem a tvrdil jí, že ten má přeci každý a na co tedy bude čumět na mech a slunce... Smích
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 24.08.2021, 14:53 »

To mně připomnělo automatizaci krmení chovných sviní.

Chudák prasnice, zvíře je živý tvor, má duši a takhle se k němu chovat je proti přírodě.

 Je to stejné jako se slepicemi z průmyslových chovů. Když se jich někdo ujme po vyřazení z hal, tak jsou to okousané hromádky neštěstí bez peří, které se krčí v koutě na dvorku. Za dva, tři měsíce se zotaví a z většiny jsou krásné kusy.

Takhle dopadneme, až nám jednou někdo (zastánce všeobecného blaha) trochu přeprogramuje ty chytré domy, tedy těm, co je mají.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 24.08.2021, 22:20 »


Ani si neumím představit tu komedii, dát mlaďasům např.  mapu a buzolu a vyslat je na orientační běh...    ...vrchol bylo, když moderní skautík určoval světové strany mobilem

Třeba tam tu busolu měl. Já ji tedy mám v tom mobilu, co pokud možno nenosím. Klepnu na ikonku Kompas a je tam. Řekl bych, že docela přesná. Třeba nebyl tak hloupý.
Podle mechu mohou být občas tři světové strany N.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 24.08.2021, 23:43 »

Ano, kompas tam je a opravdu celkem přesný, využívám s aplikací planetárium a podobně, vynechal jsem pointu, že na táborech mají správně mít mobil jen na půl hodiny zavolat domů, ale oni si je nedají vzít…
Zaznamenáno
Mařík Pavel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu ;0)
*
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 25.08.2021, 01:05 »

Kdy chytrou instalaci chtít a kdy nechtít?

To je oč tu běží. Je mi líto, že tazatel se téměř nic nedozvěděl, ale už ví, že je to na nic. Třeba mu mapa a buzola pomůže v orientaci.
Dlouho jsem nepřispíval, a když tak čtu nejen tohle téma, zvažuji, zda nezrušit i účet a chodit sem občas jako host.
Info pro tazatele, zkuste jiný úhel pohledu, potřebuji ji? Pokud ano, co od ní očekávám? A bude to umět? A stojí to za ty prachy? Nebude lepší, když se to naučím programovat, ať nemusím mít obavu, když mi to prodejce prodá, integrátor naprogramuje, prodejce přestane podporovat a inegrátor přestane brát telefon, protože tuhle funkci prostě neumí naprogramovat? Pokud se rozhodnete pro, přeji šťastnou ruku při výběru. PS: a nevěřte prodejcům vše :-)
 
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #43 kdy: 25.08.2021, 06:10 »

To chce klid Pavle. Každý má právo na svůj názor. Ale rozhodně nemá cenu diskutovat nad praktickými funkcemi automatizace s někým, kdo je od začátku zásadně proti těmto technologiím. Navíc když s tím ani nemá žádnou praktickou zkušenost a už vůbec ne osobní. Někdo možná sdílenou špatnou zkušenost od někoho, kdo chtěl ušetřit a koupil si hračky za pár korun, s líbivou aplikací v mobilu, nebo využil služeb špatného integrátora. Vlastně ani nechápu proč se do diskuse nad praktickými funkcemi automatizace zapojuje někdo, kdo o tom nic neví.

 S mýty bojuji snad na každém školení. ČAsto právě s tím, že bez elektřiny si ani nerozsvítíš. Vůbec jim nedochází, že si neposvítí ani tím mechanickým vypínačem.

Vzpomínám si na jednoho zákazníka, který má k ovládání pár funkcí domu 4 různé aplikace. Prostě mu vždy někdo doporučil něco a nikdo z nich nepochopil, že je to trochu o něčem jiném.

Pokud o to opravdu někdo stojí, cestu ke svému integrátorovi a k praktickým funkcím si najde sám. Vyzobe si z diskuse to co potřebuje a ostatní bude ignorovat. Pokud si cestu domácí automatizace nezvolí, taky dobře. Špatně nebude ani jedna z cest, pokud bude výsledkem instalace, která mu přinese všechno, co od toho očekává.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 25.08.2021, 08:00 »

Tak ona např. kráva (čtyřnohá) do každé rodiny je jistě představa líbivá, nicméně k jejímu zavrhnutí nepotřebuji znát veškeré chovatelské podrobnosti tanecek
Na školení/představení systémovek jsem byl, ovzduší falešného pozitivismu si nezadalo s prodejci dek důchodcům vedle.
Sociologicky je systémovka a její funkce ohledně šetření (a ona skutečně spoří) s náklady ovšem největším oříškem k pochopení a dovolím si tipnout, že se stala milníkem ve vnímání bohatství či pózy jedince.
Pro pochopení: Roys za 10M byl pro toho, koho spotřeba skutečně nezajímala a ani se vlastně nikde neuváděla, najednou je tu doba, kdy se majitel nestydí pořídit si za 0,5M omezovač výkonu.
Nicméně je to téma pro vědátory psychologie.

Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #45 kdy: 25.08.2021, 08:28 »


Milane, rozumím Ti velice dobře, hédonická adaptace lidského chtíče žene spotřebitelský svět jednoznačně do záhuby. Vzhledem k tomu, co jsem na některých prezentacích slyšel sám, pak ty tomu tady nastavuješ tvář druhého extrému. Snad rozvážný čtenář pochopí, že cesta je někde mezi.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Mařík Pavel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu ;0)
*
Offline Offline




« Odpověď #46 kdy: 25.08.2021, 09:51 »

Milane,
vážím si tě jako člověka s přehledem a velkého odborníka, ale tohle nemůžeš myslet vážně. Podle toho, co píšeš, se přemisťuješ zásadně pěšky, poštu ti nosí holub, bydlíš v jeskyni a vodu na kafe si zásadně ohřáváš v hliněné nádobě na okraji ohniště.  Mrknutí
V minulém příspěvku jsem zrovna na prodejce upozorňoval, velmi málo z nich věci rozumí. Ale chápu tě, dokud si na něco nesáhnu a nevyzkouším, taky jsem nevěřící Tomáš. 
Mohu dotaz? Na revize používáš ručičkový, nebo digitální přístroj? Revize píšeš na psacím stroji, nebo v počítači?  Úsměv

Mějte krásný den, ať už s automatizací, nebo bez.
Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 25.08.2021, 11:24 »

Sociologicky je systémovka a její funkce ohledně šetření (a ona skutečně spoří) s náklady ovšem největším oříškem k pochopení a dovolím si tipnout, že se stala milníkem ve vnímání bohatství či pózy jedince.
Tedy na rovinu  - pokud budu systémovku posuzovat jen z hlediska má dáti - dal, tak ji musím zavrhnout hned v počáteční úvaze. Alespoň u nás, kde práce elektrikáře je pořád docela levná a cena za natahání kilometrů kabelů a jejich zapojení je s hodinami programátora nesrovnatelná.
Ale ono to přece není jen o tomhle, ale hlavně o komfortu, pohodlí, ulehčení rutinních činností, zjednodušení užívání bytu nebo domu. Případná úspora provozních nákladů je milý bonus, je pravdou, že se klidně může stát, že za dobu životnosti tak tak vyváží náklady pořizovací....
Stovky let se pralo na valše a sušilo na šňůře. Stačilo to, prádlo bylo měkké a voňavé. Nákup automatické pračky a sušičky je proti tomu ekonomický nesmysl. Takže to budou asi jiné důvody, proč lidé na valše neperou.
A nevylučuji, že jsou i lidé, kteří systémovku kupují z pozérství a pro efekt.  Těm často stačí ty světelné scény s LED pásky.....a stačil by i Hue.

Na školení/představení systémovek jsem byl, ovzduší falešného pozitivismu si nezadalo s prodejci dek důchodcům vedle.
Jestli něco systémovce ubližuje, tak je to právě ten falešný pozitivizmus, marketingové lákání na nesmyslné funkce a články rádoby poučených novinářů. Výrobci/dovozci  měnící sortiment jak košili, přičemž zásadně neposkytují servis k tomu minulému. Integrátoři, opouštějící svoje zákazníky, protože už je to nebaví nebo si ukousli velikého sousta. Atd.
Ale s tím se asi moc dělat nedá.
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 25.08.2021, 12:45 »

Argumentaci zpátečnictvím, bych ponechal elektromobilní m fanatikům, ti ji využívají jako nejzásadnější úder, když dojdou argumenty.
Ručkové měřáky kupodivu dodnes využívají opravdoví profíci pro jejich vlastnosti a automatka se  prosadila proto, že nabídla oproti valše málo práce a víc času.
Automatizace v průmyslu a řízení procesů se opět prosadila pro úsporu času, prostředků, nároků na obsluhu a jistou relativní úsporu v analogových řídících prvcích, která se však může snadno vymstít, ale to je na jinou diskusi.
Automatizace v domácnosti je dnes běžná věc, mnoho procesů je řízeno autonomními systémy topením počínaje a závlahou skleníku či "údržbou" bazénu konče.
Otázka v úvodu vlákna je sice správná, ale spíše by měla být položena ve stylu "Od jaké úrovně automatizace v objektu a na zahradě má smysl autonomní systémy integrovat do jednoho PLC a nakolik to bude výhodné pro uživatele, s ohledem na životnost systému, dostupnost servisu a ND."
Protože vím, jaká je někdy starost, když odejde převodník a náhrada si nerozumí s PLC a je nutná korekce minimálně v překalibrování .
Umím si představit nešťastného uživatele, který neumí sehnat servismena, protože i takovým stádiem jsem si prošel, než jsem se rozkoukal v Simaticu.
Tohle je nevýhoda oproti autonomnímu systému, který si BFU vymění podle návodu v krabici a doma je pak za hvězdu Úsměv
Objektivně bez emocí problematiku objasnil pan Franěk ve vedlejším vláknu.
Osobně velmi uznávám jeho objektivní a hlavně na rozdíl od některých nevnucující přístup, založený na poptávce zákazníka a konzultaci, nikoli na vnucení čehokoli, jen ať je kšeft.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #49 kdy: 25.08.2021, 22:02 »

Milane,
vážím si tě jako člověka s přehledem a velkého odborníka, ale tohle nemůžeš myslet vážně. Podle toho, co píšeš, se přemisťuješ zásadně pěšky, poštu ti nosí holub, bydlíš v jeskyni a vodu na kafe si zásadně ohřáváš v hliněné nádobě na okraji ohniště.  Mrknutí
V minulém příspěvku jsem zrovna na prodejce upozorňoval, velmi málo z nich věci rozumí. Ale chápu tě, dokud si na něco nesáhnu a nevyzkouším, taky jsem nevěřící Tomáš.  
Mohu dotaz? Na revize používáš ručičkový, nebo digitální přístroj? Revize píšeš na psacím stroji, nebo v počítači?  Úsměv

Mějte krásný den, ať už s automatizací, nebo bez.

Budeš se divit, ale běžně používám pohybovky, časovače, tepelná čidla, závlahová čidla a buhvíco ještě.
Ale bez provázanosti.
Už jsem to uváděl dříve, systémovku v dnešním podání chápu pro sebe coby zbytečný mezistupeň vývoje, který rád přeskočím a počkám si třebas na technologii ovládání myšlenkou, do té jsem připraven investovat a tu bych chtěl.
Prostě když už tak nějakou "bombu",  a ne jenom nějaké blbé blikající kontrolky s funkcí otevření okna dle počasí a teploty.
Tobě se možnosti dnešních systémovek nezdají sto let za opicemi?


Zaznamenáno
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #50 kdy: 26.08.2021, 07:32 »

Zkrátka a jednoduše - systémovka je fajn, pokud se zautomatizován o jen to opravdu potřebné, jsou dostupné náhradní díly a integrátor (raději více pro výběr nejlepšího).
Pro velkou část lidí stačí ale zautomatizovat jen některé procesy a ty mohou být provázané (alespoň například zablokováním některých podřízených funkcí v případě poruchy, či alespoň sdružená signalizace poruchy). Ale raději co nejjednodušší propojení tak, aby běžný elektrikář podle dokumentace funkci opravil nebo vyřadil.
Obsluha by měla mít vždy náhradní řešení, i kdyby to mělo znamenat spustit do klasické studny vědro na rumpálu a nabrat vodu na splachování
Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #51 kdy: 26.08.2021, 09:44 »

...
K plně automatizované mu domku je pak potřeba i operátor, který to bude obsluhovat za normálního člověka, který nechce nebo neumí obsloužit nebo nastavit danou techniku.
...

A kde jich tolik sebereme?
Já si dovolím tvrdit, že se nám dost rozevírají nůžky a vedle špičkových odborníků tu máme čím dál víc jedinců, jejichž inteligence hodně pokulhává za tím, co začíná tato společnost po nich chtít
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Mařík Pavel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu ;0)
*
Offline Offline




« Odpověď #52 kdy: 26.08.2021, 11:16 »

Milane, buďme nad věcí, v předchozím příspěvku to byla nadsázka.
Za mě systémovka plně vyhovující a plní očekávání, aktuální funkce k plné spokojenosti, pokud chci novou funkci, prostě si ji dodělám. Hlasové ovládání by bylo fajn, určitě lze dodělat, ale bude jistě v angličtině, pro hrstku našinců to nikdo do češtiny předělávat nebude. Ovládání myšlenkou je dobrá idea, ale není ještě rozhraní.
Vše se vyvíjí, a do toho co člověk, to názor.
Zaznamenáno
HAGER podpora
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



Technická podpora HAGER


« Odpověď #53 kdy: 26.08.2021, 12:13 »

Hlasové ovládání by bylo fajn, určitě lze dodělat, ale bude jistě v angličtině, pro hrstku našinců to nikdo do češtiny předělávat nebude.

KNX server Domovea, tuto funkci umožňuje. Jak v plné KNX variantě, tak v KNX easy. Se systémem lze snadno spojit například Alexu, Siri, nebo Google asistenta. Jazykovou mutaci hlasových příkazů určuje daný hlasový asistent, proto jak správně píšete, není problém ovládat svůj dům například anglicky, německy, nebo francouzsky. Bohužel v Českém jazyce to prozatím není možné. I když společnost Google to slibuje už zhruba 3 roky, stále nejsou hlasové příkazy v našem jazyce k dispozici. Bohužel.

Angličtina bývá překážkou u starších ročníků. Zkušenosti našich zákazníků ukazují, že většina narozených okolo roku 2000 a později, s tím nemá žádný problém a nebere to jako překážku, ale další možnost, jak se v tomto jazyce zdokonalovat.

Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je mozna vymena jednotky Inels za Foxtrot?
 ABB: Designová řada Levit v systému Ego-n
 Jaké argumenty pro zákazníka, který chce tzv. chytrou domácnost?
 Bohumír Garlík o inteligentních budovách #2
 WAGO: Nová verze aplikace flexROOM
 ELKO EP: Nový typ stmívačů pro různé světelné zdroje
 ELKO EP: Základní prvky systémové instalace iNELS
 KNX CZ: Sběrnicový systém KNX na UTB ve Zlíně
 Výuka systémových instalací na FEKT VUT v Brně
 Myslíte si, že systémová instalace udělá život kvalitnějším?
 Lze zaslat projekt systémové instalace na oponenturu výrobci?
 ARisk#8: S jakými rušeními lze počítat v systémových instalacích?
 Kdy doporučíte klientovi pro RD autonomní automatizaci před systémovou?
 FOXTROT lze ovládat i hlasem!
 ABB: Novinky v systému ABB-free@home® 2017
 Přidáme k ovládání instalací ještě virtuální brýle? Těšíte se?
 Ako vyriešiť istenie spotrebičov pri systéme domácej automatizácie?
 Je pravda, že domácí automatizace na rozdíl od klasiky sníží spotřebu energií?
 Lze považovat "chytrou" instalaci za MaR?
 Kterými funkcemi může systémová instalace proti klasice ušetřit energii?
 Katalog systému FOXTROT 2018 je tu!
 Systémovou instalaci ABB-free@home propojíte se střídačem REACT
 Wago řídí osvětlení v komerčních prostorách BRNO Slatina
 Jak se postupem času vyvíjel design ABB-free@home?
 Komfort systému ABB free@home
 O instalaci a provozu systému ABB-free@home
 Programování systému easy link
 Hrozí u systémových instalací ukončení podpory jako u Windows?
 Dají se vypnout obvody pokoje pomocí RFID čipu, bez systémové instalace?
 Máte seriózní řešení jak napojit hlasového asistenta na ovládání obvodu nn?
 Den systémových instalací v Brně na podzim 2019 ukázal tři alternativy ...
 V ABB-free@home přibyly akční členy pro stmívání a rozšiřující USB rozhraní
 EATON: Chytrá domácnost se stává standardem
 Češi chtějí chytrou domácnost kvůli úsporám
 PODCAST LIVE TECO: Pokud majitel domu přemýšlí o chytré elektroinstalaci
 LIVE EATON: Moderní elektroinstalace xComfort bez zbytečného sekání
 LIVE EATON: Chytrá elektroinstalace xComfort snadno ve 3 krocích
 xC FAQ#1 Lze nahradit metalická sběrnicová instalace bezdrátovým xComfortem?
 Znáte ze své zkušenosti nějaký negativní případ špatně navržených uživatelských práv?
 Jak propojíme xComfort s EZS nebo klimatizacemi?
 Čím rádi ovládáte svou elektroinstalaci? Mobilem, vypínačem?
 Chytrý rozvaděč veřejného osvětlení s Foxtrotem2
 Stalo se vám, že jste byli v praxi omezení chybějící aktualizací?
 xC FAQ#12 Jak dalece jsou funkce xComfort závislé na internetové konektivitě?
 Dovedete si představit, že byste svému klientovi elektroinstalaci pronajímali?
 ABBcast #1 Smart@home
 Školení inteligentní domovní elektroinstalace ABB-free@home 24. února 2020!
 LIVE EATON: Řešení pro spínání, stmívání, topení a rolety s ovládáním z mobilu
 Jak nahlížet na inteligentní elektroinstalace z hlediska ES, revizí a zkušebny?
 LIVE EATON: Chytrý dům jednoduše s chytrou elektroinstalací xComfort
 Jaký je trend ve způsobech domovních ovladačů?
 Může cizí integrátor načíst projekt do svého ETS, pokud předchozí integrátor zemřel?
 EATON: Chytrá elektroinstalace xComfort série on-line školení
 Ake su moznosti ked chcem prepojit Loxone a Jablotron?
 Motivační funkce a návaznosti chytrého domu ...
 Jiří Olejníček a co o něm ještě nevíte!
 Jak v xComfortu propojovat prvky budovy
 O historii systémových instalací z historie
 Jak kdysi Pavel Smílek popisoval Foxtrot v praxi
 PUBLIKACE: ABB i-bus KNX Inteligentní elektroinstalace
 Systém GILD umožňuje ovládání všech elektrických součástí stavby s přímou návazností na regulaci vytápění a zabezpečení
 Systémová příručka ABB-free@home
 Jak velkou má Taphome technickou podporu v ČR?
 iNELS přichází s novou mobilní aplikací.
 Jak řešit chytrou domácnost a její nezávislost na nn?
 LIVE EATON: Chytrý dům s xComfort Bridge
 HAGER připravuje výukové panely pro KNX easy
 Jak se vám instaluje systémová elektroinstalace ABB-free@home?
 xComfort v obležení návštěvníků Stavebního veletrhu 2022
 Jaké jsou mylné domněnky o chytrých elektroinstalacích?
 Co důležitého řídit domovní automatizací?
 Co všichni stále vidí na systémové elektroinstalaci xComfort?
 Jak může domovní automatizace pomoci snížit energetický odběr objektu?
 Kdy se rozhodnout v budově pro PLC a chytrou instalaci?
 Už jste se setkali s produkty EcoStruxure Building?
 K čemu slouží Logic Machine?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 22 dotazů.