Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kdy chytrou instalaci chtít a kdy nechtít?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdy chytrou instalaci chtít a kdy nechtít?  (Přečteno 15821 krát)
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« kdy: 21.08.2021, 08:59 »

Kdy chytrou instalaci chtít a kdy nechtít?
Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 21.08.2021, 11:38 »

Coby odpůrce těchto systémů jsem vypozoroval snad jen absenci čidla zápachu na WC, po tom touží 9 z 10 hospodyněk.
Možná díra na trhu.
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 21.08.2021, 12:16 »



Jaké funkce chytrého domu jsou opravdu praktické?


Řízení teploty v jednotlivých místnostech v závislosti na denní době a venkovní teplotě, je práce pro programovateln ý termostat za 2-3kKč.
Potud se implementace PLC nevyplatí.
Když se přidá řízení žaluzií podle osvitu, závlaha skleníku, zahrady, cyklické spouštění filtrace bazénu, nebo někdy až absurdní hry s osvětlením, což už je pro běžného baráčníka blbost, ale pro hračičku koníček, nebo pozéra nezbytná věc na machrování, už je na zvážení PLC pro ujednocení řízení osadit.

Ale pořád nechápu, odkdy je dům "chytrý" a kdy je to ještě jen blbá chalupa.
 Je to už když si dám nad schody žárovku spínanou SA10, které velmi chytře zhasne po mém odchodu, nebo až když bude v technické místnosti sto modulů pro PLC a relátka pro každou žárovku, zásuvku...?

Praktické funkce se tedy dají řešit "hloupým"(taky taková zhovadilost, říkat o něčem, že je chytrý, nebo hloupý, když je to stejně chytřejší, než většina uživatelů) jednoúčelovým zařízením, přesně ve smyslu vašeho chápání MaR.
Co ovšem považuje jeden za nesmysl, považuje druhý za nezbytnost, takže když se integrátorovi podaří narazit na správnýho hejla, prodá mu i vyhřívaný prkýnko řízený PLC.


Coby odpůrce těchto systémů jsem vypozoroval snad jen absenci čidla zápachu na WC, po tom touží 9 z 10 hospodyněk.
Možná díra na trhu.

Pozor kolego, toto již dávno existuje, pod českým označením "elektronický nos" se vyrábí analyzátory, které lze tomuto účelu naučit, takže rozmachu možná brání jen neznalost integrátorů...
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 21.08.2021, 14:23 »

Chytrý dům není chytrý, je jen cvičený, stejně jako pes. Co ho naučím (vybavím ho čidly pro danou funkci) to dělá. Někdy dobře, někdy tak, jak se mu zachce (neposlušný pes),  nebo jak čidla ošálí povětrnost nebo také třeba letící pták.

Mám před domem světlo, které rozsvící soumrakový spínač. To velice spolehlivě pracuje téměř celý rok, asi tak jednou do roka ho oblbne při bouřce silný a déle trvající blesk a na určitou krátkou dobu zhasne (má hysterezi). Na druhé straně dvora mám před hospodářským stavením na rozsvícení radarové čidlo, IR se mi tam nehodí, musí "vidět" občas za roh. Rozsvítí při příchodu vždy spolehlivě, ale rozsvící také občas když nikdo nepřichází. Dlouho jsem pátral po příčinách a zjistil jsem, že zareaguje i na blízký přelet vrabce, větrem pohybující se mokré prádlo a možná také na rušení ze sítě. Přitom je to dražší, kvalitní kus jinak dlouhodobě spolehlivý. V tomto případě se objeví chybné zafungování podle situace jednou denně až jednou týdně. Co dodat, snad jen to, že osvětlení ovládané obyčejným spínačem zazlobí asi tak jednou za dvacet let, až v okamžiku, kdy se rozbije strojek spínače.

Proč jsem vlastně celý předchozí odstavec napsal? Tak trochu, aby si každý, kdo se zabývá myšlenkou "chytrého domu" uvědomil, že kde nic není se nemá co rozbít a nejjednodušší zařízení bývají nejspolehlivěj ší. Teď mě zde budou jistě říkat zastánci dálkově ovládaných předokenních žaluzií a dalších dálkově ovládaných prvků, jak je to dobré a dnes potřebné. Někdy to může být užitečné, ale pro mnoho mých zákazníků jsou tyto vymoženosti tak trochu stejná záležitost jako drahý kožich jejich manželky. Mají se čím chlubit a ukázat, že na to mají.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.08.2021, 17:03 »

Tohle vše se dá pořídit z bau za pár kaček, to je v poho.
Řeč asi bude o jednotných předražených systémech pro celý dům.
Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 21.08.2021, 17:47 »

Tohle vše se dá pořídit z bau za pár kaček, to je v poho.
Řeč asi bude o jednotných předražených systémech pro celý dům.

Bohužel, to je nejčastější mylná domněnka. Za pár kaček si pořídím několik systémů. Ty spolu nekomunikují. Ke každému jiný návod. V domě tři rodiny a každý spáchá jiný zločin protože si myslel. Takže za pár kaček z Bau opravdu ne, to už IKEA je na tom líp ale to taky není řešení. Proto bych se vrátil spíš k té technické rovině, než té emoční a bláhové. Kromě toho "za pár kaček" také není žádná garance. Co je zadarmo, také podle toho vypadá.

Zhrniem 10 rokov praktickej skúsenosti s domácou automatizáciou počítačovým programom a pridám pár poznámok ...
V tomto případě jsem raději, než u těch, kteří takovou instalaci sice nemají ale zkušeností hodně. Souhlasím s vámi, že chlazení, tedy v mém případě určitě, nepotřebují nic jiného, než chladit/nechladit. Možná se situace změní pokud budu chtít u klimatizace střídat chlazení s dofouknutím teplého vzduchu. To dofukování se jeví jako velice praktická funkce než se trubkama topení prožene teplá voda a začne hřát.
U PLC to propojím s AIP ale pokud to není PLC a mám u systémovky pouze třeba jen bezpotenciálov ý kontakt tak netuším jaké kouzlo vytvořit.


Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #6 kdy: 21.08.2021, 18:01 »

Hlavně bych v případě RD doporučil udělat hvězdicové rozvody a rozvaděče tak, aby to mohlo fungovat s , ,relátkovou ústřednou,, .
Pak není problém, jednou za čas vše vyhodit a koupit aktuálně nejoptimálnějš í systém v dané době.

V případě bytů a RD je trend směřování ke , ,krabicovému,,  řešení.

Problém u jakékoliv značky je její podpora a konektivita s dalšími systémy, stejně tak dostupnost komponentů po ukončení výroby.

Snad jedině KNX ukazuje dlouhodobou životnost.

V případě , ,relátkového,,  řešení sice odpadá úspora kabeláže, ale RD není fabrika.
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 21.08.2021, 18:17 »

Hlavně bych v případě RD doporučil udělat hvězdicové rozvody a rozvaděče tak, aby to mohlo fungovat s ,  ,relátkovou ústřednou,,  .
Relátková ústředna? To snad už nikdy. Hvězdicové rozvody snad také ne. To se dá udělat v novostavbě. Pak stačí aby se vyměnil nájemník a vše se může dělat jinak. Vidím to na všudy přítomnou sběrnici jakéhokoliv typu ale jen ne do jednoho centrálního bodu. KNX je v tomto ohledu super ale cena hodně vysoko a bez ETS neuděláte nic. Tedy u PLC, pokud si to neděláte sami, tak také nic ale je to cenově níž.

Ale já se neptal na typ systému ale na funkce. Jinak se to tu zase zvrtne na hádku co je větší žumpa.

Pokud se tedy bavíme o chytrých funkcích, pak bych uvažoval alespoň nějakou zajímavou závislost, výpočet. Nikoliv ovládání světla v závislosti na soumraku nebo času. Pak skutečně platí to, co psal pan Hudec s "pár kačkama".
Příklad: Vstoupím do domů já, tak se začně topit v  mé pracovně. Jak to pozná, že jsem to já a že chci zůstat aby to začalo topit, to už bych tou chytrostí nazval. A to v Bau za "pár kaček" nekoupím.
Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 21.08.2021, 19:43 »

Příklad: Vstoupím do domů já, tak se začně topit v  mé pracovně. Jak to pozná, že jsem to já a že chci zůstat aby to začalo topit, to už bych tou chytrostí nazval.
Já bych to naopak nazval “za drahé peníze pořízeným totálním diskomfortem”.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 21.08.2021, 23:05 »

Vstoupím do domů já, tak se začně topit v  mé pracovně.

To je komfort za všechny prachy. V pracovně bude minimálně půl hodiny zima jak v lednici. To není dobrý příklad. Navíc tento režim způsobuje jen tepelné ztráty a víc se protopí. To chce temperovat celý den a jen mírně dotopit, ale tu půlhodinu předem.

To je lepší pokud vstoupím domů (nebo ještě lépe přímo do pracovny),  tak se tlumeně rozsvítí a začne hrát moje oblíbená hudba. Pak přiběhne moje slavnostně oděná manželka se sklenkou vína v ruce a se slovy " Miláčku, jak já jsem se na tebe celý den těšila"

Sorry, to jsem se jen trochu zasnil, aby byla nějaká legrace. To je teprve ta správná filmová snobárna. Jen už jsem na to trochu starý.


Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 22.08.2021, 10:17 »

V případě, kdy automatizace má pomáhat kompenzovat hendikep uživatele, je smysluplná stejně jako asistenční pes.
Na kompenzaci lenosti uživatele je to nesmysl.
Jen velmi málo uživatelů je technicky dostatečně na výši, aby si dokázali poradit s běžnými problémy, které řízení pomocí PLC obnáší.
Znám to z průmyslových aplikací, kde se používají výhradně systémy renovovaných výrobců a i tak se umí šprajcnout a bez základních znalostí s tím BFU nehne.

Už jsem to psal, jak po vypnutí celý ulice zoufalci s "chytrým domem" čuměli za plotem a dožadovali se zapnutí, protože neuměli otevřít předokenní rolety, vrata garáže, vrata ven z pozemku a když se po šesti hodinách zaplo, problém pokračoval, protože baterie se vybila a s vybitou baterií nešel zapnout rozvaděč, protože blb, co to dělal, zapojil zdroj až za hlavní jistič  rozvaděče, který byl blokován vyrážečkou napájenou právě od 24V, prý to mělo umět vyrazit hlavní přes EZS a požární a záplavový čidla a dokonce i SMSkou Úsměv

Když si takovou věc pořídí nadšenec, proč ne, hůř je na tom ten, kdo si to nechá vnutit a pak neví, co si počít a servis 24/7 po dvou letech provozování v případě domu snad ani očekávat nelze.

Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 22.08.2021, 11:45 »



... po vypnutí celý ulice zoufalci s "chytrým domem" čuměli za plotem a dožadovali se zapnutí, protože neuměli otevřít předokenní rolety, vrata garáže, vrata ven z pozemku ...




Také už jsem se s něčím podobným setkal a řešil to. Já tomu říkám elektrická past na lidské myšičky


V případě, kdy automatizace má pomáhat kompenzovat hendikep uživatele, je smysluplná stejně jako asistenční pes.



To má smysl a je to rozumné použití a ulehčující život nejen postiženému, ale celému jeho okolí. Ovšem je dobré pokud se podaří "zaškolit" někoho z nejbližších, aby dokázal zařízení udržovat v chodu, a  když se něco děje, tak jeho funkci alespoň obejít. Tím myslím třeba kontrolu zálohovacích akumulátorů. Co znám majitele např. zabezpečovaček, které nejsou napojené na centrální pult, tak mají v zařízení akku 10 let a pak se diví, že je někdo vykradl. Stalo se, že stačilo vypnout hl. jistič v plotě, siréna krátce zakňourala a cesta byla volná, ani SMS to nedokázalo poslat a dům řádně vykradený.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 22.08.2021, 11:49 »

Je to už pár let, kdy jsem měl hovor, zda bych neservisoval domácí instalaci KNX. Že prý integrátor skončil a teď rodina shání někoho, kdo by systém převzal a provedl nějaké nutné změny, protože nedělá, co má a potřebují nějaké úpravy, takže projíždí seznamy lidí, co žijí v regionu. Zklamal jsem je i já, prý už jsem byl asi dvacátý, kdo je odmítl, takže nevědí co mají dělat.
Systémovku na bázi PLC mám doma a jsem spokojen; jenže si ji programuji sám. Protože jsem se kdysi  programováním dlouho živil, vím, jak klíčová je prvotní analýza a jak lehce sklouznete jako zadavatel k požadavku na nesmyslné funkcionality. Málokterý BFU umí smysluplně vydefinovat co chce, aniž by byl obětí marketingu. To za prvé. A za druhé - málokdo tuší, že prvotní dodávka a instalace je jen část nákladů....ta další je za dlouhodobý servis a údržbu. Pokud tedy vůbec je, viz příběh z úvodu.
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 22.08.2021, 11:58 »

Já tomu říkám elektrická past na lidské myšičky
Svěřil se mi kolega, který se loni nastěhoval do nového domu, že při výpadku napájení (jichž je letošní léto plné) mu došlo, že jsou v domě jako v pasti.
Automaticky stažené předokenní žaluzie na všech oknech a dveřích mimo vchodových na druhé straně domu. V případě požáru někde u těchto dveří bez šance na únik.
Byl z toho docela špatný...
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 22.08.2021, 14:34 »

Musí včas zavolat o pomoc. Hasiči je zachrání, na té správné straně domu sekerou nebo krumpáčem vymlátí žaluzie i dveře a cesta bude volná! Po chvíli hrůzy přijde čas na zamyšlení, co je vlastně užitečné. Já bych se do takového domu ani nenastěhoval. Pokud je to jeho dům, tak ať nesmyslné funkce změní a zbytečnosti demontuje. Hned bude mít klidnější spánek.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 22.08.2021, 15:00 »

Já bych to naopak nazval “za drahé peníze pořízeným totálním diskomfortem”.
Uvedl jsem to pouze jako příklad. Jak systémovka zjistí, že jsem to já a jak zjistí jak efektivně topit? Pokud to bude umět, nazvu ji inteligentní.


To je komfort za všechny prachy. V pracovně bude minimálně půl hodiny zima jak v lednici. To není dobrý příklad. Navíc tento režim způsobuje jen tepelné ztráty a víc se protopí. To chce temperovat celý den a jen mírně dotopit, ale tu půlhodinu předem.
Uvedl jsem to pouze jako příklad. Jak systémovka zjistí, že jsem to já a jak zjistí jak efektivně topit? Pokud to bude umět, nazvu ji inteligentní.


Systémovky jsou super u nemohoucích, postižených a pod.,   v této oblasti se dá najít mnoho možných využití. Průměrný jedinec by si však mohl nějaký ten hloupý čudlík ovládat sám.
Stopro souhlasím!


Systémovka je o radosti, největší radost mě udělá, když někomu rozmluvím fu.z Kolína.
Tomuto opravdu nerozumím.


To má smysl a je to rozumné použití a ulehčující život nejen postiženému, ale celému jeho okolí.
Přesně tak.


Svěřil se mi kolega, který se loni nastěhoval do nového domu, že při výpadku napájení (jichž je letošní léto plné) mu došlo, že jsou v domě jako v pasti.
Automaticky stažené předokenní žaluzie na všech oknech a dveřích mimo vchodových na druhé straně domu. V případě požáru někde u těchto dveří bez šance na únik.
Byl z toho docela špatný...
To si dokážu představit a při nemožnosti ručního otevření je to fakt běs. Naše vrata se dají zevnitř jednoduše otevřít vyřazením elektrického pohonu.

Ale teď už bych se rád dozvěděl nějaký dobrý tip na funkce které by mohly být opravdu užitečné. Třeba se najde uživatel, který systémovku má a poradí.
Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 22.08.2021, 17:53 »

Osobní identifikace pomocí čipu RFid.
Já bych si kvůli tomu tedy čip pod kůži dát nenechal  Úsměv (Čip na svazku klíčů je identifikace svazku klíčů, ne osoby.)
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 22.08.2021, 21:04 »

Vyrážečku s koncákem v zámku vchodových dveří, která mimo ledničky, mrazáku a světel na chodbě a nad schodištěm vypla celou chalupu a pomocí solenoidu odstavila vodu z obecního vodovodu, to už tu bylo, ovšem řešil to hloupý stykač a hloupý koncák.
V této souvislosti jeden podotek, když po letech shořel solenoid, byl při výměně zřízen i bypass, jenže pak bylo vypnuto a tehdy otevřený bypass už nikdo nezavřel. Opatření do té doby funkční a chránící hodnoty bylo vyřazeno a po návratu ze zimní dovolené následovalo velmi nepříjemné překvapení. Uzávěry vody/plynu je tedy třeba mít ošetřeny minimálně náhradní cívkou pro solenoid.

Ke zmíněným RFID, když to zavedli jako píchačky pro plebs, bez fixního platu, bylo velmi snadné v jejich očích stoupnout s kopírkou čipů z alíku za 10 dolarů. Předpokládám, že od té doby jsou čipy hůře kopírovatelné.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je mozna vymena jednotky Inels za Foxtrot?
 ABB: Designová řada Levit v systému Ego-n
 Jaké argumenty pro zákazníka, který chce tzv. chytrou domácnost?
 Bohumír Garlík o inteligentních budovách #2
 WAGO: Nová verze aplikace flexROOM
 ELKO EP: Nový typ stmívačů pro různé světelné zdroje
 ELKO EP: Základní prvky systémové instalace iNELS
 KNX CZ: Sběrnicový systém KNX na UTB ve Zlíně
 Výuka systémových instalací na FEKT VUT v Brně
 Myslíte si, že systémová instalace udělá život kvalitnějším?
 Lze zaslat projekt systémové instalace na oponenturu výrobci?
 ARisk#8: S jakými rušeními lze počítat v systémových instalacích?
 Kdy doporučíte klientovi pro RD autonomní automatizaci před systémovou?
 FOXTROT lze ovládat i hlasem!
 ABB: Novinky v systému ABB-free@home® 2017
 Přidáme k ovládání instalací ještě virtuální brýle? Těšíte se?
 Ako vyriešiť istenie spotrebičov pri systéme domácej automatizácie?
 Je pravda, že domácí automatizace na rozdíl od klasiky sníží spotřebu energií?
 Lze považovat "chytrou" instalaci za MaR?
 Kterými funkcemi může systémová instalace proti klasice ušetřit energii?
 Katalog systému FOXTROT 2018 je tu!
 Systémovou instalaci ABB-free@home propojíte se střídačem REACT
 Wago řídí osvětlení v komerčních prostorách BRNO Slatina
 Jak se postupem času vyvíjel design ABB-free@home?
 Komfort systému ABB free@home
 O instalaci a provozu systému ABB-free@home
 Programování systému easy link
 Hrozí u systémových instalací ukončení podpory jako u Windows?
 Dají se vypnout obvody pokoje pomocí RFID čipu, bez systémové instalace?
 Máte seriózní řešení jak napojit hlasového asistenta na ovládání obvodu nn?
 Den systémových instalací v Brně na podzim 2019 ukázal tři alternativy ...
 V ABB-free@home přibyly akční členy pro stmívání a rozšiřující USB rozhraní
 EATON: Chytrá domácnost se stává standardem
 Češi chtějí chytrou domácnost kvůli úsporám
 PODCAST LIVE TECO: Pokud majitel domu přemýšlí o chytré elektroinstalaci
 LIVE EATON: Moderní elektroinstalace xComfort bez zbytečného sekání
 LIVE EATON: Chytrá elektroinstalace xComfort snadno ve 3 krocích
 xC FAQ#1 Lze nahradit metalická sběrnicová instalace bezdrátovým xComfortem?
 Znáte ze své zkušenosti nějaký negativní případ špatně navržených uživatelských práv?
 Jak propojíme xComfort s EZS nebo klimatizacemi?
 Čím rádi ovládáte svou elektroinstalaci? Mobilem, vypínačem?
 Chytrý rozvaděč veřejného osvětlení s Foxtrotem2
 Stalo se vám, že jste byli v praxi omezení chybějící aktualizací?
 xC FAQ#12 Jak dalece jsou funkce xComfort závislé na internetové konektivitě?
 Dovedete si představit, že byste svému klientovi elektroinstalaci pronajímali?
 ABBcast #1 Smart@home
 Školení inteligentní domovní elektroinstalace ABB-free@home 24. února 2020!
 LIVE EATON: Řešení pro spínání, stmívání, topení a rolety s ovládáním z mobilu
 Jak nahlížet na inteligentní elektroinstalace z hlediska ES, revizí a zkušebny?
 LIVE EATON: Chytrý dům jednoduše s chytrou elektroinstalací xComfort
 Jaký je trend ve způsobech domovních ovladačů?
 Může cizí integrátor načíst projekt do svého ETS, pokud předchozí integrátor zemřel?
 EATON: Chytrá elektroinstalace xComfort série on-line školení
 Ake su moznosti ked chcem prepojit Loxone a Jablotron?
 Motivační funkce a návaznosti chytrého domu ...
 Jiří Olejníček a co o něm ještě nevíte!
 Jak v xComfortu propojovat prvky budovy
 O historii systémových instalací z historie
 Jak kdysi Pavel Smílek popisoval Foxtrot v praxi
 PUBLIKACE: ABB i-bus KNX Inteligentní elektroinstalace
 Systém GILD umožňuje ovládání všech elektrických součástí stavby s přímou návazností na regulaci vytápění a zabezpečení
 Systémová příručka ABB-free@home
 Jak velkou má Taphome technickou podporu v ČR?
 iNELS přichází s novou mobilní aplikací.
 Jak řešit chytrou domácnost a její nezávislost na nn?
 LIVE EATON: Chytrý dům s xComfort Bridge
 HAGER připravuje výukové panely pro KNX easy
 Jak se vám instaluje systémová elektroinstalace ABB-free@home?
 xComfort v obležení návštěvníků Stavebního veletrhu 2022
 Jaké jsou mylné domněnky o chytrých elektroinstalacích?
 Co důležitého řídit domovní automatizací?
 Co všichni stále vidí na systémové elektroinstalaci xComfort?
 Jak může domovní automatizace pomoci snížit energetický odběr objektu?
 Kdy se rozhodnout v budově pro PLC a chytrou instalaci?
 Už jste se setkali s produkty EcoStruxure Building?
 K čemu slouží Logic Machine?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.