Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je nízký tarif v čase nt v celém domě nebo jen ve vybraných okruzích?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nízký tarif v čase nt v celém domě nebo jen ve vybraných okruzích?  (Přečteno 20101 krát)
Josef Tomek
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 30.01.2015, 09:27 »

Nyní mám tarif nt/vt řízen spínacími hodinami.
V době nízkého tarifu mám nízkou sazbu na odběr v celém domě, v kuchyni, v koupelně, topení, boiler, atd.
(Alespoň v tom žiji a ženu honím ať pouští myčku na nádobí až večer, jistě to nevím, nevím, jak to zjistit, domek jsme koupili, do zaplombované části rozvaděče není vidět, kabely vedou kdo ví kudy.)
Co pro mě bude znamenat až jednou přijde dodavatel energie, odmontuje mi spínací hodiny a místo nich mi nainstaluje dálkový přijímač (HDO)?
Je mi jasné, že pak nebudu mít nt v kuse těch 8 hodin přes noc, ale že bude rozdělen během dne, na to se neptám.
Zajímá mě, jestli i pak budu stále mít v čase nt nízkou sazbu na všechny zásuvky v celém domě, nebo jestli to pak bude (případně bude muset být) nějak rozdělené, že nt budu mít jen do velkého boileru a ve zbytku domu (třeba malý boilerek pod dřezem v kuchyni, pračka, atd.) bude vysoký tarif po celý den, tj. i v čase nízného tarifu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.01.2015, 17:41 »

Pokud budete mít standardní provedení s jedním dvoutarifním elektroměrem, pokud bude přepnut na NT, bude měřit v NT vše a je jedno, jestli ovládací signál přijde z nějakého časového spínače nebo z přijímače HDO.
Ale u HDO zapomeňte na 8 hodin v kuse...
8 hodin denně, rozděleno do 2 - 3 úseků
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 31.01.2015, 02:56 »

Procpak? Ja mam HDO deset let u D26 vzdycky 8 hodin v kuse a prepinani mam rizeno dalkove a nikoliv casovacem :-) A to uz i elektromer nejmene 2x menili.

Nebo jsem nepochopil, co je HDO?

Myslel jsem si naivne, ze je to o distributorovi, sazbe a jeho programu na dane seriove cislo HDO spinace, v CEZ ONLINE to lze snadno vycist, presne casy spinani...

jste u PRE EON nebo cez a s jakou sazbou?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 31.01.2015, 08:32 »

Když se podíváte na elektroměr třeba klasický, má dvě číselnice...2 tarif..
Při přepnutí jde vždy jen jedna!! Proto to měří celý dům ....
Tak už z jeho principu měření nelze ,  aby oba dva číselníky jeli společně!!
Tím pádem jede vše co odchází z elektroměru !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 31.01.2015, 09:36 »

Každý distributor má pro stejný tarif více povelů HDO, což je zejména z technických důvodů, není dost dobře možné, aby všechny např. boilery byly zapnuty ve stejný okamžik. Pro tarif akumulační bývají dnes povely dělené nejčastější. Dělení je obvykle na dva úseky jeden během dne, nejčastěji odpoledne v délce 2 až 3 hod. a druhý v noci v délce 5 až 6 hod. Vždy je během 24 hod. poskytnuto nízkého tarifu 8 hodin. U  všech distributorů existuje minimálně jeden povel, který má souvislých 8 hodin v nočním období, obvykle to bývá se začátkem mezi 21. a 23. hod.

 O době, kdy je poskytován nízký tarif se lze u všech distributorů přesvědčit na jejich stránkách, stačí použít patřičný kód z HDO namontovaného u (nebo v - PRE) elektroměru. To samozřejmě platí i pro majitele odběrných míst s tarify přímotopnými a pro tepelná čerpadla.

V současnosti je v době provozu na nízký tarif účtován celý odběr za nižší cenu a jinak to ani není možné při použití jednoho dvoutarifního elektroměru, v dobách dávných byly v některých odběrných místech použity dva elektroměry, kdy jeden měřil běžný odběr domu stále ve vysokém tarifu a druhý měřil pouze akumulační spotřebiče blokované stykačem v nízkém tarifu. Netuším, zda tento systém je ještě někde pro úřední měření použit, předpokládám, že je to již vše zrušeno a předěláno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 31.01.2015, 10:55 »

... v dobách dávných byly v některých odběrných místech použity dva elektroměry, kdy jeden měřil běžný odběr domu stále ve vysokém tarifu a druhý měřil pouze akumulační spotřebiče blokované stykačem v nízkém tarifu. Netuším, zda tento systém je ještě někde pro úřední měření použit, předpokládám, že je to již vše zrušeno a předěláno.
Vím o jednom domečku, kde tohle historické řešení ještě je v provozu. Ale je to hodně velká vyjímka.

Na ukázku přikládám aktuální přehled časů přepínání VT/NT u ČEZ v západní části země.
(volně dostupné na webu cezdistribuce)

* 141027_zapad_plany_podzim (1).xls (243.5 KB - staženo 655 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 31.01.2015, 17:13 »

Já o jednom takovém taky vím. Tedy před cca rokem a půl to takhle bylo. Paní to chtěla rekonstruovat, že ji k tomu tlačí Eon, ale když uviděla cenu za rekonstrukci rozvaděče, tak už se neozvala.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Josef Tomek
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 02.02.2015, 10:51 »

Díky za odpovědi. Standardní dvoutarifní elektroměr - v době provozu na nízký tarif účtován celý odběr za nižší cenu. Dobrá zpráva. Teď mi došlo, jsem trubka, že si to vlastně mohu ověřit, stačí večer pustit myčku a koukat se na ciferníky, který se točí, že. Úsměv

Řeším s tím ještě jeden problém. V domě je boiler, část domu je vytápěna akumulací (těch 8 hodin NT na tyhle dvě věci bohatě stačí) a část domu bude vytápěna přes tepelné čerpadlo (radiátory bohužel nelze dotáhnout všude). Na to tepelné čerpadlo je ale těch 8 hodin za den příliš krátká doba. Takže by se mi hodil asi třísazbový elektroměr, jestli něco takového vůbec existuje (?). Něco jako, že 8 hodin bych měl současný NT pro akumulaci + boiler, pak třeba dalších 8 hodin vyšší NT sazba pro TČ a zbytek VT. (Nabízí se myšlenka využít tarif "tepelné čerpadlo",  mít pouze dva tarify, 16 hodin tarif "tepelné čerpadlo" a 8 hodin vysoký tarif. Jenže to by mi díky vyšší sazbě hodně prodražilo to vytápění přes akumulaci a negovalo využití topného faktoru tepelného čerpadla.) Nemáte někdo s řešením podobné situace zkušenost, jestli to třeba jde vyřešit i jinak (třeba dva elektroměry? - to ale pak asi platim i za rezervovaný příkon 2x)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #8 kdy: 02.02.2015, 11:33 »

TO9 : Josef Tomek
Není nic jednoduššího, než si u dodavatele elektřiny, zažádat o změnu tarifu.
Je ale potřeba počítat s tím, že pokud je elektroměrový rozvaděč, staršího data výroby, musí se upravit dle platných připojovacích podmínek dodavatele elektřiny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #9 kdy: 02.02.2015, 12:16 »

Důležité je si zjistit u distributora podmínky na změnu sazby a poté požádat o připojeníTČ. Některé montážní firmy, po podepsání plné moci, zařídí i tu změnu sazby.
U tepelného čerpadla není blokované čerpadlo, ale pouze elektrické dotápění (i když se někdy na dotop používá plynové topení). A to na 20 hodin. Samozřejmě v tuto dobu vám na 8 hodin sepnou akumulační spotřebiče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Tomek
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 03.02.2015, 09:47 »

Asi jste mě špatně pochopili, neptám se na to, jak změnit tarif, ale na vhodnou volbu tarifu pro souběh akumulace a tepelného čerpadla (dva tarify? tři tarify? dva elektroměry? případně jiné řešení?). Zajímalo by mě, jestli s tím má někdo zkušenosti, jaký režim se v praxi nejlépe osvědčuje. Nedaří se mi to také dohledat (resp. nacházím různé informace, kterým moc nerozumím),  jaký je příkon průběrného tepelného čerpadla, když jede bez topné spirály (předpoklad venkovní teploty O C, teplota sekundáru 45 C)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 03.02.2015, 10:14 »

Nevim jestli je to stejne u PRE a CEZ, ale u EON se pri sazbe D45d D56d osazuje HDO se tremi relatky. Jedno prepina sipku/tarif na elektromeru, druhe spina 8hod napr. pro bojler, akumulacky a treti spina primotop/tepelne cerpadlo. Takzs mate z HDO dva "vystupy" na ktere pripojite relatka/stykace, ktere bud primo ovladaji stykace nebo jen "opakuji" povel HDO dal. Tedy do primotopneho kotle, tepelneho cerpadla...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Fuk Tomáš
*
Online Online




« Odpověď #12 kdy: 03.02.2015, 10:42 »

Nevim jestli je to stejne u PRE a CEZ, ale u EON se pri sazbe D45d D56d osazuje HDO se tremi relatky.... mate z HDO dva "vystupy" na ktere pripojite relatka/stykace...
U PRE se osazuje elměr s integrovaným přijímačem HDO, takže jedno relátko (to tarifní) odpadá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 03.02.2015, 11:24 »

V distribuci ČEZu, půjde zřejmě o FMX 300, nebo podobný přístroj, tedy dálkově ovládané „trojrelátko“.
První bude spínat tarif na elektroměru, druhé akumulační spotřebiče (bojler a akukamna-8h/den),  třetí tepelné čerpadlo, nebo elektrokotel. V případě že splníte podmínky pro přiznání sazby na TČ, budete mít dokonce v celém domě 22h denně levnější tarif. I když dnes už o takové finanční rozdíly nejde.
Mám to takto provedené i u sebe doma. Pouze jeden elektroměr a VT a NT. Žádný třetí tarif. I když ty nás prý v budoucnu čekají. Měl by se v budoucnu montovat elektroměr jen pro samotné TČ. Tedy alespoň se to proslýchá, že pro nově pro změnu tarifu na TČ, bude nutné předělat celé měření  Pláč

Podmínky pro přiznání této sazby, najdete na stránkách svého distributora. Ostatně podobné dotazy by jste měl stejně směřovat přímo k němu, protože on je tím, kdo tyto podmínky stanovil.



 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 06.02.2015, 10:24 »

Já o jednom takovém taky vím. Tedy před cca rokem a půl to takhle bylo. Paní to chtěla rekonstruovat, že ji k tomu tlačí Eon, ale když uviděla cenu za rekonstrukci rozvaděče, tak už se neozvala.

si dovolim se v teto souvislosti Vas dotazat, kolik cca stoji Kc (ze strany elektrikare) zmena 3x25A na 1x25A hlavni jistic v rozvadeci...

Znamy s tim ma v byte 1+kk problem (distributor ho tlaci do REVIZE, pritiom puvodne pry bylo nutno jen elektrikare s e50, co smi rozplombovat jistic).

V byte topi dalkove, na ele. 2 elektricke plotynky (prikon tak do max 3kW),  to je vsechno... Je tohle normalni, ze developer pripoji 3x25A do takoveho bytu? Ja to zjistil nahodou, ze plati zbytecne o cca 800,- rocne na pausalu vic...

A - k cene, za kolik se dela v krajskem meste vymena jistice (a musi se menit 3f za 1f nebo staci jen zaslepit) a kolik by v pripade nutnosti mohla stat revize na byt 1 plus kk?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 06.02.2015, 11:09 »

si dovolim se v teto souvislosti Vas dotazat, kolik cca stoji Kc (ze strany elektrikare) zmena 3x25A na 1x25A hlavni jistic v rozvadeci...
To záleží na místních podmínkách. Jestli bude například potřeba vyměnit i vodiče v rozvaděči, nebo půjde opravdu jen o výměnu jističe. Také na připojovacích podmínkách konkrétního distributora.
Počítejte s cenou od cca  600kč, po 2000kč, bez dopravy a revize.

distributor ho tlaci do REVIZE, pritiom puvodne pry bylo nutno jen elektrikare s e50, co smi rozplombovat jistic

Podmínky určuje distributor. Pokud požaduje revizi, tak ji prostě musíte nechat udělat. V regionu ČEZ, jde o běžný požadavek, v těchto případech. Ceny se různí, dle lokality i distributora.  nejčastěji okolo 700-1100kč, za odběrné místo. Ale třeba u PRE, to může být  i 1500-2000Kč. Tam je to jiný svět. SAmozřejmě plus doprava.

a musi se menit 3f za 1f nebo staci jen zaslepit

Ano, musí.


kolik by v pripade nutnosti mohla stat revize na byt 1 plus kk?

Opět se ceny odvíjí od konkrétní lokality. V mém okolí to bývá nejčastěji okolo 1800-2800Kč. Záleží na počtu vývodů(měření)  i stavu a přístupnosti instalace. Není problém ani 3500Kč . V tom bývají i drobné opravy, nebo dotažení spojů.
Opět bez dopravy.

V žádném případě nebere tyto ceny jako "zákonem určené". Vždy bude záležet na lokalitě, místních podmínkách a možná i sezoně. Napsal jsem nejběžnější ceny z mého okolí! Moje se pohybují vždy v horní hranici. Přistupuji k revizím pokud možno odpověďně a stojí mě to tak mnoho práce navíc. Výsledkem je pak, zpráva o skutečném stavu a bezpečnosti instalace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 06.02.2015, 11:36 »

Citace
Opět se ceny odvíjí od konkrétní lokality. V mém okolí to bývá nejčastěji okolo 1800-2800Kč. Záleží na počtu vývodů(měření)  i stavu a přístupnosti instalace. Není problém ani 3500Kč . V tom bývají i drobné opravy, nebo dotažení spojů.
Opět bez dopravy.



Ano ,  znám kolegy co to dělají za cenu  v rozmezí 3 piv až 7 000.-Kč ! Mrknutí
Jen doplním kolegu.  Někdy je to zajímavé,se majitelů poptat kolik platili.
Naposledy jsem viděl revizi RD 6+2 starší dvougenerační za cenu revize
29 000.-Kč......zaplaceno!


Revizi většinou chtějí všichni distributoři.. .a nejen k uložení, ale RZ i čtou a kontrolují....
Dříve tomu tak nebylo!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 06.02.2015, 11:52 »

Ano čtou. Už mě byla párkrát vráce revize, že tam mám nějaké chyby. Např n 1. stránce vel.- Hl.jističe B25A/3 a na druhé už je 32A. Tak mě to bylo vráceno ať si to rozmyslím co tam bude Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Opravdu musím doložit revizi při změně sazby?
 Jaká je skutečná cena výměny 1fázového hlavního jističe 25A za 3fázový 20A?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 Jakou hodnotu hlavního jištiče (A) u staveništní přípojky máme zvolit?
 Jakou mám vyplnit požadovanou sazbu staveništní přípojky?
 Poradíte mi s opakovanými změnami hlavního jističe?
 Máte nějaké zkušennosti se změnou dodavatele el. energie?
 Vyplatí se mi 3f nebo 1f elektroměr?
 Musíte dokladovat přimotové vytápění při přechodu na D45d?
 Jak splnit podmínky tarifu D35d pro odběr elektřiny u ČEZ?
 Lze zřídit tarif D45 pokud je přímotop pouze ve voliéře?
 Hledám info k výběru el.kotle v RD a co vše musím na elektrárně požádat?
 Co říkáte na zlepšovák k úspoře peněz v nt?
 Dle čeho RZ fakturují rez.příkon, když namísto jističe před elměrem je vypínač?
 Jak co nejjednodušeji a nejlevnějí přejít na vyhodnější sazbu?
 Jak spočítám jednu z podmínek tarifu D45d?
 Je možné na nízký tarif použivat celou elektroinstalaci nebo jen bojler?
 Je možný přechod z distribuční sazby D02 na D25?
 Jak se počítá "Součtový instalovaný příkon přímotopů" pro sazbu D45d?
 Může jistič ovlivnit spínání HDO?
 Je D45d správnou volbou pokud chci ohřívat vodu plynem?
 Mohu dostat tarif D45d v RD na podlahové vytápění?
 Jaký je rozdíl mezi kategorií odběru D a C ?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Jak správně připojím další stykač ke spínání druhého bojleru?
 Vyplatí se sazba d45d, když nemám přímotopy?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?
 Vyplatí se dvoutarif D25d a jaké jsou podmínky?
 Povoli mi CEZ zmenu sazby z D25D na D26D?
 Jaký zvolit jistič a sazbu při změně vytápění?
 Jak zajistit chod datacentra na nízký tarif?
 V kolik hodin (4x za 24hod.) je u sazby D45d zapínán vysoký tarif?
 Je povinností v každé instalaci povinnost instalovat instalovat vodič k HDO?
 Jak fungují hodiny DIEHL selfmat-T?
 Jak instalovat spínací hodiny na nízkou sazbu do malého rozvaděče v paneláku?
 Je možné změnit sazbu když je elektroměr nepřístupný z hranice pozemku?
 Jak nastavit spínací hodiny sazby na správný čas nízkého/vysokého tarifu?
 Proč je na ovládání HDO fáze od souseda?
 Může výměna elektroměru ovlivnit funkci spínání bojleru?
 Kde sehnat tepelné ztráty objektu pro přiznání sazby C56d?
 Je to tak složité změnit sazbu z d45D na d56D?
 Změna sazby elektřiny na tarif D25D - jaké jsou podmínky?
 Je v zahraničí a kde zavedena platba za velikost jističe a jaká je cena ?
 Je u dvoutarifních sazeb požadován nutný odběr nt/vt?
 Kdo přepojí a zaplatí špatně zapojený stykač od HDO?
 Podle čeho změnit tarif energetiky?
 Jak dodatecne zapojit HDO pro nizky tarif?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Podle jakých časů nízkého tarifu se orientovat?
 Kde je skutečná hranice pro změnu distribuční sazby z D25d na D57d?
 Jaký tarif bude účtován při řezání dřeva cirkulárkou?
 Mohu žádat změnu sazby díky klimatizaci z D25d na o sazbu D57d?
 Je možné si požádat o nízký a vysoký tarif, tak aby šel pro celý dům?
 Mohu občas porušit podmínky dodavatele a sepnout bojler ručně ve vyšší sazbě?
 Kdy připojit blokované spotřebiče než dojde ke skutečné změně tarifu?
 Jak technicky připravit domek na tarif Přímotop?
 Jak zjistím dle instalovaných spotřebičů správnou sazbu energetiky?
 Opravdu jsou k sazbě c46d potřeba dva elektroměry?
 Jak je to s nízkým tarifem pro objekty pro podnikání?
 Má vlastník firemních bytů, prostory nárok na tarify D?
 Proč je tak velký cenový rozdíl mezi jedno a třífázovou přípojkou?
 Lze ušetřit vypnutím jističe pro HDO?
 Má smysl přejít ze sazby D45d na D57d?
 Proč stojí změna jističe z 1x25A na 3x25A 11.000Kč?
 Jde u sazby D25d připojit 30l bojler i přes zásuvku nebo to musí být napevno?
 Jak odstranit při vyšším tarifu drnčící stykač blokování?
 Čím může být způsobena porucha spínání nízkého tarifu?
 Co v chytrých instalacích blokujete ve vyšší sazbě, než topení a ohřev vody?
 Jaká vychází aktuálně cena za kWh při sazbě D56d?
 Jaký zvolit přímotop pro splnění podmínky nízkého tarifu?
 Lze spolehlivě detekovat nt (HDO) bez relé?
 Jak mám sám vyřešit problém s nefunkčním HDO?
 Skutečně hrozilo vyhoření při tomto zapojení stykačů?
 Proč není více tarifů elektřiny pro maloodběratele?
 Jak je to s uplatněním distribučních sazeb d27d a d57d u RD?
 Jaká je logika přepínáni NT a VT spinače HDO v zásuvce?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.072 sekund, 23 dotazů.