Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Kdo ví jak pracuje zařízení aktivní hromosvod?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo ví jak pracuje zařízení aktivní hromosvod?  (Přečteno 53147 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 13.10.2010, 23:01 »

Z 33 odpovědí je zřejmé,že na otázku nezná nikdo z odpovídajích odpověď.
Je to zajímavé.
P.S Aktiváků nefandím.

Jediné dostupné informace jsou ty které mají výrobci a prodejci na svých stránkách, to to sem opravdu chcete kopírovat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Vrabec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



§21, elektroinštalácie nn


« Odpověď #37 kdy: 13.10.2010, 23:12 »

Z 33 odpovědí je zřejmé,že na otázku nezná nikdo z odpovídajích odpověď.
Je to zajímavé.
P.S Aktiváků nefandím.
 
Podľa mňa plnohodnotná odpoveď ani neexistuje. Je to niečo ako Perendev, MEG....... čiže "nefunguje to ale nikomu to nehovor, možno tom zarobíme".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Zostávam verný menu, preto milujem práce vo výškach Smích
IM
« Odpověď #38 kdy: 13.10.2010, 23:27 »

Negativní funkci toto zařízení nemá...
Měl jsem na mysli, že nikdo zde neuvedl případ, že by v důsledku použití a.h. vznikly škody při zásahu bleskem v daném místě.
Nějaké příklady mrakodrapů z Malajsie pro nás asi nejsou aktuální.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 13.10.2010, 23:39 »

Měl jsem na mysli, že nikdo zde neuvedl případ, že by v důsledku použití a.h. vznikly škody při zásahu bleskem v daném místě.

On ten úder do budovy a následné škody není zas tak častý případ jak by se mohlo zdát z medializace pár případů a aby tam byl ještě aktivní jímač a prokázalo se že je to v důsledku jeho použití, to už by byla velká náhoda. Statistická data nemám k dispozici ale vemte si kolik opravdových škod od přímého úderu blesku na objektu jste za posledních deset let ve svém okolí viděl, já jen v televizi které věřím asi jako aktivnímu hromosvodu. Zato od přepětí které přišlo po různých vedeních jsem viděl i řešil škod dost, jenže na to nemá vliv druh jímače použitý na střeše.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #40 kdy: 14.10.2010, 06:32 »

Jediné dostupné informace jsou ty které mají výrobci a prodejci na svých stránkách, to to sem opravdu chcete kopírovat?
Ne nechci to by byla neplacená reklama a té je tady už dost.
Já jsem jen konstatoval skutečný stav nic víc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #41 kdy: 14.10.2010, 23:21 »

Já bych si dovolil pohled "z jiného úhlu"
Padlo tady něco o Řecku a několika dalších evropských zemích...
Česko je země, kde je nějaká čestnost bouřek a nějaký "průměrný" počet blesků za rok.
Ale jsou místa na zemi, kde je mnohonásobně vyšší výskyt blesků, několikanásobn ě vyšší počet dnů v roce, kdy je zaznamenána bouřková činnost.
Zmapoval někdo seriozní a "dostatečně nezávislý odborník" jak to vypadá na takových místech, jaké tam jsou používány hromosvody?
Přispěji na paměťovou kartu a baterie do foťáku tomu, kdo přiveze solidní fotodokumentac i hromosvodů z nějaké dovolené do exotické země "s hodně bouřkami"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #42 kdy: 15.10.2010, 10:02 »

Zmapoval někdo seriozní a "dostatečně nezávislý odborník" jak to vypadá na takových místech, jaké tam jsou používány hromosvody?
Ano a  tyto výzkumy probíhaly hlavně koncem 19. století.
Na základě těchto prací a tisíců dalších byly tvořeny všechny normy a předpisy pro ochranu před bleskem.
Velmi mnoho informací z těch dob (díky vypršení autorských práv) lze najít již i online na webech jako je archive.org a dalších jednotlivých knihoven.
Texty jsou především v němčině, francouzštině a angličtině. Pokud je někdo omezen pouze na svůj mateřský jazyk, doporučuji nejbližší technickou knihovnu a literaturu z 50-tých až 70-tých  let minulého století.
Dost pochybuji, že by někdo zaplatil a začal dělat znovu to, co již bylo před sto lety uděláno.
Je to stejná šance na vznik jakou by měla studie : Vliv gramotnosti na kvalitu života v podmínkách střední Evropy.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
tatahub
« Odpověď #43 kdy: 15.10.2010, 15:06 »

K původnímu tématu,co tedy ve skutečnosti schováno v "aktivní hlavici" ,  měl jste to někdo možnost vidět?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #44 kdy: 15.10.2010, 16:56 »

K původnímu tématu,co tedy ve skutečnosti schováno v "aktivní hlavici" ,  měl jste to někdo možnost vidět?

Nejspíše tam bude ''prd zakletý v lucerně''  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
SMILEK
« Odpověď #45 kdy: 15.10.2010, 22:55 »

Tak ještě jednou, zlatíčka, po stopadesátéosmé ...  Mrknutí

1) Popis funkce ESE a CTS je mimo mnoha jiných míst např. zde
www.lightnings afety.com/nlsi_lhm/magic.pdf
(vím, anglicky, ale snažte se ...  Úsměv) spolu s vysvětlením, že se to už mockrát testovalo (mj. včetně NASA boys) a je to v podstatě na draka. Tedy jako ozdobná náhrada starších jímacích tyčí se to hodí,  ale ta cena  zle.

2) Nepřekvapují mne stálé zástupy nevěřících. Koukněte se, kolik se tu prodá zázračného nádobí,  dek, vysavačů a jiných drahých nesmyslů. Kolik máme konspiračních teorií o 11.9.,  o letu na Měsíc, o Strašicích  tanecek. Docela se divím, že ESE ještě nejsou prodávány na poznávacích zájezdech s obědem a s překvapením nakonec (pro manželské páry náhradní hlavici navíc).
Mimochodem, můj bývalý šéf měl na dveřích kanceláře moc pěknou samolepku s nápisem "Zkušenost nelze kopírovat". Když jsem ji viděl před mnoha lety poprvé,  taky jsem si něco myslel. Dnes už vím.

3) Zásah objektu s aktivákem v ČR se probíral už i tady na Elektrice.

4) Když to teda chcete vědět, v té "aktivní" hlavici nic aktivního není. Ale to už bylo pod bodem 1).

5) Bohužel dokud nedojde k úmrtí lidí v objektu chráněném iluzí o ESE, k následnému vyšetřování v Krvavých Novinách a k soudnímu procesu, budou prodavači těchto iluzí beztrestní. Myslím, že v dějinách lidstva to nebude první případ  Nerozhodný.

6) Některá témata (asi pět typů) v naší diskusi jsou velmi vděčná a protočí se i několikrát ročně. Vždy vznikne vlákno o dvanácti stranách, jehož informační hodnota je limitně blízká ničemu. Ale tohle vlákno nějak drhne. Taková doba a zatím jen tři stránky? Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #46 kdy: 16.10.2010, 00:55 »

Pavle, dík za odkaz na ten hezký článek.
Dovolil bych si přeložit poslední odstavec:

CTS a jímače ESE jsou novodobé inkarnace „kouzelných“  výrobků, se kterými obcházel Melvillův podomní obchodník (Lightning-Rod Man) – ozdoby bez jakékoli nezávislého potvrzení, že naplňují fantastické přísliby, prodávané úlisným obchodníkem kořistícím z obav svých zákazníků z blesků a využívajícím jejich omezené znalosti ochrany před blesky.

Autorem tohoto výroku je William Rison, Professor of Electrical Engineering, New Mexico Institute of Mining and Technology, Socorro, New Mexico 87801
který se v laboratořích v horách Nového Mexika osobně výzkumem blesků zabýval.

Ještě nějaká otázka, jak fungují? Nijak!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #47 kdy: 16.10.2010, 08:57 »

Citace
3) Zásah objektu s aktivákem v ČR se probíral už i tady na Elektrice.

Ano..Ale nikdo neřekl jaké měl uzemění?Bylo  to  na horách v kameném podloží a tam se nízká hodnota dělá móóc těžko!Pokud by měl uzemění hala-bala tak se nedivím že i do aktiváku uhodilo a hotel shořel!
Pak se argumentuje že je k ničemu! Mrknutí

PS:Nejsem zastánce aktiváků, ani jejich prodejce... Mrknutí
     Ale objektivní názor jsem tu nikde nečetl.../jsou dvě skupiny a to hodně radikální pro a proti Hněv/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #48 kdy: 16.10.2010, 10:03 »

To je právě ta argumentace, která jim umožňuje tak dlouho se na trhu pohybovat. Pokud něco vyhodnocují stylem toto není stoprocentní takže pr pr.
Ale toto řešení má víc jak třetinovou úspěšnost tak na tom něco bude.
Uvědomte si, že pokud přijdu s , ,novinkou,,  ,  tak je argumentace na mé straně a přesvědčuji já.
Ovšem v tomto případě je neustále vyzýván (respektive on je i jediný kdo dokáže logicky argumentovat) ten, jehož řešení je standardní a i přes zjevnou zcestnost je ten horší neustále brán jako téměr rovnocenná strana. Celkově to poskytuje hezký přehled o současné kvalitě vzdělání
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
SMILEK
« Odpověď #49 kdy: 16.10.2010, 12:28 »

Ano..Ale nikdo neřekl jaké měl uzemění?Bylo  to  na horách v kameném podloží a tam se nízká hodnota dělá móóc těžko!Pokud by měl uzemění hala-bala tak se nedivím že i do aktiváku uhodilo a hotel shořel!
Pak se argumentuje že je k ničemu! Mrknutí

PS:Nejsem zastánce aktiváků,  ani jejich prodejce... Mrknutí
     Ale objektivní názor jsem tu nikde nečetl.../jsou dvě skupiny a to hodně radikální pro a proti Hněv/
Vyjímečně s Vámi nemohu souhlasit, pane Šohajdo.
1) Maličký problém je v tom, že tehdy prý neuhodilo do aktiváku (ač asi mělo  Škleb ). Druhý nepatrný problém je v tom, že Vaše první věta neobsahuje žádná fakta, ale jen názory přesvědčující okolí o možném scénáři. Psychologové tomu říkají manipulace. Naštěstí vidím v dalším řádku smajlíka a tak schovávám své zbraně,  neb to s námi myslíte nejspíše dobře  Smích.
2) I v horách a na skalách stojí různé objekty (pokud to mám vztáhnout na svůj obor, tak třeba stanice telekomunikačních sítí) a přesto nehoří. Víte proč? Za menší obnos prozradím ...  tanecek
3) Tématem není,  zda je dobré či špatné uzemnění. Otázka zněla, jak pracuje AH. Odpověď známe už léta. Úplně stejně,  jako klasická tyč stejné výšky. Že je zneužíváno nevědomosti majitelů nemovitostí a investorů různými podvodníky? Vždyť je to tak se vším a všude. Zde je jen rozdíl v tom, že podvodníci využívají strachu lidí z blesků a nízkou míru znalosti fyzikálních zákonitostí.
Tedy, nechť si majitelé domů klidně nechají montovat AH. Ale dle platné normy musí být aktiváky na střechách ve stejném počtu a výšce, jako klasické tyče. Pokud tak neučiní,  riskují všichni zúčastnění průšvih a v případě smrti lidí i vězení. Že by to pak s AH bylo drahé? A kdo je nutí stavět AH?
4) Nepoužívejme zde, prosím, pojem "objektivní názor". Nic takového neexistuje. Je jen větší či menší shoda na obecně známých principech fungování věcí a procesů. Občas se také stává,  že špatně přijímaná novinka se nakonec ukáže být správnou volbou. Když Diviš postavil svůj meteorologický stroj (předchůdce AH),  hnali jej následně vidlema. Jenomže on to netlačil (se značným finančním ziskem) do každé rodiny a neporušoval tehdy platné normy platná královská nařízení  Mrknutí. Podstatou "nenávisti" odpůrců směrem k zastáncům AH není nedůvěra k novinkám, ale značný finanční rozdíl ve prospěch prodávajícího při (vztaženo k dnešní úrovni znalostí) nulovém rozdílu v účinnosti a nechuti odpůrců jít do neetického boje o vyšší zisk a vyšší riziko průseru  Smutek .
A o tom to právě je, že ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #50 kdy: 16.10.2010, 12:37 »

Ale objektivní názor jsem tu nikde nečetl...

A jak byste si takový objektivní názor představoval? To je něco podobného jako hranatá koule.
Názor je z principou subjektivní, a při zvažování, ke kterému se přiklonit, byste asi měl brát v úvahu, kdo ten názor vyslovuje, na jakých základech (prokazatelných skutečnostech či fantaziích) si ten názor vytvořil, o jaké argumenty ho opírá, čím vyvrací argumenty oponentů, zda má z hlásání toho názoru nějaký prospěch a zda ten názor ladí s Vaším poznáním přírody, vědy a techniky.

Kdyby aktivní hromosvody fungovaly, já bych byl první, kdo by si ho koupil. Jsem od přírody hračička, technika mě baví a bouřka mě fascinuje. Neváhal bych ani vteřinu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
IM
« Odpověď #51 kdy: 16.10.2010, 13:00 »

Kdyby aktivní hromosvody fungovaly...
Pro mě je dost těžko přijatelné, že v polovině Evropy dělali ochranu před bleskem blbci, kteří neví ,  že na Elektrika. cz se o tom mohou dozvědět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #52 kdy: 16.10.2010, 13:26 »

Pro mě je dost těžko přijatelné, že v polovině Evropy dělali ochranu před bleskem blbci, kteří neví ,  že na Elektrika. cz se o tom mohou dozvědět.
Ano, je to smutné, zvlášť když nemusí hledat poučení jen na Elektrika.cz, ale mohou se poučit i ve výzkumných zprávách fyzikálních laboratoří, evropských nebo severoamerický ch normách, stanoviscích CENELEC a podobně.

Háček je v tom, že oni to nejsou blbci. Padly tu mnohem výstižnější charakteristik y.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #53 kdy: 16.10.2010, 19:53 »

Tak koukám že padají argumenty ze všech stran ale jen stylu já mám pravdu. Najde se sponzor na zakoupení jedné hlavice aktivního hromosvodu a na její následnou zdokumentovano u pitvu která prokáže že tam nic není a je to podvod nebo něco nalezne a to něco bude podrobeno dalšímu zkoumání aby se dokázalo že je to podvod. Pak by bylo možno podat i trestní oznámení že někdo lže a podvádí zákazníky.

Jinak povídat si o tom můžeme klidně dlouho, nic proti tomu ale nikam to zjevně nevede.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Aktivní hromosvod velký podvod?
 Je nutne zemnit kovove predmety, napr antenu na strese domu, pokud je tato ochranena aktivnim hromosvodem?
 Jak (a podle čeho) revidovat aktivní hromosvod?
 Proč a kdy aktivní hromosvod?
 Poradíte dodavatele ESE?
 Jak funguje aktivní jímač?
 Blesk se omluvil aktivnímu hromosvodu a udeřil!
 Proč chtít ještě aktivní bleskosvod, když má již přepěťovky?
 Aktivní hromosvod a aquapark,je to v souladu?
 Co si myslíte o aktivních bleskosvodech?
 Kdo zná vyjímku č.94-12 Úřadu pro normalizaci a státní zkušebnictví?
 Viem mi niekto poradiť s aktívnym bleskozvodom?
 Je ERITECH® SYSTEM 3000 DYNASPHERE aktivný bleskozvod?
 Dle čeho provádět revizi na aktivní bleskosvod?
 Jakou má váhu "oficiální" vyjádření Indelec ohledně aktivních (ESE) jímačů?
 Je schopný aktívny bleskozvod chrániť pri odpore uzemnovača 15 Ohm?
 Jak periodicky revidovat aktivák?
 Kdo podpoří tvrzení Petra Chrpy o aktivních hromosvodech?
 Potěmkinův hromosvod
 Jaká se používá jednotka pro vstřícný výboj?
 Doslechli jste se, že TNK označila normu o aktivních hromosvodech za neplatnou?
 Jaký má vliv aktivní hromosvod na životní prostředí?
 Zajímalo by vás, na základě čeho uvádí TIČR do provozu aktivní jímače?
 Slyšeli jste o chystaném zrušení normy na jímače ESE?
 Bleskosvod Pulsar systém se včasnou emisí výboje
 Co říkáte na srovnání typů hromosvodů světovými vědci? Vymýšlí si?
 Má zákazník právo na předvedení výrobku?
 Jaká je cenová úroveň hlavice aktivního hromosvodu?
 Ani smrt na stadionu s příznivci ESE nehne?
 Skončily ESE v ČR tímto sdělením nebo ne?
 Nastává v ČR konečně soumrak nad ESE?
 Jak provozovatel zjistí, že jeho jímač ESE není po zásahu už jen Franklin?
 Elektrokaps - Přepětí a hromosvod
 Neporučíme bleskům, dešti?! (1.)
 Kto poradí ohľadom aktívneho bleskozvodu, ktorý ma chrániť FV elektráreň?
 Má Jan Hájek o aktivních hromosvodech pravdu nebo konspiruje?
 Jak byste řešili konflikt mezi řešením ESE a požadavku EN 62 305 vy?
 Jak řešíte vnitřní ochranu v souladu s aktivním hromosvodem vy?
 Jak funguje Tester Indelec?
 Aká je dostatočná vzdialenosť podľa STN 34 1398?
 Objevil jsem dvojitě aktivní hromosvod nebo je to něco jiného?
 DEHN: Aktivní hromosvod ESE versus soudní znalec
 Čeští vědci o otázce aktivního hromosvodu ESE
 Modelování činnosti aktivního hromosvodu
 Je ve Francii legální aktivní hromosvod?
 Jak revidovat aktivní hromosvod?
 Co má dělat zaměstnanec, když najednou musí nabízet aktivní hromosvody?
 Co byste vzkázali revizákovi o aktivním hromosvodu vy?
 Jak si legislativně vyložit aktivní hromosvod na letištní hale?
 Šokující výpovědi Jana Hájka #9: Má se realizátor aktivního hromosvodu obávat postihu?
 Jak je to ve skutečnosti v ČR s ochranou pomocí aktivních jímačů?
 Víte, že koeficienty z 62305 nejsou pro jímače ESE pro výpočet rizika ničím podloženy?
 Je možný jeden svod na dva objekty víceposchoďových budov v Praze?
 Proč aktivnímu hromosvodu stačí jen 1 nebo 2 svody oproti klasickému provedení ?
 Jímače ESE, tzv. aktivní hromosvody dostaly na Slovensku smrtící úder!
 Nemá někdo zájem o veřejnou zakázku instalace ESE?
 Byli jste také osloveni WAT Franklinplus?
 Je v pořádku instalace aktivního jímače na objektu zařazeného do LPS II?
 Bezpečnost hromosvodu podle platné legislativy ČR ...
 Jakou váhu má francouzská norma na aktivní hromosvody v EU?
 Víte o tom, že EU nutí ČR, aby akceptovala aktivní hromosvody (ESE)?
 Co myslíte, jaký postoj má německý úředník vůči aktivním hromosvodům?
 Co vše předcházelo zrušení STN 34 1398 pro ESE?
 Mají aktivní jímače skutečně tak velký ochranný prostor?
 Proč by nemohl aktivní hromosvod chránit plynové zařízení?
 Jak to, že má regulační stanice plynu jeden jímač a svod?
 Co asi mohl změnit zákon 250/21Sb. ve vztahu k instalaci ESE?
 Jak firmě argumentovat proti použití francouzské normy při instalaci ESE?
 Pojišťovny s aktivními hromosvody počítají! Jen ...

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.073 sekund, 22 dotazů.