Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Jsou tedy (tedy krom digitálek) definitivně spotřebiče vyhrazené?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jsou tedy (tedy krom digitálek) definitivně spotřebiče vyhrazené?  (Přečteno 14546 krát)
kuň
« kdy: 03.05.2009, 12:56 »

Jsou tedy (tedy krom digitálek) definitivně elektrospotřeb iče vyhrazené?


#105#uft#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 04.05.2009, 07:47 »

Tak jsem myslel, že jsem blbej, když jsem nepochopil dotaz, ale asi to nechápou ani ostatní...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #2 kdy: 04.05.2009, 07:56 »

Nikoli, jsou i určené(UTZ/E),  třeba pro dráhu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 04.05.2009, 08:43 »

Podle mého názoru, když pominu oblast báňského úřadu, českých drah, ministerstva obrany, tak v běžném veřejném sektoru stále platí vyhl.20/1979 Sb. o vyhrazených elektrických zařízeních bez další specifikace. Takže nemáme žádné vyhrazené nebo nevyhrazené elektrické spotřebiče, ale vyhrazené elektrické zařízení. A k nim rozhodně patří i elektrické spotřebiče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 04.05.2009, 09:27 »

Myslel jste toto?
http://www.vakinfo.cz/bozp-po-vtz/bezpecnost-elektrickych-spotrebicu-a-naradi/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 04.05.2009, 12:16 »

Ano, rozumím tomu stejně tak, jak je napsáno v uvedeném odkazu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #6 kdy: 04.05.2009, 14:04 »

Pro tazatele:
Neměl jste náhodou na mysli stanovené výrobky podle zák. č. 22/1997 Sb. (??) u nichž musí být posouzena shoda jejich vlastností s požadavky technických předpisů?
Pojem "vyhrazené spotřebiče" nemá žádné opodstatnění, viz předchozí příspěvky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kuň
« Odpověď #7 kdy: 04.05.2009, 19:32 »

,  
ano měl jsem na mysli výrobky dle odkazu p. Svejkovského i stanovené výrobky dle p. M. Illka - mělo by to být totéž - zjednodušeně to, co funguje od 50-1000 V AC / DC pominu/ a co může zárovenˇnějak ublížit.
Kdysi dávno / po oněch mašineriích s 33 1610 / jsem diskuse sledoval a nějak jsem nabyl dojmu / patrně mylně/,  že spotřebič je nevyhrazené
el. zařízení poněvadž "není" pevnou součástí el. rozvodu a za bezpečnost ručí zákon 22. Docela mi na to sedělo, že na revize / atd. / rozvodů musí být živnost 205, na revize spotřebičů 105 / nemýlím -li se../ Protože diskuse byly šílené a i názory těch nejvyšších si odporovaly, přestal jsem to sledovat. Nyní jsem se doslechl na školení, že vše od 50 V AC je vyhrazené.
V tom případě opět nechápu, nač je živnost 105. Nebo to tkví v tom, že zařízení je něco jiného než spotřebič? Byť je obojí vyhrazené a např. na 230 V ? Odpusťte koňovi, jestli se ptám hloupě, chtěl jsem jen vědět dospělo-li se již k něčemu jednoznačnému a platnému. Zdá-li se vám, že píšu úplně z cesty, uvítám libovolné odkazy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 04.05.2009, 21:48 »

Nemotejte dohromady živnost a zákon o VTZ. Ani já jsem nepochopil souvislost. Nevím, co je živnost "105" (musel bych to někde hledat). Ale vím, že Projektování elektrických zařízení je živnost volná (SIC!),  Montáže, opravy revize a zkoušky je živnost řemeslná.  Vy v tom vidíte něco o spotřebičích? Já ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
kuň
« Odpověď #9 kdy: 05.05.2009, 05:07 »

Dobré ráno,
ano -asi mi stále něco uniká, resp. asi v tom mám b...c. Napíšu to jinak.
Kdysi dávno jsem byl uvrtán do odp.osoby na živnost 205 .
 Tenkrát jsem měl jako jediný par. 8 a 9 vyhl. 50, a má představa byla, že živnost 205 se týká laicky řečeno drátů ve zdi / viz komentář misaka11- http://elektrospolek.cz/bbforum/viewtopic.php?p=186&sid=30ec38fc234dd2e0cfa28bcc22521d3d  /
- myslím, že obsahová náplň živnosti byla - zařízení k výrobě, přeměně rozvodu spotřebě atd.- což je mnohoznačné - jinak, že zodpovídám vlastně jen za sebe a své revize.
Pokud však firma vlastní i živnost 105 nebo 106 nezodpovídám vlastně i za ně?

105 — Výroba, opravy a instalace elektrických strojů a přístrojů, případně vázané živnosti skupiny 205 — Montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení. ."


No a před týdnem mi na školení pověděli, že spotřebiče na 230 V jsou vyhrazená el. zařízení - pokud ano, pak se domnívám, že s živností 205 mohu dělat cokoli a odpovídám za cokoliv, kromě dětské bateriové kachničky- ale ta mne netrápí.

Nebo bych si měl někde najít definici zařízení, stroje, spotřebiče..?
Třeba stroj není spotřebič a spotřebič zařízení.
Hmno -mě osobně na stroj pasuje i ruční vrtačka řídící část má a točivou taky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 05.05.2009, 10:38 »

Nebo bych si měl někde najít definici zařízení, stroje, spotřebiče..?
Třeba stroj není spotřebič a spotřebič zařízení.
Hmno -mě osobně na stroj pasuje i ruční vrtačka řídící část má a točivou taky.

A to máte na mysli vrtačku na 230V nebo AKU ?  Kroutím očima
Promiňte, nic ve zlém, ale asi by to chtělo těch školení navštívit víc. A nebo si možná lépe vybírat.  Jsem v rozpacích

BTW "digitálky" mám na ruce a souhlasím s Vími, že patrně nepůjde o "vyhrazený spotřebič"  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 05.05.2009, 10:53 »

BTW "digitálky" mám na ruce a souhlasím s Vími, že patrně nepůjde o "vyhrazený spotřebič"  Mrknutí
A vidíte. Já se bál, že budu muset hodinky pravidelně revidovat a proto jsem si pořídil mechaniky. S automatickým nátahem  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
kuň
« Odpověď #12 kdy: 05.05.2009, 16:53 »

Nu dobrá
já se vždy děsím byť i chvilkového pomyšlení, že něčemu v elektrice už dokonale a navždy rozumím - vím dobře, že papír od instituce je naprosto k ničemu a aby někdo někoho zaškoloval, to je též hudba minulosti. Zatím jste se moc nevyjádřili, dotaz jsem se snažil upřesnit. Přesto jsem však vděčen za existenci tohoto zatím nezpoplatněnéh o webu a vaše připomínky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaká je přesná definice vyhrazeného elektrického zařízení?
 Bude muset revize a kontroly spotřebičů provádět revizní technik?
 Existuje povinnost revizí vl. elektrospotřebičů umístěných na pokoji VŠ kolejí?
 Máte otázku k problematice revizí spotřebičů? Přidejte ji sem!
 Revizní technici podávají trestní oznámení ...
 Chystá se vyhláška o vyhrazených elektrických zařízeních?
 Zápis od KULATÉHO STOLU 20.2.2010, téma „Zákon o provozu vyhrazených TZ“
 Proč není diskuze o návrhu vyhlášky o vyhr. tech. elektrických zařízeních ?
 Elektrotechnici na Moravě se obrací na ombudsmana!
 Ako evidovať VETZ?
 Je definice VTZ opravdu nejasná?
 Vyhrazená elektrická technická zařízení
 Základní změny v legislativě ve vztahu k vyhrazeným elektrickým zařízením
 Související legislativa podle druhu a rozsahu činnosti
 Je potrebná OPaOS pre nevyhradené technické zariadenia?
 VTZ: Provokativní otázky (1.)
 Jsou elektrické spotřebiče vyhrazeným elektrickým zařízením dle Vyhl.73/2010?
 Je trestný čin, neoprávnené zapojenie VTZ elektro do prevádzky?
 Z archívu ... Dohoda o pojmu VTZ zřejmě na obzoru!
 TIČR pořádá Technický den VTZ
 Jste pro nebo proti vyřazení spotřebičů a prodlužovacích přívodů z VETZ?
 Je stavební vrátek s nosností Vyhrazeným zdvíhacím zařízením?
 Co si myslíš o návrhu zákona o technických vyhrazených zařízení a vyhlášek 2019?
 NEKONEČNÁ? Diskuze na téma pojmu "VTZ"
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 Kterým okamžikem se z elektromateriálu stává VTZ?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 Proč instalace v RD stále není a asi ani nebude VTZ?
 ECDV: Vyhrazené elektrické zařízení uváděné do provozu
 Co po roce 2022 ještě o VETZ není jasné?
 Kterým okamžikem a jak se z VTZ (zhotovitel) přestává VTZ stávat (laik/uživatel)?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 23 dotazů.