Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je možné nově montovat 3+PE zásuvky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné nově montovat 3+PE zásuvky?  (Přečteno 8335 krát)
Jakub Trasoň
*
Offline Offline




« kdy: 19.12.2021, 18:43 »

Když by zákazník chtěl nově instalovat 400V zásuvku 4kolík je to možné?
Kdysi jsem řešil se svým revizním nový 4kolík, ale podle něj je nutný 5ti. Instalaci jsme dělali tedy 5ti kolíkovou a zákazník dostal 5-4p redukci pro cirkulárku.
Je možné v nové instalaci používat 4p zásuvky? Kabel je jasné že bude vždy 5 žíla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 19.12.2021, 20:29 »

O jaký výkon, resp. proud se jedná?

Pokud se budeme bavit o zásuvce pro "menší proudy",  dáme proudový chránič do vedení L1, L2 a L3, PE zapojíme přímo, fungovat to bude, mám to třeba doma na přívodu pro vodárnu.
Pokud se někdo pokusí připojit tam něco, co potřebuje N vodič a "nedovoleně si jej půjčí" z PE, chránič mu to vypne už při malém odběru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 19.12.2021, 21:27 »

...Je možné v nové instalaci používat 4p zásuvky? Kabel je jasné že bude vždy 5 žíla.
jsem laik, ale myslím si, že 4p zásuvka zapojena 3xf + PE je OK, ale nechcete snad zapojit do jedné svorky dva vodiče ne? Je to špatně a navíc (naštěstí) chránič bude padat.

Protože u 4p zásuvky není problém použít 4žílový kabel. Platí však že máte pak jen 3f+PE, přičemž PE musí sloužit jen jako PE a né jako N či PEN! Exituje mnoho strojů, které i dnes jsou konstruovány tak, že nepotřebují N a i naprostá většina starých strojů jej nepotřebovala a vystačila si bezpečně s 4p zásuvkou. Až pak se našli nebezpeční chytráci, kteří si z PE na konci prodlužky udělali PE+N...to je špatně a velmi nebezpečné.

Já bych to řešil raději tak, že bych na zeď dal 5p zásuvku a na přívody ke strojů přidělal novou 5p vidlici. Ale pozor, nikdy nezapojujte zásuvku tak, že nezapojíte N (a samozřejmně PE). Pokud někdo v dobré víře zapojí na takovou zásuvku stroj, který N využívá, tak si jej může spálit. Takže ne abyste 4žílovou prodlužku osadil 5p vidlicí a 5p zásuvkou!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 19.12.2021, 22:11 »

Když by zákazník chtěl nově instalovat 400V zásuvku 4kolík je to možné?
Kdysi jsem řešil se svým revizním nový 4kolík, ale podle něj je nutný 5ti. Instalaci jsme dělali tedy 5ti kolíkovou a zákazník dostal 5-4p redukci pro cirkulárku.
Je možné v nové instalaci používat 4p zásuvky? Kabel je jasné že bude vždy 5 žíla.

Ano, kabel musí mít plný počet vodičů. Ale 4P zásuvka není problém, pokud bude za vhodným PCH. Ten mu v podstatě nedovolí používat tuto zásuvku nedovoleným způsobem.
Tedy se váš RT plete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 19.12.2021, 22:43 »

Ano, kabel musí mít plný počet vodičů.....
Pro ujasnění, pro 4p zásuvku (3xf + PE) stačí nebo nestačí 4žílový kabel?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 19.12.2021, 22:47 »

Pokud vím, tak podle norem není přípustná v domácnosti. Jen v průmyslovém prostředí.
Ale osobně bych nebyl proti, pokud je správně zapojená.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 20.12.2021, 08:56 »

Když by zákazník chtěl nově instalovat 400V zásuvku 4kolík je to možné?

Kdysi jsem řešil se svým revizním nový 4kolík, ale podle něj je nutný 5ti.
Keď dobre chápem vašu otázku, tak teraz uvažujete dakde osadiť zásuvku 4p na TN-S 5x...,  a to na základe toho čo si pamätáte od revizáka z "kdysi"...

Na jak-tak presnú odpoveď či pochopenie revizáka z minulosti by sa zišlo doplniť aspoň toto:
- bude zásuvka určená pre všeobecné použitie (rôzne stroje, spotrebiče, rozvádzače...),  alebo len pre jedno konkrétne a nemenné EZ..?
-bude zásuvka vnútri v základných VV,  alebo vonku.?
-obsluha laická (domácnosť) alebo ide o prevádzku..?

A tá redukcia 5-4p,...no v princípe by to mala byť súčasť pripájaného spotrebiča, dačo jak jeho pohyblivý a odpojiteľný prívod,..
Myslím tak, že správne pripojenie určuje výrobca spotrebiča, stroja...a samo-domo redukcia „len“ funkčná a sama o sebe i možno elektricky bezpečná, ešte nemusí znamenať automaticky aj súlad s požiadavkou výrobcu,...i keď vylúčiť sa to  nedá...

Ono keď sa šetrí udalosť, tak sa vyšetrovateľov i (znalcovi) hodí každý rozpor s normovou, či s výrobcom deklarovanou bezpečnosťou..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 20.12.2021, 09:23 »

Pokud vím, tak podle norem není přípustná v domácnosti. Jen v průmyslovém prostředí.
Ale osobně bych nebyl proti, pokud je správně zapojená.


Prosím zdroj..
Když už, tak preferuji obě varianty zásuvek vedle sebe, peněženku to nijak moc nezatíží a vyhnu se adaptérům, výměně vidlic atd...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #8 kdy: 20.12.2021, 09:44 »

Na jak-tak presnú odpoveď či pochopenie revizáka z minulosti by sa zišlo doplniť aspoň toto:
- bude zásuvka určená pre všeobecné použitie (rôzne stroje, spotrebiče, rozvádzače...),    alebo len pre jedno konkrétne a nemenné EZ..?
-bude zásuvka vnútri v základných VV,  alebo vonku.?
-obsluha laická (domácnosť) alebo ide o prevádzku..?


Samozřejmě se ptáte velice dobře

Pro ujasnění, pro 4p zásuvku (3xf + PE) stačí nebo nestačí 4žílový kabel?

Čemu nerozumíte na - plný počet vodičů?  PE + N + L1-3 . To že N nepoužijete,  v ten okamžik ,   je úplně jedno. Dle neurčitého dotazu, se pravděpodobně jedná o RD. V průmyslu se budeme pak bavit o něčem jiném, například viz dotazy p. Lovackého

A tá redukcia 5-4p,...no v princípe by to mala byť súčasť pripájaného spotrebiča, dačo jak jeho pohyblivý a odpojiteľný prívod,..
Myslím tak, že správne pripojenie určuje výrobca spotrebiča, stroja...a samo-domo redukcia „len“ funkčná a sama o sebe i možno elektricky bezpečná, ešte nemusí znamenať automaticky aj súlad s požiadavkou výrobcu,...i keď vylúčiť sa to  nedá...

Redukce se normálně vyrábějí a nestojí nesmysl. Proto nevidím důvod proč by s tím měl mít kdokoliv problém. Ale opět platí že vše bude provedeno v souladu s platnými předpisy.


* SEZ adaptér.JPG (92.6 KB, 1585x799 - prohlédnuto 292 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 20.12.2021, 12:07 »

Redukce se normálně vyrábějí
Origo výrobok áno, tam je to jasné ...ja som mal na mysli skôr redukciu samo-domo..
Všetko má byť v súlade s platnými predpismi,..ok,..

Úvaha:
Mám zakúpené origo samca 5ku, samicu 4ku, a kábel 4x....(plný počet vodičov pre samicu)...poskladám..

Čo mi ešte jak výrobcovi pri uvedení nového výrobku do prevádzky treba vypracovať okrem vyhlásenia o zhode a návodu na používanie na takú samo-domo redukčnú predlžovačku..?
Napadla ma ešte kusová skúška,..no v jakom rozsahu a podľa jakej normy ?

Origo redukcia v odkaze musí mať pri uvádzaní na trh (do prevádzky) splnené zákonné požiadavky,..
A samo-domo výrobok čo?.. má hádam zo zákona výnimku,..?
To sa mi nevidí,..pritom podobné výrobky  si bez dokumentácie vyrába hádam každý elektrikár, a o laikoch škoda reči..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Bělohlávek
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 20.12.2021, 12:24 »

Čemu nerozumíte na - plný počet vodičů?  PE + N + L1-3 . To že N nepoužijete,  v ten okamžik ,    je úplně jedno. Dle neurčitého dotazu, se pravděpodobně jedná o RD. V průmyslu se budeme pak bavit o něčem jiném, například viz dotazy p. Lovackého

V tomto případě je otázkou, zda bude použitím čtyř-žilového kabelu něco porušeno (např. článek normy). Domnívám se, že nikoliv, a to i v případě RD.

To, že použití pouze čtyř žilového kabelu může být nevhodné, např. z důvodu omezené možnosti budoucího rozšíření instalace nebo připojování jiných zařízení, je samozřejmě pravda a takový kabel bych také zřejmě nedoporučil instalovat. Záleží však na konkrétní situaci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #11 kdy: 20.12.2021, 12:52 »

V tomto případě je otázkou, zda bude použitím čtyř-žilového kabelu něco porušeno (např. článek normy). Domnívám se, že nikoliv, a to i v případě RD.

Zkuste se podívat na ČSN 33 2000-5-52........

V tom ostatním jsme v souladu.

Nicméně připomínám ohledně RD ještě jednu věc a tou je potřeba nasazení PCH na tyto zásuvky. Což ve finále znamená, že pokud se pokusí připojit něco jiného než cirkulárku s vačkovým přepínačem, bude mu ta zásuvka bez vodiče N k ničemu. I koupě nové/jiné cirkulárky, s ovládáním pomocí stykačů, bude průserové a mi tady budeme řešit zas jak ojebat platné předpisy a jak to vyřešit pomocí rozvaděče a tak dále, což je mnohem dražší (a furt na houby),   než koupě kabelu s plným počtem vodičů nyní. Prostě mi hlava nebere to nesmyslné obhajování zdánlive "levnějšího" kabelu se 4 vodiči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 20.12.2021, 15:38 »

Čemu nerozumíte na - plný počet vodičů?   PE + N + L1-3 ....
....
Redukce se normálně vyrábějí a nestojí nesmysl. Proto nevidím důvod proč by s tím měl mít kdokoliv problém. Ale opět platí že vše bude provedeno v souladu s platnými předpisy.
Z Vaši reakce jsem pochopil, že vždy je správě jen 5žil,
Já u 230V mám jako plný počet 3žíly (OK, o té zatím řeč nebylo),
u 3x400V+PE mám jako plný počet 4žíly
u 3x400V+N+PE mám jako plný počet 5žil
a dělají se i 7p zásuvky :-),  které by měly 7žil

ale ano souhlasím, že pokud je možnost natáhnout 5žílový kabel, tak je v některých případech blbost táhnout jen 4žílový, zvlášť když je to neměnný proces. Nicméně z Vaší reakce jsem si nebyl jistý zda 4p zásuvku z nějakého důvodu nezakazujete, resp zda u ni nevyžadujete přivést nelogicky 5žílový kabel za všech okolností. Typicky příklad je například umístěné 4p zásuvky vedle existující 5p. Nebo instalace zásuvky na již existující 4 žílový kabel.

U té redukce mám jen poznámku, že je poměrně nešťastná z hlediska mechanického poškození zásuvky/redukce. Přeci jen normální vidlice snese bez poškození i menší boční zatáhnutí za kabel. U této dlouhé redukce více boční síly může znamenat poškození zásuvky, které celou bezpečnost degraduje. Já vím, za kabel se nemá tahat nebo zakopávat, ale v ideálním světe by nebyly potřeba ani pojistky, takže bych tu mechanickou odolnost zohlednil a raději viděl na zdi 5p a vedle 4p zásuvku než tuto redukci.

Pokud budete chtít připojit nějaké divoké vytuněné samodomo, které má v sobě spojeno N+PE, případně poruchu a svod mezi L a PE, tak nebude fungovat na žádném systému s PCH, tím chci jen říct, že redukce vám z 5p zásuvky nevytvoří nechráněnou 4zásuvku ...tu na které ta cirkula doteďka fungovala - samozřejmě to není chyba instalace, ale chyba stroje, který je zřejmě životu nebezpečný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 20.12.2021, 16:49 »

... pokud se pokusí připojit něco jiného než cirkulárku s vačkovým přepínačem, bude mu ta zásuvka bez vodiče N k ničemu. I koupě nové/jiné cirkulárky, s ovládáním pomocí stykačů, bude průserové ....
Můžete mi vysvětlit proč by stroj konstruovány na provoz na 3x400V bez potřeby N měl být průserový? Naopak takové stroje jsou mnohem spolehlivější, přitom nejsou méně bezpečné jak stroje s připojeným N. Spolehlivost je vyšší,  protože nevyužívají žadné L-N napětí 230V, které se nějakým zavlečením fáze na N (jasně závadou) může změnit na 400V a zničit část zařízení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 20.12.2021, 17:29 »

Asi by stálo zobrať do úvahy aj to, že požiadavka na plný počet vodičov (žíl) sa čo viem vzťahuje ku rozvodom podľa typu siete (TI, TT, TN-C, TN-S) a platí teda len v pevnej EI...a na prívody ku spotrebičom a vývody mimo pevnú EI sa už nevzťahuje...

Ku zásuvke 4p ako ku koncovému bodu v pevnej EI by teda mal byť plný počet vodičov 5, a od zásuvky 4...alebo i menej, podľa situácie..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 20.12.2021, 17:52 »

Můžete mi vysvětlit proč by stroj konstruovány na provoz na 3x400V bez potřeby N měl být průserový? Naopak takové stroje jsou mnohem spolehlivější, přitom nejsou méně bezpečné jak stroje s připojeným N. Spolehlivost je vyšší,  protože nevyužívají žadné L-N napětí 230V, které se nějakým zavlečením fáze na N (jasně závadou) může změnit na 400V a zničit část zařízení.
Ono je to složitější, bez  stykačového ovládání nezabezpačíte že v prípadě výpadku  napájení  a následném obnovení se stroj samovolně neuvede do provozu. A to v případě některých strojů  moc bezpečné není. Stykačové ovládání lze také řešit stykačema s cívkama na 400V a nebo na malé napětí typicky trafem na 24V.
Vaše srovnání poruchovosti jsem nějak nepochopil. Izolační porucha je buď mezi fázovými vodiči nebo mezi fázovým vodičem a PE. Nevidím zásadní výhodu v absenci N.  Pokud k tomu nepřistupuju tak,  že čím méně vodičů tím je zařízení lepší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #16 kdy: 20.12.2021, 19:10 »

Můžete mi vysvětlit proč ....

ALe jo. Až si můj vámi citovaný příspěvek přečtete celý, alespoň 2x za sebou.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 20.12.2021, 19:23 »

...stykačové ovládání lze také řešit stykačema s cívkama na 400V a nebo na malé napětí typicky trafem na 24V....
Ano, předpokládal jsem použití stykačů a transformátorů na 400V, což je v 3F strojích běžné. Z hlediska bezpečnosti je 230V a 400V podobně nebezpečné.
...Vaše srovnání poruchovosti jsem nějak nepochopil....

Když máte ve stroje zařízení (trafo, stykač...),  které funguje na napětí 230V, tj je napájená vodičem L a N (= vyžaduje N s napětím okolo 0V) a pokud se náhodu N někde přeruší, tak vlivem zavlečení fázového napětí se vám na N může dostat jiná fáze, která vám zajistí, že původní zařízení konstruované na 230V se napájí napětím až 400V a shoří. Pokud by to samé zařízení bylo dělané na sdružené napětí 400V tak přerušením nějakého vodiče tam nikdy vyšší napětí než 400V nedostanete ať už tam ze sítě 3x400V zavlečete cokoliv.

Přesně takto se nám ve firmě spálila jedna nová strojní vrtačka od české firmy (mám za to, že je to kompletní česká výroba). Měli volnou jednu N svorku uvnitř svého rozvaděče, který byl součástí stroje a díky tomu shořel frekvenční měnič - na reklamaci uznali. Jsem si však vědom, že některé zařízení N mohou potřebovat, kvůli referenčnímu napětí. Myslím však, že míchačka, cirkula, hoblovka, 3f svářečka atd se bez něj umí obejít bez vlivu na bezpečnost.

Prostě chci jen aby se na 4p zásuvku nehledělo jako na nějaký odpad. Nevím jak je to legislativně, ale pokud je povolená, tak mi přijde především z mechanického hlediska a z hlediska počtu spojů bezpečnější než 5p zásuvka + redukce.

Jinak já mám v garáži zatím jen jednu zásuvku a to 5p zapuštěnou. Takže rozhodně neobhajuji 4p kvůli tomu, že jsem se na "lepší" nezmohl.

...
Ku zásuvke 4p ako ku koncovému bodu v pevnej EI by teda mal byť plný počet vodičov 5, a od zásuvky 4...alebo i menej, podľa situácie..
Nechápu přivedení N vodiče, když jej stejně nezapojíte. Naopak musíte řešit problém jak ho ukončit.
ALe jo. Až si můj vámi citovaný příspěvek přečtete celý, alespoň 2x za sebou.  Škleb
četl jsem 3x a nechápu. Takže můžete podat vysvětlení, věřím, že to pro vás nebude problém. Pokud nepochopím, tak alespoň pro jiné. Dikuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je třeba jistit zásuvku umístěnou na balkoně proudovým chráničem?
 Je možné připojení zásuvek plochým kabelem 3x1.5?
 Může být v jiném kraji jinak zapojená třífázová zásuvka?
 Jak pospojit průběžnou dvojzásuvku?
 Jaká má být výška venkovní zásuvky od země pro případ zavátí sněhem?
 Jak řešit instalaci zásuvek do dřevotřískové desky?
 Potreboval bych "zasuvkove plato" s vypinacem, existuje ?
 Jak správně zapojit zásuvku s chráničem do obvodu sítě TNC?
 Kdy nemusí být zásuvka zapojena přes proudový chránič?
 Existuje nějaký předpis nebo norma jak má být správně zapojena ss zásuvka?
 Musí být zásuvky ve školních učebnách pouze přes proudové chrániče?
 Ako je správne zapojená zásuvka (zásuvky), keď je to v smyčke?
 Dá se zkontrolovat správně zapojená zásuvka multimetrem?
 Jak propojujete vícenásobné zásuvky (např. v pětirámečcích) ?
 Jak smyčkovat zásuvky v několikanásobných rámečcích?
 Musí být motorová zásuvka 63A zapojena přes proudový chránič?
 Je akceptovateľné napájanie zásuvky z dvoch strán dvojžilovým káblom ?
 Kde je předepsáno bezpečnostní zaslepení zásuvek?
 Jaké jsou podmínky pro zapojení zásuvky 230V umístěné na stroji?
 Ako riešite pripojenie ž/z vodiča CY4 ochranného pospájania v zásuvke?
 Mohu použít N vodič z 1f zásuvky pro 3f+N+PE?
 Jak správně odbočit vodič PEN v zásuvce?
 Jaké jsou normy na zásuvkové obvody v Německu?
 Lze napojit zásuvku ze světelné krabice?
 Jak zapojujete zásuvky 3f/32A v budově s hlavním jističem 25B/3 ?
 Jak moc byste věřili takovému čtyřnásobnému adaptoru?
 Znáte podrobně bohatý sortiment zásuvek a vidlic Mennekes?
 Lze zvýšit bezpečnost a menší poruchovost u takto zapojené zásuvky?
 Be visionary – s řadou VISIO jste na správné cestě!
 B&B ELEKTRO: PLEXO 66 zásuvka IP66
 Dle jaké normy se posuzuje závada zásuvky 230V?
 Která norma řeší redukce nebo dimenzování zásuvek?
 Zásuvkové obvody a zařízení pro bezpečnostní účely ve zdravotnických prostorech
 Poloha kontaktů v zásuvce a vidlici
 Máte přehled o domovních přístrojích GIRA?
 Lze použít servisní soklovou zásuvku v plastové rozvodnici izolace II.?
 TIP na vestavnou zásuvku NAUTILUS IP68, 16A/230V s víčkem na pásku.
 Zvláštní požadavky na zásuvková spojení
 Jaké je správné řešení výměny zásuvky v panelovém domě?
 Novinka! Krabice OBO pro instalaci zařízení pro instalaci třípólové nebo pětipólové zásuvky CEE
 Proč hřeje ochranný kolík na zásuvce v místnosti, kde nic není?
 Kdy je u venkovní zásuvky potřeba uzemnění?
 OBO: Katalog Systémů instalačních přístrojů EGS 2019-20
 Do jaké krabice se montuje zapuštěná 3f zásuvka?
 Mureva Styl: Odolné a stylové venkovní zásuvky a vypínače v sortimentu K&V ELEKTRO
 HAGER boduje se svou poslední řadou vypínačů LUMINA
 Jakou máte zkušenost s údržbou se zásuvkami v energetických zemních sloupcích?
 Zásuvky v domovní elektroinstalaci
 Výběrový vějíř vypínačů a zásuvek HAGER 2022
 Zásuvkové kombinace N.G. Elektro
 Jaký zkratový proud očekávat u zásuvky 125A?
 Schneider Electric představuje novou řadu vypínačů a zásuvek UNICA 2022
 Návod k instalaci vidlic a spojek QUICK-CONNECT
 Jak často používáte vícezásuvky s přepěťovou ochranou?
 Najdete co je na této zásuvce špatně?
 Zásady připojování zásuvek 230V včetně ochranných vodičů
 Proč jsou zásuvky v domácnosti jako elektrické pasti?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.