Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Co vše se bude zkoušet podle NV 194/2022 Sb.?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co vše se bude zkoušet podle NV 194/2022 Sb.?  (Přečteno 5222 krát)
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 25.08.2022, 15:24 »

Jedna školící agentura tvrdí, že podle 194 nařízení vlády se bude přezkušovat jinak, než bývávalo. Neřeknou nic dopředu aniž bych zaplatil. Nemáte info? Nemyslím si snad, že by mě mělo něco překvapit, ale mí mladší kolegové jsou trošku vyplašení. Vyčetl jsem, že má být položeno deset otázek ale o čem mohou být? Kdo je vymyslí? Nebo snad někde existují?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 25.08.2022, 16:36 »

Podle mých informací si každý školitel vytvoří nějaký svůj systém a bude jej přizpůsobovat tomu koho školí. Podle mě to nic nového není. Určitě nepůjde o žádnou podobnost s centrální maturitou! Ale to by měly říct ti přezkušující. Těžko to vyčteme nebo to řekne Suip, či Tičr. To nejsou jejich rodiče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 25.08.2022, 20:25 »

Tak třeba z pohledu zaměstnanců bude obsah školení a přezkoušení na jejich zaměstnavateli který je vysílá na určitou práci. Také si však nemyslím, že by to bylo něco nového. Jen teď si budou asi muset připravit lepší podklady.

U OSVČ to bude ještě zajímavější. OsVČ vysílá na práci sebe sama a za sebe odpovídá. Tak si stanoví obsah školení a přezkoušení sama. Vypadá to jednoduché a skoro legrační. Jenže ...
Pokud se OSVČ nechá školit a přezkoušet na práci s šicími stroji a pak se vyjiskří na rozvodně vn, tak první nač kouknou bude zápis o rozsahu přezkoušení.


Mezitím co by to bylo pro vyslaného zaměstnance pohroma jeho zaměstnavatele, tak u OSVČ je to problém jeho. A třeba pojišťovny ...
 Fackovaci

Jak jsem psal nic nového pod sluncem. Jen mi tedy není jasný definice rozsah té OSVČ. Pořád je to styl původní padesátky "typ zařízení a výška napětí".

Nebo také nebudeme malovat čerta na zeď, nic se nestane a inspektoři OIP nebudou mít čas na preventivní kontroly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 26.08.2022, 06:21 »

Citace
Tak třeba z pohledu zaměstnanců bude obsah školení a přezkoušení na jejich zaměstnavateli který je vysílá na určitou práci. Také si však nemyslím, že by to bylo něco nového. Jen teď si budou asi muset připravit lepší podklady.

Tento styl může fungovat u firmy kde bude 5 a více elektrikářů.Ne bude fungovat u firem ,kde
jsou 1-2 elektrikáři. (osobní zkušenost)

Co jsem posřehnul,  nové přezkoušení 194/2022  u mnohých zkoušejících organizací nyní dali místo 1 dne (školení a přezkoušení) minimálně na 2 dny!!

Jsem osobně zvědavý  na seminář ohledně 194/2022 za 14 dní! podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 26.08.2022, 07:52 »

Jsem osobně zvědavý  na seminář ohledně 194/2022 za 14 dní! podivej

Až se pln dojmů vrátíte, tak nezapomeňte poreferovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 26.08.2022, 07:53 »

Co jsem posřehnul,  nové přezkoušení 194/2022  u mnohých zkoušejících organizací nyní dali místo 1 dne (školení a přezkoušení) minimálně na 2 dny!!
Délka školení nezáleží na "libovůli přezkušující organizace (Solid, ..., PŠIS ...) ale na zadání osoby odpovědné, která pracovníky na přezkoušení vysílá. Pokud bude jeden pouze z dílny a tři z montáží, pak jednomu může stačit den a ti, kteří mění prostory dynamičtěji lze grilovat více dnů. Záleží na tom, kdo přesouvá odpovědnost.

Vzpomínám na Elektromontážn í závody a tam nebyly neobvyklé jen tři dny školení! A pak ještě přezkoušení. Pokud se na to podívám dnes, kdy se to dá stihnout za jedno dopoledne, pak je něco divné.
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 26.08.2022, 10:20 »

Tak náš vedoucí mi to potvrzuje. Pro naši firmu připravuje osnovu školení, vlastně ji pouze zpřesňuje. Takový dokument pak slouží agentuře tedy v našem případě externistovi, který pro nás školení a přezkoušení dělá. Když to hodně zjednoduším, je to vše, co po nás chce abychom věděli. Tedy nic nového. Nebo jinak, nového ano v rámci školení se ti, co se sami nezajímají informace o afdd, jističochránič ích atd. Také jsem zvědavý co se kdo dozví jinde, ale pro dělný elektrikářský lid žádná změna.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 26.08.2022, 10:38 »

Citace
Vzpomínám na Elektromontážn í závody a tam nebyly neobvyklé jen tři dny školení! A pak ještě přezkoušení. Pokud se na to podívám dnes, kdy se to dá stihnout za jedno dopoledne, pak je něco divné.

Také jsem jako "mladý" chodíval na týdenní školení /5dní/ a pak za 14 dní přezkoušení...
Dá se to stihnout i za jeden den, ale je otázka v kolika lidmi....Ve 2-3 se to možná i dá..Od jednoho směru v elektru!
Ale ne ze 120 lidmi a za 4 hodiny měli vše i s překoušením!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.