Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak má předseda komise zajistit splnění požadavku dle NV 194/2022 §9 odst.4 c)?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak má předseda komise zajistit splnění požadavku dle NV 194/2022 §9 odst.4 c)?  (Přečteno 2987 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 21.04.2023, 00:14 »

Mohl by mi někdo napovědět, jak má předseda externí zkušební komise zajistit, aby dle NV č.194/2022, §9 odst.4 c),   aby byly dokumenty uchovány po dobu 6-7 let?
Jde mi o případ, kdy školení a přezkoušení je provedeno externistou na objednávku.

Má snad předseda komise nějaké právo průběžně kontrolovat ve firmě, pro kterou přezkoušení externě provedl, jsou-li tam protokoly o zkoušce v požadovaném časovém intervalu uchovávány?  podivej

A když ne, tak co?  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Michal Martiňák
Zaměstnanec i OSVČ
*
Offline Offline


Revizní technik E1/A,B,C


« Odpověď #1 kdy: 24.04.2023, 10:30 »

Myslím, že není určitě nutné, abych si u firmy kde jsem prováděl přezkoušení, instaloval svoji skříňku nebo trezor, aby tam uvedený protokol byl uchován. Dozajista postačí poučení oné firmy o zajištění uchování onoho nebo oněch protokolů po dobu 7 let. Myslím že krátká věta v zápatí protokolu o povinné délce jeho uchování by měla stačit. Každopádně minimálně kopie a sken podepsaného protokolu zůstane vždy u mě jako u předsedy komise.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Specializace  - prostory s nebezpečím výbuchu hořlavých plynů a par
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 24.04.2023, 12:11 »

Kopie si samozřejmě archivuji a nad tím upozorněním pro objednatele jsme pouze nevěřícně kroutili hlavami.
Obávám se, že by se takovéto "zajištění" asi právníkovi nezdálo dost dobré.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Michal Martiňák
Zaměstnanec i OSVČ
*
Offline Offline


Revizní technik E1/A,B,C


« Odpověď #3 kdy: 24.04.2023, 13:36 »

Nikomu to nevnucuji, ale já osobně v tom nevidím problém. Ano mohlo to být v NV trochu jinak napsané. Že protokol bude uchován po dobu 7 let a tečka. Nemuselo tam být uvedeno, že to má být uchováno u toho, u koho se zkouší a ještě že to zajistí předseda komise. Ale stalo se. A proto tvrdím, že pokud poučíte provozovatele (tím minimálně alespoň část zodpovědnosti ne-li celou přenesete na něho) a uchováte kopie u sebe jako u předsedy komise, tak tím zabezpečíte to, že v případě nutnosti nebo nějaké kontroly bude protokol k dispozici. Prostě z vaší pozice jako externího dodavatele, uděláte nejvíc co jste mohl. Jak jinak by jste to chtěl zajistit. Vaším trezorem u provozovatele a vaší směrnicí o pravidelných kontrolách, že tam ten protokol leží? Ne, systém uložení dokumentů a systém kontroly dokumentů, které jsou v majetku provozovatele, je věcí provozovatele. Vy na to jen poukážete poučením, samozřejmě písemně a tím jste zajistil co jste měl. A v ruce máte podepsanou kopii. Do teď jsem na zápise o zkoušce dle vyhl.50 míval podpisy předsedy komise, členů komise a zkoušeného, tak nyní tam budu mít i podpis odpovědné osoby zaměstnavatele při převzetí zápisu.
V zápatí bude věta: Odpovědná osoba je povinna uchovat tento protokol o zkoušce po dobu 7let. Tím splníte co jste měl splnit podle onoho čl.NV. - Zajistil jste. A zajistit neznamená, že to tam budete denně hlídat a odpovídáte za to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Specializace  - prostory s nebezpečím výbuchu hořlavých plynů a par
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 22 dotazů.