N vodič je rovnako ako fázové vodiče ,vodičom pracovným a teda musí mať rovnaký prierez ako fázové vodiče. Je jedno kde je realizovaná inštalácia. Káble s redukovaným prierezom "N" a PE sa ani nevyrábajú. Jedine s redukovaným PEN vodičom
Tak nějak se domnívám, že se nevyrábějí kabely s dopředu určeným PEN, nebo PE vodičem. Fnukce je určena tím, kam a jak je ten kabel připojený. Bez problému si dovedu představit velký motor napájený kabelem s "redukovaným" vodičem PE. To jen tak pro pořádek.
K otázce : citovaná norma má zcela jasné určení, viz : (už psal Jirka Schwarz, jen jsem to našel až na straně č.5)
1 Předmět normy
Tato norma platí pro navrhování, provádění a rekonstrukce vnitřních silových a sdělovacích elektrických rozvodů ve stavbách bytové a občanské výstavby a ve stavbách s obdobným provozem, například administrativn
ího charakteru.
Ale podobné požadavky najdeme i v dalších normách, které se průmyslu týkají. Viz už citace jiných kolegů.
Nicméně ohledně zatížení vodičů PEN / PE v důsledku vyšších harmonických je taková vyšší eletrotechnika
. Protože stejně jako máme v průmyslu "zdroje rušení", máme i způsoby jak toto "rušení" minimalizovat tak, aby nedocházelo k následným problémům, které by mohly ohrozit výrobu, nebo nedej bože snížit bezpečnost. Například pomocí tlumivek (asi nejčastější), vícepulzních usměrňovačů(12- a 18pulzní) nebo aktivního či pasivního filtru.
Tlumivky jsem sám párkrát montoval, to ostatní vím spíš jen teoreticky. Ale lze dohledat firmy které se tím naplno zabývají a firmy co staví například kompenzační rozvaděče už s některými těmito filtry.