Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jak poznám jestli je označení CE pravé nebo zfalšované?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak poznám jestli je označení CE pravé nebo zfalšované?  (Přečteno 14306 krát)
Alfonss
*
Offline Offline



« kdy: 12.03.2007, 06:41 »

Jak poznám jestli je označení CE pravé nebo zfalšované? Je nějaká veřejně přístupná databáze kde si lze pravost ověřit? A kdo pak nese odpovědnost za škody atp. vzniklé používáním výrobku s falešným CE? Jste si jisti že výrobky, materiál atp. se kterými disponujete mají pravé CE?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 12.03.2007, 08:21 »

Na výrobku to nepoznáte nijak. V podstatě CE znamená, že bylo (snad) provedeno posouzení shody Nic víc, nic míň
Zlí jazykové tvrdí, že CE znamená China Export
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #2 kdy: 12.03.2007, 08:49 »

Značka shody CE v praxi slouží pouze pro rychlou orientaci (alepoň, tedy mě). Každý elektrotechnic ký výrobek musí ještě mít vykonostní a výrobní štítek (jeho přesná podoba a údaje na něm uvádí příslušné ČSN),  tam bývá i jméno výrobce a někdy i značky zkušeben a další technické podrobnosti. To jsou pro mě hlavní důležité údaje. Samotná značka CE na elektrotechnic kém výrobku, bez dalších podrobností pro mě znamená pouze výzvu k větší opatrnosti a výzva k pátrání po tištěném prohlášení o shodě od výrobce či dovozce!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Alfonss
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.03.2007, 13:43 »

....výzva k pátrání po tištěném prohlášení o shodě od výrobce či dovozce!...Ověření pravosti CE by nemělo být PÁTRÁNÍ, ale jednoduchý a snadný proces přístupný všem zájemcům. Takže jak se to doslovné PÁTRÁNÍ dělá teď? Byl jsem už aktivní a ptal jsem se na UNMZ. Zatím ticho.
Až se někomu stane úraz, nebo něco vyhoří atp. a zjistí se že výrobek měl nepravé CE, bude v tom ten, kdo si neověřil platnost CE. V ČR je to standard jednání. Zákazník má vědět co kupuje, ale při tom mu není umožněné aby si to snadno, spolehlvě a zdarma ověřil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #4 kdy: 12.03.2007, 14:54 »

Sice jsem se zařek, že nebudu diskutovat s anonimy, ale téma je lákavé.
Pláčete hezky, ale na nesprávném hrobě.
1. Pokud nakupuji elektromateriá l k dalšímu zpracování nebo prodeji jako firma, nakupuji ho od dodavatele, který deklaruje, že na všechny jeho prodávané výrobky bylo vydáno prohlášení o shodě. To mi stačí.
2. Pokud kontroluji výrobek jako RT stejně mi pouhé CE nestačí a potřebuji více údajů, viz můj předchozí příspěvek.
3. Pokud cokoli nakupuji jako občan používám zdravý rozum, jako nevěřím reklamě, tak nevěřím pouhé značce CE, je-li výrobek podezřele levný, nebo drahý, nebo mi ho někdo moc vnucuje, nebo je z tržiště....
Nemyslím, že by značka shody zabránila kdovíjakým problémům, je to jen jedno z mnoha administrativn ích nařízení, které lze jako každé jiné různě obcházet. Pro mě je důležitá značka výrobku a výrobní a výkonostní štítek s technickými údaji a značkou zkušebny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 12.03.2007, 18:48 »

Také nakupuji  u dodavatele který deklaruje ,  že má na výrobky prohlášení o shodě, ale nepíše jestli na všechny. Protože jsem se setkal s tím ,  že jsem nakoupil poj. doteky 10A a příslušné pojistky a ejhle nějak do sebe nepasovaly. Keramický dřík pojistky byl na průměru o 2mm větší než kovový dotek a díra do doteku, takže zmetek... Ale staré české doteky neměly problém - mají větší toleranci, ale německé to je přesnost sama a ve spojení pojistka Made in China nelze provozovat, snad jen v tom případě ,  že rozbiji keramiku kolem doteku ji lze použít.  Což je fuj Zlej
Tak ta kontrola je opravdu nutná a jak píše p. Karvánek značka shody nezabrání problémům, pokud bude jednoduchá a transparentní dá se vychytat
hodně. Ale pokud obchodník se snaží ušetřit, může se mu to prodražit.
 Je to všechno v lidech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Alfonss
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 13.03.2007, 07:20 »

Hledím na to z pozice malospotřebite le a reaguji na upozornění které bylo nedávno v TV. Z mé pozice vidím, že nemám možnost si pravost CE a shodu ověřit. Čili koupím co uvidím označené CE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 13.03.2007, 08:43 »

Alfonss: Může se stát, že v Česku narazíš na výrobek který nebude na sobě mít CE, ale CCZ!
Pak je to vzácný případ výrobku, na který neexistuje evropský technický předpis a posuzování shody proběhlo podle českých předpisů.
Obě značky se nesmí objevit na jednom výrobku současně
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 23 dotazů.