Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Co vše může být příčinou nefungujících zásuvek?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co vše může být příčinou nefungujících zásuvek?  (Přečteno 6906 krát)
Ima
« kdy: 26.03.2016, 21:20 »

Elektro firma prováděla rekonstrukci elektroinstala ce mého bytu v bytovce. V bytě jsem během práce nebydlela, když jsem sem přišla, zjistila jsem, že nejde elektřina ve sklepě. (Nebyl by to takový problém, kdyby tam nebyla zapojená vinotéka s mnoha lahvemi vína.) Majitel firmy mi řekl, že prostě nevěděli, od čeho ten drát je, tak ho odstřihli. Že oni nemohli tušit, že mám na svou elektřinu napojený sklep. Já jsem to také nevěděla, proto jsem si zvala firmu, aby byla práce odvedená profesionálně.
Dnes jsem navíc zjistila, že v bytě nefungují některé zásuvky. Mohlo se stát, že opět nevěděli, od čeho je nějaký drát, a ustřihli ho také? Majitel firmy momentálně na mé dotazy nereaguje. Mám nově rekonstruovaný byt a při představě sekání se mi dělá zle. Je možné, že závada je i v něčem jiném?
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 26.03.2016, 22:01 »

Reklamace. Donuťte je aby uvedli instalaci do funkčního stavu.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 27.03.2016, 11:01 »

Doufám, že vše proběhlo přes fakturu a součástí předání byla výchozí revizní zpráva.
Bez těchto dvou dokladů to budete mít ještě těžší než si vůbec dovedete představit.

Firma jednoznačně pochybila. Mohu vám říci, že jen naprostý DEBIL ucvakne vodič o kterém nic neví.
Můžete sem uvést, o jakou se jedná firmu? Nebojte se toho. Nemáte jediný důvod chránit jeji jméno.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Schwarz
*
Online Online




« Odpověď #3 kdy: 27.03.2016, 17:09 »

Nechci se firmy zastávat, nechci polemizovat s tím, co už tu bylo napsáno, ale někdy to nebývá tak úplně jednoduché a "černobílé" a chyba může vzniknout už při zadání rekonstrukce a mohou na ni mít svůj podíl obě strany, pokud se správně nedomluví.
Dokumentace je u starších instalací zpravidla nedohledatelná, vychází se z nějakých "zvyklostí a typových instalací",  ale dohledat všechny úpravy nemusí být jednoduché.

Hodně by vám ve sporu s firmou pomohlo, kdyby byla nějaká smlouva o rozsahu a způsobu rekonstrukce.

Ty zásuvky, co nefungují, jsou na novém okruhu, nebo je to nějaký původní okruh?
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 27.03.2016, 18:34 »

Všichni tři vám sdělili fakta, těmi se řiďte. Reklamujte. Případně znovu hledejte dobrého řemeslníka. Pokud jste zaplatila jste v jisté nevýhodě.
Co se týká nefunkčních zásuvek by vám měl vysvětlit dodavatel, případně druhý elektrikář, zejména pokud v bytovce v případě rekonstrukce bylo potřebné k zásuvkám vést 3 dráty.
(Říkám jednoduše pro pochopení možné situace, když narážíte na sekání a že se vám dělá zle.)
Možná dodavatel neudělal vše jak třeba a nemohl deklarovat práci provedením revize.
Tu si nechte udělat, (revizním technikem),je důležitá zejména při provedení rekonstrukce v bytovce a násedně vyžadujte nápravu u zhotovitele.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 27.03.2016, 18:56 »

Elektro firma prováděla rekonstrukci elektroinstala ce mého bytu v bytovce. V bytě jsem během práce nebydlela, když jsem sem přišla,  zjistila jsem, že nejde elektřina ve sklepě.

Mnoho věcí nevíme....
Byt v bytovce.
Sklepní prostory jsou obvykle zapojený na společnou spotřebu. Pokud je ve sklepě vinotéka napojená na spotřebu bytu, tak měl majitel na tuto skutečnost firmu upozornit, anebo to mělo být  v dokumentaci.

Obvykle se ukončení práce předává s ověřením funkce ( to je s předvedením),  revizní zprávou a dokumentaci.
Také s fakturou a předávacím protokolem.
V dokumentaci jsou zakresleny jednotlivé vývody, obvody a jističe. Také jednopólové schéma zapojení. Pokud byl postup jiný, bude to trošku složitější s více práci.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Mirek Čech
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



Provizorní řešení jsou většinou ty dlouho trvající


« Odpověď #6 kdy: 27.03.2016, 22:41 »

A co vše bylo v zadání vlastní zakázky ?
Zaznamenáno

Mirek
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 27.03.2016, 23:13 »

Tak to je jasne, zrejme se jim nechce nic opravovat. Proc by taky, penize maji.
Vas problem je jednoduchy, behem rekonstrukce jste si nehlidala prubeh praci dostatecne.

Jak bylo receno, chce to mit v ruce fakturu a revizi. Jak to nemate, muzete si stezovat kde chcete ale kdo jim to dokaze?

Dost zalezi kde co ustrihli nebo nepripojili, ale je dost jiste ze se tam nekdo bude muset rozcilovat s kangem. Nekdy ty sklipky byvaji napojene na RS svorkach v merene casti elektromeroveh o rozvadece, coz by pro vas byla ta lepsi varianta nez vystipany kabel v byte pod omitkou.

U zasuvek se obcas stane ze zednici zahazi prubeznou zasuvkovou krabici, a pak toz princupu nemuze jit, navic kdyz se firma vubec neobtezuje ani se zakladnim odzkousenim instalace po rekonstrukci.

Jednoznacne doporucuji pozvat zkuseneho revizniho technik (nezavisleho),  pripadne advokata kdyz firma dela mrtveho brouka.
Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #8 kdy: 28.03.2016, 16:08 »

Předpokládám práci bez projektu a jistě i smlouvy o dílo. To se pak ta firma bude jen těžko honit k odpovědnosti. Kde kdo chce ušetřit, najde si tu nejlevnější firmu a ještě "ušetří" tím, že to chtěj "bez papíru".
Kdo tedy na tomto stavu nese odpovědnost? Podle mého obě dvě strany. Těžko pak radit, když na začátku o tom nikdo nechce ani slyšet a pak už je pozdě.

JInak těch příčin může být několik a velmi těžko v tomto radit na dálku. Buď dožeňte tu firmu, nebo zaplaťte někomu jinému za nápravu stavu.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 22 dotazů.