Z katalogového listu je patrno, že to někdo vymýšlel opravdu "hlavou" a že jde o účelně navržený výrobek. Přední panel přístroje neobsahuje zbytečné ovládací prvky, viz typické sumární regulátory hlasitosti a korekce hloubek / výšek apod. Celková koncepce vychází opravdu z potřeb obvyklé praxe a ohlíží se i na standardní (ne)fundovanost obsluhy. Pokud bude výrobek spolehlivý, pak jej lze vřele doporučit pro předpokládané aplikace, zejména restaurace se salónkem, letním venkovním posezením atd.
Jednu, možná kosmetickou vadu, spatřuji u IN4.
Proč tak zbytečně velká citlivost mezi 110 až 230mV? Nebyla by lepší "klasika" 250mV (TAPE) / 1,23V (CD, AUX)? Je to nemoc většiny ústředen, regulátor příslušného vstupu lze využívat v praxi jen do jedné třetiny dráhy a obvyklá pracovní poloha je do "prvního puntíku".
Přepínač trojice RCA vstupů na zadním panelu nemá příliš význam, kdo tam bude šmátrat, aby jej přepínal? Asi by stačila v tomto případě jen jedna dvojice RCA konektorů a zmíněný přepínač citlivosti -10dBV/+4dBV.
Pokud přepínání vstupů, tak na předním panelu. V tomto případě bych vypustil IN5 tak, jak je nyní a na tomto místě by bylo pro IN4 šest tlačítek ("elektronických" bez aretace a s LED) s popisy TV, CD, TAPE, AUX, PC (vstupy na zadním panelu) a ST LINE pro jack 3,5 na předním panelu. Když by navíc IN4 byl koncipován tak, že levý kanál by byl "zmoněn" až pro výstupy 3 až 6, zatímco pro výstupy 1 a 2 byl L přiveden k OUT1 a R k OUT2, byla by vyžitelnost mnohem vyšší. Výstupy 1 a 2 budou často využívány pro jakési "hlavní ozvučení" salónku pro TV atd., tudíž by stereo provoz byl výhodou. Možnost i přímého napojení 8ohm reprosoustav k výstupům ústředny tomuto využití velmi napovídá.
Tak snad jsem přihodil něco konstruktivníh
o. Jenže to už stejně takto změněno nebude, výroba je v plném proudu.