Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Proč mi při obnově dodávky elektřiny vypínají jističe?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč mi při obnově dodávky elektřiny vypínají jističe?  (Přečteno 12903 krát)
Vladimir Buzalka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 07.08.2009, 11:37 »

Na dome je jistic 3x25A, uvnitr na jednotlivych vetvich jistice 16A. Jedna z tech vetvi zasobuje pracovnu, kde se casem nahromadilo celkem hodne techniky, pocitace, kopirky, tiskarny, kavovar a teď co se děje:
Kdyz vypadne proud (treba bourka) a pote to CEZ zase obnoví, dojde k vypnuti toho 16A jistice. Kdyz se pokusim nahodit 16A jistic, dojde k vyhozeni jistice na baraku 3x25 A. Nahodim tedy 16A a jdu na barakovy, pri prvnim nahozeni 3x25 vyhodi zase ten 16A a pak se necha nahodit.
Kdyz to takto jak debil zopakuji 4-5 krat, nejlepe ve spolupraci s manzelkou, aby prodleva mezi zapinanim jisticu byla co nejmensi, nakonec se mi povedet nahodit oba jistice, ale je to boj.
PROSIM CIM TO JE? CO MUZU UDELAT ABY TO BYLO V PORADKU?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 07.08.2009, 12:49 »

Mám to samé, akorát, že chodím jen na chodbu paneláku a vím, proč mi to dělá. Budu řešit až po ukončené rekonstrukci instalace.
Mám na jednom zásuvkovém jističi 12 spotřebičů se spínanými zdroji, které po obnově napětí nabíhají do standby + 3 motory ledniček. Tento nárazový proud mi taky vypíná jističe. Vy to máte jednodušší, máte k dispozici 3 fáze.
Zkuste nasledující:
Až vám vypnou jističe dejte si práci a všechno v kanclu vytáhněte ze zásuvek. Pak jistič natáhněte. Pokud bude úspěch, pak máte "přesstandbyová no".
Řešení:
a)  např. zmenšit počet spotřebičů na jističi a zbytek na jinou fázi (tedy pokud to  PC technika propojená datovými kabely mezi sebou dovolí).
b) Zvyšování jističe 16A nelze, ale mohla by se dát pomalejší charakteristik a. To ale padání jističe 25A nevyřeší.
c) Ještě by se dalo udělat měření a namyslet nové rozfázování celého domu. Vycházet ale ze stávajících, natažených obvodů, aby se nemuselo zedničit

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Robert Vozka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 07.08.2009, 14:01 »

Zkoušel jste někdy tisknout na všech tiskárnách najednou a nejlépe ještě při tom kopírovat?

Pokud jsou to laserovky tak to jištič nejspíš nezvládne.
Jestli tam máte staré CRT monitory, tak ty také mají při zapnutí velký odběr. Stejně tak laserovky se začnou zahřívat po zapnutí. Sice jenom krátkou chvilku, ale na vyhození jističe to stačí.

Proto jak radí p. Doležal - odpojte / vypněte techniku při nahazování jističe. Zaměřil bych se především na tyto žrouty. Mělo by to pomoci...
RV
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
anonym
« Odpověď #3 kdy: 07.08.2009, 14:37 »

Vážený pane, pan Doležal vám vskutku popsal co by se dalo dělat. Já bych měl ještě možná ještě jednu radu. Zkuste si vypadlý 16A jistič označit. A pokud se to bude nadále popsaná závada projevovat, tak bych doporučil použí jistič s chrakteristiko u " D". Ten by měl ten proudový náraz podržet. Nevím jaké jističe máte instalované a ani nevím jaké chrakteristiky a tak pouze radím jen povrchně. Ale určitě jedna z příčin to může být, že na jeden 16A jistič s charkteristiko u " B " je připojeno větší množství spotřebičů a uvedený jistič ten proudový náraz nevydrží a vypne. A jedna rada nakonec, pozvěte si RT, který vám jistě dá vyčerpávající odpověď a radu  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 07.08.2009, 14:52 »

Jeden z mych zakazniku se potykal s obdobnym problemem. Nakonec vse ke spokojenosti vyresil maly zasuvkovy rozvadec s nekolika relatky a casovym rele, ktery zajistil, ze po obnoveni napajeni se nektere spotrebice zapnuly okamzite, nektere az po prodleve a nektere az po stisku tlacitka. tim se proudovy naraz po zapnuti napajeni rozlozil do delsiho casoveho useku a jistic to ustal...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #5 kdy: 07.08.2009, 16:23 »

 Úsměv Martin Novák mě navedl na vzpomínku na téma od Kamila Nováka
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,5708.0.html
Kdyby se na tuto vychytávku připojil pětipes s pár přístroji ?
Předpokládám, že v kanceláři nějakou tu šńůru máte použitou.
Pro představu o čem to je:
"  Ozval se mi zástupce dovozce a tak jsem už moudřejší.
Jak už zde bylo napsáno do druhé výstupní zásuvky je opravdu vřazeno časové relé, takže se sepne s cca 3-4 sekundovým zpožděním od chvíle, kdy je zjištěn odběr ze zásuvky první.
Navíc je ale do té druhé (zpožděné) zásuvky vřazen, po jejím opožděném sepnutí, ještě na cca 0,4 sekundy obvod s varistorem, který má snížit rozkolísání sítě při zapnutí spotřebiče s větším příkonem, zvláště s indukční zátěží.
Takže opravdu jakýsi softstart. . .
"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Václav 3
« Odpověď #6 kdy: 10.08.2009, 09:53 »

K tomu,  co řekli kolegové dodám další myšlenku. Část z vyjmenovaných zařízení jistě nepoužíváte stále a ty by  se vyplatilo zapojit pomocí prodlužovačky s vypínačem, možná rozdělit i na dvě a zapínat je jen v případě potřeby. Mimo toho, že si ušetříte problémy se zapínáním jističů, ušetříte také ročně dost za elektřinu. Každý spotřebič ve Stand-by stavu ročně stojí zhruba od 100,- do 400,- Kč (záleží na Stand-by spotřebě a sazbě, kterou využíváte). To již stojí za zamyšlení, zda krmit ČEZ nebo občas natáhnout ruku a zapnout vypínač.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Postačí výměna jističe při jeho častém vyhazování na stejně velký ale nový?
 Proč mi vyhazuje mikrovlnka jistič?
 Proč mi nejde vrátit jistič do původní polohy?
 Proč mi při zkratu vypadává jistič i u elektroměru?
 Je dobrou investicí pro druhý byt instalace nového obvodu?
 Proč je hodnota jisticu v bytě vyšší než v hlavním rozvaděči?
 Proč nám stále vypadává hlavní jistič paneláku?
 Po vyhození jističe nefunguje v koupelně infrazářič a světlo nad umyvadlem.
 Jaký potřebuju jistič v rozvaděči pro CO s odběrem 22A?
 Jak předejít vybavování hlavního jističe po výpadku napájení?
 Proč zapnutí proudového chrániče způsobí vypadení jističe?
 Jak vyřešit, aby nevypínal hlavní jistič po každém zapnutí hl. vypínače?
 Proč jistič vypne, když začne pračka ohřívat vodu?
 Není jistič 25A za hlavním 10A špatná volba elektrikářem?
 Proč u rodinného domu vybavuje nepravidelně hlavní jistič?
 Proč se mi přepálila pojistka v HDS?
 Proč mi vypadává hlavní jistič, když podružné jističe drží?
 Jak zabránit tomu, aby trouba vyhazovala hlavní jistič bytu?
 Proč se mi jedna ze tří keramických pojistech občas přepálí?
 Nejde mi natáhnout jistič, je vadný?
 Proč mi u nové instalace při prasknutí žárovky vypadne hlavní jistič?
 Vypadl hlavní jistič, po nahození jde jen část sporáku. Co s tím?
 Mohu sám provést výměnu keramické pojistky v panelákovém bytě?
 Proč mi při pouhém zapojení PC ve stanby režimu vybavuje jistič?
 Prečo vyhadzuje svetelný okruh istič po prvom občas aj po druhom nahodení?
 Samovolne vypina a zapina elekrika v byte, istice nevyhodi, Kde môže byť chyba?
 Proč vyhazuje jistič a po nahození není v okruhu napětí?
 Proč vybaví jistič jednoho okruhu na jedné zásuvce a na ostatních ne?
 Proč neustále vypadává hlavní jistič a přes to svítí některé obvody?
 Prečo stále vypína istič pri pripojení akéhokoľvek spotrebiča?
 Proč mi vysavač 1500W shazuje 6A jistič?
 Co vše může způsobovat vybavování chrániče?
 Může být nepravidelná funkce vypínací spouště způsobená její závadou?
 Ako postupovať keď zváračka BEZ PP124.21 vyhadzuje istič?
 Proč vypadává jistič při zapnutí mikrovlnky?
 Proč vypadává hlavní jistič ,když pracovníci čez odpojí celou ulici?
 Proč spotřebič vyhazuje 3 jističe najednou?
 Prečo domáce kino občas vyhodí istič?
 Proč po 2 letech po montáži svítidla vyhazují jističe?
 Co může způsobit náhodné vybavení hlavního jističe ?
 Vydrží jistič standardního panelákového bytu ještě varnou desku navíc?
 Proč vypadává jistič a pojistka světla?
 Proč jistič 10A při přepnutí na zapnuto nezapne, ale vypne i přívodní fázi?
 Proč mi nová mikrovlnka vyhazuje jistič 16A?
 Proč mi neustále vypadává hlavní jistič?
 Může být elektrická trouba vadná když vyhazuje hlavní jistič?
 Proč se po výměně elektroměru vypíná hlavní jistič občas sám?
 Jak rozjet wapku 6 7,4kW 14,5A na 25A jističi typu myslim B nebo C?
 Proč dochází k výpadku hlavního jističe v rozvaděči RD?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.