Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Prečo domáce kino občas vyhodí istič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Prečo domáce kino občas vyhodí istič?  (Přečteno 30737 krát)
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 13.10.2013, 14:27 »

Zničoho nič začalo staršie domáce kino občas vyhadzovať istič B16. Čím to môže byť spôsobené? Doteraz to nerobilo a má cca 10 rokov, vnútri je poctivé toroidné trafo, pravdepodobne okolo 200W + menší impulzný zdroj. Štítkové údaje sú 230V/50Hz - 214W Na rovnakom okruhu je zapojená LCD TV (max 50W),  mikrovlnka (800W) a varná konvica(2kW). Všetko bolo ale vypnuté, čize len samotné kino to spôsobilo.  Elektrika je nová už v TN-S, hlavný istič B20 podržal. Môže teda takú veľkú špičku spôsobovať to trafo, alebo to bude iná závada keď to začalo robiť až teraz a aj to nie vždy? Ešte pripomeniem, že tak dva týždne dozadu som v ňom vymenil filtračné kondenzátory (4x4700uF)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 13.10.2013, 17:43 »

Zničoho nič začalo staršie domáce kino občas vyhadzovať istič B16. ..... pripomeniem, že tak dva týždne dozadu som v ňom vymenil filtračné kondenzátory (4x4700uF)

To jsou poněkud protichůdné informace...
Toroidní trafo může mít velkou proudovou špičku při zapnutí.
Ta špička bude ještě větší kvůli nárazovému proudu při nabíjení úplně vybitých kondenzátorů
U nových kondenzátorů ta špička bude větší než u starších, s větším ESR
Toroid může být navinut "nadoraz" a tak i malé zvýšení napětí v síti nad 230V může znatelné zvětšit proudovou špičku...
Někdy výrobci dávají termistor NTC do přívodu napájení, aby omezili špičku, už jsem viděl přerušený i proražený

Od všeho kousek a ve výsledku je špička řádově 100A i více. A to pokud trvá více než cca 200ms stačí na to, aby magnetická spoušť v jističi udělala "CVAK".
Jaký je to jistič - výrobce, řada... Jak dlouhý je přívod a jakým kabelem? Když máte "novou elektriku",  máte revizní zprávu, ze které by se dalo vyčíst skutečné napětí, impedance smyčky...?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 13.10.2013, 21:04 »

Revizná správa nieje...Všetky ističe sú OEZ z rady Minia. Vedenie po zásuvku je dlhé cca 3 metre, je to vlastne prvá zásuvka od ističa, kábel klasika CYKY J 3x2,5
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #3 kdy: 13.10.2013, 23:14 »

A to kino je co zač?? Šel by výrobce nebo typ?
Jinak ta Minia taky žádná výhra..ale to je zas na jiné diskuze ...  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 13.10.2013, 23:42 »

Philips DFR 1600
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kokeš jiří
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 14.10.2013, 06:03 »

nemáte náhodou celou soupravu zapojenou pomocí různých rozdvojek a rozdvojek na rozdvojce... pak se snadno popletou kostry a už to lítá..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 14.10.2013, 07:22 »

nemáte náhodou celou soupravu zapojenou pomocí různých rozdvojek a rozdvojek na rozdvojce... pak se snadno popletou kostry a už to lítá..

Popletou kostry díky napojení více prodlužováků? Můžete technicky popsat, jak se tato situace může stát?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 14.10.2013, 07:50 »

Já bych problém viděl v té výměně kondenzátorů, přesně jak popsal kol. Schwarz. Pokud jsou nové a kvalitní, mají velmi malé ESR a při zapnutí v okamžiku, kdy je síťová perioda v maximu, vznikne obrovský proudový ráz. Zkontroloval bych, zda je přístroj vybaven termistorem na přívodu trafa (starší přístroj ho také nemusí vůbec mít) a zda je funkční. Toroidní trafo 200W je relativně malé, na jistič 16A se dá zapojit s patřičnými předřadnými obvody i výrazně větší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 14.10.2013, 08:06 »

To Malík, jsem kritik kde čeho, ale ostouzet jistič na základě toho, že s největší pravděpodobnos tí funguje jak má je odvážné, jako první krok bych zkusil prostou výměnu jističe, zkusil bych řadu Domae u které mám vypozorováno tvrdší nastavení zkratové spouště
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 14.10.2013, 09:16 »

Krásný malý jistič řady Minia má uvnitř krásnou malou kotvu, které stačí málo k tomu, aby se "pohnula"...
Já z toho označení "Minia" nepoznám, jestli je to z řady s vypínací schopností 6kA nebo 10kA.
To provedení 10kA má přece jen o něco "těžší kontakt" a tak se při nějaké krátké špičce pohne o něco "pomaleji".

A pokud jde o "rozdvojky",  je to přesně naopak než píše pan Kokeš:
Některé komponenty pro audio se dělají je spotřebič třídy I (třížilový přívod, včetně PE). To není proto, že by to výrobce "neuměl zaizolovat na třídu II",  ale kvůli potenciálovému vyrovnání. A pokud jsou komponenty v různých zásuvkách, může tam být nepatrný rozdíl potenciálů PEN vodičů v rozvodu a pak tečou stíněním vyrovnávací proudy a působí to brum.
pokud je rozvod TN-S, nebývá to takový problém, u TN-C je to někdy hodně velký!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 14.10.2013, 16:26 »

Některé komponenty pro audio se dělají je spotřebič třídy I (třížilový přívod, včetně PE). To není proto, že by to výrobce "neuměl zaizolovat na třídu II",  ale kvůli potenciálovému vyrovnání.

A tohle myslí nějaký výrobce vážně ?
Za jedno to tam nemá co dělat, protože vodič PE slouží jen pro ochranné účely, a za další je to dobrý způsob, jak spotřebiče zlikvidovat. To když dojde ke zkratu (na PE) v silové síti ....

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
raj
« Odpověď #11 kdy: 14.10.2013, 16:47 »

A tohle myslí nějaký výrobce vážně ?
Za jedno to tam nemá co dělat, protože vodič PE slouží jen pro ochranné účely, a za další je to dobrý způsob, jak spotřebiče zlikvidovat. To když dojde ke zkratu (na PE) v silové síti ....
Nejen myslí, ale i dělá.
Odstranit brum u audioaparatury je někdy dost velká "pakárna". Sám se zabývám stavbou elektronkových zesilovačů, kde bez "připojení na kolík" v podstatě nemám šanci brum odstranit. (zvukaři mi dají za pravdu)
Navíc jako výrobce přeci nebudu řešit možnou poruchu v napájení.
Od toho je uživatel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 14.10.2013, 21:08 »

Tak, kino aj TV nieje zapojené cez žiadne predlžky ani rozdvojky. Za telkou je dostatok zásuviek. Prívod do kina je riešený dvojžilovým prívodom, čiže  spotrebič tr.2.
Nejaké extra detaily ohľadom vnútorného zapojenia vám neviem povedať, ale funguje to tam tak, že 230V napája malý zdroj, ten napája elektroniku. Po zapnutí cvakne relé, to zopne vstup do trafa. Inak tie kondenzátory som vymieňal práve kvoli bzučaniu všetkých reproduktorov. Bol to zvuk podobný transformátoru . Po výmene kondenzátorov, ktoré boli jemne nafúknuté už nebzučia. Ohľadom kvality nových kondenzátorov vám toho moc nepoviem, maximálne len toľko, že oproti tým pôvodným sú menšie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 14.10.2013, 21:17 »

A jistič vypadne když se zapne spotřebič do zásuvky, nebo až když "cvakne relé" a zapne se výkonová část? Je několik způsobů omezení proudové špičky.
Kdybyste napsal přesný typ, možná by měl někdo dokumentaci (nebo by se dala sosnout na "eserviceinfo" nebo "elektrotanya")
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 14.10.2013, 22:18 »

Až keď cvakne relé tak vypadne istič. Napadlo ma, či by nepomohol istič char. C
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 14.10.2013, 22:28 »

Od toho je uživatel.
Úsměv
Právě proto si k přístrojům kupuju zdroje v třídě II (tj. bez PE).
Problém jsou některé spotřebiče s pevně vestavěným zdrojem v tř. I. Na to aby měl člověk oddělovací transformátor.
Dodnes mám např. nevyřešenu předělávku dvou terminálů VT220 (DEC) na tř. II.

S brumem problém nemám. Pokud všechno důkladně oddělím od napájecí sítě a naopak sdělovačku důkladně propojím (optiku jsem ještě neměl příležitost používat),  nemám kde brumové napětí "nabrat".

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 14.10.2013, 22:46 »

Když zavzpomínám na svoje audioléta, tak znak kvality byl návěs baterií Hopecke, změnilo se něco?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 14.10.2013, 23:41 »

Když zavzpomínám na svoje audioléta, tak znak kvality byl návěs baterií Hopecke, změnilo se něco?
Každý má jiné uši a jiné představy.
Někdo dělá vědu i z toho jakými pojistkami jistí svoji aparaturu, na kterých je nejmenší úbytek napětí, za kterými je "nejtvrdší" napětí!
Když jsem se ptal jednoho takového borce do jaké impedance sítě je pro jeho techniku zásuvka dost dobrým a dostatečně tvrdým zdrojem, blekotal něco o zatlumení reprobeden, aby se v co největším frekvenčním rozsahu impedance blížila jmenovité...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Postačí výměna jističe při jeho častém vyhazování na stejně velký ale nový?
 Proč mi vyhazuje mikrovlnka jistič?
 Proč mi nejde vrátit jistič do původní polohy?
 Proč mi při zkratu vypadává jistič i u elektroměru?
 Je dobrou investicí pro druhý byt instalace nového obvodu?
 Proč je hodnota jisticu v bytě vyšší než v hlavním rozvaděči?
 Proč nám stále vypadává hlavní jistič paneláku?
 Po vyhození jističe nefunguje v koupelně infrazářič a světlo nad umyvadlem.
 Jaký potřebuju jistič v rozvaděči pro CO s odběrem 22A?
 Jak předejít vybavování hlavního jističe po výpadku napájení?
 Proč zapnutí proudového chrániče způsobí vypadení jističe?
 Proč mi při obnově dodávky elektřiny vypínají jističe?
 Jak vyřešit, aby nevypínal hlavní jistič po každém zapnutí hl. vypínače?
 Proč jistič vypne, když začne pračka ohřívat vodu?
 Není jistič 25A za hlavním 10A špatná volba elektrikářem?
 Proč u rodinného domu vybavuje nepravidelně hlavní jistič?
 Proč se mi přepálila pojistka v HDS?
 Proč mi vypadává hlavní jistič, když podružné jističe drží?
 Jak zabránit tomu, aby trouba vyhazovala hlavní jistič bytu?
 Proč se mi jedna ze tří keramických pojistech občas přepálí?
 Nejde mi natáhnout jistič, je vadný?
 Proč mi u nové instalace při prasknutí žárovky vypadne hlavní jistič?
 Vypadl hlavní jistič, po nahození jde jen část sporáku. Co s tím?
 Mohu sám provést výměnu keramické pojistky v panelákovém bytě?
 Proč mi při pouhém zapojení PC ve stanby režimu vybavuje jistič?
 Prečo vyhadzuje svetelný okruh istič po prvom občas aj po druhom nahodení?
 Samovolne vypina a zapina elekrika v byte, istice nevyhodi, Kde môže byť chyba?
 Proč vyhazuje jistič a po nahození není v okruhu napětí?
 Proč vybaví jistič jednoho okruhu na jedné zásuvce a na ostatních ne?
 Proč neustále vypadává hlavní jistič a přes to svítí některé obvody?
 Prečo stále vypína istič pri pripojení akéhokoľvek spotrebiča?
 Proč mi vysavač 1500W shazuje 6A jistič?
 Co vše může způsobovat vybavování chrániče?
 Může být nepravidelná funkce vypínací spouště způsobená její závadou?
 Ako postupovať keď zváračka BEZ PP124.21 vyhadzuje istič?
 Proč vypadává jistič při zapnutí mikrovlnky?
 Proč vypadává hlavní jistič ,když pracovníci čez odpojí celou ulici?
 Proč spotřebič vyhazuje 3 jističe najednou?
 Proč po 2 letech po montáži svítidla vyhazují jističe?
 Co může způsobit náhodné vybavení hlavního jističe ?
 Vydrží jistič standardního panelákového bytu ještě varnou desku navíc?
 Proč vypadává jistič a pojistka světla?
 Proč jistič 10A při přepnutí na zapnuto nezapne, ale vypne i přívodní fázi?
 Proč mi nová mikrovlnka vyhazuje jistič 16A?
 Proč mi neustále vypadává hlavní jistič?
 Může být elektrická trouba vadná když vyhazuje hlavní jistič?
 Proč se po výměně elektroměru vypíná hlavní jistič občas sám?
 Jak rozjet wapku 6 7,4kW 14,5A na 25A jističi typu myslim B nebo C?
 Proč dochází k výpadku hlavního jističe v rozvaděči RD?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 22 dotazů.