Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je možné pouštět TV signál po datovém síťovém kabelu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné pouštět TV signál po datovém síťovém kabelu?  (Přečteno 32768 krát)
Marek Fikejs
« kdy: 19.05.2008, 18:02 »

Někde jsem slyšel, že je možné pouštět tv signál stažený z antény i do síťového kabelu.

Nevíte o tom někde bližší podrobnosti nebo ještě lépe, zkušenosti?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Aleš Dudek
OSVČ
*
Offline Offline



ALE, váš rodinný elektrikář


WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.05.2008, 19:44 »

lze to systému LexCom Home, ale je to celá sestava komponentů, na začátku datový rozvaděč se zesilovačem, na konci datová zásuvka a tzv. účast. kabel zakončený správnou koncovkou jako koax více info na
www.vypinac.cz odkaz Pro odborníky -> Datová síť kde jsou popsány jednotlivé komponenty a nebo ještě lépe odkaz Kde je získáte -> LexCom datová síť

http://www.vypinac.cz/kde-je-ziskate/lexcom-datova-sit

kde je seznam dodavatelů a certifikovanýc h montérů, kteří jsou proškoleni a jejich montáží získáte záruku tuším 15 let na systém
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vlachovice, okr. Žďár nad Sázavou, kraj  Vysočina

vzduchotechnik a elektromontáže všeobecně
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 19.05.2008, 20:15 »

Běžný síťový kabel propustí 250 MHz, kabel Lex Home má kapacitu do 1 GHz, TV vysílání funguje na 870 MHz. To je základ.
K tomu kabelu je třeba doplnit aktivní prvky na zpracování signálu, viz příspěvek výše.
Je to fajn hračka, ten Lex Home. Na dvoře je vytáhlá 1 zásuvka, a buď si k ohni vezmu notebok, nebo jen aktivní reproduktory, a když je hokej, tak televizi. Pak si v rozvaděči jen zvolím požadovaný druh signálu, který v zásuvce chci mít. To je ovšem teprve začátek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #3 kdy: 19.05.2008, 23:02 »

To je ovšem teprve začátek.
Pro někoho konec.  Nechci si připadat jak telefonní spojovatelka v roce 1928 a přemýšlet, co si do ktere zasuvky zrovna pustím. :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 20.05.2008, 08:44 »

Některé typy Dreamboxů (linuxový přijímač DVB-S nebo kabelové televize) mají i výstup do sítě Ethernet.
Hledejte na parabola.cz nebo tvdigitallne.c z.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 20.05.2008, 09:51 »

Když už jsme dospěli k Dreamboxu nedá mi to: www.omko.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 20.05.2008, 11:07 »

Odkaz na Omko je přímo na Parabole.
Ještě přidám http://tinyurl.com/43al7b
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Fikejs
« Odpověď #7 kdy: 20.05.2008, 19:19 »

Díky. Našel jsem něco podobného ii u Legrandu. Frčí to na SSTP kabelu kat. 7. Což je celkem slušný. Každopádně ještě jednou díky všem za odpověď
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
XL
« Odpověď #8 kdy: 20.05.2008, 19:27 »

Je třeba rozlišit dvě možnosti přenosu TV přes síťový kabel.
1) použije vedení strukturované kabeláže k šíření VF signálu STA nebo kabelové TV (místo koaxu). Na vstupu v rozvaděči a u účastnické zásuvky se použije pouze symetrizační člen, který převede nesymetrický koax na symetrický pár a zpět.
viz třeba http://elektrika.cz/data/clanky/schrack-principy-domovnich-systemu-schrack-home/view
Je možné přenášet analogový i DVB-T signál. Při šíření digitálního signálu v STA, kabelovce a tedy i tímto systémem je ale třeba dle zákona platit autorským svazům poplatky za každou zásuvku.
2) signál se převede a šíří se počítačovou sítí přes IP stejně jako po internetu a zobrazuje počítačem, ne na TV (cenově je to někde jinde)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Fikejs
« Odpověď #9 kdy: 31.05.2008, 14:33 »

Myšlenka byla taková, že místo coaxu a síťové kabelu, natáhnu jen jeden kabel SSTP cat 7. A pak si jen vyberu co do něj pustím. Buď TV nebo net, nebo telefon, nebo něco úplně jiného. V bytě je kabelovka, takže si je do rozvaděče zavedu kabel s kabelovkou a pak si jen vyberu do které místnosti chci tu kabelovku poslat. Třeba jen do jedné místnosti, nebo do více apod. Ale Pošlu to po SSTP cat. 7 nikoliv po coaxu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 31.05.2008, 15:31 »

... Je možné přenášet analogový i DVB-T signál. Při šíření digitálního signálu v STA, kabelovce a tedy i tímto systémem je ale třeba dle zákona platit autorským svazům poplatky za každou zásuvku...
Tím chcete říct, že z hlediska AZ je nějaký rozdíl mezi šířením analogových kanálů terestrického vysílání v STA a šířením kanálů s DVB-T v STA?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
XL
« Odpověď #11 kdy: 31.05.2008, 15:43 »

Ano, opravdu je to rozdíl a hodně provozovatelů bude překvapeno, nějak se s tím zapomínají v příručkách o digitaizaci chlubit. Např. OSA vybírá tuším (pokud si to dobře pamatuji)něco mezi 3 a 4 kč za zásuvku. Pro digitální rozvody nepatí stejná vyjímka ze zákona jako pro analog. Co si o autorském z. myslím tu raději psát ani nebubu.......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
XL
« Odpověď #12 kdy: 31.05.2008, 20:29 »

Vyhledal jsem ještě znění.....   :

§ 22
Přenos rozhlasového nebo televizního vysílání

§22 (1) Přenosem rozhlasového nebo televizního vysílání díla se rozumí zpřístupňování díla současným, úplným a nezměněným přenosem vysílání díla rozhlasem nebo televizí bezdrátově nebo po drátě, uskutečňuje-li je jiná osoba než vysílatel takového vysílání.

§22 (2) Kabelovým přenosem rozhlasového nebo televizního vysílání díla je takový přenos rozhlasového nebo televizního vysílání díla podle odstavce 1, který se uskutečňuje po kabelu nebo mikrovlnným systémem. Ustanovení §21 odst. 3 věty druhé platí obdobně.

§22 (3) Umožnění příjmu současného, úplného a nezměněného rozhlasového nebo televizního vysílání na přijímačích téže budovy, popřípadě komplexu budov k sobě prostorově nebo funkčně přináležejícíc h, pomocí společných domovních antén se za užití díla nepovažuje za podmínky, že je umožněn příjem pouze zemského a nezakódovaného analogového vysílání a společný příjem není využíván za účelem přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 31.05.2008, 21:44 »

Tak to je tedy síla. Takže to můžeme čekat, že OSA začne obesílat všechna bytová družstva a všechna společenství vlastníků, jestli takhle čirou náhodou nemají na domu STA a pakliže ano, zda mají důsledně vyblokovány všechny kanály s DVB-T (např. v Praze č. 25, 30, 46 a 64)  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jaroslav Hrůza
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 25.08.2008, 18:45 »

Tak to je tedy síla. Takže to můžeme čekat, že OSA začne obesílat všechna bytová družstva a všechna společenství vlastníků, jestli takhle čirou náhodou nemají na domu STA a pakliže ano, zda mají důsledně vyblokovány všechny kanály s DVB-T (např. v Praze č. 25, 30, 46 a 64)  Zlej

ano presne tak, osa muze pozadovat po vsech majitelich baraku se spolecnou antenou poplatky, mne dost prekvapilo, kdyz jsem za 4Gb kartu platil 40Kc jako autorsky poplatek...
karta do fotaku, kde budu autorem JA a ty zlodeji z osa ( v cele s Petrem Jandou) vam reknou, ze to je naprosto v poradku, protoze bych si nahodou mohl na tu kartu nahrat nelegalni kopii nejaky hudby  zle zle zle  stejne jako pri kopirovani RZ, nebo vykresu platime z kazde kopie tusim 0,10Kc za kus  ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #15 kdy: 25.08.2008, 19:07 »

S tím kopírováním jste mi připomněl můj spor v minulosti s Copy centrem ohledně autorských poplatků.
Minulý týden po důrazném upozornění, že já jsem autorem projektu, což mohu doložit ŽL a OP, mi poplatek, pozor dnes již 0,2 Kč, nezapočítali. Že by vyměnili management ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
anonymní_anonym
« Odpověď #16 kdy: 25.08.2008, 19:29 »

... mne dost prekvapilo, kdyz jsem za 4Gb kartu platil 40Kc jako autorsky poplatek...
karta do fotaku, kde budu autorem JA a ty zlodeji z osa ( v cele s Petrem Jandou) vam reknou, ze to je naprosto v poradku, protoze bych si nahodou mohl na tu kartu nahrat nelegalni kopii nejaky hudby  zle zle zle

Tak to byli ještě laciní. Já znám sazbu 1GB = 12,- Kč + DPH = 14,28 / GB. Za 4GB 57,12 Kč.
Zvlášť ta DPH z kozí daně (autorského poplatku) mi otvírá kudlu v kapse. Ta OSA opravdu přidala významnou hodnotu  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hrůza
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 15.09.2008, 20:43 »

a je to cena za GB, nebo Gb?  a jak pani urednici prepocitaji bit na bajt? :-D :-D :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak se chrání satelitní anténa?
 Muze se pouzit pro televizni rozvod koaxial s odporem 50 ohmu?
 Jak ochránit před bleskem anténu pod střechou a koaxial venkem?
 Může být veden koaxiální kabel (pro TV anténu) v souběhu se silovými kabely?
 Co vše je potřeba pro přípravu elektroinstalace, co se týká TV?
 Jaká je minimální vzdálenost antén WiFi a TV s ohledem na rušení příjmu TV?
 Jaké zvolit řešení pro umístění antény bezdrátového internetu?
 Jak namontovat antenu pro wifi na dům bez hromosvodu pod vedením vys. napětí?
 Proč se spálí antenní zesilovač
 V jaké vzdálenosti od hromosvodu lze namontovat anténu - parabolu?
 Jak přizemnit anténní stožár?
 Jak odstranit rušení obrazu u TV?
 Jaký by měl být elektrický odpor mezi anténním stožárem a PEN?
 Mohu provést rozvody STA za pomoci použití více rozbočovačů?
 Jak ochránit CB anténu před bleskem a jak ji připojit k hromosvodu?
 Musím uzemnit stožár pro CCTV?
 Modulátor DVB-T do kabelového vysílání píše MIKROKOM
 Jak instalovat anténu CB na RD?
 Jak chránit vertikální radioamatérskou anténu?
 Je nutné mít uzemněné antény a satelitní anténu?
 Vyhovuje ochrana před bleskem antény GPS dle ČSN EN 62305?
 Mozem tahat antenny a elektricky kabel vedla seba?
 Jak provést ochranu anténních svodů ?
 Jaké je riziko vedení klasické "prodlužovačky" k TV a koaxiálního kabelu?
 Jak na RD se starým hromosvodem přidělat novou anténu?
 Ako uzemnit konstrukciu anteny na stavbe bez bleskozvodu?
 Proč anténa převyšuje starý jímače starého hromosvodu?
 Je možné zkratovat rozvod STA při výměně účastnické zásuvky?
 Je problém umístit zesilovač WI-FI signálu do interiéru domu bez hromosvodu?
 K čemu mám připojit uzemnění u TV zesilovače?
 Může jiskřit TV anténa o ledničku?
 Jak ovlivňuje funkci set-tob-boxu vypínání kalového čerpadla?
 Vyrábí se zásuvka pro TV+Sat se samostatnými kabely?
 Proč po bouřce nejde bezdrátový rozhlas BMIS?
 Můžete vysvětlit zapojení původního TV rozvodu z obrázku?
 Ako ochrániť televízny kábel pred bleskom?
 Mám výložník satelitu připojit k hromosvodu, tak jak je připojeno vše okolo?
 Jak laicky rozšířit anténní systém?
 Jak správně uzemnit venkovní zařízení (kamery, Wifi AP atp.)?
 Lze nějak zapojit dva kabely do zásuvky TV+R+SAT?
 Jak vyřešit hromosvod při montáži 2.2m dlouhé vertikální antény?
 Má/nemá být stožár na anténu uzeměn?
 Jak vést UTP kabel mezi střešní taškou a fólií?
 Jak udělat zemnění plechové skříně s několika počítačovými spotřebiči?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.