Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak provést ochranu anténních svodů ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak provést ochranu anténních svodů ?  (Přečteno 26732 krát)
Radislav Pražák
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 20.10.2011, 09:17 »

Mám na rodinném domku hromosvod podle staré normy, tyč na vrcholu střechy na které je umístěna anténa a satelit je připojena k hromosvodu. Od antény a satelitu mi jdou 3 koaxiální kabely domů do bytu. Tyto anténní svody bych rád ochránil, aby nedošlo ke zničení připojených televizí po úderu blesku. Stačí, když na každý anténní svod připojím svodiče bleskových proudů? Kolik mne tyto 3 svodiče budou stát?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 20.10.2011, 12:21 »

Máte hlavní ochranné pospojování?
Máte přepěťové ochrany v rozvodu napájení nn?

Některé dílčí kroky jsou z jistého pohledu "vyhozené peníze",  pokud na ně nenavazují další opatření.
Existuje např. svodič DGA FF 909703, stojí cca 1300Kč, ale je třeba, aby měl "výboj kam odvést".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
J.Patúc
« Odpověď #2 kdy: 20.10.2011, 12:42 »

Mám na rodinném domku hromosvod podle staré normy, tyč na vrcholu střechy na které je umístěna anténa a satelit je připojena k hromosvodu. Od antény a satelitu mi jdou 3 koaxiální kabely domů do bytu. Tyto anténní svody bych rád ochránil, aby nedošlo ke zničení připojených televizí po úderu blesku. Stačí, když na každý anténní svod připojím svodiče bleskových proudů? Kolik mne tyto 3 svodiče budou stát?
Prvé čo by som urobil, preložil by som satelitnú anténu nižšie na bočnú stenu budovy. Anténu na streche by som dostatočne oddialil od bleskovej tyče a potom treba znovu prepočítať výšku bleskovej tyče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 20.10.2011, 12:46 »

Mám na rodinném domku hromosvod podle staré normy, tyč na vrcholu střechy na které je umístěna anténa a satelit je připojena k hromosvodu. Od antény a satelitu mi jdou 3 koaxiální kabely domů do bytu. Tyto anténní svody bych rád ochránil, aby nedošlo ke zničení připojených televizí po úderu blesku. Stačí, když na každý anténní svod připojím svodiče bleskových proudů? Kolik mne tyto 3 svodiče budou stát?
Žádný přístroj,který by zajistil a zabránil na 100 % zničení vámi uváděných přístrojů neexistuje.Aby jste zajistil 100 % těchto přístrojů před účinkem blesků v době kdy z oblohy létají blesky,měl by jste tyto přístroje včetně anténních svodů odpojit v zásuvkách nn a anténních zásuvkách a věnovat se místo televizní bedně jiné příjemnější činnosti .  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #4 kdy: 20.10.2011, 19:18 »

Mrkněte se sem:
Tipy, triky (5.) - Anténní stožáry, různá zařízení na střeše
http://elektrika.cz/data/clanky/clanek.2006-03-11.6255957953/view?searchterm=triky
no a více naleznete zde: www.kniSka.eu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 24.10.2011, 06:23 »

Mrkněte se sem:
Tipy, triky (5.) - Anténní stožáry, různá zařízení na střeše
http://elektrika.cz/data/clanky/clanek.2006-03-11.6255957953/view?searchterm=triky
no a více naleznete zde: www.kniSka.eu

Mrkněte,nakupte a realizujte a máte anténní stožárů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 24.10.2011, 07:10 »

Mrkněte,nakupte a realizujte a máte anténní stožárů.
Omlouvám se za neúplný text a  opravuji svůj přípěvek.


Mrkněte,nakupte a realizujte a máte ochranu  anténních svodů zajištěnu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.10.2011, 23:17 »

Se vší úctou pane Ratiborský, ale už začínáte býti poněkud trapný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 25.10.2011, 06:13 »

Se vší úctou pane Ratiborský, ale už začínáte býti poněkud trapný
Můžete být alespoň trochu konkrétnější k uvedenému tématu ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 25.10.2011, 06:53 »

Se vší úctou pane Ratiborský, ale už začínáte býti poněkud trapný
Můžete být alespoň trochu konkrétnější k uvedenému tématu ?

Nezlobte se, pane Ratiborský, ale vzhledem k vašim postojům a názorům která dáváte najevo v jiných diskusních vláknech, mě vaše odpověď na toto téma také zní poněkud ironicky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 25.10.2011, 08:31 »

Pane Ratiborský, nic ve zlém, ale připomínáte mi ševce Bursíka z Kachyňových Lásek mezi kapkami deště. Malý živnostník, jehož hrdého a se vztyčenou hlavou, zruinoval Baťa.
Doba se změnila. Pokud budete mít sílu změnit normy, jako např. DEHN, pak můžete zase Vy prodávat své produkty. Pokud ne, jste nucen jako řada ostatních, čekat na změnu norem...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 25.10.2011, 09:19 »

nucen jako řada ostatních, čekat na změnu norem...
Já se vůbec nezlobím a budu jako řada ostatních čekat na změnu norem.
Ono nic netrvá věčně,když se s pompou přijímalo euro také všude možně tryskaly ohňostroje a politici si plácali po ramenou a realisti byli zobrazováni za škarohlídy a vidíte neuplynulo ani 10 lety a kde je EURO .....
má prostě na kahánku jen se oddaluje konec.
Tak to dopadne i s jinými nesmysly,které jsou odtrženy od reality a násilně aplikovány.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 25.10.2011, 14:50 »


Tak to dopadne i s jinými nesmysly,které jsou odtrženy od reality a násilně aplikovány.

Tím myslíte třeba i své názory?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #13 kdy: 26.10.2011, 20:37 »

Pokud budete mít sílu změnit normy, jako např. DEHN, ...
To by mne docela dost zajímalo, jak jste na tohle přišel, že o tom ve firmě moc nevíme.
A nebo je to  jedna paní povídala a tak to také opakuji?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 26.10.2011, 21:49 »

Je to jen můj osobní názor. Dehn je v  naší zemi leader a jeho řešení přesně odpovídá ustanovením normy i nařízení vlády, které změnilo drobné úsloví v nařízení vlády z bytový, na bydlení. Je to jen můj osobní názor.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #15 kdy: 26.10.2011, 22:31 »

Super a napadlo někoho, že se koukáme na to, co bude norma a vyhláška a pak na to připravíme svoje řešení, nebo všichni v prosinci chodí v bermudách a trikách a každého s bundou považují za lobbistu co zařídil zimu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #16 kdy: 26.10.2011, 23:45 »

Super a napadlo někoho, že se koukáme na to, co bude norma a vyhláška a pak na to připravíme svoje řešení, nebo všichni v prosinci chodí v bermudách a trikách a každého s bundou považují za lobbistu co zařídil zimu?

Ano. Dnes jsem byl taky prohlášen za lobbistu. Protože jsem během servisního zásahu objevil několik nebezpečných míst na elektroinstala ci (dokonce to pokopalo topenáře. ihned jsem to odpojil) sepsal jsem pár těch nejhorších s tím, že doporučuji brzkou revizi a následné odstranění závad.  Následovala velmi rychlá proti reakce. Jsem odstaven z této zakázky, protože předešlá revize platí ještě rok (proč spěchat) a předešlá firma nic neřešila a dodávala pravidelné revize bez závad, tak s velkou pompou dostala práci z5 (schválně přede mnou). Dobře jim tak.


S hromosvody je to podobné. Nabídnete co možná nejlepší řešení, které má ochránit zdraví i majetek ale investor se rychle rozhodne pro řešení aktivákem, které ho přijde o něco levněji a s menšími zásahy. To že toto řešení není dostatečné mu je jedno. Bumážku dostane, čímž je ON ochráněn v případném soudním sporu (revizi má). Pravděpodobně mu o nic jiného nejde. Cokoliv se pak semele řeší tím, že se ohání zprávou RT a prohlášením montážní firmy. Na vše si pozval odborníky, tak co by měl řešit. Jen bych opravvdu chtěl někdy vydět, jak dopadne to alibi u případného soudního sporu.  Já bych v takovém domě bydlet opravdu nechtěl.

Zachovejte klid kolegové. I přes osvětu, se vždy najde pár lidí, kteří musí být zásadně v opozici. Popírají fyzikální  i jiné zákony a argumenty i s vysvětlením se jich ani nedotknou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 27.10.2011, 05:50 »

Tím myslíte třeba i své názory?  Mrknutí
Ne,já své názory nikomu nevnucuji, jen se snážím své názory obhájit a vysvětlit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak se chrání satelitní anténa?
 Muze se pouzit pro televizni rozvod koaxial s odporem 50 ohmu?
 Jak ochránit před bleskem anténu pod střechou a koaxial venkem?
 Je možné pouštět TV signál po datovém síťovém kabelu?
 Může být veden koaxiální kabel (pro TV anténu) v souběhu se silovými kabely?
 Co vše je potřeba pro přípravu elektroinstalace, co se týká TV?
 Jaká je minimální vzdálenost antén WiFi a TV s ohledem na rušení příjmu TV?
 Jaké zvolit řešení pro umístění antény bezdrátového internetu?
 Jak namontovat antenu pro wifi na dům bez hromosvodu pod vedením vys. napětí?
 Proč se spálí antenní zesilovač
 V jaké vzdálenosti od hromosvodu lze namontovat anténu - parabolu?
 Jak přizemnit anténní stožár?
 Jak odstranit rušení obrazu u TV?
 Jaký by měl být elektrický odpor mezi anténním stožárem a PEN?
 Mohu provést rozvody STA za pomoci použití více rozbočovačů?
 Jak ochránit CB anténu před bleskem a jak ji připojit k hromosvodu?
 Musím uzemnit stožár pro CCTV?
 Modulátor DVB-T do kabelového vysílání píše MIKROKOM
 Jak instalovat anténu CB na RD?
 Jak chránit vertikální radioamatérskou anténu?
 Je nutné mít uzemněné antény a satelitní anténu?
 Vyhovuje ochrana před bleskem antény GPS dle ČSN EN 62305?
 Mozem tahat antenny a elektricky kabel vedla seba?
 Jaké je riziko vedení klasické "prodlužovačky" k TV a koaxiálního kabelu?
 Jak na RD se starým hromosvodem přidělat novou anténu?
 Ako uzemnit konstrukciu anteny na stavbe bez bleskozvodu?
 Proč anténa převyšuje starý jímače starého hromosvodu?
 Je možné zkratovat rozvod STA při výměně účastnické zásuvky?
 Je problém umístit zesilovač WI-FI signálu do interiéru domu bez hromosvodu?
 K čemu mám připojit uzemnění u TV zesilovače?
 Může jiskřit TV anténa o ledničku?
 Jak ovlivňuje funkci set-tob-boxu vypínání kalového čerpadla?
 Vyrábí se zásuvka pro TV+Sat se samostatnými kabely?
 Proč po bouřce nejde bezdrátový rozhlas BMIS?
 Můžete vysvětlit zapojení původního TV rozvodu z obrázku?
 Ako ochrániť televízny kábel pred bleskom?
 Mám výložník satelitu připojit k hromosvodu, tak jak je připojeno vše okolo?
 Jak laicky rozšířit anténní systém?
 Jak správně uzemnit venkovní zařízení (kamery, Wifi AP atp.)?
 Lze nějak zapojit dva kabely do zásuvky TV+R+SAT?
 Jak vyřešit hromosvod při montáži 2.2m dlouhé vertikální antény?
 Má/nemá být stožár na anténu uzeměn?
 Jak vést UTP kabel mezi střešní taškou a fólií?
 Jak udělat zemnění plechové skříně s několika počítačovými spotřebiči?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 22 dotazů.