Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Proč cítím "elektrickou vibraci" od mokrého indukčního sporáku? Je to bezpečné?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč cítím "elektrickou vibraci" od mokrého indukčního sporáku? Je to bezpečné?  (Přečteno 2658 krát)
Luka Kodua
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 31.10.2023, 16:14 »


Včera se mi opakovaně stalo, že když jsem se dotkl vody na kuchyňské lince, které byla trošku zateklá pod indukční sporák a zároveň druhou rukou hliníkového dřezu, dalo mi to malou ránu/vibraci. Předpokládám, že kdyby šlo o statiku, tak by se to nestalo 3x za sebou.
Je to hodně nebezpečné a mělo by se s tím okamžitě něco dělat, anebo je to běžný problém, anebo je to jedno?
(absolutně nerozumím elektrice)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 31.10.2023, 18:08 »

Možností je několik, od závady, až po rozdílné potenciály země.
V každém případě je namístě provedení měření, jinak nelze vyloučit ohrožující stav, nebo vyřešit problém rozdílných potenciálů, případně vyvrátit obojí a smířit se se zvýšenou sensitivitou uživatele.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Bělohlávek
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 31.10.2023, 18:19 »

Je otázkou, zda se opravdu jedná o elektrický jev. Jednou jsem byl zavolán k probíjejícímu hrnci a jednalo se o jemné mechanické vibrace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 02.11.2023, 11:37 »

Ak by to bol sporak plynovy, tak poviem nieco o prude cez plynovu hadicu a plynove potrubie a rozdiele potencialov. Pri indukcii je to inak, hrniec moze mechanicky vibrovat, ak nema uplne rovne dno a indukcia rozne prepina vykon. Niekedy to aj pocut ako zvuk roznej frekvencie. Hrniec na nevodivom skle hornej dosky indukcie nema odkial ziskat cudzi nebezpecny potencial.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 02.11.2023, 12:54 »

Mně zase jedna paní pozvala na opravu sporáku, který jí "kopal". Když jsem tam přišel, bylo vše v pořádku, ale paní měla na sobě svetr z pravé vlny a pletené domácí papuče na podlaze z PVC. Hned bylo opraveno...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 12.11.2023, 11:01 »

Mně zase jedna paní pozvala na opravu sporáku, který jí "kopal". Když jsem tam přišel, bylo vše v pořádku, ale paní měla na sobě svetr z pravé vlny a pletené domácí papuče na podlaze z PVC. Hned bylo opraveno...

Může to být....
Já jsem se s tímto setkal se svítidli přímo od českého zastoupení celkem slušné značky,Svítidla byla originálně zabalena s podnikovou plombou na krabici. Bez mezikoupě z obchodu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 12.11.2023, 18:17 »

Omlouvám se ,  mělo to být najiné vlákno!! poklona poklona
Nevím čím to je, když kliknu na nějaké vlákno když dojdu na elektriku poprvé, tak to skočí na jiné vlákno samo??
Jak už jsem na druhým vlákně tak se to zobrazuje správně....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 13.11.2023, 05:04 »

Nevím, mně se o nestalo ještě nikdy, ale už jsem to zaznamenal i u jiného kolegy (naposledy Jaroslav Jonáš, na počátku října),  že mu odpověď vletěla jinam.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 13.11.2023, 22:30 »

Nevím, mně se o nestalo ještě nikdy, ale už jsem to zaznamenal i u jiného kolegy (naposledy Jaroslav Jonáš, na počátku října),   že mu odpověď vletěla jinam.
Děje se to při přihlášení. Když prohlížíte bez přihlášení a pak chcete reagovat, přihlásíte se a hodí to do jiného vlákna. Je to tak už delší dobu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 14.11.2023, 10:18 »

Tuto zkušenost tedy ani nemohu mít, mám nastavené okamžité přihlášení při vstupu na tyto stránky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 22 dotazů.