Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Dá se práce v Německu na živnost považovat za praxi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Dá se práce v Německu na živnost považovat za praxi?  (Přečteno 3123 krát)
Mochy
« kdy: 25.02.2023, 23:11 »


Mám nastupovat jako elektrikář v Německu.
Mam vyučení elektro čerstvě, mám 50ku.

Pokud budu pracovat na živnost v německu, mohu si tuhle práci počítat jako praxi kvůli získání novych paragrafu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 26.02.2023, 14:25 »

Mám nastupovat jako elektrikář v Německu.
Mam vyučení elektro čerstvě, mám 50ku.

Pokud budu pracovat na živnost v německu, mohu si tuhle práci počítat jako praxi kvůli získání novych paragrafu?
Když tu praxi někdo potvrdí ... vydané faktury se pokud vím jako doklad o délce praxe nepovažují za relevantní. A pak tu máme čestné prohlášení, že?

Ale nutno dodat, že žádný papír o délce praxe není rozhodující. Pokud komise zjistí, že má "dutá hlava" deset let praxe ...
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Mochy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.02.2023, 15:34 »

Když tu praxi někdo potvrdí ... vydané faktury se pokud vím jako doklad o délce praxe nepovažují za relevantní. A pak tu máme čestné prohlášení, že?

Ale nutno dodat, že žádný papír o délce praxe není rozhodující. Pokud komise zjistí, že má "dutá hlava" deset let praxe ...
 tanecek


Rozumím to bude složité ,  bez paragrafu 8 nemůžu provozovat “elektrikáře” na živnost ,  takže pokud budu mít živnost na dokončovací prace ,nejsem si jisty jestli jestli je něco takového uznatelné :c … Jako praxe ,  i přes to že mi to někdo potvrdí

S čestným prohlášením si teda dodělám 6 let a napíšu si čestné prohlášení a to stačí k “doloženi “ praxe ? Abych mohl před komisi na další paragraf ?

Začínám se v těch odbornostech ztracený Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 26.02.2023, 16:31 »


Rozumím to bude složité ,     bez paragrafu 8 nemůžu provozovat “elektrikáře” na živnost ,     takže pokud budu mít živnost na dokončovací prace ,nejsem si jisty jestli jestli je něco takového uznatelné :c … Jako praxe ,     i přes to že mi to někdo potvrdí

S čestným prohlášením si teda dodělám 6 let a napíšu si čestné prohlášení a to stačí k “doloženi “ praxe ? Abych mohl před komisi na další paragraf ?

Začínám se v těch odbornostech ztracený Smích
Podle toho, co uvádíte byste měl pro ujasnění osobně navštívit nějaké vzdělávací středisko. tam to vysvětlí během deseti minut. Pojem padesátka je minulostí a máme tu nová pravidla. Sice podobná, přesto jiná.

Sledujte třeba

nařízení vlády 194/22Sb. (novou padesátku)
https://elektrika.cz/data/clanky/narizeni-vlady-c-194-2022-sb-provadeci-predpis-k-zakonu-250-2021-sb

Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
https://elektrika.cz/data/clanky/ps250-kam-se-podel-muj-a7

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 26.02.2023, 16:35 »

Současná změna legislativy, vnesla trochu neklidu mezi rozdavače osvědčení za mírný obolos, ale oni se zase oklepou...
Co tím chci říct- osmička na živnost je vice méně formální záležitost, na jejíž získání není třeba moc znalostí, stačí v podstatě dosažení věku, kdy je reálné mít dostatečnou praxi.
Dělalo se to tak dosud (čest vyjímkám),  bude to tak i nadále.
Práce na živnost jako taková, však vyžaduje doživotní vzdělávání, absolvování školení a přednášek výrobců materiálu, s kterým se pracuje a vůbec na sobě pořád pracovat.
Takže neměl bych obavy ze získání "dodavatelského způsobu",  ale staral bych se o znalosti a řemeslnou zručnost.
Bez toho není jistota stálých kšeftů a dělat "padesátku" jako zaměstnanec je u některých slušných firem docela brutální síto na hňupy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mochy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 26.02.2023, 21:00 »

Současná změna legislativy, vnesla trochu neklidu mezi rozdavače osvědčení za mírný obolos, ale oni se zase oklepou...
Co tím chci říct- osmička na živnost je vice méně formální záležitost, na jejíž získání není třeba moc znalostí, stačí v podstatě dosažení věku, kdy je reálné mít dostatečnou praxi.
Dělalo se to tak dosud (čest vyjímkám),   bude to tak i nadále.
Práce na živnost jako taková, však vyžaduje doživotní vzdělávání, absolvování školení a přednášek výrobců materiálu, s kterým se pracuje a vůbec na sobě pořád pracovat.
Takže neměl bych obavy ze získání "dodavatelského způsobu",   ale staral bych se o znalosti a řemeslnou zručnost.
Bez toho není jistota stálých kšeftů a dělat "padesátku" jako zaměstnanec je u některých slušných firem docela brutální síto na hňupy.


Pokud vám rozumím dobře hodně jednoduše rečeno když budu dělat tu práci dobře a vzdělávat se a věnovat tomu fakt čas je jedno jestli mam nebo nemam praxi proste musim ukazat že tomu rozumim ?

Teoreticky bych třeba 7 let dělal tu práci i bez prokázaní praxe je reálná možnost že se mi to povede dostat se k tomu “dodavatelskému způsobu”
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 26.02.2023, 21:49 »

Hlavní význam starý i nový padesátky je pro zaměstnance.
Jako živnostník, který chodí před univerzální komisi, kde ho někdo bude zkoušet z všeobecných BOZP a první pomoci, aniž by se přezkoušení dělalo podle skutečně vykonávané práce, jako je tomu u zaměstnanců, je prakticky fakt jedno, jestli si tu praxi jako živnostník napíšete čestným prohlášením.
Obecný otázky do testu se naučí každej a když seženete tu správnou komisi, půjde to hladce.
Pokud to myslíte vážně, pořádají se i několikadenní školení před přezkoušením. To si myslím je optimální cesta, protože na rozdíl od dvouhodinového přezkoušení někde v salonku putyky, to má přínos pto ty, kteří se něco chtějí dozvědět a ne jen si nechat nadiktovat odpovědi za dvojku a odcházet stejně blbý.
Ale to, že budete znát BOZP, normy zásadní pro vykonávaný druh činnosti, budete se průběžně vzdělávat a získávat další dovednosti + manuální zručnost, přes to nejede vlak. Pokud ne, je lepší se nechat zaměstnat, ale tam zas v případě neschopnosti hrozí vyhazov.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 26.02.2023, 21:52 »

Nebylo by jednodušší prostudovat Nařízení vlády číslo 194/2022 Sb. a jeho přílohy
a potom i Živnostenský zákon, aby jste jednou mohl samostatně podnikat v oboru elektro.

V příloze číslo 3 uvedeného NV jsou i okruhy otázek, které vám bude pokládat zkušební komise. A nejsou tam jen otázky okolo elektriky. Nastudujte si to.......ale jste čerstvě vyučený tovaryš a k Mistrovi je dlouhá cesta. Již za "první republiky" se tomu říkalo "koncese". A ne každý ji dostal.

Kolega Jiří Hrubý popsal tu "dlouhou cestu" v reálné podobě.... 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde bych sehnal kompletní podklady ke zkouškám z vyhlášky 50/78Sb. ?
 Je důležitější papír na §6 nebo spíš skutečná praxe?
 Mohu u živnostníka získat platnou praxi pro zvýšení §?
 Chci se vratit po letech k oboru mechanik elektronik- je to realne?
 Zvýhodní mě maturita v jiném oboru u vyhlášky 50?
 Víme o existenci "Pravidel praxe" ?
 Dá se krátkodobě pracovat v oboru v cizině?
 Jak by mělo vypadat potvrzení o praxi v oboru elektro?
 Jaký je správný postup při návrhu vedení v novostavbě RD samotným elektrikářem?
 Jak se započítává délka praxe mezi vyhrazenými a určenými tech.zařízeními?
 Lze získat živnostenský list s §5?
 Má mít potvrzení o praxi k vyhl. 50/78Sb. nějaký konkrétní formát?
 Započítává se do praxe pro vyhlášku 50 činnost OSVČ s odpovědným zástupcem?
 Opravdu nám v republice chybí elektrikáři?
 V pracovní smlouvě mám "dělník" načítá se mi potřebná praxe na §7 atd.. ?
 Kde bych mohl získat zkušenosti dobreho elektromontera?
 Jak vypadá práce "elektrikáře" po 30-ti leté pauze?
 Jak získat praxi v silnoproudé elektrotechnice i když v tom nechci pracovat?
 Započítáva se praxe když budu pracovat jako osvětlovač?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Počítá se 1 rok praxe, když pracuji jako elektrikář s §5 samostatně?
 Mohu pomoci zkušenému elektrikáři z Prostějovska?
 Jak získat praxi na rozšíření živnosti na montáž kamerových systému ?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak je to se vzděláním u vyhlášky 50 v případě rekvalifikačního kurzu?
 Započítá se praxe §6 prací na vlastním domě?
 Započítává se základní vojenská služba do praxe?
 Co mohu dělat jako živnostník s §5?
 Jak získat potvrzení o praxi, když jsem OSVČ?
 Jak začít podnikat bez praxe?
 Jak získat paragraf 8 bez toho aby se na 6 let někde zaměstnal?
  Je možné zahrnout do praxe pro vyhl. 50 i poslední rok SOUE?
 Jak lze získat požadovanou praxi pro §6 (8) jako OSVČ?
 Jaká forma praxe je potřebná pro podnikání po ukončení VŠ?
 Potřebuji po vyučení na §7 nad 1000V, 2 nebo 3 roky praxe?
 Je možné si udělat §6 bez §5?
 Vzal by mě někdo na nějakou fušku víkendovou nebo odpolední (Olomoucký kraj)?
 Musí mi potvrdit praxi firma u které jsem získal předchozí § vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak se počítá délka praxe po OSVČ pracovníky?
 Jak u OSVČ psát faktury?
 Co se počítá do požadované praxe pro vyhlášku 50?
 Jakou praxi potřebuji k §6 nad 1kV vyhlášky 50/78Sb.?
 Co očekává zaměstnavatel od nového, vyučeného elektroinstalatéra?
 Jak si počítat elektro praxi k doložení u přezkoušení dle nv 194/22Sb?
 PŘÍBĚH: Moje elektrikářské začátky
 Student 2/4 ročníku elektrikář silnoproud v Brně hledá praxi 20.5-31.5.

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.