Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Má mít potvrzení o praxi k vyhl. 50/78Sb. nějaký konkrétní formát?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Má mít potvrzení o praxi k vyhl. 50/78Sb. nějaký konkrétní formát?  (Přečteno 46666 krát)
MichalH1
« kdy: 06.09.2010, 11:47 »

K přezkoušení z vyhl. 50 je potřeba doložit praxi, to je známá věc,
ovšem má mít toto potvrzení nějaký daný formát?

Můžete mi případně poradit, co vše by mělo v takovém potvrzení uvedeno?
Je možné někde najít vzor?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Prudky Lubos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 06.09.2010, 22:50 »

stěžejní je doklad o vzdělání od té doby se ti teoreticky počítá doba praxe i když jsi jezdil třeba autobusem, kontrola jak, kdy, kde a jak dlouho jsi někde dělal je dost špatně ověřitelný, já ke své profesi sice potřebuju "50ku",  ale ztoho co je vní obsaženo k výkonu své práce potřebuju tak maximálně dvě věty, ale protože jsem člověk kterei vtěhle věcech nechci být nikde za blba, tak se držím v kondici Úsměv,  za tři roky bych si ztoho nepamatoval vůbec nic

stejně tak bych se vtéto souvislosti chtěl zeptat moudřejších kolegů, zkušební komise a jak to dnes funguje se zkušební komisí v praxi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 06.09.2010, 23:19 »

stěžejní je doklad o vzdělání od té doby se ti teoreticky počítá doba praxe i když jsi jezdil třeba autobusem, kontrola jak, kdy, kde a jak dlouho jsi někde dělal je dost špatně ověřitelný,

Opravdu? To jsem ale blbec, že jsem objížděl všechny své bývalé zaměstnavatele k potvrzení praxe, když jsem to potřeboval a neměl je po ruce. Nebyl to vůbec problém. Navíc stačí si zakládat pracovní smlouvy, kde je to jasně napsané, v jaké oboru jste zaměstnán.

Formát není určující. Jde o informace a data. Měl by tam být zaměstnavatel, pak informace o vás a délka praxe s konkrétní čiností, na kterou zněla pracovní smlouva.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Prudky Lubos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.09.2010, 00:14 »

to asi jo, já nikoho neobjížděl a asi budete opravdu vyjímka, proto tazateli za celej den nikdo neodpověděl, protože všichni vědí jak to chodí a nechtějí to dávat veřejně na jevo

PS: dal bych vám taky mínus ale nevín jak Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 07.09.2010, 02:24 »

to asi jo, já nikoho neobjížděl a asi budete opravdu vyjímka, proto tazateli za celej den nikdo neodpověděl, protože všichni vědí jak to chodí a nechtějí to dávat veřejně na jevo

Nevím za které "všechny, kteří vědí..." tady vystupujete, ale kol. Franěk rozhodně není vyjímka.  nenene
S kolegy organizujeme a i prakticky provádíme proškolování a následné přezkušování dle vyhl.č.50/1978 Sb. a kdo nepředloží potvrzení o praxi (které si archivujeme spolu s lékařským potvrzením a záznamem o zkouškách),  tak prostě Osvědčení nedostane.  palec

Zaměstnanci praxi dokládají potvrzením od zaměstnavatele, OSVČ pak prohlášením. Co je na tom za problém?  Jsem v rozpacích


TO MichalH1:
Nehledejte problémy tam, kde nejsou. Pokud je mi známo, tak žádný správný a jedinný "formulář" na doložení praxe neexistuje.  nenene
Většinou vypadá asi takto :
Citace
Potvrzujeme, že pan AB je (byl) v naší firmě zaměstnán jako elektro.... (mechanik, údržbář, instalatér) a tuto činnost skutečně vykonává(l) po dobu X měsíců (let).
  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 07.09.2010, 06:12 »

Citace
S kolegy organizujeme a i prakticky provádíme proškolování a následné přezkušování dle vyhl.č.50/1978 Sb. a kdo nepředloží potvrzení o praxi (které si archivujeme spolu s lékařským potvrzením a záznamem o zkouškách),  tak prostě Osvědčení nedostane.  palec

Co jsem byl na posledním přezkušování z 50ky, tak jsem "pracně" všechny doklady zhromáždil a div se, nikdo nic nechtěl!! Hněv   Jen za peníze dodali doklad....a to bylo na těch zkouškách bezmála 100 elektrikářů!
Ok nikoho nic /praxi,odborné vzdělání,lékaře/ nechtěli....no zíral jsem  Pláč  A to vše bylo "kryto" naším státním odb. dozorem!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
neverifikovaný
« Odpověď #6 kdy: 07.09.2010, 07:55 »

No aspoň,že p. Šohajda napsal pravdu a zbytečně nekecal. Tristní padesátku mají stejně všichni v pr....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
JLo2010
« Odpověď #7 kdy: 07.09.2010, 08:47 »

 všem.
Potvrzení o délce odborné praxe je stejně důležité jako doklad o ukončeném odborném elektrotechnic kém vzdělání.
Naše firma požaduje buď potvrzení od zaměstnavatele, nebo, pokud je některý z dřívějších zaměstnavatelů nedostupný, případně již neexistuje, tak čestné prohlášení. K tomu máme vypracovaný formulář.
Je totiž důležité, zda uchazeč o zkoušku pracoval na el. zařízení do nebo nad 1 000 V, na el. zařízeních v prostorách s nebezpečím výbuchu, od kdy do kdy (pokud je odborná praxe přerušená na více než 5 roků, tak se počítá pouze polovinou),  případně zda projektoval el. instalace atd.
Jsem totiž přesvědčen o tom, že dokumnetace o zkoušce včetně všech dokladů, které vyhláška požaduje, je velmi důležitá pro případné problémy, které absolvent může mít nebo způsobit (samozřejmě v souvislosti s činností na el. zařízeních) v budoucnosti - jeden nikdy neví...
Na druhou stranu nepožadujeme lékařský posudek, protože, dle našeho názoru je to věcí zaměstnavatele .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 07.09.2010, 08:50 »

Co jsem byl na posledním přezkušování z 50ky, tak jsem "pracně" všechny doklady zhromáždil a div se, nikdo nic nechtěl! Hněv   Jen za peníze dodali doklad....a to bylo na těch zkouškách bezmála 100 elektrikářů!
Ok nikoho nic /praxi,odborné vzdělání,lékaře/ nechtěli....no zíral jsem  Pláč  A to vše bylo "kryto" naším státním odb. dozorem!

Že to "funguje" i takto, je věc známá.  zle
Osobní zkušenost jsem uváděl proto, že ne vždy se musí získání Osvědčení rovnat podvodu.
S tím "krytím" ze strany SOD to je trochu jinak.
Taky si zveme (zvlášť jedná-li se o vyšší §§) zástupce SOD a ten dohlíží nad odbornou, nikoli nad administrativn í částí akce. Je celkem pochopitelné, že on nebude kontrolovat potvrzení o praxi nebo od lékaře.  nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 07.09.2010, 08:53 »


Naše firma požaduje buď potvrzení od zaměstnavatele, nebo, pokud je některý z dřívějších zaměstnavatelů nedostupný, případně již neexistuje, tak čestné prohlášení.

Vážený JLo2010 a vaše firma je která?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
JLo2010
« Odpověď #10 kdy: 07.09.2010, 09:00 »

 všem.
Pod značkou JLo2010 se skrývá firma IN-EL, spol. s r. o. a moje jméno je Jan Lojkásek.
Omlouvám se, ale příspěvek na tento web jsem zaslal asi po pěti letech, a protože jsem si nezapamatoval původní přihlašovací údaje, tak jsem si vyžádal nové a obdržel jsem tuto značku. Značka je anonymní, takže příště už se podepíšu.
Jan Lojkásek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 07.09.2010, 09:06 »

všem.
Pod značkou JLo2010 se skrývá firma IN-EL, spol. s r. o. a moje jméno je Jan Lojkásek.
Omlouvám se, ale příspěvek na tento web jsem zaslal asi po pěti letech, a protože jsem si nezapamatoval původní přihlašovací údaje, tak jsem si vyžádal nové a obdržel jsem tuto značku. Značka je anonymní, takže příště už se podepíšu.
Jan Lojkásek
pane Lojkásku, řeknu kolegyni nechť vám pošle údaje k Vašemu účtu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 07.09.2010, 09:23 »

Na druhou stranu nepožadujeme lékařský posudek, protože, dle našeho názoru je to věcí zaměstnavatele .
To je sice pravda, ale živnostník nemá žádného zaměstnavatele . Je to jistě jeho problém, ale Vy mu umožníte podnikat a dáte mu to písemně např. i se skrytou epilepsií. Požadavek na tělesnou a duševní způsobilost je v par.2 vyhl.50/78Sb.,  tudíž je to podmínka vydání osvědčení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 07.09.2010, 09:40 »

Opravdu? To jsem ale blbec, že jsem objížděl všechny své bývalé zaměstnavatele k potvrzení praxe, když jsem to potřeboval a neměl je po ruce. Nebyl to vůbec problém. Navíc stačí si zakládat pracovní smlouvy, kde je to jasně napsané, v jaké oboru jste zaměstnán.

Formát není určující. Jde o informace a data. Měl by tam být zaměstnavatel, pak informace o vás a délka praxe s konkrétní čiností, na kterou zněla pracovní smlouva.


A proč jste to dělal ? Vyhláška č. 50/1978 Sb. nic takového nenařizuje.
Vy nepotřebujete žádná potvrzení o praxi - nic takového ve vyhlášce není uvedeno. vám stačí jen praxe jako taková.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Prudky Lubos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 07.09.2010, 09:41 »

 "všichni" víte jak to ČR stěma osvěčenímma chodí a děláte ze sebe jen pokrytce nebo jste z jiný planety, já alespoň chodím k lidem kteří neschrábnou prachy a hotovo, jinde je to jen formalita s razítkem ( mám  i takové zkušenosti kde nejni potřeba vůbec nic jen peněženka ),  některé skupiny a jednotlivci si ztoho udělali slušněj příjem si to spočtěte 1200-1500 za osobu kolik to hodí za rok, hned mě bylo jasný kam se to zvrhne a že kor vy to tady neradi uslyšíte, potvrzení odoktora ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 07.09.2010, 09:59 »

všichni víte jak to ČR stěma osvěčenímma chodí a děláte ze sebe jen pokrytce, já alespoň chodím k lidem kteří neschránou prachy a hotovo jinde je to jen formalita s razítkem, některé skupiny a jednotlivci si ztoho udělali slušněj příjem si to spočtěte 1200-1500 za osobu kolik to hodí za rok

Sice nevím kdo jste, elektrikář s platnými doklady asi nebudete (jinak byste musel být mezi těmi, které označujete za pokrytce),  ale jinak jste pravděpodobně dobře informován. Nevím jak všichni ostatní,  já osobně jsem se sice doslechl lecos, ale osobní zkušenost nemám.  nenene
Můžete mne poučit "jak to v ČR s těma osvědčeníma chodí" ?
Prosím ale o osobní zkušenost, bajky typu JPP (jedna paní povídala) jsou k ničemu.
A odkud máte a za jaké §§ jsou ty ceny, které uvádíte?  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 07.09.2010, 10:55 »

Že to "funguje" i takto, je věc známá.  zle
Osobní zkušenost jsem uváděl proto, že ne vždy se musí získání Osvědčení rovnat podvodu.
S tím "krytím" ze strany SOD to je trochu jinak.
Taky si zveme (zvlášť jedná-li se o vyšší §§) zástupce SOD a ten dohlíží nad odbornou, nikoli nad administrativn í částí akce. Je celkem pochopitelné, že on nebude kontrolovat potvrzení o praxi nebo od lékaře.  nenene

O podvodu bych nemluvil....vš echno proběhlo i se školením a "zkouškami" ....ale nějak mě šokovalo že nechtěli vůbec nic, organizátor by to měl alespoň v kopii / výšše jmenovaných /archivovat pro případnou kontrolu ?která nikdy nepřijde a když přijde
tak........... .........jsou známí  Pláč

Potom jsem se divil, když mě instalatér-servisák ukázal že má papír s 50kou  ajoooo
Rýpal do elektroinstala ce kotle jak profík! zle    Bez elektrooboru!  Dostal takovou bombu že si i trochu musel "pustit" do montérek!
Ale už se nedivím? Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
IM
« Odpověď #17 kdy: 07.09.2010, 11:11 »

...archivovat pro případnou kontrolu ?která nikdy nepřijde a když přijde...
Když se stane úraz, třeba s újmou na zdraví tak nepřijde kontrola, ale přímo vyšetřovatel a nastane "cvrkot" s důsledky.
Pokud není žalobce, není soudce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde bych sehnal kompletní podklady ke zkouškám z vyhlášky 50/78Sb. ?
 Je důležitější papír na §6 nebo spíš skutečná praxe?
 Mohu u živnostníka získat platnou praxi pro zvýšení §?
 Chci se vratit po letech k oboru mechanik elektronik- je to realne?
 Zvýhodní mě maturita v jiném oboru u vyhlášky 50?
 Víme o existenci "Pravidel praxe" ?
 Dá se krátkodobě pracovat v oboru v cizině?
 Jak by mělo vypadat potvrzení o praxi v oboru elektro?
 Jaký je správný postup při návrhu vedení v novostavbě RD samotným elektrikářem?
 Jak se započítává délka praxe mezi vyhrazenými a určenými tech.zařízeními?
 Lze získat živnostenský list s §5?
 Započítává se do praxe pro vyhlášku 50 činnost OSVČ s odpovědným zástupcem?
 Opravdu nám v republice chybí elektrikáři?
 V pracovní smlouvě mám "dělník" načítá se mi potřebná praxe na §7 atd.. ?
 Kde bych mohl získat zkušenosti dobreho elektromontera?
 Jak vypadá práce "elektrikáře" po 30-ti leté pauze?
 Jak získat praxi v silnoproudé elektrotechnice i když v tom nechci pracovat?
 Započítáva se praxe když budu pracovat jako osvětlovač?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Počítá se 1 rok praxe, když pracuji jako elektrikář s §5 samostatně?
 Mohu pomoci zkušenému elektrikáři z Prostějovska?
 Jak získat praxi na rozšíření živnosti na montáž kamerových systému ?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak je to se vzděláním u vyhlášky 50 v případě rekvalifikačního kurzu?
 Započítá se praxe §6 prací na vlastním domě?
 Započítává se základní vojenská služba do praxe?
 Co mohu dělat jako živnostník s §5?
 Jak získat potvrzení o praxi, když jsem OSVČ?
 Jak začít podnikat bez praxe?
 Jak získat paragraf 8 bez toho aby se na 6 let někde zaměstnal?
  Je možné zahrnout do praxe pro vyhl. 50 i poslední rok SOUE?
 Jak lze získat požadovanou praxi pro §6 (8) jako OSVČ?
 Jaká forma praxe je potřebná pro podnikání po ukončení VŠ?
 Potřebuji po vyučení na §7 nad 1000V, 2 nebo 3 roky praxe?
 Je možné si udělat §6 bez §5?
 Vzal by mě někdo na nějakou fušku víkendovou nebo odpolední (Olomoucký kraj)?
 Musí mi potvrdit praxi firma u které jsem získal předchozí § vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak se počítá délka praxe po OSVČ pracovníky?
 Jak u OSVČ psát faktury?
 Co se počítá do požadované praxe pro vyhlášku 50?
 Jakou praxi potřebuji k §6 nad 1kV vyhlášky 50/78Sb.?
 Co očekává zaměstnavatel od nového, vyučeného elektroinstalatéra?
 Dá se práce v Německu na živnost považovat za praxi?
 Jak si počítat elektro praxi k doložení u přezkoušení dle nv 194/22Sb?
 PŘÍBĚH: Moje elektrikářské začátky
 Student 2/4 ročníku elektrikář silnoproud v Brně hledá praxi 20.5-31.5.

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 22 dotazů.