Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Proč elektrokotel Ray Protherm nefunguje jindy, nez v nizke sazbe?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč elektrokotel Ray Protherm nefunguje jindy, nez v nizke sazbe?  (Přečteno 21629 krát)
Martin Voky
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 29.10.2020, 17:36 »


Už rok máme problém s elektro kotlem od Prothermu.
Kotel beží natvrdo, na obě sazby, protoze po pripojeni na hdo po vypnuti nizke sazby, vyskoci chyba esc a kotel uz se nerozjede.
(Viz.foto).
Už tady byly tři servisaci od teto firmy, vzdy odjizdel s tim, ze to funguje a ze to je ok ale po vypnuti nizke sazby kotel jiz nefunguje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 29.10.2020, 20:35 »

Pokud to byli opravdoví "servisáci" a ne nějací "lidový vypravěči",  tak by si snad měli umět nasimulovat oba stavy napájení, několikrát to zopakovat a snad by se ukázala závada

Jen doufám, že kotel má stálý přívod a blokování je do kotle přivedeno jen na ovládání. Připojit celý kotel na blokovaný přívod nemají některé kotle rádi, pokud se u natopeného kotle vypne vše včetně čerpadla, není to OK
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #2 kdy: 29.10.2020, 20:37 »

Jakej přesně kotel to je?
Foto není?
Moc málo informací. Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 29.10.2020, 20:51 »

Kotli Protherm se nezabývám, ale už jsem nějaký viděl.
Pokud se nemýlím, v době VT psal na displeji ESC a netopil, po přepnutí do nt hláška ESC zmizela a kotel topil normálně.

To je nějaká novinka, že zkratka vysoký tarif a nízký tarif nejde napsat velkými písmeny?  Šok  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 29.10.2020, 20:55 »

Informací dost, ale příčin může být víc.
ESC znamená jen to, že máte VT a kotel je blokován.
Zjistěte, zda vám přepíná sazba na elektroměru a v návaznosti na to, zda spíná stykač pro ovládání kotle.
Taky jsem se setkal s tím, že jeden doveda použil stykač NO/NC a kotel připojil na NC kontakty.
Pravděpodobně tam teď máte na ovládačce klemu. Pomocí té lze nasimulovat, zda se kotel chová jak má.
Následně je třeba se zaměřit na stykač a funkčnost sazbového spínače.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Voky
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.10.2020, 21:31 »

Tak vám chci dát jen vědět čím to bylo.
Všem díky za snahu pomoci.

Autorizovaný revizaci prothermu je jeden velký průšvih, nic horšího jsem nezažil, dva první tvrdili, že vše udělali správně a skončilo to hádkou, když jsem si stál za svým, že pokud kotel nefunguje je něco v nepořádku.
Další tu byly dnes, a zase tvrdili jak je vše dobře, po hodině jsem volal, že kotel stále dělá to samé a hlasí po nějaké době chybu esc.
Tak začali nadávat na čez, že mám vadný vysílač hdo, nebo že je chybné rele v pojistkové skříni a vina je elektrikáře.

Musím zdůraznit, že všichni byly starší muži přes 40 let, kteří se živí v oboru několik let.
Volal jsem tedy elektrikáři, ten prijel a tvrdil, že je vše správně a zase začal svádět vinu na čez nebo prodejce kotle a že mám vadný kus.

Na čez jsem zavolal a večer měl přijet technik.
Stále jsem to nevzdával a doufal, že technik diagnostikuje vadný vysílač HDO.
Přijel mladý, zhruba 25 kluk. Akční, pohotový a ochotný pomoci člověku s problémem. To jsem ještě nezažil.
Po chvíli zjistil, že vysílač je v pořádku, tím jeho práce měla končit a mohl odjet.
Nabídl se, že koukne do pojistkové skříně, jestli je vše v pořádku.
Zavolal jsem elektrikáři aby mu řekl jaký kabely od čeho jsou a jak to máme zapojené, začal pána z čezu přesvědčovat, jak je vadný kotel, že už u nás bylo spousta lidí a že jsou s kotlem od začátku potíže.
Nechápu, jak to pána z čezu mohlo napadnout, ale nepřestával mě udivovat s jakým nasazením chtěl můj problém vyřešit.
Proměřil HDO vysílač a zjistil, že obvykle modře značený kabel hdo je pod zelono žlutou barvou, takže propojil relé v pojistkové skříni místo modrého a problém je vyřešen a funguje vše jak má.

S lidmi dělám neustále, ale takovýhle přístup, jako projevil pán od čezu mě hrozně příjemně překvapil. Nejsmutnější na tom je, že všem lidem co jsem zaplatil a jsou na to školeni mi nepomohli. A nejvíc smutné je, že pán od čezu při odjezdu do aplikace čezu, výjezd odeslal jako marný. Díky chlape!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 30.10.2020, 07:41 »

Proměřil HDO vysílač a zjistil, že obvykle modře značený kabel hdo je pod zelono žlutou barvou, takže propojil relé v pojistkové skříni místo modrého a problém je vyřešen a funguje vše jak má.
A kdo tedy zavinil tu chybu špatného označení vodiče? To se samo určitě neudělalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Martin Voky
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 30.10.2020, 21:23 »

A kdo tedy zavinil tu chybu špatného označení vodiče? To se samo určitě neudělalo.

Samozřejmě, že elektrikář, který měl podle mě proměřit hdo, jak je to zapojené a pod jakou barvou je nízký 20h tarif. Kdyby ten to správně připravil, neplatil jsem dalším revizákům cestu a čas strávený čas na stavbě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 31.10.2020, 11:36 »

Samozřejmě, že elektrikář,

nevím, jak to vidí ostatní elektrikáři, ale vidím, že jste to pěkně zjednodušil a udělal "účet bez hostinského". Pošlete mi prosím kontakt na ty aktéry co jsou tak neschopní. zeptám se jich na jejich úhel pohledu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #9 kdy: 31.10.2020, 13:07 »


Proměřil HDO vysílač a zjistil, že obvykle modře značený kabel hdo je pod zelono žlutou barvou, takže propojil relé v pojistkové skříni místo modrého a problém je vyřešen a funguje vše jak má.



Co je to "modře značený kabel"?
Co znamená "HDO je pod zeleno žlutou barvou"?
V pojistkové skříni jsou jen pojistky...... kde se tam vzalo relé?

Milý pane, uplně slyším, co a jak jste vysvětloval těm technikům, které tak haníte.
Také by mě zajímal kontakt na ty "hrozné" elektrikáře, kteří nevyřešili váš problém.
Rád bych si v tom udělal jasno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 31.10.2020, 13:39 »

Zas na druhou stranu, že tomu pán asi nerozumí není úplně podstatné.
Někdo, kdo se označil za odborníka v daném oboru:
- připravil instalaci pro kotel včetně ovládání NT/VT
- připojil kotel k té instalaci
- uvedl kotel do provozu dle pokynů vyrobxw

Potom tam byl někdo další hledat problém, že kotel v NT netopí.

Chybu bych hledal u všech zúčastněných, protože tak banální chybu, jako je připojení ovládacího vodiče k relé někam jinam měl najít každý z nich.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 31.10.2020, 13:43 »

Chybu bych hledal u všech zúčastněných, protože tak banální chybu, jako je připojení ovládacího vodiče k relé někam jinam měl najít každý z nich.

Přesně tak. Když pominu, že jsou doprasený barvy, tak zjisatit závadu typu - nepřichází povel HDO, musí průměrnej elektrikář/servisák na kotle najít během několika málo minut...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #12 kdy: 31.10.2020, 14:00 »

Přesně tak. Když pominu, že jsou doprasený barvy, tak zjisatit závadu typu - nepřichází povel HDO, musí průměrnej elektrikář/servisák na kotle najít během několika málo minut...
Z tohoto důvodu si nedovedu představit všechny ty příchozí odborníky. Buď bylo něco jinak (z toho důvodu bych některému klidně zavolal) nebo to odborníci nebyli.

Možná se mýlím ale takovou mám zkušenost s lidmi, kterými jsem obklopen a proto hájím jejich zvyklosti. 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #13 kdy: 31.10.2020, 14:00 »

Nezlobte se na mě, ale tomuto popisu opravdu dost dobře nerozumím..... .

"Kotel beží natvrdo, na obě sazby, protoze po pripojeni na hdo po vypnuti nizke sazby, vyskoci chyba esc a kotel uz se nerozjede."

Co pak pán asi říkal těm servisákům
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 31.10.2020, 14:04 »


Servisní technik zkoumat tajemství domácích rozvodů nebude. Za to ho nikdo neplatí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 31.10.2020, 14:28 »

Servisní technik zkoumat tajemství domácích rozvodů nebude. Za to ho nikdo neplatí.
Aha, takže odjede od nefunkčního kotle, protože to není jeho problém?
Asi i takoví jsou mezi námi, ale snad to není pravidlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 31.10.2020, 14:38 »

Servisáci na kotle se mnohdy ani v těch rozvodech hrabat nesmí. Mají mnohdy §11, jen nas kotel samotný. Toho bych se v tomto případě taky zastal.
Zásadní článek bude ten kdo chystal rozvody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 31.10.2020, 14:43 »

Aha, takže odjede od nefunkčního kotle, protože to není jeho problém?
Asi i takoví jsou mezi námi, ale snad to není pravidlo.
Nevěděl jsem, že jste servisní technik kotlů. Omlouvám se. Ty, který jsem potkal očekávali přívod nn a signálu HDO. A nejsem si jistý, zda rozuměli ještě něčemu jinému, než tomu kotli. To, že existují univerzální elektrikáři opravdu není pravidlem. Poslední servisní technik se u nás nechtěl podívat ani na druhý kotel, protože byl povolán pouze na jeden. Pokud mají pravidla kterými se musí řídit tak bych jim to nevyčítal. Pokud objíždí více klientů dle plánu a má na každého určitý čas, pak zkoumat skutečný stav elektroinstala ce logicky může odmítnout. Já to zkrátil stručně, že za to není placen.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Musí být el. topná rohož zapojena přes samostatný jistič ?
 Podle čeho mám vybrat topné těleso?
 Jaký zvolit zdroj tepla? Přímotopy, přímotopy s akumulací, olejové radiátory?
 Co je příčinou výpadku přímotopů?
 Jakou životnost mají elektrické přímotopy?
 Jak výkonný přímotop zvolit do dětského pokoje?
 Jak si poradit s hlučným elektroventilem plynového kotle?
 Jaky zvolit kabel pro propojeni plynoveho kotle a regulatoru?
 Co doporučíte koupit za elektrický žebřík do koupelny?
 Co je lepší volba přímotop nebo elektrokotel?
 Víte někdo něco o Gewotherm - infračervené podložce?
 Jak správně umístit topný žebřík v bytové koupelně?
 Existují kombinované sušiče ručníků (řebříky) pro zónu 2 v koupelnách?
 Jaké mohu použít topné těleso do koupelny?
 Jak elegantně pospojit otopný žebřík v koupelně, připojený na plastové potrubí ?
 Nesel by do okruhu bezdratoveho spinace vřadit zpožďovač startu topeni?
 Jsou infrapanely topením budoucnosti či ne?
 Kde koupit topné spirály (do konvic, kamen...)?
 Môže byť plynový kotol napájaný z UPS?
 Jak ohřívat přívod vody aby nezamrzla?
 Kde sehnat tento typ kabinkového teplometu?
 Je možné nějak snížit výkon přímotopu 1kW?
 Jaké z možných vytápění si máme vybrat?
 Jak snížit příkon ohřivače 3kW, abych ho připojil na předřazený jistič 10A?
 Jak použít elektrokotel jako záložní zdroj kotle na uhlí?
 Je topení na principu kavitace opravdu výhodné?
 Jaká je účinnost a rozdíl mezi přímotopy, konvektory, sálavým, keram panelem?
 Jaký je výhodnější způsob vytápění v malém bytě ?
 Jak zapojit elektrotermické hlavice a spuštění kotle nebo čerpadla?
 Jakým zdrojem bezpečně topit v garáži?
 Jaký zvolit nejvhodnější průtokový ohřívač?
 Čím vytopit 1 místost, používanou 2x do týdne?
 Je možné takto zapojit elektrokotel?
 V čem může být problém pokud HDO nespíná pravidelně jen v určitou dobu?
 Je možné tieto panely montovať do sádrokartónu?
 Jaký byste mi doporučili elektrokotel?
 Jaký samostatný elektrický zdroj tepla s termostatem pořídit do jejího pokoje?
 Ako mám zapojiť termostat Salus T105RF ku kotlu Protherm Panther condens 25kko ?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Jak ovládat centrální vytápění panelového domu v jednom bytě?
 Jak se ovládá Protherm Ray6 pomocí HDO?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.