
. Nicméně zeptám se ještě jednou a snad lépe. Samotný § 4 vyhl. č. 50 mluví o 2 typech školení, a to pro obsluhu el. zařízení a práci na el. zařízení. Zmíněná norma CSN 50110-1 ed.3 říká, že obsluha a práce jsou všechny aktivity včetně pracovních činností nutných k uvedení el. zařízení do činnosti. Tyto aktivity zahrnují takové činnosti jako spínání, monitorování el. zařízení, revize a údržbu. Tyto aktivity zahrnují jak elektrické, tak i neelektrické práce.
Jakým typem školení má být proškolen operátor u výše uvedeného typu testovacího zařízení ? Ano § 4, ale je to pořád "jen" obsluha, když zde musí provádět další činnosti jako otevírání, protahování apod. ? Nejedná se "jen" o spínání, monitorování nebo kontrolu displeje, kde bych chápal proškolit dle §4 pověřenou osobou (přesto nemusí být elektrikářem) operátora jako obsluhu. Nebo se již jedná o "něco" více a je třeba proškolit dle §4, ale již pro práce na zařízení, což již musí školit elektrikář (přitom je to pořád §4).
Možná se zeptám ještě jinak. Jaký je rozdíl mezi obsluhou a prací na zařízení pro neelektrikáře - stále se bavíme o §4, tedy o pracovníku "pouze" poučeném, tedy neelektrikáři.
Možná je pro vás elektrikáře tento dotaz banální, ale výše uvedené odpovědi mě moc nepomohly. Ano byly k tématu, ale neodpovídali jste na mou otázku

.