Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaká je přesná doba platnosti paragrafu 6?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaká je přesná doba platnosti paragrafu 6?  (Přečteno 11419 krát)
Jarek Kováč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 09.03.2012, 22:47 »


Jak je to s přesnou dobou platnosti paragrafu 6.
Končí přesně v den po 3 letech od posledního přezkoušení nebo je to kdykoliv v roce.
Co když se nemohu zúčastnit (třeba ze zdravotních důvodů) přezkoušení stanoveném zaměstnavatele m a další je až po vypršení platnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.03.2012, 12:39 »

Pokud se nemůžete zúčastnit přezkoušení v takovém termínu aby jste měl časovou návaznost vydaných osvědčení, pak se zúčastníte kurzu a zkoušek až vám to zdravotní stav dovolí. Praxe se vám bude započítávat v plném rozsahu. Pokud by jste ale přerušil činnost na dobu delší než 5 let pak by se vám praxe započítávala pouze v polovičním rozsahu před přerušením.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 10.03.2012, 13:01 »

No, kolegu spíš zajímá situace, kdy prošvihne přezkoušení v termínu po třech letech a další bude až kdoví kdy. Mezitím bude bez platného osvědčení.

Kdysi se termín přezkoušení neurčoval na konkrétní datum, ale na "letos". To znamená do konce roku, kdy osvědčení končilo svojí platnost. To ovšem nikde napsáno není a spoléhat se na to, že se jedná o obvyklý postup může být v případě maléru riskantní.

Určitě bych na svého zaměstnavatele tlačil, aby mi umožnil získat osvědčení co nejdřív.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #3 kdy: 10.03.2012, 13:34 »

No, kolegu spíš zajímá situace, kdy prošvihne přezkoušení v termínu po třech letech a další bude až kdoví kdy. Mezitím bude bez platného osvědčení.

Kdysi se termín přezkoušení neurčoval na konkrétní datum, ale na "letos". To znamená do konce roku, kdy osvědčení končilo svojí platnost. To ovšem nikde napsáno není a spoléhat se na to, že se jedná o obvyklý postup může být v případě maléru riskantní.

Určitě bych na svého zaměstnavatele tlačil, aby mi umožnil získat osvědčení co nejdřív.

Ano, snažil jsem se to zjistit, neb jsem si nebyl jistý a souhlasím s vámi.

Edit 13:42

Vzhledem k tučně zvýrazněné části následující citace usuzuji, že by se mělo jednat o periodu 3 roky ode dne vydání osvědčení. Tedy přesně na den a to s ohledem na slůvko nejméně, což řečeno jinými slovy znamená maximální doba platnosti je 3 roky. Ale je to pouze můj výklad.

§ 6
Pracovníci pro samostatnou činnost
(1) Pracovníci pro samostatnou činnost jsou pracovníci znalí s vyšší kvalifikací, kteří
a) splňují požadavky pro pracovníky uvedené v § 5 odst. 1,
b) mají alespoň nejkratší požadovanou praxi uvedenou v příloze 1,
c) prokázali složením další zkoušky v rozsahu stanoveném v § 14 odst. 1 znalosti potřebné pro samostatnou
činnost.
(2) Zkoušku uvedenou v odstavci 1 je povinna zajistit organizace; dále je povinna zajistit nejméně jednou za tři
roky přezkoušení pracovníků pro samostatnou činnost.

(3) Zkoušení nebo přezkoušení provede organizací pověřená tříčlenná zkušební komise, jejíž nejméně jeden člen
musí mít některou z kvalifikací uvedených v § 7 až 9. Komise o tom pořídí zápis, podepsaný jejími členy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 10.03.2012, 13:36 »

Mám ten dojem že je to přesně na den a ne do konce kalendářního roku. Pokud jste zaměstnanec, tak za zkoušky odpovídá váš zaměstnavatel a měl by vám je v termínu umožnit, nesmí vám dát práci na kterou nemáte předepsaná lejstra.

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #5 kdy: 10.03.2012, 18:04 »

Je to záležitost přesného data. § 6 platí 3 roky od data vystavení osvědčení. Po tomto datu je práce na vyhrazených zařízení stejná, jako když budete řídit auto bez řidičáku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Jarek Kováč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 10.03.2012, 22:15 »

Všem moc děkuji za odpověď. Bohužel jsem se obával dobře. Domníval jsem se sice že to bylo jak psal pan Svejkovský "letos" ale nebyl jsem si jistý.
Ještě jednou dík.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Co je potřeba pro §10 ?
 Na co je §7 z vyhlášky 50/1978 Sb.
 Jak rychle si mohu zvýšit odbornou způsobilost z §5 na vyšší?
 Mohou ještě elektrikáři-zaměstnanci měnit šňůrové vidlice a zásuvky ?
 Jaká je potřebná délka praxe pro získání §10?
 Lze získat paragraf §6 s maturitní zkouškou?
 Mohu s paragrafem 6 a 8 nn pracovat v rozvodně s přívodem vn?
 Na jaký paragraf vyhl. 50 mám nárok?
 Co všechno musím umět na §8 vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Jak dalece odborně zaškolit zaměstnance na §3 a 4 z vyhl.50/78Sb.?
 Jaké je označení paragrafů na Slovensku?
 Mohu získat §6 nebo §7 vyhl.50/78Sb. pokud nemám potvrzenou praxi?
 Je možné z §6 jit na §10 ?
 Jakou vytvořit osnovu školení pro §3 a §4 vyhl. 50/78 Sb.?
 Kdo může dělat revize cnc strojů jaký musí mít paragraf?
 Kolik je otázek a je nějaká tolerance špatných odpovědí u zkoušky k §6?
  Mohou mít epileptici paragrafy 5,6, vyhlášky 50/78Sb.?
 Musím dělat zkoušku na paragraf 5 po vyučení?
 Jaké minimální oprávnění potřebuje zaměstnanec pro obsluhu centrály?
 Jaký § vyhl. č. 50/1978 Sb. musí mít elektrokonstruktér?
 jakou kvalifikaci dle vyhl. 50/78 Sb. musí mít správce počítačové sítě?
 Co vse se mam naucit pro §5 vyhlasky 50/78 Sb.?
 Pracovníci pro provádění revizí elektrických zařízení („revizní technici“) jsou pracovníci znalí s v
 Jak deklarovat praxi a postupovat pro §8 při komplikacích všech možných druhů?
 Jedná se o obsluhu nebo práci na zařízení dle §4 vyhl. č. 50/1978 Sb.?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.