Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jak rychle si mohu zvýšit odbornou způsobilost z §5 na vyšší?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak rychle si mohu zvýšit odbornou způsobilost z §5 na vyšší?  (Přečteno 52285 krát)
Jiří Hakl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 28.06.2009, 18:36 »

Mám §5 vyhl. 50, jsem vyučen v elektrotechnic kém oboru a mám dva roky praxe, chtěl bych si udělat §6, a §7.
Pokud vím, tak na §6 je potřeba jeden rok praxe a na §7 dva roky.
Ale mohu si "udělat" dva § zároveň?
Nebo musím nejdřív 6 a až třeba za rok 7?




#112#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #1 kdy: 28.06.2009, 21:27 »

Udělat si 2 paragrafy na jednou nelze.

Doporučuji si udělat nejdříve §6,aby jste mohl dělat sám bez dozoru.
Záleží v čem chcete podnikat, aby jste ty vyšší paragrafy k něčemu využil
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #2 kdy: 28.06.2009, 21:38 »

Stačí vám §6 na samostatnou činnost. §7 nevim na co vám bude, když je to pro řízení činnosti. Vy jste v nějaké vedoucí funkci?
Jinak si ale můžete udělat §7, ale jenom do 1000V (nad 1000V musí být praxe 3roky) a tim máte automaticky §6
V praxi se uplatňuje pouze § 6 a 8 a revizáci §9
 Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jiří Hakl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 28.06.2009, 21:56 »

Pracuji v jedné firmě jako údržbář, jsme tam dva, takže jsem vždy sám na směně, pracuji tedy většinou sám, samozřejmě když si nevím rady tak to nechávám na kolegovi -§8 a 30 let praxe. Nejsem tedy ve vedoucí funkci ale chtěl bych si zýšit odbornou způsobilost už kvůli tomu že mě asi brzy propustí tak abych měl lepší uplatnění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #4 kdy: 28.06.2009, 22:22 »

Ve Vašem případě stačí §6
Dnešním firmám nezáleží na §,  ale na tom, co umíte a zvládáte...
Popravdě ani pořádně nevim, na co ten §7 je a ani neznám nikoho, kdo ho má. Všichni 6,8, nebo9
Snad jako třeba vedoucí, který má pod sebou lidi s §5 a méně. Ale tohoto případu se s Vaší praxí asi nedočkáte...  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 28.06.2009, 22:44 »

Popravdě ani pořádně nevim, na co ten §7 je a ani neznám nikoho, kdo ho má.
Souvisí se (zrušeným) příkazem B. Tam se píše vedoucí práce a ten musí mít §7.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #6 kdy: 28.06.2009, 23:05 »

Díky. Příkaz B jsem viděl za mojí praxi jenom jednou, když jsme dělali v metru hlásiče požáru
Zeptej se mě Jirko za týden a neřeknu ti na co §7 je  Nerozhodný
Co nepotřebuji, zapomínám... Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 28.06.2009, 23:14 »

Už ho nemám cca 10 let Úsměv
Vlastním §§6,8,9,10 a k životu mi to stačí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 29.06.2009, 01:17 »

..... když jsme dělali v metru hlásiče požáru

Výše uvedené znamená :
a) byli jste jakési hlídky, které hlásily případný požár
b) montovali jste zařízení, která mají za úkol hlásit požár ?

Čeština někdy nemá chybu.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #9 kdy: 29.06.2009, 13:08 »

To: Kroutil 21:38
"Jinak si ale můžete udělat §7, ale jenom do 1000V (nad 1000V musí být praxe 3roky) a tim máte automaticky §6"
Každý § je samostatný a buhužel neplatí, že ve vyšším je schovám i nižší. Každý je definován pro něco jiného. Když budete mít jen §7, tak nemůžete pracovat, ale jen řídit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #10 kdy: 29.06.2009, 14:10 »

TO: Slabý
Bohužel ? znám organizace které dělají Vyhl 50 bez lékařského dobrozdání, bez dokladu o praxi a podobně.....a to s požehnáním nejvyšších.... .
Dokonce jsem viděl že i starý instalatér měl 50ku par.6...??nikdy elektro obor ani neviděl... podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 29.06.2009, 14:13 »

TO: Slabý
Bohužel ? znám organizace které dělají Vyhl 50 bez lékařského dobrozdání, bez dokladu o praxi a podobně.....a to s požehnáním nejvyšších.... .
Dokonce jsem viděl že i starý instalatér měl 50ku par.6...??nikdy elektro obor ani neviděl... podivej
To je už značný šlendrián a případný malér jde na triko toho, kdo mu kvalifikaci vydal. To už zavání kriminálem, pokud se instalatérovi něco stane.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #12 kdy: 29.06.2009, 18:41 »

Každý § je samostatný a buhužel neplatí, že ve vyšším je schovám i nižší. Každý je definován pro něco jiného. Když budete mít jen §7, tak nemůžete pracovat, ale jen řídit.
Myslíte? Jak si vysvětlíte odst. a)?
Zatim se mi nestalo, že když jsem dělal §8, že by mi zároveň nevyplnili i §6a7. Nebo vy, pokud máte §8 chodíte na dvě zkoušky? Na §6 a třeba za měsíc na §8?
§9 je samozřejmě něco jiného... Stačí si přečíst vyhl.50
Chudák projektant - revizák  Škleb §6,8,9,10  Škleb


* §7.jpg (43.54 KB, 940x150 - prohlédnuto 415 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 29.06.2009, 20:57 »

No, je chválihodné, že kolega se chce "zvednout" výše, ale dotaz typu "jak rychle", . mě docela nesededí. Během zkoušek z vyhl. 50 nás běžně zkoušeli i ze znalosti 50tky. To znamená, že jsme museli vědět, k čemu nás opravňuje který paragraf. Pokud to pan Hakl, neví, měl by si nejdříve doplnit znalosti a teprve pak uvažovat o tom co dál.
Nechci nějak lamentovat nad stavem, kdy chtějí všichni všechno hned a nejraději bez práce, protože i já znám několik "kolegů" co si nechají 50tku psát a na školení nebyly snad 10 let. Navíc znám jednoho zedníka s paragrafem 7 vyhl. 50. ( naštěstí zná svoje hranice a nechává to dělat jiné. to má jen pro potřeby administrativn í) K tomu asi není co dodat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 29.06.2009, 22:09 »

Domnívám se, že pokud by si tazatel udělal zkoušku podle §7, tak na osvědčení by měl mít potvrzeny §§ jak 6, tak 7.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #15 kdy: 29.06.2009, 22:20 »

Vysvětluju si to tak, že jedna z podmínek pro §7 je vlastnictví §6 (nebo alespoň splnění podmínek pro §6).
To, že u zkoušek na §8 dostanu automaticky §6 a §7 je obvyklé, ale rozhodně to není povinné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Strakoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 29.06.2009, 23:03 »

Souvisí se (zrušeným) příkazem B. Tam se píše vedoucí práce a ten musí mít §7.
Tomu nerozumím. Příkaz B je zrušen? Tři měsíce tomu nazad jsem dělal §7 a příkaz B je prakticky mým denodenním chlebem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Hakl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 29.06.2009, 23:27 »

Nechci nějak "spěchat" a dělat si jeden § za druhým jak to jen půjde,jen jsem si říkal jestli to jde,jentak mimochodem v pondělí začínám školení na §6. Souhlasím s panem Fraňkem že je potřeba si nejdříve doplnit znaosti a pak si teprve zvýšit §. Dělám elektrikáře dva roky, sice když porovnám co jsem uměl a znal když jsem začínal, a co umím teď, tak si myslím že jsem se hodně naučil, ale stejně tak vidím i to, že je mnohem víc věcí které ještě neznám, když pročítám zdejší diskuze tak pořád objevuji něco nového:-) ale baví mě to. a vždy se snažím poučit z chyb které jsem udělal a zatím mohu říct že se žádná neopakovala.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Co je potřeba pro §10 ?
 Na co je §7 z vyhlášky 50/1978 Sb.
 Mohou ještě elektrikáři-zaměstnanci měnit šňůrové vidlice a zásuvky ?
 Jaká je potřebná délka praxe pro získání §10?
 Lze získat paragraf §6 s maturitní zkouškou?
 Mohu s paragrafem 6 a 8 nn pracovat v rozvodně s přívodem vn?
 Na jaký paragraf vyhl. 50 mám nárok?
 Co všechno musím umět na §8 vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Jak dalece odborně zaškolit zaměstnance na §3 a 4 z vyhl.50/78Sb.?
 Jaké je označení paragrafů na Slovensku?
 Mohu získat §6 nebo §7 vyhl.50/78Sb. pokud nemám potvrzenou praxi?
 Je možné z §6 jit na §10 ?
 Jakou vytvořit osnovu školení pro §3 a §4 vyhl. 50/78 Sb.?
 Kdo může dělat revize cnc strojů jaký musí mít paragraf?
 Kolik je otázek a je nějaká tolerance špatných odpovědí u zkoušky k §6?
 Jaká je přesná doba platnosti paragrafu 6?
  Mohou mít epileptici paragrafy 5,6, vyhlášky 50/78Sb.?
 Musím dělat zkoušku na paragraf 5 po vyučení?
 Jaké minimální oprávnění potřebuje zaměstnanec pro obsluhu centrály?
 Jaký § vyhl. č. 50/1978 Sb. musí mít elektrokonstruktér?
 jakou kvalifikaci dle vyhl. 50/78 Sb. musí mít správce počítačové sítě?
 Co vse se mam naucit pro §5 vyhlasky 50/78 Sb.?
 Pracovníci pro provádění revizí elektrických zařízení („revizní technici“) jsou pracovníci znalí s v
 Jak deklarovat praxi a postupovat pro §8 při komplikacích všech možných druhů?
 Jedná se o obsluhu nebo práci na zařízení dle §4 vyhl. č. 50/1978 Sb.?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.