Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Čím je způsobeno jemné probíjení koster laptopů / led profilů a pod?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Čím je způsobeno jemné probíjení koster laptopů / led profilů a pod?  (Přečteno 3707 krát)
Martin1885
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 30.03.2023, 19:15 »

Ten odpor jedna nějak simuluje odpor těla, i když nepočítá s přechodovými odporu kůže, které se mění např. podle vlhkosti kůže, ale můžeme to brát i jako nějakou ochranu kdyby se na měřený bod dostalo plné napětí, aby se nám nezakouřilo z ampérmetru...

Když už si s tím budete hrát, zkuste (u zdrojů ve třídě II) zapojit je do zásuvky obráceně, jestli se něco změní.

Jednou jsem dost složitě vysvětloval proč Set Top Box "brní" ve vypnutém stavu, v zapnutém ne.
Když tam výrobce udělá jen jednopólové "funkční" vypínání, chová se to zajímavě pokud vypnete N


Díky za vysvětlení - zkusím to změřit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin1885
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 30.03.2023, 19:19 »

Dělají to všechny! Byl jsem v obchodě s led pásky a brněli všechny profily. Měli mě tam trochu za blázna.

Napadlo mě ještě ošahat profil v kuchyni, kde je použit jiný zdroj a 12V a je to (brnění) tam taky a změřeno 75V AC.

Asi mám citlivé prsty bo co.

Nechápu, že se o tom nikde moc nepíše, rsp. že jsem na Internetu nic moc nenašel. Je to trochu znepokojující - svítící věci by prostě brnět neměli :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 31.03.2023, 05:30 »


Asi mám citlivé prsty

Problém není jen v citluvých prstech, naše tělo má proti zemi také kapacitu a boty mohou mít zase podrážky, které s ohledem na materiál a stárnutí nemají dostatečný isolační odpor. Také velice záleží na konstrukci podlahy. Jiný vjem může mít citlivý člověk v přízemí na podlaze s železobetonový m základem a v I. patře s dřevěným stropem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.