Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Proč mne s §6 nechce distributor pustit pod plomby?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč mne s §6 nechce distributor pustit pod plomby?  (Přečteno 17796 krát)
Jan P
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 25.11.2019, 20:19 »

Jedná se o eON, potřebuji v elektroměrovém rozvaděči sundat kryt z hlavního jističe a svorek - mám tam docela velké vosí hnízdo (nyní doufám opuštěné, což není ale elektroproblém  Úsměv ) a nerad bych, aby tam na jaře pokračovaly v budování.

Vyplnil jsem tedy žádost o dočasné odplombování - důvod vyčistění a kontrola kontaktů, přidal moje iniciály, kontakt a odeslal.

Zavolali mi, asi z infolinky, že to povolují pouze elektrofirmám s IČ a ne majitelům nemovitosti.

V pokynech pouze píšou, že dovnitř může osoba min. s par. 6

El. vzdělání mám, papíry taky, "problém" je pouze to, že nejsem živnostník, ale zaměstnanec.

Opravdu nemohu dovnitř?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 26.11.2019, 11:44 »

ČEZ Distribuce vyžaduje pouze osvědčení.

Našel jsem u eON pouze zmatenou podmínku, která platí pro nová nebo rekonstuovaná odběrná místa a ještě si pletou pověření a oprávnění (TIČR žádná pověření nevydává).

Trval bych na sdělení, který předpis toto nařizuje.


* eon_em.PNG (57.48 KB, 1166x194 - prohlédnuto 570 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 26.11.2019, 11:52 »

Chyba je už v tom, že jste někam psal. U Eonu mám takovou zkušenost, že písemné žádosti vyřizují dámy, které neví nic. Mají mustr, kterého se drží a cokoliv trochu vybočuje, zamítnou.
Doporučuji zavolat na poruchovou linku (800 22 55 77),  tam požádat o povolení k odplombování, vysvětlit důvod a je to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Soukupp
*
Offline Offline


OSVČ


« Odpověď #3 kdy: 26.11.2019, 12:10 »

Znám v okolí hodně elektrikářů - melouchářů, kteří nemají IČ a vždy jen zavolají na poruchovou linku a vždy jim to povolí (E on).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrorevize E2A, okres Prachatice, Jižní Čechy, e-mail: petr.soukup@post.cz, tel: +420 776 374 700
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 26.11.2019, 12:27 »

Chyba je už v tom, že jste někam psal. U Eonu mám takovou zkušenost, že písemné žádosti vyřizují dámy, které neví nic. Mají mustr, kterého se drží a cokoliv trochu vybočuje, zamítnou.
Doporučuji zavolat na poruchovou linku (800 22 55 77),  tam požádat o povolení k odplombování, vysvětlit důvod a je to.

Potvrzuji z nedávné doby dvou týdnu jsem to řešil 2x.
Nahlásím odběrné místo a že jdu pod plomby ( nikdo se mne neptal na IČO a oprávnění).....povoleno na 10 dnů.
K žádosti o zaplombování je nutno zaslat revizní zprávu, hlavně uvést velikost
proudové hodnoty jističe podle smlouvy. Technik to přijde zaplombovat a ani o tom nevíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 26.11.2019, 12:30 »

Řekl bych, že revizní zprávu budou chtít pouze při změně v neměřené části (změna hodnoty jističe, rekonstrukce ...). Na vyhnání vosího hnízda revize potřeba nejspíš nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan P
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 26.11.2019, 13:33 »

Vyplňoval jsem to na netu, ale to je asi jedno, protože to přijde vždy nějaké sekretářce.
Zkusím tu poruchovou linku.

Otázkou je to oprávnění, protože já mám pouze osvědčení a oprávnění má firma, kde jsem zaměstnaný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Skotnica
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 26.11.2019, 14:16 »

Řekl bych, že revizní zprávu budou chtít pouze při změně v neměřené části (změna hodnoty jističe, rekonstrukce ...). Na vyhnání vosího hnízda revize potřeba nejspíš nebude.

Revize není potřeba ani při výměně hl. jističe stejné hodnoty.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 26.11.2019, 17:53 »


Revize není potřeba ani při výměně hl. jističe stejné hodnoty.

To není...Ale zase potřebujete v HDS vytáhnout pojistky a TY nemůžete! Nevím jak to chtějí řešit, když vás nepustí do HDS?? Budete čekat 10 dní až někdo přijde a v tu hodinu zrušit všechny aktivity! Namítnete že to jde i pod proudem..Ano určitě to jde, ale v případě že  vám sklouzne šroubovák, vyhodíte pojistky někde venku (i mimo HDS) pak budete platit všechny zničené spotřebiče a možnou újmu OSVČ kteří jsou nablízku! I když to nezaviníte Vy!! Pak na vás  EON všechno hodí na zaplacení, má dobré právníky!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 26.11.2019, 18:44 »

Když budu mít HDS na chalupě, nebo na sloupu u chalupy, nebo budu mít HDSS za plotem, vlezu do ní, nezničím při tom zámek neděleným půlměsícem, nebudu tahat pojistky kombinačkama a nevyrazím to, až tam lupnu nožejk na štorc do druhý sady, nikomu se nic nestane, život jde dál a všichni jsou spokojený. Ten stav jaký je, způsobili právě odběratelé, kteří se vloupávali do skříní destruktivním způsobem, pojistky ničili kombinačkama a nahrazovali drátem a dalšími kreativními způsoby.
A výměna jističe PPN je bezpečně proveditelná, stejně jako výměna HDS, izolátorů, pojistkových spodků, rozpojovacích skříní.... Jen to chce praxi a vybavení.
Ale když si někdo přizná, že na to nestačí, není to žádná ostuda, ale rozumné rozhodnutí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Prokop Buben
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 26.11.2019, 18:54 »

Jednou se mi stalo, že byl problém s rozplombováním . Na odběrném místě byl problém s fakturací (asi neplatili),  nic mi neřekli a dělali překvapený, nakonec jsem byl za vola já.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 26.11.2019, 19:30 »

Taktéž nevidím problém s výměnou hl.jističe pod napětím, pokud jich tam není 10 pod jedním hřebenem a přívodem ze dvou stran.

Nevím jak E-on, ale každá normální DS má svou poruchovou službu. Tam se zavolá, přijedou vyměnit pojistky a rozhodně né za 10 dní. Ono je třeba rozlišovat nové OM a stávající kde je bezproudí!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 26.11.2019, 21:26 »

Když budu mít HDS na chalupě, nebo na sloupu u chalupy, nebo budu mít HDSS za plotem, vlezu do ní, nezničím při tom zámek neděleným půlměsícem, nebudu tahat pojistky kombinačkama a nevyrazím to, až tam lupnu nožejk na štorc do druhý sady, nikomu se nic nestane, život jde dál a všichni jsou spokojený.
Přesně tak. Tato manipulace je plně v souladu s podmínkami distributora:

Dle aktuálně platných připojovacích podmínek nesmí do hlavní domovní skříně zasahovat nikdo jiný než pověřený pracovník společnosti E.ON. V případě porušení tohoto zákazu, společnost E.ON Distribuce a.s. nepřejímá žádnou zodpovědnost za vzniklé škody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #13 kdy: 27.11.2019, 07:06 »

To není...Ale zase potřebujete v HDS vytáhnout pojistky a TY nemůžete!

Vy neumíte vyměnit jistič pod napětím?

Pokud nemám odvahu (někdy taky nemám, zvlášť metr od PS),  tak jdou nožovky ven. Na tu chvíli se to zkousne. Samozřejmě je potřeba vercajk (energoklíč, žehlička...).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 27.11.2019, 07:45 »

To není...Ale zase potřebujete v HDS vytáhnout pojistky a TY nemůžete!

Asi je zbytečné být v takové křeči.
Nožovky jsem tahal i v paneláku (samozřejmě, že po předešlém oznámení o dni a čase vypínání s tím, že byly předem shozeny všechny hlavní jističe před elektroměry) a nikdy nebyl žádný problém. Dělají to tak všichni. Nikdy jsem neslyšel, že by o vytažení pojistek někdo žádal  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #15 kdy: 27.11.2019, 10:11 »

Ono to má původ zde:
Citace
Zákon č. 458/2000 Sb.
Zákon o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon)

§ 25 Provozovatel distribuční soustavy
...
(3) Provozovatel distribuční soustavy má právo
...
c) omezit nebo přerušit v nezbytném rozsahu dodávku elektřiny účastníkům trhu s elektřinou
...
5. při provádění plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy nebo v jeho ochranném pásmu, zejména oprav, rekonstrukcí, údržby a revizí,
...
(5) V případech uvedených v odstavci 3 písm. c) bodu 5 a písm. d) bodu 6 je provozovatel distribuční soustavy povinen oznámit započetí a skončení omezení nebo přerušení dodávek elektřiny způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací a uveřejňovat způsobem umožňujícím dálkový přístup, nejméně však 15 dnů předem. Ohlašovací povinnost nevzniká při provádění nutných provozních manipulací, při nichž omezení nebo přerušení dodávky elektřiny nepřekročí 20 minut.


Tady se distributor brání sankcím, protože je to on, kdo vypíná, nikoliv ten, kdo o vypnutí žádá.

Takže, pokud stihnete vosí hnízdo zlikvidovat do 20 minut (to asi dáte),  nevidím v tom žádný problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 27.11.2019, 10:47 »

Ono to má původ zde:
Tady se distributor brání sankcím, protože je to on, kdo vypíná, nikoliv ten, kdo o vypnutí žádá.
Nerad to rozpitvávám, ale není zbytí. Buď dodávku přerušuje (pojistky vytahuje) distributor a pak se na něj vztahuje vámi citované zákonné ustanovení anebo dodávku přerušuje (pojistky vytahuje) někdo jiný a pak se na něj ten zákon nevztahuje. Jinými slovy, distributor má právo přerušit podle zákona a bez dohody, kdežto elektrikář podle zákona nemusí, ale musí s dohodou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 27.11.2019, 11:23 »

Je třeba brát ohledy i na druhé, distributor má také své povinnosti.

V případě RD s jedním OM je zbytečné si lámat hlavu s vypnutím v HDS.

Jinak vypnutí na 20 minut bez udání důvodu, se týká jen distributora.


* Screenshot_20191127-111928_Word.jpg (374.07 KB, 720x1280 - prohlédnuto 481 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.07 sekund, 23 dotazů.