Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Může revizní technik provádět revizi instalace, kterou prováděl sám?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může revizní technik provádět revizi instalace, kterou prováděl sám?  (Přečteno 11973 krát)
Pavel Doušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 12.01.2007, 14:08 »

Může revizní technik provádět revizi instalace, kterou prováděl sám?
Může osoba s par.10,9,8 udělat vše sám (projekt - instalace - revize)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 12.01.2007, 15:43 »

Ano, může.
Budete-li investor může to být i výhoda, jednáte poze s jedním člověkem
a nebo naopak nevýhoda (cizích chyb si všimnu dřív, než těch co jsem napáchal sám)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #2 kdy: 12.01.2007, 19:16 »

Naše legislativa proti podobnému postupu nic nenamítá.
Co se týká cizích chyb, vzpoměl jsem si na jedno přísloví :
Spíše si všimnu třísky v oku přítele, nežli trámu v oku vlastním Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jan Šlosárek
státní zaměstnanec,energetik,revizní technik
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 12.01.2007, 20:43 »

Protože jsem často v roli investora i akcí které zakládají povinnost vypsání veřejné zakázky,vždy se snažíme aby zakázka byla kompletní ucelený celek včetně projektu,zhotovení a samozřejmě dodání i kompletní kolaudační dokumentace,která obsahuje pochopitelně i vých. RZ.
Proto nevidím žádný problém.Naopak .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když venku prší, dají se dělat jen dvě věci a já karty nehraji...
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 12.01.2007, 22:30 »

Osobně se domnívám, že sice právně může, ale prakticky je to velice problematické. Ze zkušenosti vím, že takto zhotovené montáží práce jsou na velice nízké úrovni jak řemeslné, tak i z pohledu platných norem a technického řešení.

Člověk je jen člověk!  Dělat všechno, znamená nedělat nic pořádně. palec

P. S. Jako investor bych se z dálky vyhýbal těmto "všeumělům".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #5 kdy: 12.01.2007, 23:02 »

Osobně se domnívám, že nelze generalizovat. S tak kategorickým soudem jako kolega Beláň bych byl opatrný. Vždy záleží na konkrétním člověku.
Osobně znám práci jednotlivců i firem s.r.o. ,  jejichž práci kontrolují "nezávislí" revizní technici OSVČ. Formálně tedy vše dle představ kolegy Beláně, praxe je ale daleko tvrdší a ošklivější. Ve snaze udržet si dobrý přísun revizí pouští se do provozu i instalace hodně nepěkné, o úplnosti dokumentace ani nemluvě!
V tomto světle se "zodpovědný šmudla",  který si od projektu, přes montáž až po revizi  udělá vše poctivě sám, jeví jako stejně dobré nebo i poněkud lepší řešení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #6 kdy: 13.01.2007, 08:49 »

Je tu jedna věc, o které se raději moc nemluví - málokterý revizní technik je doopravdy nezávislý. Provadění revizí je pro většinu RT komerční činnost, nejednou také hlavní zdroj obživy. A být "problémový" se v tržním hospodářství nevyplácí Smutek
Málokterý investor také chápe to, že revize je vlastně pro jeho dobro a klid na duši. Většinou jsou revize chápány jako "nutné zlo".
Rozhodně nelze řict, že něco je lepší a něco horší. Vždy je to hlavně o lidech, a o jejich přístupu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Ľudovít Horváth
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 13.01.2007, 10:57 »

Pretože moja elektrotechnic ká prax je dosť dlhá a k RT som sa prepracoval postupne, mal som s tým spočiatku osobný problém, ktorý ale časom prestal byť problémom. Človek, ktorý sa permanentne vzdeláva, čo je predpokladom každého, kto chce svoju profesiu vykonávať zodpovedne, nemôže vedome prestúpiť hranicu bezpečnosti - čo je hlavnou úlohou revízie, nehovoriac o tom, že môžem byť pre investora výhodnejší, pretože nemusím venovať čas na oboznamovanie sa s projektom, vykonávať dôslednú prehliadku, ale môžem sa sústrediť na merania a skúšky. Chyba sa môže prihodiť každénu, ovšem funkčná, alebo estetická, nie z pohľadu bezpečnosti.
To: Beláň
Súhlasím ,  ak niekto chce rozhodovať o statike, alebo realizovať rozvod plynu, ale tu hovoríme o našej profesii.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #8 kdy: 13.01.2007, 12:14 »

Řada OSVČ má §§ 6,8,9 proto provádí téměř kompletní činnost. Co se týče projektů je dobré, když má projektant o praxi trochu pojem a nekreslí to jen od stolu. Když někdo bude dělat vše od projektu, přez montáž, dohadování se s investorem, až po revizi, tak si moc nevydělá a a ni to není moc praktické. Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 13.01.2007, 12:27 »

Dle vlastních zkušeností se spíše přikláním k názoru o potřebě "jiných očí" na hotové dílo. V oborech, které mě baví, si navíc rád dokazuji, že je ovládám natolik, aby po mě RT žádné závady nenašel. Kupodivu, v drtivé většině případů se mi toho daří docílit, ale právě některé drobné závady pocházejí čistě z drobné nepozornosti. Podobně, jako když napíši např. příspěvek sem, do diskuze, tak jej mohu před odesláním přečíst třeba 20krát a chybu nenajdu. Zatímco když jej odešlu a následně přečtu, tak jelikož je s jiným rozložením řádek, chybu odhalím hned. Bohužel, mozek si leckdy dosazuje přání namísto dat z oční sítnice... Úsměv
Mnoho zákazníků a nebo známých se mě ptá, proč nedělám revize. Nejen že  mne tato, z mého pohledu netvůrčí činnost, nijak nepřitahuje, ale i když jim uvedu výše popsaný důvod, tak hned následuje další otázka: "A nevíš o někom, kdo mi dá bez problémů štempla? Nejradši bych si pro něj rovnou někam do kanclu zajel." Hodně lidí má totiž názor, že když RT dílo vyhodnotí, byť i jen od stolu, jako vyhovující, tak mohou být v klidu, "je to přeci na jeho zodpovědnost." Tím končí z laického hlediska hlubší zkoumání problému, jen holt ty fyzikální zákony, kdyby se tím falešným hodnocením tak nějak chtěli, ku...va, řídit!
Takže u malých a jednodušších staveb je spíše ve výhodě montér/RT v jedné osobě výhodou, u rozsáhlejších projektů zase naopak bude lepší externí a mnohdy i specializovaný RT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Doušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 13.01.2007, 13:17 »

Díky za názory a odpovědi. Jsem zastánce také toho, že více očí více vidí. Šlo mi o to jestli je to z hlediska předpisů možné aby obyčejný živnostník mohl provozovat tyto činnosti součastně na jedné konkrétní zakázce. Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 13.01.2007, 13:18 »

Pravda je ta ,  že jsou montéři kteří si dělejí revize sami dobře a kvalitně a další sorta montérů po kterých revize udělaná jiným revizákem by neprošla ani náhodou. / nataháno třívodičově, modrý vyštípnut, chránič ? ani náhodou/  Já se dal cestou ,  že revize mi dělá revizák. Pozvu ho na okouknutí hrubé instalace, vyjasníme si případné pojmy a dojmy. Tím se vyhnu problémům v případě nějakého opomenutí - jiné oči vidí jinak, jak velice dobře napsal pan Dosbaba. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #12 kdy: 13.01.2007, 16:33 »

Díky za názory a odpovědi. Jsem zastánce také toho, že více očí více vidí. Šlo mi o to jestli je to z hlediska předpisů možné aby obyčejný živnostník mohl provozovat tyto činnosti součastně na jedné konkrétní zakázce. Díky

Doplním jednu samozřejmost, o které zde nepadla zmínka, že tento obyčejný živnostník musí vlastnit min. dva až tři živnostenské listy: 1. montáže a revize, 2. projektování, a někdy také některou z prováděcích stavebních činností.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #13 kdy: 13.01.2007, 17:03 »

doplnim též poslední příspěvek: Nejen živnostník, ale i kterákoli "velká" firma, která si celý tento řetězec činností zajišťuje vlastními silami, byť různými pracovníky. A samozřejmě také ŽL na výrobu rozvaděčů....
Revizní technik OSVČ je stejně tak ovlivnitelný, když reviduje po sobě, nebo za peníze pro druhé, jako revizní technik zaměstnanec, kterému jde také o peníze a klid ve firmě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 22 dotazů.