Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaký je plat revizního technika ve firmě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký je plat revizního technika ve firmě?  (Přečteno 39616 krát)
Miloslav Šimek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 18.01.2005, 06:43 »

Zajímalo by mne jaké jsou platy revizních techniků v různých oblastech v české zemi. zda vůbec stačí na učební materiály a jesli ze vrátí vynaložené náklady na zkoušky.?? beru i anonymní názory.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Špelec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 18.01.2005, 09:10 »

Vážený pane, pravděpodobně se tuto informaci tudy nedozvíte. Málokdo pod svým jménem tuto částku prozradí pravdivě. Možná by mohli redaktoři udělat nějaké anonymní hlasování. U nás jsou revizní technici dva, ale každý má plat jiný. Také proto, že nedělají pouze revize ale také jinou činnost. Tedy pravděpodobně by tato informace stejně nebyla relevantní. Učební materiály se nakupují jedny na celou firmu. Máme zde podnikovou knihovnu a tak se náklady snižují. Ale podobně to bude i v jiných firmách.


OSVČ revizní technik musí být zřejmě milionář a musí pracovat pouze tři dny v týdnu. Aby stihl všechno číst, nastudovat a účastnit se všech veletrhů, seminářů a prezentací. Protože pokud má všechno pracovní stihnout do 42 hodin týdně. Každý nemá chápající rodinu, která toleruje workoholické uchylky!


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.01.2005, 15:10 »

Záleží aká je veľká firma, pri 1 až 3 montéroch sa to neoplatí. Čo sa týka platu, ten váš asi tu tiež neuvediete, no bývajú k tomu orientačné cenníky buď v rámci M21 montážných prác, resp. aj priamo pre revízie je cenník prác. No určite by mal by byť väčší ako montéra. Tí na vlastnej nohe nezarábajú ako poslanci a pritom musia makať a aj študovať. Čo sa týka literatúry, tak tú potrebujete aj pre montérov, či tí nemajú 50-ku?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #3 kdy: 18.01.2005, 20:32 »

15 000,-/hrubá mzda/

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 18.01.2005, 21:27 »

To je téma do pranice a sám jsem o podobném tématu uvažoval. Z mé zkušenosti RT uvádím. Plat u firem kolegů RT se pohybuje od 20.000,- do 30.000.- Kč hrubého (často se jedná o kumulovanou funkci). Nedovedu si představit vysoce kvalifikovanou práci za 15.000,- kč hrubého. U OSVČ je reálná cena min.250,-Kč/hod. a více. Při dnešních cenách měřících přístrojů, norem, školení, dopravy atd. si myslím, že 350,- kč/hod. není nic přehnaného. Inspektoři a různí pracovnící na stejné kvalifikační úrovni si účtují 750,-Kč/hod. a více. Zajímá mne názor širší veřejnosti. Myslím si, že by měla skončit doba mlžení v účtování nízkých cen za HZS a doháněná počtem hodin, které reálně nejde ani odpracovat!!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jaroslav Hasala
« Odpověď #5 kdy: 19.01.2005, 02:58 »

Donedávna jsem byl zaměstnanec elektromontážn í firmy, kde jsem dělal revizního technika, elektrikáře, pohotovostního a servisního technika, skladníka, rozpočtáře, fakturanta, sekretářku, hromosvod šéfovi - to vše za cca 13000 hrubého. To mi nikdo nechce věřit, ale je to tak. U menších firem to takhle prostě je, nejsou na nic peníze. Hlavně z těchto důvodů jsem nyní OSVČ, za revize fakturuji 250 - 350 Kč/hod (jak komu).
Moooc by mě zajímaly sazby pražských kolegů.(jsem z JM)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #6 kdy: 19.01.2005, 21:16 »

JÁ,JAKO OSVČ,NERAD POUŽÍVÁM HZS,ALE ÚČTUJI CENU RADĚJI ZA POČET ZMĚŘENÝCH VÝVODŮ NA JISTIČÍCH.
DĚLÁM HLAVNĚ BYTOVÉ INSTALACE A ZDE ÚČTUJI 140KČ ZA VÝVOD NA BYT.ROZVODNICI .TAK MI VYCHÁZÍ STANDARTNÍ REVIZE NA BYT V PANELÁKU CCA 1400,-.
(9XJISTIČ+1X PR.CHRÁNIČ)
CENA OBSAHUJE DOPRAVU,VLASTNÍ MĚŘENÍ+PROHLÍDKA,ZPRACOVÁNÍ RZ A DORUČENÍ K ZÁKAZNÍKOVI.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Cvrček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 20.01.2005, 17:30 »

plat ve firmě je stanoven mzdovým předpisem. RT elektro je zařazen ve třídě D7. To není nic moc. Proto všichni prchají nebo v pracovní době dělají melouchy.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #8 kdy: 27.01.2005, 20:31 »

Plat rev.technika musi byt minimalne 700.-Sk/hod.pocas prevádzania revizie ako aj jej spracovania.RT nepodcenujme sa!!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 28.01.2005, 20:24 »

Re:p.Hoos. Neviem z ktorej casti SR ste, ale na východe to tak nejde, neprotestujem však keby tak bolo.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Hejduk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 28.01.2005, 21:20 »

Asi máte ve středním Slovensku 4 - slovy čtyři RT, jinak si těch 700 SK  na hod. nedovedu vysvětlit. Tady v ČR je dost velká nabídka a 350 Kč je asi maximum.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Vodehnal
Automatizace, to je moje hobby, bez parazitů a jejich lobby
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 01.02.2005, 23:50 »

... cena dohodou, pouze revizemi bych se neuživil, proto su tím pouze přivydělávám a živím se něčím jiným. Lze si takto dost "přivydělat",  a to jsem plátce DPH !!
Byt dělám za 1.000,-,  RZ neroznáším, pracovní stroj za 500, - slušným zákazníkům, rozvody za 100, -,  případně nějakou režii. Kolegové, uvědomte si, že Vaše práce je kvalifikovaná, ČSN jsou drahé, přístroje + kalibrace, přezkoušení, firmy neplatí faktury ... než to dělat špatně, tak radši vůbec.

Když už jsem u těch cen norem, tak jsem zrovna dnes koukal na ČSN 33 1500 koupenou v roce 1991 - 3 Kčs,
kolik stojí dnes !!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Průmyslová automatizace
Projektování MaR
Revize nn a strojních zařízení
F. Kuda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 02.02.2005, 07:46 »

Pan Fučík ať jde delat zedníka nebo obkladače, bude mít větší výplatu a nebude si muset neustále obnovovat revizácké osvědčení a oprávnění k činnosti. Např. při přestavbách bytů a koupelen a vestavbách tak jako to dělají skoro všichni z nich, může pak nafušovat i el. instalaci a vůbec se k tomu nebude muset vyjadřovat jako RT a má zajištěno, že bude mít minimálně 280,-Kč/hod!
 
Je naprosto zřejmé, že my RT jako OSVČ jsme skutečně dobrodruzi, vím že pan Beláň má v příspěvku pravdu. Ale jak se k těm penězům dopracovat, když mne například osloví malé bytové družstvo, že potřebují provést el. revizi panelového domu se třemi vchody o sedmi podlažích, odbočky od HDV pro 63 bytů, společné prostory s rozvaděčem, každý vchod výtah - já jim ze zoufalství nabídnu provedení za 4.400,-Kč a oni už mají někoho (nepochybně dobře platově zajištěného chemičkou od níž má načerno vypůjčené vybavení a uhrazené osvědčení vč. toho, že to nejspíš napíše, možná i provede v pracovní době) připraveného za polovinu - holt má na pivo a já s tím řemeslem co nevidět praštím a rád!
Kde je revizácká etika o níž se hovoří v příručce LEXIKON RT/IRIS HAVÍŘOV 2001, kterou jsme obdrželi při posledním přezkušování když mezi sebou máme takové podvraťáky!
Revizákovi z oné chemičky věčně pšenka nepokvete a až mu ona dceřiná společnost klekne, nebo zjistí, že je pro ně RT nadbytečný, přeju, aby se musel postavit na vlastní nohy, ať se diví!

Fr. Kuda

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
F. Kuda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 11.06.2005, 21:44 »

P.S.:
V našem městě se stal další podobný případ u jiného BD - na základě negativního nálezu při revizi hromosvodu, kde u 3 ze šesti uzemnění bylo přerušené(naměřeno více než 60ohmu) jsem jim nabídl, že s kolegy vše opravím vč. výkopů a tyčí i odstranění ostatních závad, nově změřím a vystavím kladnou RZ za 5 tis.,  oni oslovili jiného RT, ten si řekl o 1,5tis. a mel to za 1/2 hod. hotove, ani tam nebyl, oni to spolkli, takže 3tis./1hod, to je pekne, vemte si příklad! Proč se pachtit za opravněním, za moderními měřáky, atd.

F.Kuda

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Draštík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 11.06.2005, 23:27 »

Plat RT ve firmě nebo nějaké společnosti bude závislý na místních nebo jiných mzdových předpisů. Když si to zaslouží plat by měl být co nejvyšší, třeba i několik desítek tisíc, ale těžko takového platu dosáhne, protože je zařazen většinou na střed žebříčku platových tříd, což bývá tak do 20 000 Kč hrubého.
A co se týče OSVČ je to na dlouhou debatu.  Když revizní technik nemá další příjmy a je odkázán jen na provedené revize, tak by musel účtovat min. 400 až 500 Kč na hodinu, aby mohl kupovat nové normy, zákony, měřící a zkušební techniku, jednou za tři roky vyměnit výpočetní techniku, aby bylo na kancelář a její vybavení, provoz, pravidelné doškolování, musím se na revizi něčím dopravit a tak bych mohl pokračovat dál o pěkné sekretářce ani nemluvě.
Taky si musíte uvědomit, že zhruda 2 měsíce v roce neděláte, aniž si to uvědomíte a na tu dobu si taky musíte vydělat (svátky, dovolená, případně nemoc, další vzdělávání a studium, nebo první a poslední týden v roce většinou je taky pro RT mrtvá sezóna, atd.).
Kdo účtuje méně, tak něco zanedbává, nekupuje normy, přístroje necejchuje a má je spíše historické než plně funkční, revizní zprávy píše na starém psacím stroji, o vzdělávání ani neuvažuje protože by musel za seminář zaplatit pár stovek a někam dojet což jsou zbytečné náklady, když místo toho udělá revizi a místo toho, aby tratil tak vydělá. Potom takový RT může účtovat i o pár stovek méně a je na tom lépe než drahý poctivák.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
F. Kuda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 20.06.2005, 13:04 »

Dík panu Draštíkovi, hovoří mi z duše, jsem OSVČ, on ví, o čem je řeč.
K.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ladislav Řehánek
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 20.06.2005, 17:06 »

to Fučík.Pane Fučík jestli provádíte revize se všemi úkony co zde uvádíte za takovou cenu tak vás beru do party.Vy budete pracovat a já účtovat. :-)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
F. Kuda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 12.07.2005, 17:03 »

Na jednom BD jsem nalezl níže uvedenou nabídku- co tomu říkáte??



* plat13.gif (14.72 KB, 413x155 - prohlédnuto 853 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 22 dotazů.