Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Může revizní technik realizovat instalaci elektrického rozvodu v bytě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může revizní technik realizovat instalaci elektrického rozvodu v bytě?  (Přečteno 11767 krát)
Pavel Novák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 01.11.2005, 07:13 »

Asi budu mít hloupý dotaz, ale přesto se zeptám. Může revizní technik, který má osvědčení ITI - "k provádění revizí na vyhrazených elektrických zařízeních" - realizovat instalaci ekektrického rozvodu v bytě ? Tzn. Normálně ji udělat a pak zrevidovat ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #1 kdy: 01.11.2005, 12:33 »

Ne. K realizaci montáže musí mít ještě §6 pokud je zaměstnaný, nebo §8 vyhlášky 50. Je to na hlavu postavený, ale s §9 se rukama pracovat nesmí(v praxi má každý revizák i §6, nebo §8 a může montáže dělat).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 01.11.2005, 13:12 »

A pokud to bude dodavatelsky tak i živnosták s dalším maratonem po úřadech.
Ňechť žije byirograciee hunás v chesku. (to je schválně skomolený)
Opakuji . Může pokud má ŽL, tak § pracovník 6,
dodavatelsky 8/a, revizák 9 vše zapsané a uvedené pro ŽL.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.11.2005, 14:16 »

Nevidím sebemenší důvod,proč by revizní technik nemohl pracovat také rukama.Samotné revize ho často neuživí,pokud je OSVČ.Alespoň si za svým dílem bude ručit komplet.Pokud je OSVČ musí mít vše uvedeno v ŽL,dále příslušná osvědčení z vyhl.50 §6,8 ,osvědčení o zkoušce §9 na příslušné ITI a samozřejmě oprávnění k těmto pracem vydaném příslušným ITI.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 01.11.2005, 15:34 »

Už jsem to zde jednou zmiňoval. Doporučuju :
Pokud dělám instalaci aby ji odrevidoval kolega. To stejné v dodavatelské formě - firma dodá práci, revizi udělá někdo nezavislý. Zkuste si typnout proč. Souhlasím i s jiným názorem, netřeba dlouze polemizovat.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 01.11.2005, 16:37 »

To Kořínek :Plně s Vámi souhlasím,vždy je lépe provést kontrolu druhou osobou.Důvody jsou obecně známy.Jen jsem chtěl uvést,že i tato varianta je možná.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tibor Hanko
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 01.11.2005, 21:27 »

ZK: A to je u vás možné mať §9 bez "vlastníctva" § nižšieho? To hádam nie!
Druhá vec je, čo je napísané v ŽL. Ale pochybujem, že by si niekto dal do ŽL iba revízie a nie aj M,O,U. Samozrejme k tomu ešte treba aj Oprávnenia od Inšpekcie práce (u nás, neviem ako presne je to v Česku, no myslím, že podobne).

Tiež súhlasím s názorom, a aj sa tým riadim, že po sebe revíziu nerobím.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

projekty, revízie, termovízia
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 01.11.2005, 23:56 »

Pánové jsem rád že souhlasíte s názorem, aby revizi vykonala třetí osoba. To mne potěšilo, někteří nepřipouští svoji omylnost.
Jsou i tací, kteří maji jako živnost pouze a jen revizní činnost a to jak elektro tak zdvihadla.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #8 kdy: 03.11.2005, 01:55 »

Osobně mám ŽL "Revize, montáže a opravy el. zařízení",  takže mohu všechno :-)
Kromě §9 mám tedy ještě §8. Pokud dělám elektroinstala ční práce, udělám i revizi. Myšlenka, že by po mě dělal revize někdo jiný, není úplně špatná, ale v praxi nepoužitelná, byl bych sám proti sobě.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #9 kdy: 12.11.2005, 13:24 »

Pánové, jsem přesvědčen, že všechno vyřeší ČSN 50349 (33 0501). Co takhle podívat se do "oprávnění" od ITI, kde je vše uvedeno? Doporučuji vám pane Novák vyžádat si od zmíněného RT toto oprávnění, resp. jeho kopii a vše bude jasné všem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 12.11.2005, 15:28 »

Tak ,jak zní název vázané živnosti lze předpokládat,že každý RT vlastní oprávnění ITI pro činnosti  prováděné dodavatelským způsobem a pokud jim v tom nebrání překážky ,jako je třeba zručnost,hmotnost,nemohoucnost , (mnoho z nich byli a jsou dlouholetí úspěšní montéři)mohou jednoznačně realizovat instalace a nejen bytových rozvodů.Když vidím ,slyším kdo a s jakým věkem, osvědčením, znalostmi ,umem dnes provádí i rozsáhlé instalace,potom myslím jednoznačně.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 14.11.2005, 23:00 »

To Pavézka : že máte něco napsáno na ŽL ještě neznamená,že to automaticky můžete dělat(legálně). Na ŽL totiž musí být uveden název živnosti přesně podle živn.zákona. V mém ŽL stojí : "Montáž, opravy, údržba a revize vyhrazených elektrických zařízení a výroba rozvaděčů nízkého napětí".

A taky to hned neznamená,že jsem mohl ony uvedené rozvaděče vyrábět.
Před časem.Dnes,když je výroba rozv. živností volnou je věc jiná.

Tohle prosím není z mé hlavy.Takto jsem byl před lety poučen na ITI a ještě na místním Živn.úřadě.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Josef Macas
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 15.11.2005, 15:41 »

To Novák : Domnívám se, že toto má řešit ITI při svém vydání oprávnění ( ne osvědčení !! ). Takže pokud máte na oprávnění .......a výroba rozvaděčů nízkého napětí " pak nevidím důvod, proč by jste je nemohl vyrábět. A též se domnívám, že živnostenský úřad vydává ŽL až na základě oprávnění - z čehož usuzuji, že ŽÚ nevydá něco jiného než je v oprávnění. Pak by mohla totiž nastala situace, že ITI vydá oprávnění na montáž a opravy, ale na ŽL by byly montáž, opravy, revize a zkoušky- takže každý OSVČ elektrikář by měl ŽL na revize a to mi připadá dost podivné.

Jinak domnívám se, že skutečně § 9 není možné udělat bez § 6 a § 8, takže záleží jen na tom, o co se žádá na ITI při oprávnění, jak píšu v úvodu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 15.11.2005, 15:42 »

To Novák:

Tak to je pro mě novinka ,že vlastním na něco živnostenský list a nemůžu to vykonávat i když připouštím ,že v tomto státě by to bylo možné.

V mých ŽL stojí:

1.Výroba rozvaděčů nn a bat,kabelů a vodičů

2.Montáž,opravy a revize vyhrazených elektrických zařízení

Co potom ty desítky, stovky,těch fyzických osob,s.r.o ,a.s. co vlastní jen oprávnění na stroje a přístroje,elektronická zařízení a přitom dodávají,montují vyhrazená zařízení ,vyrábí rozvaděče nn i na výtahy,software apod.Ti snad mohou?

Doporučuji vám nahlédnout do veřejně přístupných stránek živnostenských a obchodních rejstříků a budete hned v obraze .


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #14 kdy: 15.11.2005, 18:04 »

Pan Novák má naprostou pravdu. Tím nejdůležitější m dokladem je oprávnění od ITI, v některých případech i osvědčení z vyhl. 50 a nebo jenom neustanovení zodpovědné osoby.  Platnost a rozsah (vymezení) těchto dokladů si musí kontrolovat každý sám.

 

V případě kontroly (které však podle mne vůbec nefunguji až do momentu průšvihu),  musí každá osoba prokázat platnost a rozsah těchto dokladů. Pokud doklady nejsou platné a nebo nejsou vůbec, je neplatný i živnostenský list a  jedná se o neoprávněné podnikání.


P.S. Problém dnešní doby - stavební firmy, které provádějí všechny druhy montáží včetně elektroinstalc í bez živnostenských listů!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 15.11.2005, 20:21 »

To Beláň:

Považuji za samozřejmost,že žadatel o  Živnostenský list na zmíněnou vázanou živnost "Montáž,opravy a revize vyhrazených zařízení" vždy předloží na ITI  osvědčení k provádění revizí,§ 8 vyhl.50 a to jen na základě těchto dokladů vydá stanovisko o způsobilosti ,které je směrodatné pro   Živnostenský úřad k vydání Živnostenského listu.Toto jsem absolvoval 2x ,vždy při změně zákona. Proto se o tom v předchozím příspěvku nezmiňuji. Znáte snad nějakého RT ,který má ŽL jen na revize ?Já ne.

 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 22 dotazů.