Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Z jakého materiálu mám objednat nový elektroměrový rozvadeč?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Z jakého materiálu mám objednat nový elektroměrový rozvadeč?  (Přečteno 43034 krát)
Radim K.
« kdy: 15.07.2007, 14:53 »

Z jakého materiálu mám objednat nový elektroměrový rozvadeč?
Potřebuji typ pro dvojí tarif,s ovládáním stykače na boiler,připojení na EON,bude zazděný ve zdi.
Uvažuji o typu DCK Holoubkov ER212,je vhodnější do zdi termoplast nebo termoset,jaký je v tom rozdíl?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 15.07.2007, 15:30 »

Termoplast se teplem deformuje - vydrží menší tepelné zatížení./ plasty/
Termoset  teplem většinou shoří - vydrží větší tepelné zatížení . /bakelit a materiály obsahující skelná vlákna/
 V podstatě je to jedno uvažujeme -li s prostředím obyčejným možno užít kterýkoliv z uvedených typů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 15.07.2007, 17:35 »

Jen pro doplnění termoplast je za tepla tvarovaný, termoset za tepla vytvrzený. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 19.07.2007, 15:27 »

Každopádně podporuji váš záměr pořídit pro venkovní prostředí rozvaděč z plastu a né z plechu. Běžně prodávané plechové elektroměrové rozvaděče nevydrží ve venkovním prostředí víc jak 2 roky, než se jim začne luupat barva a to je prý prášková a vypalovaná (tedy jen s vyjímkou U7 EMR, ten vydrží).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 19.07.2007, 16:09 »

Nejlevnější alternativa je ER 1.0 popř 1.1 od DCK, ČEZ k nim nemá výhrady, nevím jak E-ON. Nejhorší alternativa je Elplast, ze kterého za pár let polezou skelná vlákna. Rozumná volba jsou Vámi uvažované ER od DCK. Nejsem dealer DCK, jen nemam rád skelný vlákna v ruce Hněv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Hruška
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 19.07.2007, 18:54 »

To: Karvánek
Nemám zdaleka Vaše zkušenosti,ale kolem jednoho plechového elektroměrovéh o rozvaděče starého cca.20 let chodím každý den a nevšiml jsem si,že by se někde loupala barva(a to je původní).  Úsměv
Plech mi navíc kuproti plastu přijde mnohem odolnější,což někdy může být i velká výhoda.Také lépe předává teplo z rozvaděče do okolí....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Prouza
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 19.07.2007, 19:21 »

Plechový elm.rozvaděče od nejmenovanýho výrobce, co dělá i skříně  na plyn, sou fakt zle. Nadruhou stranu tenkocementový skříně  s dvířky z ocel. plechu od jiného výrobce,  slouží desítky let a bez velkých nároků na údržbu, a odolají i vandalum (nic neni úplně nerozbitný).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #7 kdy: 21.07.2007, 18:54 »

TO: Hruška> pokud je skříň 20 a více let stará, asi ještě nebyla ošetřena nynějšími moderními práškovými barvami, ale solidním olejovým emailem. Vidno, že moje současné  zkušenosti s "novovýrobci" potvrzuje i kolega v předchozím příspěvku. Je to i otázka síly použitého plechu - tenký se kroutí jak žížala a dvířka se šmrdlají o futra až se barva odře (pokud neodfoukne rovnou v ploše). Osobně je prostě nepoužívám a mám klid, že mi zákazník těsně před skončením 24 měsíční záruky zavolá, že mu reznou rohy a chce rozvaděč vyměnit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 22.07.2007, 14:44 »

Karvánek:
prosím nenadávat na práškovou barvu, ale nakopat lakýrníka do .....
Měli jsme problémy s našimi výrobky co se týká reznutí, po konzultacích se SVÚOM se nám podařilo přesvědčit jednu spolupracující  lakovnu na několika změnách a není problém ani ve vlhkých tropech a barva za to nemůže (někdy).
Pokud barva zesvětlá a jakoby povrch zkřídovatí pak vám někdo na plech plácnul interiérovou barvu která ven nepatří.
Loupání barev v celých plátech zase znamená, že v lakovně netuší co je to úprava materiálu před lakováním (nejen odmaštěním).
A existují i barvy pro lakování výrobků s krátkou dobou životnosti, kde výrobce udáva životnost nátěrů 1÷3 roky, jsou pravda levné ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #9 kdy: 22.07.2007, 15:27 »

Osobně raději používám plastové rozvaděče, zvlášť pro použití ve venkovním prostředí.
U kovových rozvaděčů je dost velký problém předem odhadnout kvalitu laku, málokdy se stane, že by do dvou let ve venkovním prostředí nezačal rozvaděč někde rezavět.
Poměrně často setkávám s tím, že je jako elektroměrový rozvaděč použitá kovová skříň s krytím IP 30, která není určená pro venkovní prostředí. Stačí se jen trochu rozhlédnout Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 22.07.2007, 19:56 »

To Ryšavý: Zřejmě máte pravdu s tou povrchovou úpravou. Mám pilíř pro HUP, který si "povinně" museli koupit všichni co chtěli přípojku a už po roce se od všech ostrých hran začla loupat barva a pod ní byl orezlej plech. Není pochyb o tom, že pilíř pro plyn je do venkovního prostředí, ale síla plechu ani kvalita barvy tomu neodpovídá. A je to zřejmě stejný výrobce jak píše p. Prouza, protože vyrábí i Elm. pilíře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 24.07.2007, 00:02 »

Jestli se mohu vmísit do debaty - j
jaké máte kdo zkušenosti se skříněmi firmy Eko Plast Staněk s.r.o.?
www.ekoplastst anek.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Hora
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 17.04.2022, 11:18 »

A jaké máte zkušensoti s elektroměrovým i rozvaděči od SFOS? https://www.sfos.cz/68-elektromerove-rozvadece
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 17.04.2022, 16:20 »


A jaké máte zkušensoti s elektroměrovým i rozvaděči od SFOS? https://www.sfos.cz/68-elektromerove-rozvadece

Mám rád když se někdo ptá na zkušenosti aniž by chtěl znát něco konkrétního. Proto využiju této příležitosti a sdělím, že v souvislosti s jednou z těchto značek, jsem potkal prodejce z kterého to pěkně táhlo. Asi to bylo pivo v pracovní době a evidentně to nebylo jedno pivo po obědě. A když jsem se ho zeptal na výhody proti rozvaděčům (u nás totálně neoblíbené značce) ESTA. Když mi řekl, že ESTU nezná, pojal jsem podezření, že smrad vyvětralého piva nebude jediným problémem. Jinak netuším co se čeká za zkušenosti. Kolega si dlouho dělal staristiky rozbitých elektroměrovýc h rozvaděčů aby se dopátral nějaké té lepší značky. Nakonec se na to vykašlal, prý protože to vychází šulnul.

Jinak je mi blízká tato odpověď.

Termoplast se teplem deformuje - vydrží menší tepelné zatížení./ plasty/
Termoset  teplem většinou shoří - vydrží větší tepelné zatížení . /bakelit a materiály obsahující skelná vlákna/
 V podstatě je to jedno uvažujeme -li s prostředím obyčejným možno užít kterýkoliv z uvedených typů.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #14 kdy: 19.04.2022, 07:38 »

A jaké máte zkušensoti s elektroměrovým i rozvaděči od SFOS? https://www.sfos.cz/68-elektromerove-rozvadece

Mám, a to celkem dost.....
levné, pevné,hodně vzorů, doprava rychlá !
Nemám co bych vytkl!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 19.04.2022, 10:50 »

Souhlasím https://www.sfos.cz/68-elektromerove-rozvadece je OK. ESTA nebrat!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 19.04.2022, 20:18 »

Když vidím ty superlativy, nedá mi to se neoptat uživatelů, jak skříň tohoto výrobce vypadá po řekněme 3-5 letech působení atmosférických vlivů.
Delší dobu totiž sháním výrobce, který dodá ER, který se po první zimě nezačne loupat a po pár letech dokonce povrchově drolit a zarůstat mechem.
Tenkocement s nerezovými dvířky je ideální, ovšem ne každý je schopen akceptovat cenu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 20.04.2022, 07:51 »

Všechny plastové pixly obecně jsou designerem nepolíbené, materiálový technolog chrápe (leda že by nevěděl, že venku prší a svítí slunce) technolog výroby je asi furt ožralej (tak málo materiálu kolem pantů, nulový pidimůstek, poddimenzované RSA PE svorky, pralesní jistič HDO, u některých sloupků nelogičnost postupu jejich sestavení),  někdy drzé obchodní oddělení (chlupatost není závadou, pravidelně natírejte, barvu vám rádi prodáme, a máme ji dost).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Rozvaděč pro elektroměr
 Jaké udělat rozměry zděného pilíře pro zasmyčkování přívodního vedení?
 Jaké jsou požadavky na elektroměrový rozvaděč?
 Znáte skříně ESTA? A používáte je rádi?
 Lze mít elektroměrový rozvaděč v pilíři místo plynu?
 Je možné připojení bojleru přímo z elektroměrového rozvaděče?
 Jaký elektroměrový rozvaděč pod omítku v distribuční síti ČEZ se vám osvědčil?
 Je navržený typ elektroměrového pilíře pro garáže bez dvířek správný?
 Jak pořídit zděný sloupek pro rozvadeče měření a zásuvek?
 Jaký zvolit elektroměrový rozvaděč v provedení antivandal?
 Je možné provést zasítění pozemků bez výbavy elektroměrového rozvaděče?
 Jaký zvolit typ elektroměrového rozvaděče do paneláku?
 Znáte časté chyby při instalaci přípojkových skříní a pilířů?
 Čím náhradit vysloužilé elektroměrové rozvaděče SOP v paneláku?
 Je nějaký zásadní rozdíl mezi pilířem ss102 a sr402?
 Lze zapojit několik rozvaděčů přímo na elektroměrový?
 Je nutné při přemístění elměru na vnější stěnu domu vyměnit i vnitřní rozvaděč?
 Elektroměrová skříň ER513
 Je nějaké omezení na výběr rozvodné skříně do sloupku?
 Kdy je nutné upravit elektroměrový rozvaděč podle nových podmínek?
 Provedení elektroměrového rozvaděče
 Nemáte někdo nákres nízkého zděného pilíře pro přípojku?
 Je lepší nový rozvaděč na staré fasádě stavebně zarovnávat či doplnit dvířky?
 Jak postupovat v případě vyvráceného elektroměrového pilíře?
 Lze 4-kvadrantní elektroměr nahradit dvěma opačně zapojenými třífázovými?
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!
 Bude EG.D vadit umístění dalšího zařízení na pilíř elektroměrného rozvaděče?
 Která norma pro rozvaděč elektroměru pro ČEZ odmítá dřevěnou konstrukci?
 Jak přistupovat k elektroměrovým rozvaděčům v blízkosti vedení plynu?
 Lze umístit venkovní rozvaděč (spodní hranu) pod min hranici 600mm?
 Jak postupovat při volbě ER, když je pravděpodobná potřeba nepřímého měření?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.