Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Mohu vyrábět rozvaděče jako OSVČ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Mohu vyrábět rozvaděče jako OSVČ?  (Přečteno 6684 krát)
Jiry_CZE
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 30.05.2014, 20:30 »



Když jsem dělal bytové rozvody koupil jsem rozvaděč osázel jističi a chráničem. Poté mi revizák udělal revizi a šel jsem od toho.
Ale teď jsem se dozvěděl, že kdybych dělal třeba rozvaděč do nějaké firmy osázený jističi, stykači a např.: trafem. Musí mít rozvaděč výrobní číslo, revizi, projekt a něco jako prohlášení o shodě či nějaké testování, co je na tom pravdy?
 
Dříve jsem dělal na OSVČ a teď jsem pod firmou jako skladník, ale chtějí mě využít jako jako projektanta elektro rozvaděčů a montážníka rozvaděčů. Co oni musí mít za povolení ? A já ? Mohu to vůbec dělat jako zaměstnanec s vyhláškou 50 / §8.1; 8.2 ?
Zaznamenáno
Michal Martiňák
Zaměstnanec i OSVČ
*
Offline Offline


Revizní technik E1/A,B,C


« Odpověď #1 kdy: 31.05.2014, 12:20 »

To už se zde určitě několikrát probíralo, a je to pořád do kola.
Prostudujte si zákon 22/97Sb. v platném znění, včetně nařízení vlády č.17/2003Sb., což je prováděcí předpis k dané problematice a taky soubor norem ČSN EN 61439, který se týká rozvaděčů. Tam zjistíte, co všechno musí váš zaměstnavel splnit, pokud se chce stát výrobcem rozvaděčů. Taky zjistíte, že ES Prohlášení o shodě musí mít každý rozvaděč který vyrobíte a to včetně těch bytových. Je úplně jedno jestli těch prvků v rozvaděči bude 5, nebo jich tam bude 200. Taky je úplně jedno, jestli bude instalován v RD nebo průmyslovém objektu, pořád to bude výrobek dle zákona č.22/97 a tak se k tomu musíte stavět. 
Zaznamenáno

Specializace  - prostory s nebezpečím výbuchu hořlavých plynů a par
IM
« Odpověď #2 kdy: 31.05.2014, 12:34 »

To už se zde určitě několikrát probíralo, a je to pořád do kola.
A pořád dokola se to dělá, jak tazatel popsal v úvodu.
Zřejmě  neřešitelný marasmus.  Jsem v rozpacích
Nezná rozdíl mezi prázdnou plastovou skříňkou, kterou si koupil a rozvaděčem.
Zaznamenáno
Jiry_CZE
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 31.05.2014, 18:37 »

Jsem tu nový, tak nevím zda se to tu probíralo. Jinak Milane poznám zle . Jinak Michale díky, nastuduji ty zákony popřípadě je vytisknu naši firmě. Kroutím očima
Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 31.05.2014, 20:26 »

Je zde tlacitko vyhledavani. Zakony jsou zdarma ke stazeni na mvcr, normy za penize.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možno ČSN EN 61439-1 aplikovat beze zbytku u všech výrobců rozváděčů?
 Neposkytl by někdo formulář na kusové ověření rozvaděče podle 61439?
 Máte již publikaci Rittal o výrobě rozvaděčů dle ČSN EN 61439?
 Potrebuje rozvodnica určená len pre prepäťové ochrany také štítok a atest?
 Potřebuji na rozvaděč s jedním jističem také typovou zkoušku?
 Nová norma, nová příležitost. Výroba rozváděčů podle nového souboru norem ...
 Můžete upřesnit pojmy (původní výrobce a hlavně výrobce rozvaděče)?
 Kde zjistím podmínky k získání oprávnění k výrobě rozvaděčů?
 OEZ: Normy pro rozvaděče nízkého napětí
 Kdo je výrobce rozvaděče a jak se posuzuje shoda?
 Myslíte, že můj výklad ČSN EN 61439 je správný?
 Je rozvaděč nn stanovený výrobek nebo volně sestavitelná stavebnice?
 Jaké jsou rozdíly mezi soubory norem ČSN EN 60439 a ČSN EN 61439?
 Lze považovat rozvaděč, který je součástí stroje za neúplné strojní zařízení?
 Požadavky normy ČSN EN 62208 ed.2 na prázdné skříně pro rozvaděče nn
 Co musí splňovat rozvaděče pro kvalifikovanou obsluhu?
 Jaká je ještě jiná náhrada za ČSN 35 7030 mimo ČSN 61439-3?
 Jak probíhají zkoušky a ověřování rozvaděčů podle nové normy?
 Aká je min. výška prístrojov v rozvádzači nad konečnou úpravou terénu?
 Kdo může provádět typové zkoušky rozvaděčů ve firmě?
 BONEGA: Nové funkce v aplikaci Ověření návrhu.cz
 Jak je to vlastně s certifikací rozvaděčů?
 Je třeba vždy po změně normy dělat nové zkoušky rozvaděče (ověření návrhu)?
 HENSEL: Návod k sestavení rozvaděče dle EN 61 439
 Lze uplatnit §9 NV 163/2002 při kusové výrobě rozvaděčů?
 Je naozaj rozvadzac Hager Volta VU60 na 70 modulov?
 Rozvaděče dle požadavků nových norem (2013)
 Legislativa v oblasti výroby rozvaděčů duben 2017
 Jaký názor máte na provedení a krytí zásuvek na "chytré" lavičce?
 Jaké jsou výjimky pro výrobu rozvaděčů, které nejsou určeny pro obsluhu laiky?
 Je možná revize vývodů starého, upraveného rozvaděče?
 Jak zlegalizovat rozvaděč nn v datovém racku?
 Který předpis upravuje použití pojistkových odpínačů v DBO dle 61439-3?
 Jak legálně doplnit rozvaděč o další přístroj/okruh?
 LIVE EATON: Návrh a ověřování rozvaděčů nízkého napětí?
 Jaký je přesný postup typové zkoušky bytových rozvodnic?
 Je nutná typová zkouška pro vydání protokolu o kusové zkoušce?
 Poznáte skúšobne, kde by sa dali spraviť skúšky pre rozvádzače?
 Je možné zapojení elektroměrového rozvaděče z výroby následně upravovat?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.186 sekund, 23 dotazů.