Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Hledám zapojení staveništního rozvaděče, poradíte?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Hledám zapojení staveništního rozvaděče, poradíte?  (Přečteno 10678 krát)
... z davu semináře
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 04.06.2005, 22:39 »

Kde bych prosim nasel, zapojeni stavenistniho rozvadece pro vystavbu rodinneho domku? Vybaveni,zapojeni atd. (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) Emil Drastik

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radomir Kubíček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 05.06.2005, 07:48 »

Podmínky najdete v ČSN. Zapojení je dáno těmito podmínkami. Vy si necháte také provést typovou a kusovou zkoušku? Dělá to na mne dojem, že provádíte práce všeho druhu, zlaté České ruce, nebo zlaté krematorium? Uvědomte si, že na stavbě máte ty nejlepší podmínky, jak dojít k úrazu elektrickým proudem. Pokud nechcete zainvestovat stavební rozvaděč, tak za co budete stavět?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivar Majda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 05.06.2005, 10:04 »

Tak to je dobrý.On se jen ptá na zapojení a vybavení a vy ho hned obviňujete kdoví z čeho.Ach jo.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Emil Drastík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 05.06.2005, 10:26 »

Pane Kubíček.Byl to jen dotaz,neboť tak jsem byl osloven mým přítelem a moje odpověď jemu, byla totožná s Vaši odpovědi na dotaz můj.Děkují-moc jste mi pomohl.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #4 kdy: 05.06.2005, 14:02 »

Pro elektroinstace na staveništích platí ČSN 33 2000-7-704.
Hlavní požadavky na staveništní rozvaděče jsou :
1) Proudový chránič 0,03A na všechny zásuvky do 32A (včetně) nebo oddělovací transformátor (s tím jsem se ještě u staveništních rozvaděčů nesetkal)
2) zařízení pro nouzové vypínání - např. STOPtlačítko nebo zvenku přístupný hlavní vypínač
3) Uzamykatelný hlavní vypínač

Konkrétní zapojení je možné provést více způsoby. Takové univerzální jednoduché zapojení, vhodné pro stavbu RD, je např.: přívod pětižilovou šňůrou na chránič 0,03A, dále hlavní jistič, dále elektroměr (je-li požadován),  dále hlavní vypínač (přístupný zvenku, uzamykatelný, s červenou ovládací páčkou, označený),  dále jističe jednotlivých okruhů a zásuvky pro připojování spotřebičů. .

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Šulc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 05.06.2005, 17:26 »

Dobrá rada nad zlato.Proč neporadit,na staveništní rozvaděče a stavby je norma,  podle které by měl být upraven rozvaděč a celá stavba.Záleží už na revizním technikovi a dodavateli energie zda-li vám schválí připojení.Samo zřejmě zde platí 0,5 roku lhůta revize.
Jednou jsem se také setkal s tím,že mi zavolal majitel bytu který prováděl přestavbu koupelny a kuchyně.Po dvouhodinovém výkladu jak by co mělo být,kudy se potáhnou vodiče,kam se osadí zásuvky a veškeré upravy spojené s instalací a završení revizní zprávou jsme se dohodli na ceně a plácli jsme si.Přítomen byl také zedník (všeuměl)který již před tím mi nabízel použitý materiál na jiné stavbě a já ho odmítl jako nevhodný.Druhý den mi majitel bytu zavolal, že se vše ruší a že to zvládne sám.Samozřejmě pocit z dobré rady mne docela nasr.. a pravděpodobně zapracoval všeuměl s dobrými radami jak ušetřit, když to má vše na talíři.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #6 kdy: 06.06.2005, 09:45 »

,
zajímalo by mě, kdo je za stavební rozvaděč (k tomu i rozvody po staveništi) zodpovědný. Jestli majitel stavby, nebo firma, která danou stavbu provádí.
Děkuji

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #7 kdy: 06.06.2005, 11:57 »

Obecně je možné říci, že za každou věc primárně ručí její majitel.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #8 kdy: 07.06.2005, 14:33 »

Staveništní rozvaděč svépomoci? ... a což takhle nějaké starší kabely v kůlně po dědovi? třeba hliníkové ... jo a ten Franta, co říkal, že tu revizi napíše, dneska večer bude v hospodě ...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radomir Kubíček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 07.06.2005, 18:37 »

Já nechtěl nikoho urazit, ale saveništní rozvaděč na premix desce několikrát použité, chránič jakýkoliv a jističe co se najde a to vše strčené do dřevěné bedýnky se vám asi bude líbit? Hlavně že to má krytí a někdo na to napíše revizi - jedinou po celou stavbu. To už je lepší koupit ve stavobazaru jetý Antoníček, který má všechno. Nakonec ten nový se dá také střelit dalšímu. Myslím si, že ta doba, kdy se stavělo co dům dal, je už dávno pryč.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #10 kdy: 07.06.2005, 18:47 »

To Kubíček:
Ta doba pryč není - hlavně u RD stavěných svépomocí lidé občas používají neuvěřitelné věci....

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #11 kdy: 08.06.2005, 14:07 »

Nejlepší je na RD si antoníčka půjčit - jen je nutno se přesvědčit, zda je dle ČSN (chránič atd. jak píše p. Hasala). Starých antoníčků se 4-pólovými zásuvkami je totiž mezi lidmi spousty. Dělat si staveništní rozvaděč svépomocí je dle mého názoru blbost, navíc to odporuje předpisům - rozvaděč přece může dělat jen ten, kdo má k výrobě rozvaděčů licenci a musí ho dodat se všemi dokumenty (prohlášení o shodě, zkoušky atak dále).
Jinak je za staveništní rozvaděč odpovědný ten, kdo jej na stavbu dodal a připojoval - a to může být jak majitel, tak i firma.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Musí být ve staveništní buňce proudový chránič ?
 Jak provést revizi před připojením staveništního rozváděče na síť?
 19) Jak se připojuje ochranný kontakt zásuvky staveništního rozváděče?
 20) Jakou ochranu proti dotyku neživých částí musí mít zásuvky se jmenovitým proudem nepřesahujícím 32 A používané pro přenosné spotřebiče u výstupní jednotky staveništního koncového rozváděče?
 21) Kdy nemusí být použit ochranný oddělovací transformátor v jednotce nn/nn transformátorového staveništního rozváděče?
 44) Jaká musí být konstrukce podpěr nebo upevňovacích zařízení staveništních rozváděčů?
 45) Jaký je minimální průřez každého ochranného vodiče uvnitř staveništního rozváděče, který není součástí kabelu?
 46) Jakou ochranu proti dotyku neživých částí musí mít zásuvky se jmenovitým proudem nepřesahujícím 32 A používané pro přenosné spotřebiče u výstupní jednotky staveništního koncového rozváděče?
 47)Kdy nemusí být použit ochranný oddělovací transformátor v jednotce nn/nn transformátorového staveništního rozváděče?
 48) Kolik zásuvek může být připojeno u staveništních rozváděčů na jeden proudový chránič s vybavovacím proudem 30 mA?
 Může mít staveništní rozváděč pro funkci nouzového vypnutí napěťovou cívku?
 Jak zakončit vývod z elektroměrového rozváděče na staveništi?
 Pokud musí mít antoníček pětipólovou zásuvku, musí být pátý kolík uzemněn?
 Co vše může být v rozvaděčovém sloupu?
 Jaké jsou požadavky pro výrobu stavebního rozvadeče?
 Musí být revize na staveništní rozvaděč pokaždé když se změní místo stavby?
 Jaký největší příkon jste instalovali pro stavební antoníček?
 IN-EL: Kniha Prozatímní a dočasná elektrická zařízení 2017
 Lze uzamčít pouze hlavní vypínač nebo musí být uzamčen celý Antoníček?
 Je nutní staveništní rozvaděč v LPZ 0a resp. LPZ 0b osadit přepěťovou ochranou?
 Podľa akej normy postupovať pri revízii staveniskového rozvádzača?
 Jaká jsou podle tebe možná rizika rozvaděčů na stavbách?
 Může stavební rozvaděč sloužit jako trvalé řešení?
 Lze navýšit jistič ve stavebním rozvaděči?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.072 sekund, 22 dotazů.