Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Poradíte mi výpočet odvedení ztrátového tepla u kabelů 110kV?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi výpočet odvedení ztrátového tepla u kabelů 110kV?  (Přečteno 3836 krát)
Petr Vítek22
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 05.06.2007, 19:35 »

Rád bych zde získal kontakt na firmy (osoby),  které mají v Českých zemích praktické zkušenosti s projektováním kabelů 110kV.
Jde mi především o výpočty odvodu ztrátového tepla u kabelů uložených v zemi - včetně možností technického řešení optimalizace odvodu tepla do terénu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 08.06.2007, 13:55 »

Vzhledem ke specifičnosti kabelu (jednožilový, zesítěný polyetylén. jeden vodič silný jako ruka) se obávám, že projekčních firem nebude moc a že vám to neprozradí, protože to je jejich know how. Já bych spíše oslovil výrobce, zda pro začátek nemá nějaké kompendium.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
halik
« Odpověď #2 kdy: 08.06.2007, 19:45 »

Obávám se, že kabely 110kV jsou v těchto končinách stále cosi "speciálního",  moc zkušeností obecně není - ve větší míře je provozuje pouze PRE, v mimometropolit ních REAS jste se dosud mohl setkat tak leda s pár km (dohromady!) těchto kabelů (pársetmetrové propoje přímo v rozvodnách 110kV, apd. zanedbatelnost i) - ale to se IMHO rychle mění (110kV kabel stojí majlant, ale kde v centrech není koridor pro 110kV venk. vedení, ani čert nepomůže).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 22 dotazů.