Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je cobot vhodný pro nasazení u malé firmy nebo řemeslníka?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je cobot vhodný pro nasazení u malé firmy nebo řemeslníka?  (Přečteno 1839 krát)
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*
Offline Offline



Apple fan running, GTD, TM, Omnifocus, Evernote ..


« kdy: 05.06.2023, 08:02 »

Když coboti tvoří kabelové svazky umí pomáhat i elektrikářům?
    Může cobot nějak pomoci elektrikáři v práci? Cobot, robot ... to je přece otázka automatizovaný ch linek v průmyslu. Jenže robot je trošku něco jiného než cobot. Než zcela odkážeme coboty do jiných prostředí, zamysleme se, zda by nemohla být taková "malá hromádka ozubených koleček" v některém ohledu zásadní konkurenční výhodou? Před dvaceti lety bychom nepomysleli, že díky mobilnímu telefonu budeme vyřizovat vše z terénu a takové malé zařízení se stane středobodem komunikace dnešního člověka. A cobot? Dopadne podobně jako mobilní telefon?
   

    Související ...
    ... článek k tomuto diskusnímu vláknu zde!
    ... zdroj s podrobnostmi videoklipu zde!



   
Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Je cobot vhodný pro nasazení u malé firmy nebo řemeslníka?
   
Zaznamenáno
Martin Babrňák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 05.06.2023, 08:14 »

vypadá to zajímavě. Určitě to najde využití v průmyslu kde se třeba musí tahat stovky metrů kabelů ve žlabech. Takto by to technici měli předpřipravené jako svazek. Otázka je co by v takovém prostředí bylo pohodlnější. rvát tam celej svazek a nebo po jednotlivejch a pak to vyvazovat ve žlabu
Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 05.06.2023, 08:44 »

Predpripravené káblové zväzky majú význam v sériovej výrobe - rozvádzače, stroje, unifikované inštalácie (napr. Lidl).

Neviem si moc dobre predstaviť využitie predpripravený ch káblových zväzkov v našich podmienkach, kde je najaktuálnejši a verzia projektu priemyselnej (ale aj inej) inštalácie tá zo stavebného konania. :-)
Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Martin Babrňák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 05.06.2023, 08:51 »

Predpripravené káblové zväzky majú význam v sériovej výrobe - rozvádzače, stroje, unifikované inštalácie (napr. Lidl).

Neviem si moc dobre predstaviť využitie predpripravený ch káblových zväzkov v našich podmienkach, kde je najaktuálnejši a verzia projektu priemyselnej (ale aj inej) inštalácie tá zo stavebného konania. :-)

já jsem to pochopil právě tak, že by to bylo ve formě přenosného zařízení, které by umožnilo vyrobit kabelový svazek na místě dle potřeb. Proto ta narážka na mobil. Ale je fakt, že kolikrát to asi probíhá tak, že se kabel měří na místě dle toho jak se protáhnul a ne dle popisu na projektu. Vzpomněl jsem si na moji brigádu, dle jednoho projektu byly eskalátory vlevo nahoře, dle jiného vpravo dole a v realitě uprostřed
Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 06.06.2023, 15:33 »

Z mýho pohledu je přerobotováno. Existují i bazary s roboty. Všichni chtějí vyrábět levně ale to není všechno. Myslím, že až přijde mobilita robotů myslím podobný efekt jako mobilní telefony rozcuckovaly tolik administrativy, o komunikačních nástrojích nemluvě, pak to bude pecka. Vidím praktického robůtka, že ráno mi maká doma, pak na zahradě, a když budu potřebovat tak třeba i v práci! to by byl teprve socík!
Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 06.06.2023, 17:21 »

Řekl bych, že pro elektromontéra v poli nebo na dílně u rozvaděčů by zde mohla i dnes dobře fungovat zlatá střední cesta a tou jsou kleště na stahovací pásky. Tyto kleště pásek definovaně stáhnou, hladce zastřihnou a práce je s nimi velice pohodlná.
Zaznamenáno
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 06.06.2023, 17:34 »

PS: Už jsem si jednou rozřízl ruku o konec stahovací pásky, který kolega nevhodně zastřihl. Od té doby jsem na blbě zastřižené zdrhovačky dost vysazený : ))
Zaznamenáno
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 06.06.2023, 21:35 »

Už jsem viděl docela dost "bezdůvodně" popraskaných PA stahovacích pásek. Takže než nějakého cobota bych víc řešil kvalitu použitých stahovacích pásek. Zejména jejich pevnostní vlastnosti po testech zrychleným stárnutím. Typoví představitelé mých zařízení se zkouší zrychleným stárnutím standardně. Ohledně stahovacích pásek jsem měl zatím tak trochu kliku - po stárnutí zařízení se dělají další zkoušky jako je seismická odolnost, takže ztráta pevnosti by se projevila. Je docela zajímavé vidět, jak se změní materiály např. po stárnutí na 15 let.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.