Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak vyměnit dvojzásuvku která potřebuje hlubší krabici?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vyměnit dvojzásuvku která potřebuje hlubší krabici?  (Přečteno 3129 krát)
Wrobel Josef
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« kdy: 26.03.2020, 06:51 »

Chtěl bych vyměnit staré dvojzásuvky za nové s vybočenými kolíky jelikož se v současnosti téměř výlučně vyrábějí koncovky kabelů  s úhlovou vidlicí  které se nedají zapojit současně  do těch starších /jednostranných/.

Problém je že ty stávající /staré/ dvojzásuvky mám  umístěné v hranaté instalační krabici /podomítkové/ o hloubce pouze 13 mm které podle sdělení kolegy jsou určené původně jen pro vypínače nicméně tam pasují i ty starší dvojzásuvky co tam mám.

Ty nové dvojzásuvky co se nyní vyrábějí s tou vybočenou vidlicí  se sice vyrábí nespočet  ale jen pro hlubší krabice a také údajně  jen obdélnikového tvaru /nikoliv čtvercové/co mám já.
Než se pustím do sekání  chci se zeptat zda je tu nějaké jiné možné řešení teba za pomocí nějakého mezikusu/rámečku/ apod, který by se dal použít /vložit mezi inst. krabici ve zdi a novou dvojzásuvkou s vyb. kolíky aniž bych musel přikročit k sekání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 27.03.2020, 21:41 »

Pokud tam máte starší dvojzásuvky s keramickým tělem, tak vězte, že máte asi to nej.co se kdy vyrobilo a rozhodně je neměňte za novodobé náhražky.
Stojí za to nechat je zkontrolovat (případně dotáhnout šroubky a doladit),  budou vám sloužit další desítky let.
Úhlové vidlice se dají mnohdy vyměnit za natáčecí či přímé, toto raději svěřte elektrikáři, pozor na záruku spotřebiče, někteří výrobci/prodejci jsou v tomto skuteční myslitelé a jsou schopni na výměnu vidlice svést naprosto nesouvisející nedostatek výrobku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline
« Odpověď #2 kdy: 28.03.2020, 09:54 »

Krabička pro povrchovou montáž takového provedení zásuvky by se měla sehnat, dá se použít jako mezikus, udělat díru do dna, třeba i i trochu snížit,...
Ale...
Jakýkoliv rámeček nebo mezikus, který by se dal sehnat (nebo vytisknout ve 3d) jedna bude vypadat pod zásuvkou dost hnusně a navíc to má negativní vliv na pevnost zásuvky, což je problém především tam, kde se opakovaně něco do zásuvky připojuje a odpojuje a je to "vražedná pitomost" tam, kde jsou ještě Al vodiče!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.024 sekund, 22 dotazů.