Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Je možné montovat OBO krabici na dřevo bez podložky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné montovat OBO krabici na dřevo bez podložky?  (Přečteno 5079 krát)
Petr1987
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« kdy: 12.08.2023, 11:57 »

Budu v dílně dělat novou zasuvku a bude potřeba rozbočovací krabice na dřevo mohu použít obo dle obrázku?


* Screenshot_20230812_114839_Chrome.jpg (328.95 KB, 1080x2400 - prohlédnuto 210 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 13.08.2023, 11:33 »

A proč se ptáte zde, namísto výrobce? V našem případě půjde pouze o názor, kdežto potvrzení výrobce má zásadní váhu.
Podle mne nelze. Ale bude záležet na mnoha ALE. Všeobecně mám zažito, že na hořlavé podklady se smí použít komponenty určené s vlastností 750°C (berte prosím s rezervou kvůli těm ALE)



* Výstřižek.PNG (149.51 KB, 1211x603 - prohlédnuto 239 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Petr1987
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 13.08.2023, 16:29 »

Na obo jsem psal dotaz zatím bez odpovědi jen jakou tedy byste mi prosím doporučil krabici pro montáž na dřevo bez použití podložky jsem sice vyučený elektro ale 30 let to nedělám
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 13.08.2023, 17:43 »

Proč tak silně trváte na použití krabice bez podložky? Máte obavy z asbestu?

 Dnes se používá bezasbestový Cemvin.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 13.08.2023, 23:04 »

A co zkusit najít u KOPOSu něco v oranžové řadě? To by mělo být vhodné pro hořlavé podklady?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr1987
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 14.08.2023, 04:20 »

Děkuji za odpověď podívám se.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 14.08.2023, 07:34 »

A co zkusit najít u KOPOSu něco v oranžové řadě? To by mělo být vhodné pro hořlavé podklady?

Myslíte oranžovou "řadu" těchto tří krabic 100 - 125 - 175?


* KOPOS oranžová řada.png (842.02 KB, 1122x2114 - prohlédnuto 173 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 14.08.2023, 08:07 »

Nemá OBO něco podobného?  Podobnou řadu ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 14.08.2023, 08:15 »

Za čas investovaný do hledání vhodné krabice (v dnešní době není úplně snadné dát 100% odpoved),  mám podložek na celý dům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 14.08.2023, 08:41 »

Dobré čtení na toto téma.
http://www..../elektro/casopis/tema/elektroinstalacni-material-na-horlave-podklady--13451
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 14.08.2023, 09:02 »

Za čas investovaný do hledání vhodné krabice (v dnešní době není úplně snadné dát 100% odpověd),   mám podložek na celý dům.


Zřejmě osobní odpor k podložkám, někdo má fobii z pavouků jiný ... . Já bych to v dílně neřešil už jenom proto, že podložka (pokud není asbestová) je sichr. Ne každé krabici, kterou výrobce dovoluje na hořlavý podklad, bych osobně věřil a ve svém objektu použil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #11 kdy: 14.08.2023, 12:28 »

Na obo jsem psal dotaz zatím bez odpovědi jen jakou tedy byste mi prosím doporučil krabici pro montáž na dřevo bez použití podložky jsem sice vyučený elektro ale 30 let to nedělám

Možná by bylo dobré si ve svém věku zapamatovat, že vždy je lepší hovor, než psaní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 14.08.2023, 17:28 »

Možná by bylo dobré si ve svém věku zapamatovat, že vždy je lepší hovor, než psaní.

Az kym sa nieco neposerie a neskonci to na sude. Vtedy co nie je napisane, neexistuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #13 kdy: 14.08.2023, 17:54 »

Az kym sa nieco neposerie a neskonci to na sude. Vtedy co nie je napisane, neexistuje.

Kolego, jsme v době, kdy není problém záznamu hovoru.
Já když potřebuji od výrobce nějakou informaci, vezmu mobil a volám. Informaci mám hned a mohu s ní okamžitě naložit.
Pokud chci něco písemně, jsem připravený, že info nebude hned, což většinou opravdu nepotřebuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #14 kdy: 14.08.2023, 18:28 »

Az kym sa nieco neposerie a neskonci to na sude. Vtedy co nie je napisane, neexistuje.
Trochu nerozumím záměru. Pokud chcete závaznou odpověď, musíte se obrátit na výrobce. Ptáte se zde, dostanete jen zkušenost. To jsou dvě rozdílné informace.

Co se týká OBO, tak znám lidi z ČR i SR osobně dlouhá léta a tento dotaz odpoví spatra i cestou z auta. A protože OBO není noname výrobce z Horní Dolní, svá tvrzení doloží odkazem na příslušný dokument. Takto postupuje i KOPOS a podobné tradiční značky u nás.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 15.08.2023, 16:55 »

Jen tak na doplnění - jak vnímat, jakou váhu dát informaci, kterou získáte na akci jako Amper nebo Elfetexfest od někoho, kdo má sice stánek s označením firmy, ale je to často spíše "obchodník" než technický odborník
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #16 kdy: 15.08.2023, 19:37 »

Jen tak na doplnění - jak vnímat, jakou váhu dát informaci, kterou získáte na akci jako Amper nebo Elfetexfest od někoho, kdo má sice stánek s označením firmy, ale je to často spíše "obchodník" než technický odborník

No, nevěřím Jirko že by jsi se v revizi opíral o to, že ti to někdo řekl někde na výstavě. Proto úplně nechápu tvůj dotaz. Klidně zavolám, zeptám se a požaduji k tomu odpověď, nebo katalogový list do mailu. Věřím že to děláš podobně  na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 15.08.2023, 19:50 »

Pro uživatele krabic, do kterých se jakkoliv lochuje, aniž by bylo návodem stanoveno čím lochovat (ano, v balíku je nástroj, ale zákazník chce kusovku) a kolik lochovat, aby byla zajištěna deklarovaná těsnost, která souvisí i s retardací hoření uvnitř, když už na něj dojde, je rozhodně lepší použít podložku.
O správném způsobu lochování jsem se nedozvěděl ani na zmíněném elfetexfestu, jen že prý to chlapi dělají běžně křížovým šroubovákem  zle

Ideálně pak může tazatel použít obyčejnou acidurku, která splňuje C2 bez podložky a prohledáním staršího katalogu C3 do 16A, nutno ověřit u aktuálních verzí.
Benefit oproti gumídkovi je jednoznačný- těsnost a upevnění kabelu.

K čemu je vlastně ta sice levná, ale mechanicky mizerná krabice primárně určena, když rozdíl oproti kvalitnější plastové krabici s možností vývodek je dvacka?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.