Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak zapojit doutnavku na 230V u zvonkového tlačítka které nespíná fázi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit doutnavku na 230V u zvonkového tlačítka které nespíná fázi?  (Přečteno 13335 krát)
Radim Kulhavý
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.10.2011, 11:08 »


Mám trochu zvláštní problém na ketrý jsem došel až včera když jsem zapojil venkovní zvonek Unica colors s doutnavkou. Neuvědomil jsem si když se objednávaly strojky, že vnitřní zvonek mám na baterky a venkovní tlačítko zvonku mi spíná kontakty toho zvonku (bez napětí) a ne 230V aby svítila doutnavka. Vedle toho zvonkového tlačítka mám ještě klasické venkovní světlo ve dvojrámečku, nešla by doutnavka nějak přepojit z toho světla a pokud šla, prosím jak?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 19.10.2011, 18:50 »

Do zvonkového tlačítka 230V nepouštějte ani náhodou!

Zvonkové tlačítko se dá osvětlit LED diodami. 2 diody se zařadí antiparalelně (paralelně, ale s opačnou polaritou),  do série se s tím dá odpor (podle napětí, proudu diodami a citlivosti zvonku 1 až 10 kiloOhmů),  celé se to připojí paralelně na kontakty tlačítka. Diody svítí, současně to indikuje celistvost vedení, při stisknutí tlačítka se zvedne proud, zvonek zvoní, diody nesvítí.
Je třeba to "malovat"?
A navíc v tomto případě pracujete s malým napětím, tak vás nebudeme strašit porušením zákonů, možností vážného úrazu,...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Victor
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 20.10.2011, 09:17 »

Trochu nerozumím tomu antiparalelním u zapojení LEDek, když je zvonek napájený z baterie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.10.2011, 09:50 »

Trochu nerozumím tomu antiparalelním u zapojení LEDek, když je zvonek napájený z baterie.
Já ano. Pan Schwarz popsal univerzální "bombenfest" a "idiotensichr" řešení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 20.10.2011, 11:35 »

Je to zapojení, které je univerzální, funguje na střídavém rozvodu, u stejnosměrného svítí jen jedna LED, ale nemusí se hlídat polarita.
Ovšem u napájení z baterie je chybička v tom, že to tu baterii vybíjí.


* LEDka.jpg (6.4 KB, 194x230 - prohlédnuto 810 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 20.10.2011, 18:32 »

Ovšem u napájení z baterie je chybička v tom, že to tu baterii vybíjí.
čemuž je ovšem trochu složité se vyhnout, má-li to svítit  Smích
Takže bych v interiéru přidal síťový zdroj, který by ten zvonek napájel (či dobíjel jeho akumulátor).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav 3
« Odpověď #6 kdy: 21.10.2011, 06:23 »

Další případnou možností je nechat napájení z baterie, ale LED zapojit tak, aby svítila v době zmačknutí tlačítka, což bude kontrola pro zvonícího, že zvonek funguje a že tlačítko zmáčkl dostatečně. Vybíjení baterie bude nepatrně zvýšené, ovšem jen v době zvonění a trvalý svit nebude přitahovat zvědavce a vandaly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaký zvolit bezdratový zvonek s velkým dosahem?
 Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku?
 Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte?
 Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku?
 Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V?
 Jakým jističem jistit zvonkové trafo?
 Prečo mi vydržia batérie v elektronickom zvončeku tak krátko?
 Poradíte mi jak odstranit závadu na zvonku?
 Jak jednoduše a levně vymyslet domovní drátové zvonky?
 Mohu zapojit tlačítko zvonku na 230V?
 Jak zapojit zvonkové trafo?
 Jak zapojit domovní zvonek místo domácího telefonu?
 Jak spínat zvonek (230V) pomocí 8V?
 Jde na LED světlo(230V) se senzorem připojit 8V zvonek ?
 Jak řešit úbytek napětí na vedení k domovnímu zvonku?
 Kde delam chybu když mi zvonek zvoní velice slabě?
 Jaké jsou možnosti nahrazeni bezdratoveho zvonku?
 Jak napojit bezdrátový zvonek na původní drátové tlačítko?
 Lze mít tlačítko zvonku připojené drátově a zvonek spojený bezdrátově?
 Čím nahradit zvonkove tablo TESLA?
 Poradíte typ hlasitého a bezdratového zvonku?
 Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V?
 Jak opravit zvonky v paneláku?
  Nemá někdo zkušenosti s hlasitostí dveřního zvonku řady UNICA MGU3.786.xx?
 Jaký zvonek pořídit, pokud je na starém zvonku kolem 13-17V AC?
 Podelíte sa s tipom na malý tichý zvonček pre otvorenie garážovej brány?
 Jak zapojit zvonek Grothe s dvěma tóny?
 Jak bezdratove prodlouzit dosah dratoveho domovniho zvonku?
 Existuje zvonkové tlačítko napájené přes trafo a k tomu tři bezdrátové zvonky?
 Lze připojit magnetický zvonek k telefonu Urmet 1133 ?
 Jak se připojuje tlačítko zvonku paralelně k dalšímu tlačítku?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Bude fungovat zvonkový transformátor zapojený opačně?
 Proč nový zvonek zvoní a zároveň chrčí?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.