Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Musejí se na polohovacích lůžkách v nemocnicích provádět revize?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musejí se na polohovacích lůžkách v nemocnicích provádět revize?  (Přečteno 8001 krát)
Elektrotechnik 4
« kdy: 04.01.2010, 13:04 »

Musejí se na polohovacích lůžkách, které jsou umístěny v nemocnicích a nebo v jiných zařízeních provádět revize?
Lůžka jsou poháněna elektromotorke m a ovládání je u pacienta.

#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 04.01.2010, 15:36 »

Nerad odpovídám anonymům. V Lidových novinách to již vyřešili. K věci: Pokud otevřete ČSN 33 1600 ed. 2 tak se vše dozvíte. Stručně: pokud je el. spotřebič ve veřejných prostorách (i zdravotnictví) platí že se ho tato ČSN týká a revize se provádí podle ní.  Pokud je lůžko bráno jako zdravotnický přístroj, tak se ho tato norma netýká a revize se neprovádí podle ní. Zdravotnické přístroje podléhají zvláštním předpisům. Viz část. 1 cit normy. Tím nechci říci, že se revize neprovádí, naopak. Výrobce tohoto  lůžka by měl toto uvést v návodu k obsluze a údržbě (pakliže je k dispozici).
Podle čl. 3.2.1. je elektrický spotřebič je el. zařízení, určené k užívání, aniž by bylo nutné je předem nějakým způsobem seřizovat; zařízení se jednoduchým způsobem připojuje k napájení (elektrické síti, transformátoru, měniči a pod.). Tolik norma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 04.01.2010, 16:01 »

Musejí ! Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 04.01.2010, 17:11 »

Musejí ! Mrknutí

Přesně tak.
Jedná se o zdravotnický prostředek jako každý jiný (ve smyslu zák.č.346/2006 Sb.),  takže kromě revizí se zde provádí i BTK.  podivej
Nepíšete o jaký druh lůžek se jedná, což je důležité z hlediska četnosti a rozsahu kontrol a revizí.
Jiné požadavky jsou na obyčejná, určená pro lůžkové pokoje nebo pro zařízení následné péče a podstatně jiné jsou na lůžka pro intenzivní péči, lůžka s možností RTG snímkování, pro vyšetřování ostatními zobrazovacímí metodami .....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaký má transformovna 110/35/10 kV vliv na zdraví lidí žijících přes ulici?
 Kdo kontroluje hasicí přístroj a lékarničku v rozvodně?
 Co vše mohu napojit na zdravotnickou izolovanou soustavu?
 Jaký je termín pravidelné revize pro instalace ve zdravotnictví?
 Jaké máte poznatky a zkušenosti s měřením osvětlení pro hygienu?
 Dle jaké normy revidovat lékařské laboratorní přístroje?
 LPE: Sborník č. 57 - Elektrotechnika ve zdravotnictví 2012
 Jaké jsou podmínky pro provádění revizí přístrojů ve zdravotnictví ?
 Víte, že zdravotnické prostředky nejsou VTZ?
 Proudové chrániče v instalacích pro zdravotnictví
 Co je obsahem kontroly zdravotnického prostředku?
 Už jste někdy svým měřením poškodili prověřovaný přístroj?
 Umíte měřit izolační odpor zdravotních prostředků dle ČSN EN 62353?
 Našel by se zde projektant zdravotnických zařízení z JM kraje?
 Jak se dopočítat vodivost lidského těla?
 V jakých lhůtách pravidelně revidovat elektrické instalace ve zdravotnictví?
 Doplňující ochranné pospojování ve zdravotnických prostorech
 Zásuvkové obvody a zařízení pro bezpečnostní účely ve zdravotnických prostorech
 Může mít elektrikář poruchu barvocitu?
 Základní rozdíly mezi normami pro zdravotnictví ČSN 332140 a ČSN 332000-7-710
 Je pro zdraví nebezpečné sedět 1-2 metry od solárního invertoru?
 Postupy a měření při revizích ve zdravotnických prostorech
 Provozní podmínky pro transformátory pro zdravotnickou IT síť
 Jak pracuje elektrikář s kardiostimulátorem?
 Může kabel způsobovat kazení potravin?
 Dle jaké normy revidovat zdravotní lehátko?
 Co by vám dnes řekli na infolince energetiky, že vám někdo ruší rádio?
 Která norma řeší nouzové osvětlení v ordinaci praktického lékaře?
 Jaké jsou požadavky na provádění revizí spotřebičů v nemocnici?
 Pracujete při návrzích instalace také s vlivem PBDE?
 Jak realizovat napájení z druhého (bezpečnostního) zdroje v malé ordinaci?
 eDEHN#44: Rizika a Vnější ochrana pro nemocniční zařízení
 eDEHN#45: Nemocnice – vnitřní ochrana
 Které dokumenty uvádí minimální vlastnosti pláště kabeláže pro zdravotnictví?
 Mohu stykačem spínat zásuvku napájenou zdravotnickou sítí IT?
 Systém HAKEL ISOLGUARD ZIS ve zdravotnické izolované síti
 Jak správně provést doplňující ochranné pospojování ve zdravotnictví skupiny 1?
 Podle jakých norem se provádí revize polohovací postele v domově důchodců ?
 Mohu umístit v zubní ordinaci rentgen a rozvaděč do jedné místnosti?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.