Vaše názvosloví je pro mne neznámé.
Názvosloví pro schéma zapojení, které používám již více než 40 let, se dělí na:
1.jednopólové schéma (jednopólák), což je schéma zapojení silových obvodů
2. liniové schéma (liniák), což je schéma, ze kterého se dá vyčíst funkce zařízení a podle kterého se zkouší zařízení. Název liniák vychází z toho, že obvody jsou řazeny pod sebou v linkách a každá linka má svoje číslo, které se používá pro odkazy
3. zapojovací schéma (drátovačka), znamená, jak je rozvaděč fyzicky zapojen (vydrátován), používá se při drátování ve výrobě, případně při dohledávání chyb z výroby, je zde zakreslen
každý jednotlivý vodič
Plně se podpisují pod tohle dělení.
1. Jednopólové schéma zapojení silových obvodů má svá pravidla. Na příklad označení prvků a proudových hodnot, typ soustavy, označení pohonů, rozvaděčů. Je to schéma zjednodušené a přehledové. To je velice důležité pro údržbu, opravy a revize. na příklad v rozvodnách vn i nn je povinnost, aby viselo na stěně ve zvětšeném měřítku a bylo pravidelně aktualizováno při každé změně.
2. Obvodové schéma ovládacích obvodů,
neboli liniové schéma se používalo již v roce 1960. Někdy bylo dlouhé i několik metrů. Od těchto "harmonik" se upustilo a přešlo se na formát A4 na délku. Místo linek se používají řádky, ale název zůstal "liniové schéma zapojení". Tomu v praxi každý rozumí. Obvodové schéma není zapojovací schéma i když dobrý liniák má náležitosti zapojovacího schéma. Musí ale se zapojovacícm schématem korespondovat.
3. Vnější a vnitřní spoje, neboli zapojovací schémata přístrojů, slouží hlavně pro montáže zařízení a pro jejich úpravy. Vhodné je na jednom výkrese mít zapojovací schéma pro vnější i vnitřní spoje. Takto lépe vytvoříme štítky na vodiče a kabely se svou jedinečnou adresou.
Je to přehlednější a méně chybové. Ale záleží na architektuře projektanta a na jeho zkušenostech. (Každý projektant by měl projít nejdříve montáží el. zařízení....)
4. Při montážích nového zařízení je důleržitý výkres "kabelová listina" a schéma navěšené elektriky v kombinaci s kinematickým schématem zařízení.
5. Poznámka: pokud použije projektant nezvykle názvosloví a jiné než zaběhnuté formy kreslení včetně nestandarfních značek, měl by dodat k tomu svůj manual s vysvětlením.
P.S
S tímto názvoslovím a způsobem kreslení by vás v automobilce Škoda vyhodili. Stáhněte si jejich manuál pro obor elektro.