Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Lze nějak získat §5 vyhlášky 50/78 Sb bez vyučení v oboru?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze nějak získat §5 vyhlášky 50/78 Sb bez vyučení v oboru?  (Přečteno 4770 krát)
Jaroslav Horkyy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 08.02.2021, 13:27 »


Mohu nějak získat §5 vyhlášky 50/78 Sb, aniž bych byl vyučen v oboru?
Mam vystudovaný obor Mechanik Seřizovač a chci vyhlášku.
Řeším zda si udělat tzv zkrácenku (dva roky dálkově) v oboru Elektrikář Silnoproud-kde ji po složení zkoušek získám, nebo to vyřešit jinak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 08.02.2021, 17:51 »

Poptejte se na TIČRu.
Tam vám řeknou poslední slovo, kdy můžete dělat 50Vyhl. s jakým oborem? Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 08.02.2021, 18:02 »

Poptejte se na TIČRu.
Tam vám řeknou poslední slovo, kdy můžete dělat 50Vyhl. s jakým oborem? Úsměv

Obávám se, že to poslední slovo bude NE.

Jděte do té zkrácenky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 08.02.2021, 20:11 »

Nemělo tu tabulku který obor je a který není elektro zaštiťovat Ministerstvo školství?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 08.02.2021, 20:37 »

Riešil som podobný problém - bez elektro vzdelania sa na §5 môžete len pozerať. Pohľadajte ponuky vzdelávacích inštitúcií v okolí, mám pocit, že niektoré mali aj ročný externý program.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 08.02.2021, 21:53 »

Nemělo tu tabulku který obor je a který není elektro zaštiťovat Ministerstvo školství?

Ano. MŠ byl ten poslední a nejvyšší úřad, který rozhodl, že jsem měl na střední škole málo pracovní výuky, takže moje maturita z elektriky nebude uznána. Stát dal, stát vzal.

Obrátil bych se na ně, mají poslední slovo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.02.2021, 10:18 »

Mohu nějak získat §5 vyhlášky 50/78 Sb, aniž bych byl vyučen v oboru?
Měl jsem obdobný problém. Získání osvědčení na vyjímku byl poslední dobou takový opruz, že jsem do zkrácenky nakonec šel. Vedlejším efekem bylo, že jsem pochopil, proč jsou čerství vyučenci nepoužitelní.
Mimochodem, jsou školy, kde se zkrácenka dá udělat za 1 rok...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Horkyy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 09.02.2021, 12:49 »

Měl jsem obdobný problém. Získání osvědčení na vyjímku byl poslední dobou takový opruz, že jsem do zkrácenky nakonec šel. Vedlejším efekem bylo, že jsem pochopil, proč jsou čerství vyučenci nepoužitelní.
Mimochodem, jsou školy, kde se zkrácenka dá udělat za 1 rok...

Ale to je denní studium na 1 rok ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 09.02.2021, 13:04 »

Ale to je denní studium na 1 rok ne?

Někde se tomu říká denní studium s individuálním plánem. Záleží, co všechno vám uznají a pak si můžete domluvit rozdělení studia. Určitě nebudete dělat češtinu, matiku, fyziku ... Pouze odborné předměty.

Já to dělal poctivé tři roky, protože jsem nikam nespěchal. Byl tam ovšem jeden z IT oboru, ten měl za rok hotovo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 09.02.2021, 13:21 »

Ale to je denní studium na 1 rok ne?
To, co jsem absolvoval, bylo dálkové s docházkou jednou týdně odpoledne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 09.02.2021, 13:59 »

To, co jsem absolvoval, bylo dálkové s docházkou jednou týdně odpoledne.

Já měl nárok na dvě konzultace za půl roku z každého předmětu (nevyužil jsem Mrknutí ). Pak zhruba 4 až 5 zkoušek za ten půlrok. Občas nějaký seminář (měření...). Jednou za dva týdny celý den na praktickém výcviku.

Dalo se to celkem pohodlně zvládnout, ale přiznám se, měl jsem určitou výhodu oproti ostatním. Nemyslím tím u učitelů, tam to bylo spíš naopak. Neodpustili mi vůbec nic  Super! .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
jakubvitekvlnecka
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 09.02.2021, 20:10 »

Existuje takzvaná profesní kvalifikace, většinou se chodí do "školy" jednou týdně odpoledne. Vždy s mistrem odborného výcviku proberte jeden okruh (cca 4 odpoledne) a pak složíte zkoušku. Takto je tam pět témat- zkoušek. Montér hromosvodů, montér bytových instalací ,  montér slaboproud, montér ELM rozváděců no a ten poslední okruh si nemohu vzpomenout. Po roce studia a hlavně samostudia se jde k závěrečné ucňovské zkoušce - stejná jako pro učně klasického tříletého oboru. Pak teprve paragraf 5. Co vím tak SPŠT Třebíč a nebo Sokolnice. Třebíč mohu osobně doporučit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jakubvitekvlnecka
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 09.02.2021, 20:13 »

Montér elektrických sítí. To je to co jsem si nemohl vzpomenout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 09.02.2021, 22:22 »

...Vedlejším efekem bylo, že jsem pochopil, proč jsou čerství vyučenci nepoužitelní.
Mimochodem, jsou školy, kde se zkrácenka dá udělat za 1 rok...


Plne podpisujem v celom rozsahu. Na SR existujú aj možnosti stať sa elektrikárom za cca 3 mesiace a aj to len po víkendoch. "Prednášky",  ktoré sa opakujú bez zmeny už snáď desaťročia.

Výsledkom kurzu sú "elektrikári",  ktorých jedinou šancou do života je niečo odkukať od kolegov počas roku, kedy ešte nemôžu pracovať samostatne. A presne takéto osoby s nulovým záujmom o celú vec vyrábajú drvivú väčšinu nových elektroinštalá cií v novostavbách, lebo ako počúvam, "elektrikárov je málo".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 22 dotazů.