Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Mohu vystavit §5 vyhlášky 50/78Sb. není-li obor vypsán ve vyhlášce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu vystavit §5 vyhlášky 50/78Sb. není-li obor vypsán ve vyhlášce?  (Přečteno 10109 krát)
Sodomka Milan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 18.05.2010, 16:35 »

Mohu vystavit § 5 vyhlášky 50/78 Sb. panu X, není-li jeho obor vypsán (číselným kódem) ve vyhlášce?
Obor pana "X" je "26-47-M/001 - Výpočetní technika". V rámci studia se probíraly elektro předměty. Jedná se o středoškolské studium ukončené maturitní zkouškou.

V rámci předmětu byly probírány, mimo jiné, tyto předměty:
Základy elektrotechnik y
Elektronika el. zařízení



#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 18.05.2010, 17:16 »

Přesnou odpověď dostanete na TIČRu nebo SÚIPu.
Mají nějaké tabulky podle něj hodnotí elektroobory nebo vám vydají výjimku ze vzdělání pokud tam tento obor nemají udán..!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.05.2010, 18:27 »

Myslím, že v tomto případě není o čem? Má elektro vzdělání a hotovo!!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 18.05.2010, 21:58 »

Myslím, že v tomto případě není o čem? Má elektro vzdělání a hotovo!!
Ani nevíte, jak se mýlíte.

Já mám také elektrotechnic ké vzdělání. Na mém maturitním vysvědčení je nápsáno USO elektro. Uznává mi ho SUIP, uznává mi ho TIČR už celých 20 let. Jediný, kdo mi ho neuznal, je živnostenský úřad. Číslo mojeho oboru není v jejich tabulkách. Řešilo se to několik měsíců až na ministerstvu jánevímčeho a nakonec mě smetli s odůvodněním, že jsem na střední škole absolvoval málo praxe. Elektriku dělám od roku 88, revizáka od roku 95. Potvrzení o praxi jsem bohužel dodat nemohl, protože většina firem už neexistuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 18.05.2010, 22:29 »

Jo někdy je to s úřady boj,přesto ale nevidím žádný důvod proč by dotyčný pan X nemohl dostat § 5 vystudoval elektro obor USO elektro má. Požadavky splnil.
Ani nevíte, jak se mýlíte.

Já mám také elektrotechnic ké vzdělání. Na mém maturitním vysvědčení je nápsáno USO elektro. Uznává mi ho SUIP, uznává mi ho TIČR už celých 20 let. Jediný, kdo mi ho neuznal, je živnostenský úřad. Číslo mojeho oboru není v jejich tabulkách. Řešilo se to několik měsíců až na ministerstvu jánevímčeho a nakonec mě smetli s odůvodněním, že jsem na střední škole absolvoval málo praxe. Elektriku dělám od roku 88, revizáka od roku 95. Potvrzení o praxi jsem bohužel dodat nemohl, protože většina firem už neexistuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 19.05.2010, 12:46 »

Nesoulad úřadů je velký...např ve vyhlášce 73/2010 je VETZ  od 0V všechno....!
ve vyhlášce o ŽÚ /278/2008/ je uvedeno všechno VETZ  od 50Vst-75V ss..?
Oba dva jsou zákony..?!  ..Oba dva platí bez oprav? zle
Pak "babo" raď....? Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 22.05.2010, 21:16 »

Přesnou odpověď dostanete na TIČRu nebo SÚIPu.
....nebo vám vydají výjimku ze vzdělání pokud tam tento obor nemají udán..!

Nevydají.  nenene
Možnost udělování vyjímek byl již před mnoha lety zrušen. Bez náhrady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 22.05.2010, 21:46 »

V příloze vyhlášky jsou elektroobory, které byly v roce 1978. A i ty byly již v mnoha případech přečílovány a vznikly i nové obory. Nejspíš dostanete in formaci pouze na TIČR, OIP nebo živnostenském úřadě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ssduch
« Odpověď #8 kdy: 24.05.2010, 09:19 »

Doporučuji se seznámit s nařízením vlády 689 z roku 2004 Sb. "o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání". Obory začínající v kódovém označení číslem 26 jsou elektrotechnic kým vzděláním.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 24.05.2010, 10:32 »

Možnosti vyjímek jsou - dotaz na TIČR v místě bydliště. /Třeba chladáři/,  v ostatních případech velice problamatické. Některé namají snad ani řešení...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 22 dotazů.