Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Stačí roční praxe montáže kondenzátorů pro vyhlášku 50 §6?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stačí roční praxe montáže kondenzátorů pro vyhlášku 50 §6?  (Přečteno 10440 krát)
Josef Hulač
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 30.05.2010, 17:54 »

Velice by mě zajímalo, jaká praxe je ta správná pro zvýšení kvalifikace z §5 na §6. Na SŠ jsem si udělal §5 a velmi rád bych si navýšil kvalifikaci. Proto bych se rád zeptal vás odborníků, jestli se má dosavadní praxe dá počítat za dostatečnou pro navýšení.

Ihned po škole jsem nastoupil do firmy, která se zabývá výrobou především výkonových kondenzátorů. Pracoval jsem na pozici "dělník v elektrotechnic e". Na této pozici jsem byl rok a čtvrt a měl jsem na starost zapojit všechny svitky (z kterých se kondenzátor skládal) podle schématu, odizolovat všechny póly, aby nedošlo ke vzájemnému dotyku a nakonec vyvést z "bedny" a "zavíkovat". Dále šly tito kondenzátory na zkušebnu, kde se zkoušely na průraz, a pokud došlo k průrazu musel se opravit a mohlo se stát, že některé svitky nebyly zcela vybité a tudíš mohlo dojít z ohrožení na zdraví.

Vyhlášku 50/1978 Sb. §1 znám, ale i tak bych se rád zeptal vás odborníků .....Jde tato praxe považovat za dostatečnou?

#uft#
#105# Opravil jsem nesmyslnou otázku! podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.05.2010, 21:15 »

Mám - li být upřímný, pak se domnívám, že Vaše praxe svým obsahem k požadovanému účelu nepostačuje. Ale je to jen názor.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
ppeyrak
« Odpověď #2 kdy: 30.05.2010, 21:29 »

z vlastní zkušenosti: záleží na tom u koho budete kvalifikaci rozšiřovat a jak budete mít praxi zdokladovanou, všude to totiž chodí úplně jinak
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Hulač
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 30.05.2010, 22:04 »

Děkuji moderátorovi za úpravu a vám pánové děkuji za odpověď. A rád bych se zeptal ještě na jednu věc. Řekl bych, že v mém případě nebude zápočtový list dostatečným dokladem, tak bych se rád zeptal jestli existuje nějaký předepsaný vzor, jaký bych si mohl nechat podepsat.....n ebo to budu muset "zbastlit" sám? Pokud sám, co vše musí být na daném papíře uvedeno?

Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 30.05.2010, 23:05 »

Odpověď na délku praxe najdete ve vyhlášce 50 a potvrzení stačí ve smyslu: potvrzujeme tímto, že pan: xx, r.č. xx vykonával práce na elektrickém zařízení od : ... do. .....a podpis pověřeného pracovníka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Josef Hulač
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 31.05.2010, 00:17 »

 Zdenek Hejčl: opravdu bude stačit jen toto? To se mi zdá málo.

Zeptám se jinak. Je zde někdo, kdo si zařizoval §6 samostatně (nezařídila firma ve které pracoval)? A jaké potvrzení o praxi potřeboval?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 31.05.2010, 06:07 »

 zle Opravdu stačí napsat potvrzení je pan A.B. vykonával elektrikářskou činnost od 1.1.1888 do 2.2.1888, podpis osoby, která Potvrzení vydala. I zkušenost s vkládáním a zapojováním svitků lze z určitého pohledu považovat za elektrikářskou zkušenost. Mohlo být hůře, třeba vysekáváví mnoha a mnoha krabuček Ko 60 a jejich sádrování....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #7 kdy: 31.05.2010, 08:07 »

Trochu jinak: Je kondenzátor el. zařízení - je. Pracoval jste na el. zařízení? - ano.
PS: V Žamberku či v Ostravě ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Hulač
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 31.05.2010, 11:03 »

Ještě jednou pravdu děkuji za odpovědi, velice mě potěšili  Úsměv


Zdenek Rajmont: Pracoval jsem u zahraniční firmy Vishay v pobočce v Blatné.
Myslím, že nebude vadit, že tam už 5 měsícem nepracuji....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 31.05.2010, 15:27 »

Stačí i čestné prohlášení, kolikrát už firmy u kterých byl člověk zaměstnán neexistují, nebo jako živnostník si takové prohlášení o praxi píšu sám sobě  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Josef Hulač
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 31.05.2010, 21:29 »

Udělal jsem si tento vzor a už ho mám i podepsaný. Podle vašich odpovědí si myslím, že by tohle mohlo stačit....


P o t v r z e n í    o    p r a x i

Název a adresa organizace:

Potvrzujeme, že pan Josef Hulač

narozen dne  ………

vykonal praxi v naší organizaci v období od …… do ….

Náplň pracovní činnosti: práce na elektrickém zařízení (výkonové kondenzátory)

Dne ……………………         Podpis nadřízeného pracovníka..………………………..


Děkuji vám za odpovědi.

Ted už si jen najít školitele a připravit se na test.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 31.05.2010, 23:15 »

No chybí tam rodné číslo a závorku bych vynechal....  Mrknutí
Aspoň samostudiem dohnat to co je potřeba je nezbytná nutnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 01.06.2010, 08:02 »

RČ ne....jinak máte v patách Úřad pro ochranu osobních dat... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 01.06.2010, 09:26 »

RČ ne....jinak máte v patách Úřad pro ochranu osobních dat... Mrknutí

To asi ne.   nenene
ÚOOÚ hlídá mj. aby např. RČ nikdo neshromažďoval neoprávněně.
Jednotlivec svoje RČ může uvést kde to uzná za vhodné a rozumné. V tom mu nemůže žádný úřad bránit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 06.06.2010, 21:48 »

Ještě jednou pravdu děkuji za odpovědi, velice mě potěšili  Úsměv


Zdenek Rajmont: Pracoval jsem u zahraniční firmy Vishay v pobočce v Blatné.
Myslím, že nebude vadit, že tam už 5 měsícem nepracuji....

To s tim nemá nic společného, důležité je pro zvýšení paragrafu z 5 na 6 rok praxe v oboru...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.