Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jaký zvolit kabel a jištění pro vedení 100m a zátěž 250kW?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký zvolit kabel a jištění pro vedení 100m a zátěž 250kW?  (Přečteno 15866 krát)
Baďas
« kdy: 13.11.2008, 13:00 »

Z hlavní rozvodny nn mám napojit rozvaděč technologie vzdálený 100m s výkonem 250 kW (cos fi 0,8) = cca 320kVA (podklad od dodavatele elektroinstala ce) Nejsem úplně zaběhlý v Sichru. Poradíte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 13.11.2008, 13:59 »

Co tak oslovit projektanta... ....a nechat udělat projekt kde bude vše popsáno /kde bude zohledněno uložení a napojení popř. protipož. přepážky a pod. dle aktuálního stavu /.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Svárovský
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 13.11.2008, 16:46 »

počíejte stím že je potřeba ayky 240mm2 paraelně (2x4x240mm)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #3 kdy: 13.11.2008, 19:12 »

pro ulozeni na perforovane lavce mi vyslo 2x AYKY-J 4x185
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
Jaroslav Svárovský
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 13.11.2008, 19:30 »

1000a deon
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #5 kdy: 13.11.2008, 19:41 »

nejvyssi proud mi to spocitalo na 463,8A takze nejakej Deon In=630A by mu asi mohl stacit.Ale to je spis opravdu na projekt a jako montazni firma by jste ho mel dostat.Tohle uz bude slusna pracicka  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 13.11.2008, 19:49 »

Z hlavní rozvodny nn mám napojit rozvaděč technologie vzdálený 100m s výkonem 250 kW (cos fi 0,8) = cca 320kVA (podklad od dodavatele elektroinstala ce) Nejsem úplně zaběhlý v Sichru. Poradíte?

Pokud máte tu instalaci realizovat tak trvejte na projektu, případná chyba bude v tomto případě dost drahá. Pokud to máte naprojektovat a nevíte jak tak tu zakázku neberte. Neberte to špatně, myslím to opravdu jako dobrou radu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #7 kdy: 13.11.2008, 20:08 »

jj plne souhlasim s kolegou tady se da seknout velice jednoduse a na 100 metrech kabelu takoveho prurezu to bude docela slusnej prusvih.Ja jsem to teda hodil pouze do nktdoc cili jsem sel pouze zdroj kabel a zatez.Zadne rozvadece a jistici prvky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 14.11.2008, 07:43 »

TO:Jaroslav Svárovský
"DE-ON" to budou mít od nového roku na autech pracovníci společnosti E-ON
Tj. drahá energie od Němců !! Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #9 kdy: 14.11.2008, 07:47 »

Z hlavní rozvodny nn mám napojit rozvaděč technologie vzdálený 100m s výkonem 250 kW (cos fi 0,8) = cca 320kVA (podklad od dodavatele elektroinstala ce) Nejsem úplně zaběhlý v Sichru. Poradíte?

Pokud se jedná u uložení ve vnitřním prostoru na lávkách, určitě bude vhodnější použít jednožilové kabely. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 14.11.2008, 08:05 »

Když tak krásně projektujete na dálku, pánové, vzali jste v úvahu všechny okolnosti?

Moje rada zní: nechte to na projektantovi.

1-AYKY 3x240+120 se dá pořídit za třista peněz za metr. K tomu si připočtěte práci (kabel jak noha) a jištění. Při 2x kabel 100m trasy jsme řádově na sto tisících. Risknete si, že to bude špatně?

Další věc - jištění. Navrhovaný deion (od deionizace,  ne od firmy D E-ON Úsměv odjistí možná kabel. A co selektivita jištění?

Když už kolegové provětrali Sichr, jaké parametry trafa zadali pro správný výpočet úbytku napětí a třeba zkratových poměrů? Je tam trafo 0,4kV nebo 0,42kV? Co udělá pohon se sítí při rozběhu? Možná vám ten kabel 2x240 ani stačit nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 16.11.2008, 08:46 »

Když tak krásně projektujete na dálku, pánové, vzali jste v úvahu všechny okolnosti?

Moje rada zní: nechte to na projektantovi.

1-AYKY 3x240+120 se dá pořídit za třista peněz za metr. K tomu si připočtěte práci (kabel jak noha) a jištění. Při 2x kabel 100m trasy jsme řádově na sto tisících. Risknete si, že to bude špatně?

Další věc - jištění. Navrhovaný deion (od deionizace,  ne od firmy D E-ON Úsměv odjistí možná kabel. A co selektivita jištění?

Když už kolegové provětrali Sichr, jaké parametry trafa zadali pro správný výpočet úbytku napětí a třeba zkratových poměrů? Je tam trafo 0,4kV nebo 0,42kV? Co udělá pohon se sítí při rozběhu? Možná vám ten kabel 2x240 ani stačit nebude.

Tak tak, bude na te lavce jenom tato kabelaz nebo je tam hromada jinych kabelu?
Mozna pak bude lepsi udelat novou trasu perforovanymi rosty a pouzit kabely jednozilove napr CHBU 150 ere jsou sice drazzsi ale vyborne se s nimi pracuje a nez tam rvat dvoj nebo troj potah 4x240......

Projekt, projekt, projekt.......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.