Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Nakreslíte mi zapojení podruzneho rozvadece ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nakreslíte mi zapojení podruzneho rozvadece ?  (Přečteno 20326 krát)
Valducha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 18.04.2007, 00:05 »


Pri rekonstrukci rozvodu v 1 byte rodinneho domku se zapojenim rozvodnice?
Ta bude napojena na stavajici elektrom.rozva dec ,hlavni jisteni 25A.
Z elektromeru uz je natazene stavajici vedeni do  bytove pojistkove skrinky.
Toto zustane zachovano.
Jde mi o to odkud se napojim novym privodnim kabelem (5c*2.5) pro novou rozvodnici rekonstr.bytu.
Ta bude obsahovat:
16A 3f jistic-v.deska,šest 16A 1f jisticu-zasuvky(pracka,mycka trouba + 3 zas.okruhy),jeden 10A 1f jistic-svetla,jeden 16A 1f jistic bojler ,  stykac a chranic na zasuvky v koupelne.
Rozvody jsou provedeny spravne jen si nejsem jist zapojenim rozvodnice.
Uz jsem z toho vysel a chci mit jistotu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 18.04.2007, 01:27 »

Rozvody jsou provedeny spravne jen si nejsem jist zapojenim rozvodnice.
Uz jsem z toho vysel a chci mit jistotu.
Uvitam nakres.

Poslední dobou se začínají množit příspěvky tohoto typu. Patrně bude nezbytné zavést nějakou humornou sekci!  dabel zed box
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Bureš
OSVČ
*
Offline Offline



projektant elektro nn, vn, slaboproudy


WWW
« Odpověď #2 kdy: 18.04.2007, 07:42 »

Takový "nákres" myslím není problém sehnat. Mezi projektanty jich kolují stovky či tisíce, sám jich mám plnou skříň a cenově by se to mohlo vejít do 3000 korun za kus. Na černém trhu by se dalo pořídit i za míň,  ale bez záruky. Ale na mě se s objednávkou neobracejte, už jsem z těch drobot vyšel, dělám teď jen jaderné elektrárny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jednoduchá zadání mívají často komplikovaná řešení. Jednoduchá se zdají být jen proto, že komplikace si žádný zadavatel nechce připustit. Řečeno česky: vyřeš to jednoduše norma nenorma, hlavně ať je to skoro zadarmo.
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 18.04.2007, 08:44 »

ty tři tisíce budou málo, je k projektu třeba připočítat ještě nějakou tu částku za podlahové vytápění,pokud je ten byt připojen CYKY 5Cx2,5.Ale obávám se,že výrobce topných kabelů se bude zlobit,že mu konkurujete běžnou Cykynou:-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 18.04.2007, 09:34 »

To Valducha: Nedivte se výše uvedeným odpovědím, ale platí zřejmé pravidlo, že ten, kdo je schopen sestavovat rozvaděč, se přinejmenším takto neptá. Schéma zapojení malé bytové rozvodnice je z pohledu oprávněné osoby k výrobě rozvaděčů naprosto triviální záležitostí. Také bych vám mohl schéma odeslat, stačí jej vytáhnout z nějakého mého projektu, kliknout na export do *.GIF a odmailovat. Jenže když tu všichni táhnem za jeden provaz při propagování bezpečnosti el. instalací, kvalitně a fundovaně odvedené práci, asi bych přinejmenším velmi nerad tyto snahy podkopával. A tak zde budou uvažovat i ostatní, nota bene, když zde píšete o hlavním přívodu 5c*2,5. Pokud to není překlep namísto 5C*25, tak kabel CYKY 5C*2,5 jištěný 3*25A jističem svědčí o hrubých neznalostech v oboru. Nemuvě o předepsaných minimálních průřezech v ČSN, v tomto případě alespoň 5C*6 popř. 10. dle délky vedení, budoucího možného navýšení příkonu atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 18.04.2007, 10:29 »

Pánové, tak to je opravdu síla! Že bych panu Valduchovi rovnou zaslal revizní zprávu?!  Smích Smích Smích
Citace:"Uz jsem z toho vysel a chci mit jistotu."
Odpověď: chcete-li mít jistotu, zavolejte si k tomu odborníka, který z toho              ještě nevyšel. Jinak se asi ani odpovědět nedá.
Posílat zdarma někomu nákresy zapojení rozvaděčů..... ... copak je tu někde psáno, že je Elektrika charitativní organizace?!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 18.04.2007, 14:46 »

Pane Horský DR.nn souhlasím s Váším výrokem. Skupina odborníků Elektriky.cz opravdu není organizace pracijící za darmo!  Máluvky rozvaděčů vlastním v cenové relaci od 1500- 150000,- stačí si jen vybrat
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #7 kdy: 18.04.2007, 14:56 »

Proč hned tolik hněvu a ironie? Stačí prostě odpovědět: Pane Valducho, nenakreslíme vám nákres, protože ten vám nakreslí jedině odborník znalý přesně Vaší situace a to nejspíš za úhradu.  Úsměv
Pokud budete chtít vědět nějáký speciélní a jednoznačný dotaz týkající se elektroinstala ce, rádi vám tu já nebo kolegové poradí. Pokud tady budete chtít technický návrh celé Vaši elektroinstala ce, neřku-li přímo úplnou "košér" projektovou dokumentaci, tak tu vám tu tipuji opravdu asi nikdo nenakreslí.  Úsměv Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #8 kdy: 18.04.2007, 16:07 »

Kolego, určitě máte pravdu. Nechal jsem se unést, ale opravdu mi to tu poslední dobou připadá tak, že tu lidé v diskusích předpokládají, že jim pomalu zadara postavíme dům. Člověk nabídne pomocnou ruku tím, že mile odpoví na malý dotaz a ono ejhle........j iný přijde a nejradši by vám tu ruku ukousl u samého zadku. To se mi opravdu nelíbí a tak to taky dávám patřičně najevo.   Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 19.04.2007, 10:03 »

Když už tady panuje taková mírná ironie, co takhle kusouvou zkoušku rozvaděče, třeba podle fotky skutečného provedení.
Nebo rovnou typovou?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 24 dotazů.